Skocz do zawartości
IGNORED

Jakie kolumny do ARCAM AVR350?


Neonix

Rekomendowane odpowiedzi

Mam w chwili obecnej system KD oparty na kolumnach AE Aelite2 w połączeniu z amplitunerem ARCAM AVR350.

Troszkę słucham z niego muzyki, podpięty mam odtwarzacz cd Audiolab 8000CD.

Wydaje mi się iż w tym połączeniu góra pasma jest lekko przejaskrawiona i to trochę mnie denerwuje.

 

Z jakimi kolumnami spróbować połączyć w/w amplituner, aby system nie był tak jasny?

Czy wszystkie modele ARCAMa grają z tak jasną górą?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Kiedy wszystko się zmienia, muzyka piękną zawsze pozostaje."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

problem z jasną górą leży przede wszystkim po stronie kolumn. Aby jednak zaproponować Ci konkretne konfiguracje, podaj proszę wielkość pomieszczenia odsłuchowego, gatunki mzyki jakie zazwyczaj słuchasz, Twoje preferencje brzmieniowe oraz budżet jaki ewentualnie chciałbyś przeznaczyć na zakup kolumn.

 

Ogólnie z ampltunerami Arcam bardzo dobrze współpacują wyższe serie Kef (mam na myśli serię R), warto także posłuchać Xaviana oraz polske Audio Academy.

 

Czekam na informacje

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś już użyć jakiegoś przetwornika, a z Audiolaba zrobić jedynie transport? Kilki moich znajomych tak uczyniło w przypadku zjawiska, które opisujesz.

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

problem z jasną górą leży przede wszystkim po stronie kolumn. Aby jednak zaproponować Ci konkretne konfiguracje, podaj proszę wielkość pomieszczenia odsłuchowego, gatunki mzyki jakie zazwyczaj słuchasz, Twoje preferencje brzmieniowe oraz budżet jaki ewentualnie chciałbyś przeznaczyć na zakup kolumn.

 

Ogólnie z ampltunerami Arcam bardzo dobrze współpacują wyższe serie Kef (mam na myśli serię R), warto także posłuchać Xaviana oraz polske Audio Academy.

 

Czekam na informacje

 

 

Obecnie zestaw mam w pokoju 16m2, ale w niedalekiej przyszłości planuję przenieść go do salonu ok 30m2.

Zatem chciałbym kupić kolumny już pod większe pomieszczenie.

 

Słucham generalnie wszystkiego - Jazzu, rocka, trochę metalu oraz muzyki elektronicznej.

Preferencje brzmieniowe, hmm - ciepły kontrolowany bas, aksamitna góra nie wyostrzona, wyeksponowane środkowe pasmo.

Lubię jak kolumny tworzą dobrą scenę.

Cena myślę, że fronty do 4000PLN, centralny + surrondy łącznie 3500PLN

Próbowałeś już użyć jakiegoś przetwornika, a z Audiolaba zrobić jedynie transport? Kilki moich znajomych tak uczyniło w przypadku zjawiska, które opisujesz.

 

Nie próbowałem tego rozwiązania. Dodam, że efekt jest ten sam jak podłącze kompa z amplitunerem poprzez SPDIF

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Kiedy wszystko się zmienia, muzyka piękną zawsze pozostaje."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie jeden z moich znajomych ma przetwornik dCS'a podłączony pod CD8000 i gra to wyśmienicie - fakt trzeba liczyć się z dużym wydatkiem. Drugi z kolei poszedł w nieco budżetową stronę i zdecydował się na DACMAGIC (bez plus). W obu przypadkach się sprawdziło. Zachęcam do testów.

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Odświeżam :-(

 

A nie prościej na wejściu CD obniżyć poziom wysokich częstotliwości o dwa-trzy decybele? Przecież to jest kinowe ampli, więc chyba posiada tak prostą regulację? A co do kolumn, to pewnie sprawdziłyby Ci się Castle z serii Knight, chociaż nie mają dedykowanego centrala, ale pewnie można by coś dobrać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.