Skocz do zawartości
IGNORED

Kondycjoner Masy


jacekf

Rekomendowane odpowiedzi

Wracając do problemu podłączenia obudowy do PE zdecydowałem się jakiś czas temu podłączyć obudowę urządzenia w kl.II do PE wpinając w szereg element o nazwie transil (coś w stylu diody zenera) na 22 V, co oznacza, że zakłócenia powyżej tej amplitudy będą odprowadzane do uziemienia, a przez większość czasu obwód będzie rozwarty. Jednocześnie obudowy są podłączone do pewnego kondycjonera masy typu żwirek - bentonit - koniecznie wilgotny.

Po prostu połącz obudowy do ziemi. Po co element nieliniowy po drodze?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam u siebie Minimus zarówno w wersji podstawowej jak i silver. Uprzedzam od razu, że nie będę odpowiadał na pytania na jakiej zasadzie to działa bo nie wiem - dla mnie ważne że działa.

 

U mnie wpływa na każdy element toru do którego się go podłączy. Uogólniając, jego wpływ jest taki, że muzyka płynie w bardziej miękki, cieplejszy sposób z lepszą holografią. Przy czym to zmiękczenie/ocieplenie nie powoduje najmniejszej utraty szczegółów a wręcz przeciwnie. W sobotę zabrałem minimus-a silver do znajomego który ma b.jasny, przestrzennie i wybitnie szczegółowo grający system. Po podłączeniu minimus-a do DAC-a najpierw stwierdził, że zmiany słyszy ale są one niewielkie i niewarte ceny tego "ustrojstwa". Po kilkunastu minutach miał już inne zdanie (całkowicie odwrotne), następnie po odłączeniu go od systemu i odczekaniu kilkunastu minut już się skrzywił, a wczoraj dzwonił i stwierdził, że musi go kupić. Jeszcze raz napiszę, że nie wiem jak to działa, ale działa. Co ciekawe jego wpływ nie jest natychmiastowy, do pełnego działania potrzebne jest przynajmniej kilka minut. Podobnie jest z odłączeniem, dzwięk nie siada skokowo od razu (jest różnica ale niezbyt duża) ale przez kilka minut. Nie dam jednak głowy że na inny system będzie podobny wpływ.

 

Naprawdę polecam przetestować (przecież nie trzeba od razu kupować), zamiast pisać że to nie może działać.

 

Żeby być całkowicie szczerym, to znalazłem jedno połączenie w którym według mnie działał niekorzystnie.

 

No właśnie pierwsza rzecz to sprawdzić, a potem wyjaśniać jak to działa, bo to naginanie rzeczywistości do teorii.

 

"Uogólniając, jego wpływ jest taki, że muzyka płynie w bardziej miękki, cieplejszy sposób z lepszą holografią. Przy czym to zmiękczenie/ocieplenie nie powoduje najmniejszej utraty szczegółów a wręcz przeciwnie."

Dla mnie to efekt oczyszczenia z brudów zasilania, a wiadomo jak ważne jest zasilanie.

 

PS. Jest pierwsze studio nagrań, które będzie wyposażone w Tellusy Entreqa, czyli te wielkie 30 kilogramowe Minimusy.

Już nie mogę się doczekać płyt tam nagranych :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu połącz obudowy do ziemi. Po co element nieliniowy po drodze?

J.Jerry lubi doświadczenia. Ziemia jako powierzchnia ekwipotencjalna zbiera cały ten elektroniczny smog, a to nie wpływa dobrze na audiofilskie pojęcie Point Earth. Poszukiwania zastępczej o parametrach nie zakłócających strukturalnie szeroko pojęte audio trwają...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Człowiek może być dobry, uczciwy ale i tak ilość ludzi na jego pogrzebie zależy od pogody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

J.Jerry lubi doświadczenia. Ziemia jako powierzchnia ekwipotencjalna zbiera cały ten elektroniczny smog, a to nie wpływa dobrze na audiofilskie pojęcie Point Earth. Poszukiwania zastępczej o parametrach nie zakłócających strukturalnie szeroko pojęte audio trwają...

 

Kilka rzeczy:

 

-impedancja PE

-impedancja uziomu - w najlepszym przypadku 3 Om (chyba) wymagane dla najwyższej klasy ochronności instalacji odgromowej, ale może być i 20 Om

-impedancja PEN rzędu ułamków Oma, która daję niską wypadkową impedancję PE, ale dla niskich f

 

Z tego wynika, że uziemienie nie jest czyste - to głownie linia zasilająca...kondycjoner masy będący czystą masą (tylko dla urządzeń klasy II) jest lepszym wyjściem niż PE...skąd wiadomo,że dla zakłóceń w.cz. impedancja PE jest wystarczającą niska i zakłócenia nie zostaną odprowadzone do urządzenia podłączonego obok.

 

No, lubię wszelkie doświadczenia.

 

Zastanawiam się, czy na uziemienie audio nie należało by użyć przewodów o znikomej impedancji w jak najszerszym pasmie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie to przewody, są dostępne w sprzedaży? Idea odprowadzania zakłóceń do ziemi nie jest jedyną, poza samolotami, które jakoś ten syf mogą poprzez powietrze przesłać do ziemi są przecież satelity,promy kosmiczne, stacje orbitalne i one tego komfortu już nie mają a eter przecież nie istnieje. Gdzieś ta masa musi być...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Człowiek może być dobry, uczciwy ale i tak ilość ludzi na jego pogrzebie zależy od pogody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś rozmawialiśmy sobie tu bodaj z Edkiem i Bum`em o ziemi w samolocie.

Ziemia nie jest tu do niczego potrzebna.

Ważna jest tu pojemność elektryczna takiej "ziemi". O tym stanowi np. jej objętość w stosunku do objętości "chronionych" urządzeń oraz jak najlepsze ich "osłanianie" elektryczne.

 

Jerry:

PE z założenia nie przewodzi prądów roboczych. Zakładając nawet ten 1om do ziemi; jaki to prąd jest w stanie spowodować zauważalny spadek napięcia na tej małej rezystancji. Skąd ten prąd się bierze?

Zakłócenia w.cz. Te zakłócenia nie potrzebują PE aby spokojnie znalazły się w urządzeniach. Stosowanie rozbudowanych struktur połączeń (patrz kondycjoner masy) znakomicie służy do odbierania tych zakłóceń i podawania wprost na urządzenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale to trzeba rozgraniczać ochronę pp od filtrowania zakłóceń, a właściwie ich eliminacji poprzez...odpowiedni wątek:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Człowiek może być dobry, uczciwy ale i tak ilość ludzi na jego pogrzebie zależy od pogody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Natknąłem się w ofercie firmy Entreq na takie urządzenie-kondycjoner masy.Czy ktoś z kolegów miał z tym lub podobnym kondycjonerem do czynienia i posiada w tym względzie doświadczenia.Jeśli tak to jestem ciekaw jego wpływu na dżwięk lub jego brak.

 

Oto co napisalem do gradofana po odsluchach Minimus Silver i Eartha Silver rca ( mialem juz od kilku miesiecy Minimus w wersji standardowej):

 

Co do Minimusa Silver, to robota byla prosta, az sam sie zdziwilem, ze roznice byly tak znaczne i tak wyrazne.

 

Po pierwsze : lepsza precyzja i lokalizacja i instrumentow, szczegolnie roznych przeszkadzajek, ktore wyciely swoje miejsce w przestrzeni. Po drugie, glebsza i wyzsza scena dzwiekowa, dziwne , ale prawdziwe, poszerzenia zasadnico nie odnotowalem. Jak na zamiane jednej skrzyneczki do nici na druga , calkiem niezle. Odnotowalem za to lekkie ochlodzenie barwy dzwieku.

Potem Eartha rca - jako ,ze mam wpiety rgc-24 do wzmaka, a Konstantin usb z mini jackiem uziemia daca ( La Fontaine) do Minimusa, postanowilem wykorzystac Eartha do serwera ( Aurender).

No i sie zrobilo bardzo technicznie i duzo mniej wybrzmien w obrebie srednicy. W duzych skladach muzycznych ( symfonika) nawet ta precyjzja mogla sie podobac, ale wokale przestaly byc czarujace. Gralem tak kika dni i juz mialem dosyc tego dzwieku , nawet myslalem zeby oddac Minimus Silver i Eartha rca i wrocic do poprzednich polaczen . Ale postanowilem dac szanse temu Eartha silver rca i wypialem od wzmaka rgc 24 a wpialem Eartha. No i - bingo. Wszystko wrocilo do normy barwowoej, nawet bym zaryzykowal, ze bas sie uwypuklil, wlasnie nie poglebil ani skrocil , ale uwypuklil. A to jest to co tygrysy lubia najbardziej. Srednica z powrotem ma swoj blask, a precyzja i scena pozostaly lepsze , niz przed wpieciem Minimus Silver.

Bardzo dziwne rzeczy tu wypisuje, takie audio vodoo, ale pisze co slyszalem i nie byly to zmiany na granicy autosugestii. Teraz dzwiek mi sie podoba, a rgc 24 idzie do szuflady. Jeszcze go podepne w wolnej chwili do rca daca, moze cos sie poprawi, a jak nie to go przehandluje przy wymianie mojego Crossfire'a II na werjse III ( wlasnie weszla na rynek).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może te akcesoria uziemiające Entreq i Acoustic Revive nie lubią się i nie powinny razem pracować w jednym systemie.

Bo to że RGC-24 dobrze działa wiadomo od lat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może te akcesoria uziemiające Entreq i Acoustic Revive nie lubią się i nie powinny razem pracować w jednym systemie.

Bo to że RGC-24 dobrze działa wiadomo od lat.

Też mam od 3 lat RGC-24, ale Minimus działa po prostu dużo wydajniej. O wersji Silver nie wspominając, dlatego taki efekt. Jedno urządzenie było uziemione efektywniej (bardziej "oczyszczona" masa) niż drugie, które uziemiał RGC-24.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto co napisalem do gradofana po odsluchach Minimus Silver i Eartha Silver rca ( mialem juz od kilku miesiecy Minimus w wersji standardowej):

 

Co do Minimusa Silver, to robota byla prosta, az sam sie zdziwilem, ze roznice byly tak znaczne i tak wyrazne.

 

Po pierwsze : lepsza precyzja i lokalizacja i instrumentow, szczegolnie roznych przeszkadzajek, ktore wyciely swoje miejsce w przestrzeni. Po drugie, glebsza i wyzsza scena dzwiekowa, dziwne , ale prawdziwe, poszerzenia zasadnico nie odnotowalem. Jak na zamiane jednej skrzyneczki do nici na druga , calkiem niezle. Odnotowalem za to lekkie ochlodzenie barwy dzwieku.

Potem Eartha rca - jako ,ze mam wpiety rgc-24 do wzmaka, a Konstantin usb z mini jackiem uziemia daca ( La Fontaine) do Minimusa, postanowilem wykorzystac Eartha do serwera ( Aurender).

No i sie zrobilo bardzo technicznie i duzo mniej wybrzmien w obrebie srednicy. W duzych skladach muzycznych ( symfonika) nawet ta precyjzja mogla sie podobac, ale wokale przestaly byc czarujace. Gralem tak kika dni i juz mialem dosyc tego dzwieku , nawet myslalem zeby oddac Minimus Silver i Eartha rca i wrocic do poprzednich polaczen . Ale postanowilem dac szanse temu Eartha silver rca i wypialem od wzmaka rgc 24 a wpialem Eartha. No i - bingo. Wszystko wrocilo do normy barwowoej, nawet bym zaryzykowal, ze bas sie uwypuklil, wlasnie nie poglebil ani skrocil , ale uwypuklil. A to jest to co tygrysy lubia najbardziej. Srednica z powrotem ma swoj blask, a precyzja i scena pozostaly lepsze , niz przed wpieciem Minimus Silver.

Bardzo dziwne rzeczy tu wypisuje, takie audio vodoo, ale pisze co slyszalem i nie byly to zmiany na granicy autosugestii. Teraz dzwiek mi sie podoba, a rgc 24 idzie do szuflady. Jeszcze go podepne w wolnej chwili do rca daca, moze cos sie poprawi, a jak nie to go przehandluje przy wymianie mojego Crossfire'a II na werjse III ( wlasnie weszla na rynek).

 

Dokładnie to samo u mnie. Jedyne połączenie które się nie sprawdziło i odebrało muzykalność to podłączenie minimusa do serwera.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marslo -> Crossfire III faktycznie się pojawił, czy mówisz o tym wzmaku w wersji końcówka mocy (PA)?

 

Na stronie Ayona jest rzeczywiscie info wylacznie o koncowce mocy ( PA) ale Robert Szklarz mowil mi ze ma juz od Gerharda pierwszy ezemplarz Crossa III ( integry) i ze podobne bardzo poprawili dynamike w tej wersji.

Mam miec na odsluch w przyszlym tygodniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marslo, a na którym sprzęcie działanie Minimusa Silver jest najbardziej słyszalne?

Chodzi mi o to czy na DAC-u, czy na pre a może na czymś innym?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marslo, a na którym sprzęcie działanie Minimusa Silver jest najbardziej słyszalne?

Chodzi mi o to czy na DAC-u, czy na pre a może na czymś innym?

Ja go probowalem najpierw glownie z dac'iem i tu poprawa do zwyklego minimusa byla bardzo wyrazna, tak jak napisalem.

Potem chcialem wykorzystac eartha silver rca , ktory Bartek z GFmod mi przyslal do wyprobowania i ze wzmakiem poszlo bardzo dobrze, jednak zmiany byly mniejsze ( ale tez innej natury)

 

niz przy dac'u.Serwer nie polubil sie z tym rca. Zarowno dac, jak i wzmak sa pdolaczone do tego samego Miniumusa Silver - koncowki kabli sa widelkowe i przykreca sie do tego"niciaka" :)

Wez sobie Sylwek na odsluch , zmiany sa bardzo wyrazne.

Acha ,jeszcze jedno - ja nie mam pre , tylko integre. Wysle Ci zestaw na priv.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie Ayona jest rzeczywiscie info wylacznie o koncowce mocy ( PA) ale Robert Szklarz mowil mi ze ma juz od Gerharda pierwszy ezemplarz Crossa III ( integry) i ze podobne bardzo poprawili dynamike w tej wersji.

Mam miec na odsluch w przyszlym tygodniu.

Wow! Jeszcze poprawili dynamikę? To już nie będzie Crossfire tylko TNT :-) Ciekaw jestem co tam Gerhard wykombinował tym razem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

T.N.T. to on już był :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tranzystor to ciemna strona mocy... strzeżcie się jej... I nie dajcie się zwieść, jakoby mocniejsza była... bo jest tylko szybsza... łatwiejsza... a przez to pociągająca tak bardzo... Podczas gdy jasna, lampowa strona trudna jest... cięższa... wyrzeczeń licznych wymaga... ale bać się jej nie musicie... by Twonk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

T.N.T. to on już był :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Zgadza sie Lucky, to lektura tego testu sklonila mnie od odsluchy pierwszego Crossa

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A ja dzisiaj wymienilem jeden kabelek ktory szedl od gwiezdzistej masy w DAC-u do kaloryfera na bardzo gruby z bardzo czystej miedzi no i poprawa jest ogromna we wszystkich aspektach, ale glownie w gladkosci dzwieku i w jego kulturze i uporzadkowaniu, dodam ze wczesniej byl tam zwykly nie taki znowu cienki kabelek ze zwyklej miedzi ale za pare zlotych. Co o tym sadzicie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

A ja dzisiaj wymienilem jeden kabelek ktory szedl od gwiezdzistej masy w DAC-u do kaloryfera na bardzo gruby z bardzo czystej miedzi no i poprawa jest ogromna we wszystkich aspektach, ale glownie w gladkosci dzwieku i w jego kulturze i uporzadkowaniu, dodam ze wczesniej byl tam zwykly nie taki znowu cienki kabelek ze zwyklej miedzi ale za pare zlotych. Co o tym sadzicie?

Jesli mieszkasz w bloku to pogratulowac. Zbierasz smieci z calego pionu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbierasz smieci z calego pionu.

 

Śmieciom, należy na drodze elektrycznej umożliwić przemianę w ciepło, jest to niezwykle trudne, gdyż są bardzo szybkie.

 

Ziemia nie jest tu do niczego potrzebna

 

Oczywiście że nie.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmieciom, należy na drodze elektrycznej umożliwić przemianę w ciepło, jest to niezwykle trudne, gdyż są bardzo szybkie.

 

To ciekawy temat. Podzielisz się doświadczeniem w tym zakresie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Ludzie bardziej dbają o swoją dumę niż o to, co jest prawdą." - T. Pratchett/S. Baxter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Diogenes

(Konto usunięte)

 

 

To ciekawy temat. Podzielisz się doświadczeniem w tym zakresie?

A po co ...? Przecież znów napisze elaborat na 79 linijek z którego i tak nic nie będzie wynikało...

To sfrustrowany , niespełniony człowiek popisujący się swoją elokwencją wyłącznie w celu dowartościowania swojej osoby.

Ja przez kilka lat nie przeczytałem , ani jednego wartościowego wpisu 747...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmieciom, należy na drodze elektrycznej umożliwić przemianę w ciepło, jest to niezwykle trudne, gdyż są bardzo szybkie.

Twoja wypowiedź urąga logice. Wszak powszechnie wiadomo że ten co się porusza bardzo szybko, również bardzo się poci. I to niezależnie od tego czy jest śmieciem, czy dandysem

 

jezyk.png

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz sobie do dyskusji zaprosić takie osoby, których albo jeszcze bezczelnie nie obraziłeś, albo takie, którym to nie przeszkadza.

 

 

Nie zawracaj mi głowy McGyver swoimi przemyśleniami, wstyd mi za Ciebie, jesteś tu tak długo a zachowujesz się jak dzieciak.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak to mniej więcej wygląda - im bardziej przejrzysty system, tym bardziej takie zmiany słychać. Już wcześniej gdzieś wspominałem że gdy podłączyłem w domu solidną bednarkę do uziemienia w szafce rozdzielczej i później włączyłem audio - to prawie szczęka mi opadała, nastąpiła poprawa w prawie każdym aspekcie. Aż zawołałem żonę żeby posłuchała - często jest sceptyczna i mówi że tylko mi się wydaje, ale tym razem przyznała rację.

Przyklad z żoną jest delikatnie mowiac dosc ryzykowny. Wiem cos o tym . Kiedys tez cos takiego napisalem i znalazlo sie stadko idiotow ktorzy mieli z tego polewke przez dlugi czas. Jak widac , nie byl to dla nich zaden argument czy dowod a cokolwiek ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyklad z żoną jest delikatnie mowiac dosc ryzykowny. Wiem cos o tym . Kiedys tez cos takiego napisalem i znalazlo sie stadko idiotow ktorzy mieli z tego polewke przez dlugi czas. Jak widac , nie byl to dla nich zaden argument czy dowod a cokolwiek ;)

Panowie, dlaczego wogole wchodzicie w dyskusje z idiotami (czyt. hate'erami). Proponuje ignorowac wpisy od takowych uzytkownikow. Po co wogole zakladaja tu konta, nie rozumie. Moze maja wszawe zycie i probuja przelac swoje frustracje na forum.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.