Skocz do zawartości
IGNORED

Słuchawki do 1200zł.


krzysiek93

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam do Was pytanie odnośnie wyboru słuchawek. Obecnie posiadam CALe (Crative Aurvana Live), jestem z nich zadowolony, na początku nie byłem od nich przekonany, ale po wygrzaniu się, znacznie poprawiła się jakość dźwięku. Jak wiadomo apetyt rośnie w miarę jedzenia i one już mi nie wystarczają. Odłożyłem sobie 1200 zł i chcę sobie zrobić prezent pod choinkę, postanowiłem zainwestować w lepszy sprzęt. CALe grały dobrze, ale głównie brakowało mi w nich głębokiego basu, a, że słucham muzyki takiej jak: techno, electro, rap, dupstep, house, klubowej, od czasu do czasu rocka, to wolałbym mieć więcej basu. Co proponujecie mi w tej cenie? Dodam iż będę głównie korzystał z takich źródeł jak komputer podpięte pod Creative x-fi Extreme Gamer, i mobilnie na Samsungu Galaxy SIII. Wiadomo, że do lepszych słuchawek potrzeby jest jakiś wzmak, ale bynajmniej na razie nie planuje jego zakupu, ze względu na budżet. Dlatego chciałbym aby obecne źródła, dały radę napędzić słuchawki... Z góry dzięki za pomoc :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko słyszałem że to tych denonów potrzebny jest porządny wzmak, bo inaczej będzie lipa na takim sprzęcie, czy się może myle?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko słyszałem że to tych denonów potrzebny jest porządny wzmak, bo inaczej będzie lipa na takim sprzęcie, czy się może myle?

To musiało być o innym modelu. D2000 nawet z porządnym wzmakiem grają jak niedorobione, dla mnie guzik lepsze od CAL, a po prostu inne. Dobre słuchawki za około 1000zł zamknięte to Shure SRH-940. Ewentualnie Beyerdynamic DT770 Limited 32 omy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

żwróć uwagę na słuchawki Beyerdynamic DT880 lub DT990 (wersje domowe a nie Pro) w wersji 32 omowej. W cenie zmieścisz sie, natomiast brzmienie powinno Ci w pełni odpowiadać.

 

Zapraszam na odsłuchy

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Q21 patrzcie troche czego szuka Dana osoba, jakie bd 880pro, tam duzo basu now ma, 990 juz bardziej. Michelangelo podobnie z shire 940, w tym przypadku juz lepiej 840, dlatego polecilem d2000,dla mnie lepsze od Cal i wygodniejsze, może byc też coś z Ultrasone

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam słowa kopaczmopa, Denony mają sporo mięsistego basu. Inna sprawa to, że ich cena jest zwykle przestrzelona, ale zawsze można wyczaić gdzieś w dobrej cenie lub po prostu potargować się. Najlepiej przed zakupem gdzieś ich posłuchaj jeszcze i sprawdź, czy taka forma prezentacji Ci odpowiada.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, ze cała reszta pasma w denonach wypada blado w porownaniu z innymi sluchawkami za mniejsze pieniadze. Jak zamkniete to beyery albo shure jak pisal Michelangelo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patryk, jest w tym sporo prawdy, ale to też zależy od modelu Denon. Mam 7000 i nie narzekam na nic, a świetnego basu są dosłownie tony bez wpływu na analityczność pozostałych pasm. Jest to jednak trochę wyższy model niż 2000.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi, a co powiecie o nich Philips Fidelio L1 polecają mi na innym forum. Podobno bardzo dobrze grają ze sprzętem stacjonarnym i dodatkowo, na mobilnych urządzeniach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patryk, jest w tym sporo prawdy, ale to też zależy od modelu Denon. Mam 7000 i nie narzekam na nic, a świetnego basu są dosłownie tony bez wpływu na analityczność pozostałych pasm. Jest to jednak trochę wyższy model niż 2000.

Ale my tu rozmawiamy o D2000 czy o D7000, ktore dla mnie de facto graja troche gorzej od Lawton audio AH-D5000?. Denony maja udziwniony dzwiek, a "gleboki bas" to tam glownie jest tak naprawde slyszalnym rezonansem bez jakiejs lepszej kontroli, ale do takich wnioskow dopiero sie w pelni dochodzi jak sie na spokojnie przeslucha Denonow w porownaniu z innymi sluchawkami, nawet tanszymi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gorzej, lepiej, pojęcie względne i kwestia upodobań. A lepsze wg Ciebie pewniakiem dlatego, bo - po części - akurat je masz. Też słuchałem i porównywałem (długo) wielu słuchawek z wyższej półki i padło na 7000. Stąd nie zgadzam się z twierdzeniem co do basu, jakoby był np. bez lepszej kontroli. Wg mnie jest świetny i nie jest to moje odosobnione zdanie.

 

Naturalnie potwierdzam, że temat dotyczy 2000, z tym że powołując 7000 odnosiłem się do charakteru brzmienia Denon, co jak mniemam nie jest grzechem - przykro mi, jeśli to Ciebie rozdrażniło, ew. wyprowadziło z równowagi : )

 

Krzysiek, to teraz słuchaj i wybieraj. Konieczne też jednak posłuchaj Bajerów ; )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No co Ty, ja rzadko kiedy zostaje wyprowadzony z rownowagi na forum :P Czemu uwazam, ze Denony to nie sa super sluchawki? Z Denonami jestem juz prawie dwa lata i o ile bardzo mi sie podobaly, to z biegiem czasu wliczajac to wieksze obycie w audio oraz poprawy samego systemu, sluchawki staly sie szybko waskim gardlem. Do konca nigdy nie moglem opanowac basu, by mial odpowiednia fakture, a wyzsza srednica z gora sa malo rozdzielcze, wiele innych sluchawek duzo lepiej roznicuje dzwieki talerzy oraz innych brzdekow. Do tego dochodzi troche wycofana i nudna srednica. Z zalet to moge powiedziec, ze Denony mozna napedzic z byle czego i bedzie dobrze, czego nie mozna powiedziec o konkurencji.

 

D7000 nie byly moje, to fakt, ale dzwiekowo maja te same wady co nizsze modele. Lawton Audio wole dlatego, ze dzwieki nie sa tak zlane jak w zwyklych Denonach, ale co z tego jak i tak chce sie ich pozbyc? Wiadomo, ze kazdy ma inne upodobania, ale technicznie te sluchawki maja spore braki, nawet wzgledem tanszych sluchawek.

 

PS- Czemu probujesz uargumentowac dobry bas w Denonach tym, ze nie tylko Tobie on bardzo odpowiada, skoro chwile wczesniej mowisz, ze te roznice to tylko pojecie wzgledne i kwestia upodoban? :P

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS- Czemu probujesz uargumentowac dobry bas w Denonach tym, ze nie tylko Tobie on bardzo odpowiada, skoro chwile wczesniej mowisz, ze te roznice to tylko pojecie wzgledne i kwestia upodoban? :P

 

Czytaj ze zrozumieniem : ) ...bo pojęcie względne i kwestia upodobań dotyczy nie tylko mnie, ale każdego z nas, czego również jesteś dowodem. Nie ma się więc co spierać w nieskończoność, skoro każdy często wybierze coś innego wg własnego kryterium. Wałkowanie tego samego jest bez sensu, ja wolę D, Ty L i niech tak zostanie. END OF TOPIC! : )

 

Wracając do tematu. Jak idzie gospodarzowi podejmowanie ostatecznej decyzji???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Philips Fidelio L1

no właśnie co do Philips to znalazłem coś takiego

"Miłośnicy basów niestety będą zawiedzeni – nie ma takiego efektu, jakie oferują Beats by Dr. Dre. Dół nie jest neutralny, ale podbicie jest na tyle delikatne, że nie przeszkadza."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że przy Beats'ach płacisz w większości za wygląd i za znaną markę. Naczytałem się, że Beats'y zagrają gorzej od innych słuchawek i to już w okolicach cenowych : 600-900 zł. Ile w tym prawdy? Pewnie coś w tym jest...I wiesz taką opinię mi piszesz wyrwaną z kontekstu, wiem, że niektórzy co zakupili Fidelio L1 i coś odpalili to byli przerażeni jakością dźwięku, ale po wygrzaniu się, diametralnie zmieniła się jakość, oczywiście na plus :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

[,,,] CALe grały dobrze, ale głównie brakowało mi w nich głębokiego basu, a, że słucham muzyki takiej jak: techno, electro, rap, dupstep, house, klubowej, od czasu do czasu rocka, to wolałbym mieć więcej basu. Co proponujecie mi w tej cenie? Dodam iż będę głównie korzystał z takich źródeł jak komputer podpięte pod Creative x-fi Extreme Gamer, i mobilnie na Samsungu Galaxy SIII. Wiadomo, że do lepszych słuchawek potrzeby jest jakiś wzmak, ale bynajmniej na razie nie planuje jego zakupu, ze względu na budżet. Dlatego chciałbym aby obecne źródła, dały radę napędzić słuchawki... Z góry dzięki za pomoc :)

 

Witaj Krzychu.

Nieco późno dołączam do tej dyskusji, więc może już jesteś po świątecznych zakupach, ale co tam... napiszę :)

 

Nikt nie proponował Ci modelu Ultrasone HFI 580, a wg mnie mógłby Ci się naprawdę spodobać - jeśli nie szukasz naturalności, to te słuchawki imho mają najbardziej spektakularny bas i przestrzeń, ze wszystkich modeli, jakie miałem na uszach [a trochę tego było]. W dodatku cena też jest przyzwoita, a i 32 Ohmy nie przysporzą problemów wymienionym przez Ciebie źródłom.

 

Miłych dylematów odsłuchowo-zakupowych i Wesołych Świąt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.