Jump to content
IGNORED

Optoma hd300x czy Epson tw5900 - pomoc w wyborze

sienkol007

Recommended Posts

Witam , potrzebuje rady eksperta , który pomoże wybrać projektor 3d do moich preferencji. Na początek powiem ,że projektor będzie pracował w warunkach domowych tzn. podłączony pod tv N , bluray 3d , xbox360. Biorę pod uwagę już tylko dwa modele:

1. Optoma HD300x - technologia dlp , duży plus dla mnie to interpolacja klatek czyli tzw puremotion4( efekt teatru) wiem ,że dużo z was tej opcji nie toleruje , akurat dla mnie jest to super , dużym minusem dla mnie to brak wbudowanych głośników , które czasem się przydadzą zwłaszcza przy przenoszeniu projektora.

3. Epson tw5900 - technologia 3lcd , brak interpolacji klatek ( efektu teatru) , plus za wbudowany głośniki.

Dodam ,że nie widziałem żadnego z tych projektorów w akcji , bazuję jedynie na opiniach z forum internetowych i filmików z youtube, nie mam możliwości sprawdzić w żadnym sklepie tych projektorów , dlatego proszę osoby które testowały lub posiadają ten sprzęt o rzetelną opinie. Który projektor jest lepszy , która technologia DLP czy 3LCD?

Projektor nie będzie podwieszony na suficie ale stał na półce za kanapą na podwyższeniu ok. 1,20 od podłogi , odległość projektora od ekranu ok 4m, ekran jaki planuję kupić do 120cali

Pozdrawiam i z góry dziękuję

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Może trochę nie na temat ale może coś pomoże ?

Wszedłem niedawno w posiadanie Epsona TW6000 ,nie mam jeszcze ekranu więc poszedłem wypróbować go do kolegi na ekranie Kaubera w konfrontacji z Panasonic PT-AT5000E .

Wg mnie całkiem nieżle ,różnice w stosunku do wcale nie taniego Panasa niewielkie.

Hidden Content

Wybór jak dla mnie jednoznaczny - Optoma HD 300X. Projektory LCD bardzo kiepsko spisują się w 3D. Miałem tą optomę i obraz jest naprawdę rewelacyjny.

A jak wygląda sprawa odwzorowania kolorów w tej optomie , czy obraz jest taki bardzo kinowy ?? lubię takie bardzo żywe kolory przesycone jak w telewizorach samsunga, widziałem na yt filmik z epsona tw6000 i obraz bardzo mi się podobał, z optomy praktycznie nie ma żadnego filmiku dobrej jakości , który by w pełni pokazał jakość obrazu. Czy efekt tęczy jest bardzo widoczny w optomie hd300x ? czy obraz migota ??

Hidden Content

A jak wygląda sprawa odwzorowania kolorów w tej optomie , czy obraz jest taki bardzo kinowy ?? lubię takie bardzo żywe kolory przesycone jak w telewizorach samsunga, widziałem na yt filmik z epsona tw6000 i obraz bardzo mi się podobał, z optomy praktycznie nie ma żadnego filmiku dobrej jakości , który by w pełni pokazał jakość obrazu. Czy efekt tęczy jest bardzo widoczny w optomie hd300x ? czy obraz migota ??

Optoma ma spore możliwości regulacji, więc napewno nie jesteś skazany na jeden słuszny obraz. Ale optomka pod względem kolorów powinna Cię zadowolić w 100%. Kolory są tam bardzo żywe. Można powiedzieć że nasycone, zupełnie inaczej niż w projektorze który w tej chwili mam gdzie kolory są bardziej naturalne. Efektu tęczy nie zauważyłem, obraz nie miga, dobra czerń i kontrast. Bardzo dobra jakość 3D i wygodne okulary. W tej cenie trudno szukać lepszego projektora. Ja swój kupowałem za 4500 pln.

Poszukać też możeż coś o HD33, ponieważ są to bliźniacze konstrukcje z tym że HD300X jest czarna i sporo tańsza.

Hidden Content

Optoma ma spore możliwości regulacji, więc napewno nie jesteś skazany na jeden słuszny obraz. Ale optomka pod względem kolorów powinna Cię zadowolić w 100%. Kolory są tam bardzo żywe. Można powiedzieć że nasycone, zupełnie inaczej niż w projektorze który w tej chwili mam gdzie kolory są bardziej naturalne. Efektu tęczy nie zauważyłem, obraz nie miga, dobra czerń i kontrast. Bardzo dobra jakość 3D i wygodne okulary. W tej cenie trudno szukać lepszego projektora. Ja swój kupowałem za 4500 pln.

Poszukać też możeż coś o HD33, ponieważ są to bliźniacze konstrukcje z tym że HD300X jest czarna i sporo tańsza.

Dziękuję bardzo za odpowiedz , składam zamówienie na optome hd300x , mam jeszcze jedną prośbę może pomożesz mi dobrać ekran ? Odległość ekranu od projektora to 3,90~4.0m , chciałbym osiągnąć przekątną 110-120cali jeśli jest to możliwe żeby nie stracić dużo na jakości. Jaki ekran będzie najlepszy - matowy biały , matowy szary , o jakim współczynniku odbicia ?? Dodam ,że na podłodze mam płytki gresowe białe o wysokim połysku , a na suficie folie dps o wysokim połysku troche problematyczne to może być w tej chwili bo ekran może mi się odbijać na podłodze i na czarnym suficie:(

Hidden Content

aha jeszcze zapomniałem zapytać , wiem że to trochę profanacja oglądać na projektorze filmy w niskiej rozdzielczości , ale jak zachowuje się ta optoma przy odtwarzaniu filmów divx/xvid :D

Hidden Content

Dziękuję bardzo za odpowiedz , składam zamówienie na optome hd300x , mam jeszcze jedną prośbę może pomożesz mi dobrać ekran ? Odległość ekranu od projektora to 3,90~4.0m , chciałbym osiągnąć przekątną 110-120cali jeśli jest to możliwe żeby nie stracić dużo na jakości. Jaki ekran będzie najlepszy - matowy biały , matowy szary , o jakim współczynniku odbicia ?? Dodam ,że na podłodze mam płytki gresowe białe o wysokim połysku , a na suficie folie dps o wysokim połysku troche problematyczne to może być w tej chwili bo ekran może mi się odbijać na podłodze i na czarnym suficie:(

Pewnie kwestia gustu ale z tej odległości może być za duży ekran , ja wybrałbym max 100-104 cale. ekran chyba tylko szary w takich warunkach. Odbijające białe płytki , wszędzie połysk, hmmm ???

aha jeszcze zapomniałem zapytać , wiem że to trochę profanacja oglądać na projektorze filmy w niskiej rozdzielczości , ale jak zachowuje się ta optoma przy odtwarzaniu filmów divx/xvid :D

Pewnie jak każdy inny projektor, obraz będzie słabiutki i nie liczył bym tu na żadne nawet skalery odtwarzaczy.

Hidden Content

Pewnie kwestia gustu ale z tej odległości może być za duży ekran , ja wybrałbym max 100-104 cale. ekran chyba tylko szary w takich warunkach. Odbijające białe płytki , wszędzie połysk, hmmm ???

Pewnie jak każdy inny projektor, obraz będzie słabiutki i nie liczył bym tu na żadne nawet skalery odtwarzaczy.

A jaki bys ekran polecil, Bo na ekranach kompletnie sie nieznam, z tego co czytalem sa szare , biale matowe i z polyskiem o jakims wspolczynniku odbicia gain 0.8, 1.0 itd. Jaki ekran bedzie najlepszy zeby wykorzystac calkowity potencjal optomu w moich warunkach domowych? O ile na plytkach moge polozyc dywan , to sufitu nie zmienie na dodatek mam sciany w kolorze ecru:) urzadzajac mieszkanie nie bralem pod uwage projektora

Hidden Content

A jaki bys ekran polecil, Bo na ekranach kompletnie sie nieznam, z tego co czytalem sa szare , biale matowe i z polyskiem o jakims wspolczynniku odbicia gain 0.8, 1.0 itd. Jaki ekran bedzie najlepszy zeby wykorzystac calkowity potencjal optomu w moich warunkach domowych? O ile na plytkach moge polozyc dywan , to sufitu nie zmienie na dodatek mam sciany w kolorze ecru:) urzadzajac mieszkanie nie bralem pod uwage projektora

Do hd300x tylko szary poprawi Ci czerń i skompesuje ewentualne odbicia swiatła od scian nie obnizy jakosci obrazu tak jak biały , gain szarego 0,8, optoma jest dosyc jasna wiec nawet przy dużej przekatnej bedzie ok

Hidden Content

Do hd300x tylko szary poprawi Ci czerń i skompesuje ewentualne odbicia swiatła od scian nie obnizy jakosci obrazu tak jak biały , gain szarego 0,8, optoma jest dosyc jasna wiec nawet przy dużej przekatnej bedzie ok

A kolory nie będą bardziej wyblakłe ? tzn. naturalne ?? wole takie przesycone bardzo kolorowe

Hidden Content

W Twoich warunkach to raczej tylko szary. Gain 0,8, tu nie masz za bardzo wyboru, szare z innym gainem kosztują dużo. Na podłogę dałbym koniecznie dywan, cokolwiek, bo od płytek białych w połysku to będzie walił po oczach nawet szary ekran. Zła informacja jest taka że w Twoich warunkach nie wykorzystasz potencjału żadnego projektora. Ale to nie znaczy że nie trzeba kombinować żeby poprawić efekt. Te z połyskiem jak piszesz /zakładam że chodzi o te z gainem powyżej 1/ odpuść kompletnie. Biały też się nie sprawdzi. A konkretnie to darex zaproponował Ci sprawdzoną dobra powierzchnię.

A kolory nie będą bardziej wyblakłe ? tzn. naturalne ?? wole takie przesycone bardzo kolorowe

Trudno mi to dokładnie wytłumaczyć , aczkolwiek zależność jest prosta. Na białym dla mnie kolory są lepsze, bardziej nasycone. Szary ekran poprawia nie tylko czerń ale zmienia też pozostałe kolory, moim zdaniem negatywnie. Ale to wszystko w warunkach pełnego przystosowania pomieszczenia. W jasnym otoczeniu, mniej więcej takim jak Twoje biały będzie dawał gorszy efekt, ponieważ odbicia od jasnych powierzchni wrócą na ekran a ekran mocniej odda odbicia. Całość zacznie oślepiać, a na pewno nie będzie przyjemnie i komfortowo. Wszystko jak to napisałeś będzie wyblakłe nie dlatego że ekran kieski tylko odbicia spowodują że w pokoju zrobi się jasno

Hidden Content

W Twoich warunkach to raczej tylko szary. Gain 0,8, tu nie masz za bardzo wyboru, szare z innym gainem kosztują dużo. Na podłogę dałbym koniecznie dywan, cokolwiek, bo od płytek białych w połysku to będzie walił po oczach nawet szary ekran. Zła informacja jest taka że w Twoich warunkach nie wykorzystasz potencjału żadnego projektora. Ale to nie znaczy że nie trzeba kombinować żeby poprawić efekt. Te z połyskiem jak piszesz /zakładam że chodzi o te z gainem powyżej 1/ odpuść kompletnie. Biały też się nie sprawdzi. A konkretnie to darex zaproponował Ci sprawdzoną dobra powierzchnię.

Trudno mi to dokładnie wytłumaczyć , aczkolwiek zależność jest prosta. Na białym dla mnie kolory są lepsze, bardziej nasycone. Szary ekran poprawia nie tylko czerń ale zmienia też pozostałe kolory, moim zdaniem negatywnie. Ale to wszystko w warunkach pełnego przystosowania pomieszczenia. W jasnym otoczeniu, mniej więcej takim jak Twoje biały będzie dawał gorszy efekt, ponieważ odbicia od jasnych powierzchni wrócą na ekran a ekran mocniej odda odbicia. Całość zacznie oślepiać, a na pewno nie będzie przyjemnie i komfortowo. Wszystko jak to napisałeś będzie wyblakłe nie dlatego że ekran kieski tylko odbicia spowodują że w pokoju zrobi się jasno

Dzieki Panowie za pomoc , ale zapomnialem powiedziec ,ze ekran musi byc zwijany, nie mam mozliwosci powiesic ekranu na stale ;( mozecie polecic cos ze zwijanych manualnie? Rozumiem ,ze najlepszy w moich warunkach bedzie szary gain0.8 z satynowa powierzchnia? Czy mozecie cos polecic w kwocie do 1000zl?

Hidden Content

Dzieki Panowie za pomoc , ale zapomnialem powiedziec ,ze ekran musi byc zwijany, nie mam mozliwosci powiesic ekranu na stale ;( mozecie polecic cos ze zwijanych manualnie? Rozumiem ,ze najlepszy w moich warunkach bedzie szary gain0.8 z satynowa powierzchnia? Czy mozecie cos polecic w kwocie do 1000zl?

Nie wiem o co chodzi z satynową powierzchnią. Niestety w tej kwocie nie umiem Ci doradzić.

Hidden Content

Nie wiem o co chodzi z satynową powierzchnią. Niestety w tej kwocie nie umiem Ci doradzić.

Chodziło mi o ekran , który poleciliście adeo plano velvet - ma jakieś wykończenie aksamitem a nie satyną - mój błąd:)

Projektor już zamówiłem , ekran na jaki się zdecydowałem to kraftmann 106 cali matt grey gain0.8, natomiast boję się czy dobrze zrobiłem ,bo czytałem że na tym ekranie optoma hd300x sobie nie poradzi dobrze z wyświetlaniem 3d , obraz będzie za ciemny :(

Hidden Content

Ok , projektor już mam , ekran także, co do samego projektora rewelacja!!! , cieszę się że wybrałem optomke a nie epsona , jakość kolorów bardzo mi odpowiada. Mam pytanko jeszcze odnośnie podłączenia projektora do tv N , ponieważ telewizja N skaluje tylko do rozdzielczości 1080i czy lepiej zastosować kabel component czy hdmi ?? czy na componencie będzie dostępna opcja do regulowania "pure engine" na którym obraz będzie lepszy ??

PS: czy znacie jakieś rekomendowane ustawienia żeby dobrze skalibrować projektor ??

Hidden Content

Witam wszystkich,

Jestem nowy ale piszę by zwrócić na coś uwagę. Widzę, że projektory Optomy (zarówno HD33 jak i HD300x) są na forum szeroko polecane. Sam jestem posiadaczem 300x. Projektor mam od kwietnia bieżącego roku, czyli około 9 miesięcy. Dzisiaj wraca z serwisu (fixit.pl - autoryzowany serwis) - padła lampa. Na szczęście jeszcze na gwarancji (12 miesięcy). Projektor od dnia kupna podwieszony w salonie pod sufitem, nieruszany, projekcji średni ilość (film co 2 dzień). Nie wiem dokładnie ile godzin, bo nigdy nie sprawdzałem, ale mogę to sprecyzować jak do mnie wróci. Piszę tutaj bo z tego co wiem lampa do 300x i hd33 jest dokładnie ta sama. Napisałem ten post jako uwagę do projektorów Optomy. Nie wiem czy ktoś jeszcze miał takie problemy ale w nowym projektorze nie powinna padać lampa po 9 miesiącach. Gdyby padła mi 4 miesiące później to niemiłosiernie bym się wkurzył. Konkurencja w niektórych modelach ma 3 lata gwarancji. Zwracajcie uwagę na długość gwarancji na lampę (inna niż na sam rzutnik) nim zdecydujecie się na zakup.

Pozdrawiam

Doc

P.s Dla niedowiarków i osób które zapewne posądzą mnie o pracowanie dla konkurencji mogę wysłać skany ze zgłoszenia i karty gwarancyjnej.

Hidden Content

To żadna sensacja, niektórym lampy padały po kilkunastu lub kilkudziesięciu godzinach. Sony swego czasu nie dawało żadnej gwarancji na lampę w projektorach i tylno projekcyjnych TV, nie wiem jak jest teraz. Innym z kolei lampy służą dużo dłużej niż podawane w specyfikacji 2000...4000 godzin.

Hidden Content

"...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."

Don Kichote to zły człowiek był...

A jeszcze a propos (nie)trwałości sprzętów - mój projektor zacnej marki Mitsubishi przed pierwszą i jak na razie jedyną (tfu tfu) naprawą służył mi całe ... 4 godziny. Czy z tego należy wysnuć wniosek: "uwaga na Mitsubishi"? ;)

Hidden Content

"...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."

Don Kichote to zły człowiek był...

Zamiast Optomy trzeba było kupić:

- Mitsubiishi HC4000 - ale brak 3D;

- BenQ W1070;

- Acer H9500BD.

Wszystkie mają zdecydowanie lepszy obraz...

Miałem HC4000 i Optomę HD300X i niestety Optoma była zdecydowanie lepsza :)

Hidden Content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.