Skocz do zawartości
IGNORED

Wyjście cyfrowe z laptopa - pomocy


raczeqq

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam taki mały problem, szukam po sieci ale ciężko znaleźć mi coś odpowiedniego w tym temacie.

 

Mam laptopa HP Probook 4730s z HDMI . Wiadomo karta wew. w tego typu sprzęcie do wysokich lotów nie należy, wiem że są zewnętrzne DAC i konwertery USB ? trochę jednak kosztują, Chcę go połączyć z amplitunerem najlepiej za pomocą kabla coaxial - karta ma tylko 2 x mini jack z przodu laptopa (we/wy) ale jest jeszcze wyjście HDMI,

 

Czy da się nie dużym kosztem "wyrwać" ze złącza hdmi cyfrowy sygnał audio, czy jest on podawany cały czas na złącze czy dopiero po podłączeniu sprzętu ?

Mam wolny uwalony kabel hdmi z jednej strony - Czy zrobi z tego coś na zasadzie przejściówki hdmi > coaxial, czy jednak nie obejdzie się bez jakichś układów... ? po podłączeniu do TV przez hdmi karta wykrywa "TV samsung" i z tego leci już po optyku do ampli i pięknie działa, chciałbym jednak ominąć TV.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz sprawdzić jeszcze proste karty na np PCM2704/6 po USB

To tylko przykład

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Co do samego złącza HDMI, wydaje mi się że nie ma tam sygnału SPDIF ale mogę się mylić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dźwięk po HDMI idzie bez problemu tzn rozumiem że to nie wyjście S/pdif ale skoro idzie w formie cyfrowej to jak to jest... jak spinam laptopa po HDMI z telewizorem a z telewizora optykiem do amplitunera to bez problemu gra, z tego co znalazłem na pewno nie posiadam współdzielonego wyjścia jack z wyjściem optycznym S/PDIF bo bywały takie laptopy, w sterownikach też nie widzę opcji na temat wyjścia cyfrowego, dopiero jak zepne przez HDMI z TV to pojawia się na czwartym suwaku "TV SAMSUNG" i tam sobie np. reguluje poziom natężenia dźwięku, chodzi mi tylko czy jakimś prostym manewrem można z HDMI wydusić cyfrowy sygnał audio bo na pewno z niego wychodzi, chodzi tylko czy idzie cały czas czy dopiero jak skomunikuje się z urządzeniem - hdmi z tego co wiem działa w dwukierunkowo, tak samo w foobarze muszę w zakładce output wybrać "samsung" a nie będę miał przecież nic do wyboru jak nawet jakimś sposobem zepnę hdmi > amplituner, chciałbym pominąć wszelkie karty zew. konwertery, uniknąć dodatkowych kosztów itd Oczywiście wystarczy mi jedynie dźwięk stereo.

 

Co do PCM'a z linku, ew. Co by było najtańszym logicznym wariantem dostępnym na rodzimym rynku...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o to że nie jestem pewien czy po HDMI leci sygnał cyfrowy audio w postaci SPDIF (obawiam się że nie).

SPDIF "powstaje" chyba dopiero w TV w osobnym układzie

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Więc zostaje Ci zewnętrzna karta typu PCM2704 ewentualnie ingerencja w laptopa ale nie wiem czy aż tak będziesz zdesperowany żeby szukać "cyfry" w środku :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zostaje chyba tylko zewnętrzna karta (ok 10-15$) u nas nie spotkałem się z czymś w tych pieniądzach, jeżeli ktoś widział u nas powiedzmy w okolicach 50zł to sam chętnie się zainteresuje takową kartą nawet bez obudowy, sam kit.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ST możesz tylko delikatnie rozwinąć swoją wypowiedź, rozumiem że nie to nie, ale jakbyś delikatnie wytłumaczył - tak nawet dla innych :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzychu, wymiana ampli to w tym przypadku żart raczej, dac tak samo - koszta :)

 

gadałem ze znajomym, a karta zew. typu creative ma sens ? znajomy ma , jest ona USB i ma optyka - warto czy jednak lepiej jakiegoś PCM'a zmontować ? to i tak sygnał cyfrowy ale są podzielone zdania... nie chcę "tęczy" ale uzyskać rozsądną, jak najlepszą jakość z laptopa...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze cos takiego?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

widzialem podobne patenty na ebay-u, trzeba tylko poszukac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem najlepszy wariant dla ciebie to, nie dac, zwłaszcza na tym pcmie, bo twój ampli może pewnie obsłużyć gęstszy strumień a konwerter usb/spdif. Skontaktuj sie z jarekc, pewnie ma jeszcze kity swojego projektu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ale najpierw to upewnij sie czy wyjście słuchawkowe nie obsługuje też spdif, wtedy to starczy pewnie coś w tym rodzaju

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ibarti, czy Ty zanim napiszesz post w ogóle czytasz temat ? 345$ - brawo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) .

 

Jeśli już ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

Januss, dziękuję za wskazówkę - czytam już temat konwertera Jarka USB-S/pdif ale też na pewno spory koszt będzie, co do gniazda jack na 99% nie mam w nim zintegrowanego s/pdif, znalazłem jedynie info że ktoś miał laptopa HP i nawet w serwisie nie wiedzieli że takie jest , po zmianie sterowników jednak ktoś to obudził bo okazało się że sprzętowo istnieje.

 

na tą chwilę mam opcję odkupić taką kartę z pilotem za około 100zł i to chyba najlepsze rozwiązanie.post-16905-0-86366600-1354628149_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 25

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.