Skocz do zawartości
IGNORED

Kondycjoner Masy


jacekf

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, dlaczego wogole wchodzicie w dyskusje z idiotami (czyt. hate'erami). Proponuje ignorowac wpisy od takowych uzytkownikow. Po co wogole zakladaja tu konta, nie rozumie. Moze maja wszawe zycie i probuja przelac swoje frustracje na forum.

I to jest chyba najlepsze wyjscie. Tak jak juz powiedzialem idiotow niestety nie brakuje

 

Być może, ale koci żwirek? Albo hydra shunyaty? W takiej np. hydrze gniazda są połączone w magistralę - co można powiedzieć o autorze takiej konstrukcji?

Nie wazne jak jest zrobiona i z czego , wazne czy cos wnosi czy nie i to czy jest to pozytywne czy negatywne dzialanie na brzmienie urzadzen. Niewatpliwie Hydra Shunyaty wplyw na brzmienie ma , u mnie w wielu aspektach potrafila znaczaco poprawic brzmienie wzgledem zasilania prosto z gniazdek w scianie i pewnie by u mnie zostala gdyby nie inne urzadzenie tego typu , ktore okazalo sie lepsze , tzn bardziej pasujace do systemu i moich preferencji.

 

Niedokładnie mnie czytasz.

Nie jestem wrogiem drogich kabli.

Jak jest popyt na produkt to jest on wart swej ceny.

 

Radzę natomiast wstrzemięźliwość w zakresie bujnych opisów czego to nie wprowadzają kable.

Parokrotnie podałem składniki dzieła muzycznego z prośba o wskazanie elementów, które kable tak drastycznie poprawiają.

Zero dyskusji...

 

Krótko mówiąc nie zgadzam się z tezą, że drogi kabel musi cokolwiek poprawić. Nic nie musi...

 

 

Ale ja nie tuninguję.

Tym bardziej nie przyszedłem z taką propozycją do kolegi.

Jeśli już to opisuję prawidła jakie zachodzą w audio.

Mylisz pojecie, kable nic nie moga poprawic , moga co najwyzej mniej zepsuc, odfiltrowac czy znieksztalcic. Zwal jak zwal ale domyslam sie , ze wiesz o co chodzi ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Diogenes

(Konto usunięte)

I to jest chyba najlepsze wyjscie. Tak jak juz powiedzialem idiotow niestety nie brakuje

 

Nie wazne jak jest zrobiona i z czego , wazne czy cos wnosi czy nie i to czy jest to pozytywne czy negatywne dzialanie na brzmienie urzadzen. Niewatpliwie Hydra Shunyaty wplyw na brzmienie ma , u mnie w wielu aspektach potrafila znaczaco poprawic brzmienie wzgledem zasilania prosto z gniazdek w scianie i pewnie by u mnie zostala gdyby nie inne urzadzenie tego typu , ktore okazalo sie lepsze , tzn bardziej pasujace do systemu i moich preferencji.

 

Mylisz pojecie, kable nic nie moga poprawic , moga co najwyzej mniej zepsuc, odfiltrowac czy znieksztalcic. Zwal jak zwal ale domyslam sie , ze wiesz o co chodzi ;)

Moi koledzy którzy mieli Hydrę ..dawno już sprzedali ..wiecej psuła niż poprawiała ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moi mieli i mają je nadal choc faktycznie ,jeden z nich ,ktory mial okazje przetestowac kondycjoner DB4 ,Shunyate chce sprzedac. Sam osobiscie nie moglbym napisac ,ze wiecej psula niz poprawiala ,bo u mnie wiele aspektow wzgledem zasilania ze sciany ,poprawiala.Bylo tez pare rzeczy ktorych jednak nie moglem zaakceptowac wiec do mnie nie trafila.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi koledzy którzy mieli Hydrę ..dawno już sprzedali ..wiecej psuła niż poprawiała ..

 

Wyjątkowy szmelc a przecież są lepsze produkty np. doskonały kodycjoner Enerra z ich topowym kablem. Bez problemu można wypożyczyć za kaucją i przetestować w swoim systemie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to jest chyba najlepsze wyjscie. Tak jak juz powiedzialem idiotow niestety nie brakuje

 

A u Dyzmy-Dyzmana - bez zmian - wszyscy, którzy się z nim nie zgadzają to "Idoici", ot tak po prostu.

Brawo panie kulturalny alternatywnie!

Ale cóż, w sumie i nie dziwota bo jak widać - żyłka niezmiennie napięta, naciągnięta, nabrzmiała, pulsująca.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Diogenes

(Konto usunięte)

 

 

A u Dyzmy-Dyzmana - bez zmian - wszyscy, którzy się z nim nie zgadzają to "Idoici", ot tak po prostu.

Brawo panie kulturalny alternatywnie!

Ale cóż, w sumie i nie dziwota bo jak widać - żyłka niezmiennie napięta, naciągnięta, nabrzmiała, pulsująca.

I ściśnieta kablami Wile;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 miesięcy temu...

Witam... Kondycjoner uziemienia działa i to jak. Zrobiłem takie trzy po analizie Entreq i wiadomościach w sieci. Ogólny koszt mały... Sporo czasu zajęło mi szukanie wiadomości i analiza. Na Allegro Entreq widziałem za 2200zł za 1 sztukę.. mnie jedna sztuka kosztowała około 300zł, największy koszt to minerały. Po podłączeniu i późniejszym poszukiwaniach opinii o Entreq? Moja konstrukcja i opinia pokrywa się z Entreq.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam... Kondycjoner uziemienia działa i to jak. Zrobiłem takie trzy po analizie Entreq i wiadomościach w sieci. Ogólny koszt mały... Sporo czasu zajęło mi szukanie wiadomości i analiza. Na Allegro Entreq widziałem za 2200zł za 1 sztukę.. mnie jedna sztuka kosztowała około 300zł, największy koszt to minerały. Po podłączeniu i późniejszym poszukiwaniach opinii o Entreq? Moja konstrukcja i opinia pokrywa się z Entreq.

Pozdrawiam

Witam, może kolega podac recepture? Ja mam acoustic revive ale slyszalem ze entreq bardziej wydajny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) post-23323-0-72144000-1492124494_thumb.jpgProszę wybaczyć lecz za dużo poświęciłem czasu na rozgryzienie Entreq. Można się dogadać zawsze.

 

System na którym słucham to:

- Magnepan qr1.6

- końcówka mocy MC2 MC1250

- preamp Audio Research LS17

- cd MHZS

- okablowanie Vovox, Nordost, Oyaide, North.

System może nie hi end, ale mi wystarczy.

Na któreś stronie na necie widziałem że ktoś miał podłączone Entreq tj klony pod każdy element systemu, i ja z tym się zgodzę.

Nie do końca rozkminiłem wersji Entreq Silver Tellus, ale wiem jedno ze raczej nie podłączył bym pod jedną skrzynkę dwóch rzeczy. Dlatego też małe pojedyncze są wygodniejsze. Jeśli chodzi o kabelki?? Jak najkrótsze, gdyż działają jak antena zbierająca zakłócająca... gdzieś widziałem takie doświadczenia.

 

Takie skrzyneczki można zabejcowac, lakier.. nóżki gumowe lub kolce i Entreq jak malowany za 1/4 ceny z gwarancją działania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę informacji o konstrukcji Telos:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

http://www.monoandstereo.com/2015/12/entreq-tellus-passive-ground-system.html

 

http://www.stereotimes.com/comm112008ARb.shtml

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) post-23323-0-72144000-1492124494_thumb.jpgProszę wybaczyć lecz za dużo poświęciłem czasu na rozgryzienie Entreq. Można się dogadać zawsze.

 

System na którym słucham to:

- Magnepan qr1.6

- końcówka mocy MC2 MC1250

- preamp Audio Research LS17

- cd MHZS

- okablowanie Vovox, Nordost, Oyaide, North.

System może nie hi end, ale mi wystarczy.

Na któreś stronie na necie widziałem że ktoś miał podłączone Entreq tj klony pod każdy element systemu, i ja z tym się zgodzę.

Nie do końca rozkminiłem wersji Entreq Silver Tellus, ale wiem jedno ze raczej nie podłączył bym pod jedną skrzynkę dwóch rzeczy. Dlatego też małe pojedyncze są wygodniejsze. Jeśli chodzi o kabelki?? Jak najkrótsze, gdyż działają jak antena zbierająca zakłócająca... gdzieś widziałem takie doświadczenia.

 

Takie skrzyneczki można zabejcowac, lakier.. nóżki gumowe lub kolce i Entreq jak malowany za 1/4 ceny z gwarancją działania.

Witam, bardziej chodzilo jaki skład jest tego proszku i w jakich proporcjach, bo chyba proporcje najwazniejsze. Napewno turmalin czarny, krysztal gorski i cos jeszcze tylko ile czego?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) post-23323-0-72144000-1492124494_thumb.jpgProszę wybaczyć lecz za dużo poświęciłem czasu na rozgryzienie Entreq. Można się dogadać zawsze.

 

System na którym słucham to:

- Magnepan qr1.6

- końcówka mocy MC2 MC1250

- preamp Audio Research LS17

- cd MHZS

- okablowanie Vovox, Nordost, Oyaide, North.

System może nie hi end, ale mi wystarczy.

Na któreś stronie na necie widziałem że ktoś miał podłączone Entreq tj klony pod każdy element systemu, i ja z tym się zgodzę.

Nie do końca rozkminiłem wersji Entreq Silver Tellus, ale wiem jedno ze raczej nie podłączył bym pod jedną skrzynkę dwóch rzeczy. Dlatego też małe pojedyncze są wygodniejsze. Jeśli chodzi o kabelki?? Jak najkrótsze, gdyż działają jak antena zbierająca zakłócająca... gdzieś widziałem takie doświadczenia.

 

Takie skrzyneczki można zabejcowac, lakier.. nóżki gumowe lub kolce i Entreq jak malowany za 1/4 ceny z gwarancją działania.

Ile zatem kosztowałoby zrobienie u Ciebie takiej skrzyneczki - moze byc na priv :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę informacji o konstrukcji Telos:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Na tych stronach już byłem.... pewne info są ale za mało. Ja np u siebie kryształu górskiego nie dawałem. To było by za proste, i nie do końca zawierzam info na necie, gdyż nikt w prost nie napisze składu.... Bardziej podchodzę sceptycznie do tych info jako podpucha. Wiem tylko że mało kto mówi o skrzynce, i dlaczego taki materiał, a nie inny... a to też ma znaczenie.

Skład turmalin czarny, kryształ górski. Ja zastosowałem cztery rodzaje minerałów, bez kryształu górskiego i działa świetnie.

Na zdjęciu Entreq Tellus widać kilka wyjść(podłączenie), mi osobiście coś tutaj nie pasuje gdyż każdy element systemu ma swój potencjał (różnica ładunków) i jest możliwe że mogą na siebie wpływać (gryźć się), a nawet przechodzić ...co też może, a nawet wpłynie na efekt końcowy.

Na zdjęciu widać że tzw. blaszki są luźne.... umnie te tzw. blaszki odbiorcze są polutowane. Nie ma lipy.

Ogólny koszt w stosunku do działania i efektu rewelacja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej skomplikowana konstrukcja, ale do zrobienia. Czasem człowiek kombinuje pod górę a rozwiązania bywają proste. Wzrasta tylko koszt materiałów...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) I narodził się QAR S-15

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) post-23323-0-72144000-1492124494_thumb.jpgProszę wybaczyć lecz za dużo poświęciłem czasu na rozgryzienie Entreq. Można się dogadać zawsze.

 

System na którym słucham to:

- Magnepan qr1.6

- końcówka mocy MC2 MC1250

- preamp Audio Research LS17

- cd MHZS

- okablowanie Vovox, Nordost, Oyaide, North.

System może nie hi end, ale mi wystarczy.

Na któreś stronie na necie widziałem że ktoś miał podłączone Entreq tj klony pod każdy element systemu, i ja z tym się zgodzę.

Nie do końca rozkminiłem wersji Entreq Silver Tellus, ale wiem jedno ze raczej nie podłączył bym pod jedną skrzynkę dwóch rzeczy. Dlatego też małe pojedyncze są wygodniejsze. Jeśli chodzi o kabelki?? Jak najkrótsze, gdyż działają jak antena zbierająca zakłócająca... gdzieś widziałem takie doświadczenia.

 

Takie skrzyneczki można zabejcowac, lakier.. nóżki gumowe lub kolce i Entreq jak malowany za 1/4 ceny z gwarancją działania.

 

Żeby tylko z tego samozachwytu żyłka pierdząca nie pękła, bo będzie smród. Ja proponuję ogarnąć akustykę,bo te gąbasy i waciszcza nic dobrego nie wróżą. To forum jest po to aby , wymieniać się doświadczeniami, wiedzą o audio, a nie szukać jeleni na oto cudowny wynalazek . Trochę samokrytyki .

 

Ps. Jak takie cudo zostało odkryte , to zaproś do siebie , zorganizuj pokaz zbawiennego działania tego czegoś , tudzież sam wybierz się do braci audiofilskiej w trasę objazdową , wznosząc tym czymś nasze systemy na wyżyny audio perfekcji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie cudo każdy może sobie zrobić, używać i cieszyć się nim do woli, kto będzie chciał sprawdzić u siebie, to na pewno sobie pożyczy i sprawdzi we własnym systemie. Poza tym nie każdy prowadzi dom otwarty, takie ciągłe zapraszanie do siebie to rozumiem, ale w celach biznesowych. Dla niektórych to hobby i przyjemne spędzanie czasu, nie należy wszystkich oceniać swoją miarą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby tylko z tego samozachwytu żyłka pierdząca nie pękła, bo będzie smród. Ja proponuję ogarnąć akustykę,bo te gąbasy i waciszcza nic dobrego nie wróżą. To forum jest po to aby , wymieniać się doświadczeniami, wiedzą o audio, a nie szukać jeleni na oto cudowny wynalazek . Trochę samokrytyki .

 

Ps. Jak takie cudo zostało odkryte , to zaproś do siebie , zorganizuj pokaz zbawiennego działania tego czegoś , tudzież sam wybierz się do braci audiofilskiej w trasę objazdową , wznosząc tym czymś nasze systemy na wyżyny audio perfekcji.

 

Mocium Panie odpowiem na Twoje elokwetnę i złośliwe parę zdań....

Być może te forum jest do wymiany doświadczeń, ale jedyne jakie doświadczenie tutaj wyczytałem to zabawa z kocim żwirkiem, o jakiej wymianie doświadczeń Panie mówisz????

 

Jak poświecisz swój czas, zarwane noce i pieniążki to ciekawe czy od tak na forum byś zamieścił swoje doświadczenia tym bardziej jak ktoś pisze o żwirku dla kota. Hallloo??? Ogarnij się chłopie i sam weź się do roboty

 

A co do akustyki??? Ja nie narzekam na akustykę, a jak już oceniasz Panie to pochwal się jak Ty sam rozwiazałeś ten temat.

Co do gąbek... nie każda się nadaje. To nie są tylko gąbki lecz też wata mineralna.... Mało tego, sam kąt dogięcia...przechylenia.. pochylenia ma znaczenie.

 

Ja to nazywam polaczkowość, czyli wszystko zmieszać z błotem bo ten ktoś sam jest leniem żeby coś zrobić.

 

Co do QAR S-15 proszę się nie martwić gdyż cztery osoby już posiadają w celu oceny, a na jazdy obwoźne nie mam czasu... Każdy może posłuchać i ocenić w razie nie sprawdzenia się można zwrócić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla małego przypomnienia - Forum jest miejscem wymiany poglądów, nie wymiany chamstwa czy złośliwości.

Ilość uzasadnionych raportów w tym temacie poraża. Kolejne zaczepki i chamskie pyskówki zostaną zgodnie z Regulaminem w odpowiedni sposób "nagrodzone" a najbardziej aktywni "zwycięzcy" którym uda uzbierać się punkty dostaną zasłuzony urlop od tego tematu.

Proponuję więc powstrzymać swoje zapędy do kolejnych złośliwości.

Mod.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktoś pisze o żwirku dla kota. Hallloo???

Zadałeś chociaż sobie trud, aby sprawdzić czym w istocie jest materiał naturalny zwany bentonitem i jakie są jego właściwości fizyczne, że tak się z tego naśmiewasz ? Tak, jest to materiał wykorzystywany także jako żwirek dla kota i w takiej formie najłatwiej dostępny.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) I narodził się QAR S-15

Piękne wykonanie. Weź pod uwagę, że można z korzyścią dla brzmienia rozbudować system kondycjonera masy. U mnie są dwa kondycjonery; jeden dla toru cyfrowego i jeden dla anologowego. Do cyfrowego mam nodajże 4 elementy podpięte a do analogowego 5. Nie tylko urządzenia warto podpiąć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

SoTM SMS-200 / Lampizator DHT DAC / NAF 845+Amati / Cessaro Chopin  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadałeś chociaż sobie trud, aby sprawdzić czym w istocie jest materiał naturalny zwany bentonitem i jakie są jego właściwości fizyczne, że tak się z tego naśmiewasz ? Tak, jest to materiał wykorzystywany także jako żwirek dla kota i w takiej formie najłatwiej dostępny.

 

Piękne wykonanie. Weź pod uwagę, że można z korzyścią dla brzmienia rozbudować system kondycjonera masy. U mnie są dwa kondycjonery; jeden dla toru cyfrowego i jeden dla anologowego. Do cyfrowego mam nodajże 4 elementy podpięte a do analogowego 5. Nie tylko urządzenia warto podpiąć.

Bentonit analizowałem i sprawdzałem, i wcałe nie szydzę ....posiada te związki o które chodzi... Są też inne produkty z takimi samymi związkami. Ja zamieszczam swoje fotki z puszką i odrazu buuuu...

Dlaczego nikt oprócz bentonitu nikt nie pisze..jakieś fotki. Ogólnie ten temat tutaj trochę trwa tylko jakoś bez życia, to że ktoś buuczy na moje ja się nie przejmuje gdyż bardziej chodzi o to by coś się działo w temacie. witam

Do tej pory na wszystkie minerały i inne związki oraz obudowy miał bym spokojnie Silver Minimus'a... I dał bym sobie spokój, ale ja wolę trochę pokombinować zamiast oglądać TV

 

Żeby konkretnie coś ruszyło musiała by każda z osób wymienić się z inną osobą pod warunkiem nie naruszalności otrzymanego produktu i obiektywna wymiana opinii między osobami. To wtedy było by miarodajne. Inaczej zawsze będzie jakieś buuu.

 

Bentonit posiada potrzebne minerały - związki, a czy ktoś słyszał o Wermikulit?, Inna postać naturalnego produktu i bardzo tania...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

QAR S-15 i nowy QAR HG-1 na testach i różnica w zależności od preferencji.

HG-1 z niskimi tonami na cuglach zaś o wiele większą przestrzenią. Zupełnie inny układ wewnętrzny i dodatkowym materiałem zalanym żywicą epoksydową. Kabelki to trzy druty srebrne skręcone mechanicznie ( 2x1,2 + 1,5) owinięte podwójnie teflonem plus koszulka termo,d rugi czarny to kynar osiem nitek plus drut srebrny 1,5 wszystko w podwójnym teflonie i koszulka termo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HG-1 jeszcze w pieleszach, taśmach zabezpieczająca obudowę tym razem obudowa drewniana. Pojemność wewnętrzna taka sama jak S-15. Najważniejsze jest to co zawiera środek, lecz też ważna pojemność minimum 1000 mililitrów. Użyte metale w obu przypadkach to blacha miedziana jako prowadnik oraz druty srebrne 1,5mm.

W wersji trzeciej prototyp: blacha miedź i srebrna.. za bardzo kosztowna sprawa, ale to słychać. Pod względem czasowym wykonania HG-1 i trzecia wersja jest najbardziej przerąbana... dłubanina. Powiem jeszcze że używam też żywicy epoksydowej....

 

Tak na marginesie, ja nie robię tego w celach zarobkowych... Jak ktoś chcę to mogę zrobić oczywiście za opłatą pokrywające koszta materiałów i śmieszne parę groszy za mój czas. Majątku z tego nie ma, nie mam az tyle czasu, robię to bo lubię i to mnie odpręża, jak i sama muzyka.

Na tą chwilę dla mnie ważniejsze jest jak dana osoba odbiera i jaką zmianę słyszy po podłączeniu QAR'a ..... ważniejsze jest zrobienie dokumentacji, zdjęcia..opis, proporcje i konstrukcja wewnętrzna.

 

Pozdrawiam i życzę udanego weekendu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam...zapraszam do siebie na sprawdzenie Kondycjoner Masy QAR S-15 i ocenę.

Ja nie szydzę z innych pomysłów i konstrukcji, każdy pomysł jest dobry, kwestia dopracowania i trwałości.

Mieszkam w Warszawie, po uzgodnieniu dnia i godziny zapraszam.

Mogę również na terenie Warszawy i okolic dojechać do osoby zainteresowanej.

 

Pozdrawiam Kuba R

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Kondycjoner Masy QAR S-15

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Czy porównywałeś swoje kondycjonery z prawdziwym indywidualnym (np.10 metrową szpilką wbitą w ziemię) uziemieniem?Jeśli tak,to jaki był rezultat tego porównania?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy porównywałeś swoje kondycjonery z prawdziwym indywidualnym (np.10 metrową szpilką wbitą w ziemię) uziemieniem?Jeśli tak,to jaki był rezultat tego porównania?

 

Witam.. nie porownywałem gdyż technicznie mieszkając na czwartym piętrze jest nie możliwe. Dodam od siebie że byłem u osoby która posiada uziemienie tak jak powinno być od strony technicznej i mimo to po podłączeniu kondycjonera QAR S-15 była słyszalna poprawa ( osoba ta ostatecznie wzięła odemnie dwa Kondycjonery)

Chyba że ktoś mieszka w domku gdzie może taką 10metrową szpilkę wbić, aleeeee taka szpilka gdzie jest tylko podłączony sprzęt audio, gdyż jak wiadomo urządzenia domowe zaśmiecają linie. Tylko jest zapytanie ile osòb może tak zrobić????

Moja osobista teoria jest taka że Kondycjoner masy jest najlepszym urządzeniem (oddzielnym odspeparowanym od otoczenia), gdzie zbiera zakłucenia EMI i RFI .

Mój Kondycjoner skierowany jest do osób gdzie nie trzeba wydawać grubych tysięcy żeby udoskonalić swój system. Pod tym linkiem jest wstępniak do testu

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) nie chodzi o wychwalanie pod same niebiosa, tylko kurde to działa...ja osobiście już miałem w głowie wymianę kabli głośnikowych, gdy w końcu opracowałem finalny S-15 już przeszła mi chęć na kolejne zakupy i zamiany elementów systemu. U siebie mam podłączone dwa QAR'y S-15 i jedynie co kupuję to płyty oraz ponownie słucham te które mam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TUX co przeszkadza abyś sam się przekonał ? Zapytaj qbaacu czy wypożyczy. Po co dochodzić do wniosków na około ? Ja mam dwa kondycjonery, jeden do toru analogowego i drugi do cyfrowego. W sumie mam chyba 8 kabli wpiętych w różne miejsca systemu. Nie tylko do obudowy. Z różnych wynalazków rezygnowałem, ale z tego nie. Faktem jest jednak, że na radiu kuchennym różnicy nie usłyszysz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

SoTM SMS-200 / Lampizator DHT DAC / NAF 845+Amati / Cessaro Chopin  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qbaacu, a czy robiles slepe testy, ze jedna osoba slucha z zakrytymi oczami a druga odlacza kondycjoner od masy ?

 

TUX

TUX tak robiłem u klienta i wziął dwa:)

U siebie nie robiłem gdyż mam pewne utwory w pamięci i każda zmianę słysze bez latania.

 

Panie TRAB ja mam też dwa podpięte... Jeden pod CD, zaś drugi pod końcówkę mocy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TUX tak robiłem u klienta i wziął dwa:)

U siebie nie robiłem gdyż mam pewne utwory w pamięci i każda zmianę słysze bez latania.

 

Panie TRAB ja mam też dwa podpięte... Jeden pod CD, zaś drugi pod końcówkę mocy.

 

 

A kiedy zmienisz kolor?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.