Skocz do zawartości
IGNORED

Duży nietypowy salon, wymiana sprzętu KD


Mateusz Żyrek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, na wstępie napiszę co już posiadam

Amplituner Yamaha RXV371

głośniki 5.0 Jamo S606

 

Salon 6x7 na poddaszu z antresolą (sypialnia)

wysokość w szczycie... prawie 5 m

zdjęcia pokażą jak to wygląda

Obecnie salon wygląda trochę inaczej, są barierki, obrazy na ścianach, i zasłony w oknach.

 

A teraz o co chodzi... Jamo są za słabe i nie dają sobie rady z pomieszczeniem...

przy odkręcaniu amplitunera w pewnym momencie już nic się nie dzieje a następnie następuje przeskok i już dźwięk nie jest przyjemny.

Dlatego zdecydowałem się na zmianę.

Najpierw Głośniki ... będąc w dwóch salonach polecano mi Klipsche Synergy (nie pamiętam dokładnie modelu ale były w cenie 3600 za komplet), oraz wharfedale 10.7, na innym forum polecano mi Indiana Line z serii TESI

Czytając co nieco na forach Klipsche jak i Wharfedale nie miały dobrych opinii.

 

Następnie polecano mi zmianę amplitunera na Onkyo TX-NR 616

oraz HK AVR 170

 

 

budżet jaki myślałem przeznaczyć to około 2000 zł - amplituner

a na głośniki około 5000 zł

 

Może ktoś coś doradzić ??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-47336-0-95926600-1354792607_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na taki fajny salon, to przy budżecie głośnikiwym powinna być co najmniej jedynka dołożona z przodu:)

I żeby tam jeszcze chciało grać, to tą ładną podłogę należałoby przykryć jakąś wykładzioną...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sony KD85-ZG9? , Denon AVC-X6700H + Monster Power MPA-3250 + Emotiva XPA 7-kanałowa gen.2 , Pioneer UDP-LX800.Projektor JVC RS2 - Adeo Tensio professional pro 110",Monitor Audio-Platinum PL 300 + Platinum PLC 350 + SVS Ultra + GX100 + 4 szt. sufitowe Dali Phantom H-80 +VELODYNE DD-15 Plus. Kable do kolumn: QED Genesis Silver Spiral, Chord Odysey 2. Listwa Monster Cable HTS 5100 + Power Center HTS 1000, kable sieciowe Monster Powerline 400 . Apple TV4K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny salon, ale akustycznie trudny, co do jedynki na przodzie to fakt przydała by się, żeby fajnie to chodziło, ale z 5 tysięcy tez możesz kupić fajne kolumny np Heco Celan 901 były ostatni na znanym portalu nawet taniej niż zakładany budżet.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bardzo trudne zestawienie gabarytowo. Już dwa razy było podobne pomieszczenie i musieliśmy kilka razy wymieniać sprzęt mimo, że na odsłuchu w salonie zagrało rewelacyjnie , zakończyło się na Onkyo 616 i Klipsch REF 42II u jednego klienta i na Harmanie 265 i Monitor Audio MR u drugiego. W podobnej klasie cenowej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej, locoloco! A gdzie ten obiecany test Sharpa LC-60LE840E???

Ładnie to tak z gęby cholewę robić?

Głowa przyprószona siwizną i takie jaja sobie z ludzi robić? Nieładnie!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sony KD85-ZG9? , Denon AVC-X6700H + Monster Power MPA-3250 + Emotiva XPA 7-kanałowa gen.2 , Pioneer UDP-LX800.Projektor JVC RS2 - Adeo Tensio professional pro 110",Monitor Audio-Platinum PL 300 + Platinum PLC 350 + SVS Ultra + GX100 + 4 szt. sufitowe Dali Phantom H-80 +VELODYNE DD-15 Plus. Kable do kolumn: QED Genesis Silver Spiral, Chord Odysey 2. Listwa Monster Cable HTS 5100 + Power Center HTS 1000, kable sieciowe Monster Powerline 400 . Apple TV4K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klipsch RF 52/62 II.. gdzieś natrafiłem na nie zadowolonych klientów.

Inne opinie są bardzo pochlebne, osobiście myślałem nad rf62 ze względu na gabaryty pomieszczenia, ale sie zastanawiam czy 52 też dały by sobie rade ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze takie pytanie dotyczące Amplitunera.... w pierwszym poście pisałem co polecano mi w sklepie.

A ja mam pytanie do Was:

który amplituner będzie dobry zarówno do KD jak i Stereo

 

bo im więcej czytam na forach tym mniej wiem.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakie modele masz na myśli Klipscha ale modele bieżące w USA zbierają bardzo pochlebne opinie.

Ej, locoloco! A gdzie ten obiecany test Sharpa LC-60LE840E???

Ładnie to tak z gęby cholewę robić?

Głowa przyprószona siwizną i takie jaja sobie z ludzi robić? Nieładnie!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sony KD85-ZG9? , Denon AVC-X6700H + Monster Power MPA-3250 + Emotiva XPA 7-kanałowa gen.2 , Pioneer UDP-LX800.Projektor JVC RS2 - Adeo Tensio professional pro 110",Monitor Audio-Platinum PL 300 + Platinum PLC 350 + SVS Ultra + GX100 + 4 szt. sufitowe Dali Phantom H-80 +VELODYNE DD-15 Plus. Kable do kolumn: QED Genesis Silver Spiral, Chord Odysey 2. Listwa Monster Cable HTS 5100 + Power Center HTS 1000, kable sieciowe Monster Powerline 400 . Apple TV4K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupujesz na przykład procesor Rotela RSP plus wielokanałową końcówkę Rotela MKII całośc około 3 tyś i gra to o kilka klas lepiej od ampitunerków, które wymieniasz. Walka z pogłosem jest trudna i kosztowna trzeba zaopatrzyć się w ustroje akustyczne (i to raczej nie te najtańsze z gąbki). Prościej jest kupić gruby dywan, solidne zasłony, może wystarczy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Największy problem będzie tu z przestrzeniami "dodanymi" - otwarty korytarz i półpiętro.

 

Mam u siebie salon otwarty na przedpokój i ... muszę z tym żyć :o(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

... żeby był jakiś porządek i sens tego wszystkiego nieznanego i tajemniczego, stworzył człowiek bogów, osadził ich w miejscach niedostępnych i ich mocom oddał swój los ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.