Skocz do zawartości
IGNORED

bucznie w amplitunerze


stachus

Rekomendowane odpowiedzi

Kolega kupił sobie Cambridge 551R, i po włącznieniu słychać bucznie jakby z zasilacza. Amplituner gra normalnie, natomiast przy podjęciu do niego słuszać stały lekki szum. Czy jest to coś groźnego?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

buczenie slychac z przetwornikow czy z obudowy ? to moze byc trafo i slychac 50Hz. sieci

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lampa jest jak wino . Czym starsza tym lepsza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odwróć wtyczkę w kontakcie i posłuchaj czy buczy ciszej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

buczenie slychac z przetwornikow czy z obudowy ? to moze byc trafo i slychac 50Hz. sieci

Według mnie ten dzwięk słychać z tranforatora? Czy to coś poważnego?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele urządzeń buczy. Szczególnie te, które posiadają ogromne trafo. Ten Cambridge pobiera wedle specyfikacji 1000W, więc trafo powinno byc tam wielkości cegły i sporo ważyć. Poza tym w ten klocek posiada na 99% wentylator w środku. Trzeba byłoby więc sprawdzić czy to przypadkiem wiatrak nie szumi/buczy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Mam taki głupawy nick, bo osiemnaście lat temu zapomniałem loginu i hasła pod jakim się pierwotnie zarejestrowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele urządzeń buczy. Szczególnie te, które posiadają ogromne trafo. Ten Cambridge pobiera wedle specyfikacji 1000W, więc trafo powinno byc tam wielkości cegły i sporo ważyć. Poza tym w ten klocek posiada na 99% wentylator w środku. Trzeba byłoby więc sprawdzić czy to przypadkiem wiatrak nie szumi/buczy.

To chyba nie wiatrak, bo klocek szumi już na starcie, gdy jest chłodny. W każdym razie twierdzisz żę to nic poważnego. Ewentualnie możecie mi podpowiedzieć jak to wyeliminować? Czy pomoże listwa fitrująca?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie ten dzwięk słychać z tranforatora? Czy to coś poważnego?

 

 

jesli trafo jest skrecane to wystarczy je skrecic ciasniej . jesli nie to poczytaj troche o trafach i ich wyciszeniu

 

 

zadna listfa filtrujaca . jesli to trafo to luz ma miedzy plytkami i one brumia . jesli nie trafo to trzeba szukac dalej

 

 

Rozkrec kolego ten klocek i poszukaj zródła dzwieku

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lampa jest jak wino . Czym starsza tym lepsza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że tego nie da się wyeliminować. Trafo buczy - po prostu buczy i już. Niemal każde. Duże trafo buczy mocniej, małe buczy mało albo niemal wcale. Miałem kilka wzmaków gdzie trafo było wielkości cegły i ważyło sporo - zawsze buczało. We wzmacniaczach typu popierdawka z poborem ok 190W trafo może być bezgłośne.

Zależy jaki to jest brum - na ile głośny. Jeżeli słyszysz buczenie z odległości 2 metrów to faktycznie coś jest nie tak. Jeśli słychać brum w cichym pomieszczeniu z odległosci ok 20, 30 cm to wszystko jest w normie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Mam taki głupawy nick, bo osiemnaście lat temu zapomniałem loginu i hasła pod jakim się pierwotnie zarejestrowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam piec gdzie mam cztery wielkie trafa i ciezko to podniesc a zadne trafo nawet nie bruknie . mozna uchem z bliska sprawdzic i cisza

Wiedz kolego nie wiem co ty masz za piece i jakie trafa ale najwidoczniej nie przedniej jakosci skoro Tobie one brumią

 

Brumienie traf mozna wyeliminowac na wiele sposobow . skrecanie ich ciasniej lub posmarowanie specjalnym lakierem do traf i po problemie .

 

wszystko zalezy od budowy traf

 

ostatnio wyciszalem trafa od 40 letniego stabilizatora napiecia ktory z odleglosci 20 m byl mocno slyszalny i jakos dalo sie to wyciszyc

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lampa jest jak wino . Czym starsza tym lepsza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że tego nie da się wyeliminować. Trafo buczy - po prostu buczy i już. Niemal każde. Duże trafo buczy mocniej, małe buczy mało albo niemal wcale. Miałem kilka wzmaków gdzie trafo było wielkości cegły i ważyło sporo - zawsze buczało. We wzmacniaczach typu popierdawka z poborem ok 190W trafo może być bezgłośne.

Zależy jaki to jest brum - na ile głośny. Jeżeli słyszysz buczenie z odległości 2 metrów to faktycznie coś jest nie tak. Jeśli słychać brum w cichym pomieszczeniu z odległosci ok 20, 30 cm to wszystko jest w normie.

Jest tak jak mówisz bucznie słychać gdy jest cicho i z bliska. Sprawdziłem na swoim wzm który też jest na sporym trafo i rzeczywiście jak przystawie ucho do obudowy to trochę buczy. W Cambridgu jest to wyrazniejsze bo toroid wiekszy. Wszystko jasne dzięki za pomoc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tyle co większy ale goły i pewnie kiepskiej jakości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tyle co większy ale goły i pewnie kiepskiej jakości.

Dla mnie to trochę dziwne sprzęt przecież nie-tani firma nie ostatnia model przynajmniej średnij klasy a tu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy po podkręceniu potencjomeru głośności słychać brzęczenie w głośnikach? Ja miałem podobną sytuację w ampli Denona.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to jest szum,czy ciche buczenie?

Jeżeli wzmacniacz stoi na szafce,a pod nim jest komora z drzwiczkami,otwórz drzwiczki i posłuchaj czy buczenie ustało.

Sprzęt stoi na szkalnym stoliku, ale słuchaliśmy buczenia na różnych powierzchniach i miejscach. I zawsze lekko było go słychać. Nawet na podłodze gdzie jest wykładzina. Sam dziwięk ma charakter stały i chyba bliżej mu do buczenia niż szumu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ampli stał na szafce, a pod nim byłą komora z szufladą ale nie sprawdzałem czy po wysunięciu szuflady buczenie ustało, a skąd taka myśl?

 

Odwróć wtyczkę w kontakcie i posłuchaj czy buczy ciszej.

 

Potwierdzam, że odwrócenie wtyczki zmniejsza buczenie. Problem jest wtedy gdy wtyczka ma uziemienie i pasuje do bolca, tylko w jednym położeniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ampli stał na szafce, a pod nim byłą komora z szufladą ale nie sprawdzałem czy po wysunięciu szuflady buczenie ustało, a skąd taka myśl?

 

Miałem to samo. Taka szafka działa jak pudło rezonansowe. Otwieranie, zamykanie drzwiczek szafki bardzo wyraźnie wpływa na słyszalność buczenia. Swego czasu ustawiłem wzmacniacz na silikonowych żelkach kupionych w sklepie 'wszystko po 4 zł'. Takie rybki, tygryski, kaczuszki - powycinałem sobie z tego okrągłe kształty i ułożyłem jeden na drugim. Wzmak stojący na żelkach, pod nim drewniana szafka z drzwiczkami - słyszalność buczenia obniżyła się wielce. Szafka po prostu przestała rezonować.

Jednak ciągle mówię o buczeniu słyszanym z odległości nie większej niż 20 - 30 cm w cichym pomieszczeniu.

 

Polecam też takie piłeczki z bardzo mięciutkiej gumy/gąbki/silikonu - cholera wie co to jest. W sklepach za 4 zł w tej cenie dostałem cały worek z kilkoma piłeczkami. Po przekrojeniu dostajemy dwie połówki kuli - świetne podkładki z tego są. Rezonowanie szafek natychmiast zmniejszy się o dobre kilka wartości a nakład finansowy tylko 4 zł :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Mam taki głupawy nick, bo osiemnaście lat temu zapomniałem loginu i hasła pod jakim się pierwotnie zarejestrowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gróbe filcowe krazki lub gróby korek pod nozki klockow niezle niweluje wszelkie przenoszone drgania przez wszelakie stoliki na obudowy i odwrotnie

 

tak wogole to zmiencie te wasze szawki na stoliki audio i bedzie duzo lepiej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lampa jest jak wino . Czym starsza tym lepsza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rydz

(Konto usunięte)

Miałem to samo. Taka szafka działa jak pudło rezonansowe. Otwieranie, zamykanie drzwiczek szafki bardzo wyraźnie wpływa na słyszalność buczenia

 

Dokładnie,dlatego napisałem by sprawdzić jeżeli wzmacniacz stoi na takiej szafce.

U mnie po otwarciu drzwiczek była cisza jak makiem zasiał:)

Opisywałem ten przypadek w jakimś temacie z pół roku temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie czy oprócz brumienia trafa, słychać jakieś przydźwięki / brumienie w głośnikach?

Nie tylko trafo, nawet bez obciązenia na podłodze z wykładziną.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłożyć kolce/podkładki z korka, nad trafem dać coś cieżkiego i też będzie ciszej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm u mnie też jest coś dziwnego , wczoraj w nocy był jakiś spadek napięcia coś robili z prądem wyłączyło mi kompa i wzmaka i po chwili się oba urządzenia włączyły taki krótki brak prądu . Skończyłem grać wyłączyłem kompa i tak siedzę popijam piwo , cisza . Po chwili słyszę jakieś lekkie buczenie , rozkręciłem wzmaka i rzeczywiście to Transformator , buczenie nie jest głośne ale z odległości metra lekko je słychać . Wydaje mi się że wcześniej nie buczał lub nie zwróciłem uwagi na to . Mój wzmacniacz to Creek Evolution 2 mam nadzieję że to nic poważnego . W dźwięku żadnej różnicy nie ma przy wygłośnionym wzmaku do połowy z kolumn nie słychać żadnego szumu czy buczenia .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, że odwrócenie wtyczki zmniejsza buczenie. Problem jest wtedy gdy wtyczka ma uziemienie i pasuje do bolca, tylko w jednym położeniu.

 

 

Wystarczy zamontować taki gniazdko .

 

 

 

Pytający jeżeli masz pojedyncze lub podwójne w takim samym układzie , to sam JEŻELI NIE ZNASZ SIĘ NIE ZMIENIAJ FAZY W GNIEŹDZIE , GDYŻ TWOJE GNIAZDKO MOŻE BYĆ ZEROWANE ( ZERO PUSZCZONE NA BOLEC UZIEMIENIA ) I MOŻESZ PODŁĄCZYĆ FAZĘ POD BOLEC UZIEMIENIE .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ponawiam pytanie czy oprócz brumienia trafa, słychać jakieś przydźwięki / brumienie w głośnikach?

Niestety brumienie w moim wzm. jakby stało się wyrazniejsze, i słychać je w głosnikach. Nie ma przyrostu po podłośnieniu, jednak słychać cicho je z odległości 1m. Mam wrażenie że wcześniej tego nie było. Może wzm. się sypie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 20

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.