Skocz do zawartości
IGNORED

kolumny podlogowe do6k


carllewis

Rekomendowane odpowiedzi

witam forumowiczow!mam zamiar zakupic pare kolumn frontowych do6k pokoj 16m filmy70%muzyka30% moje typy ma rx6 klipsch rf62 dali ikon6 dynaudio dm3/7 ktore wedlug was najlepsze ?jestem otwarty rowniez na inne propozycje

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do kina domowego najlepiej numer 1 w USA w kinie domowym, czyli Definitive Technology BP10 - cena 5395,-

http://definitive.rafko.pl/produkty.php?p=kolumny_podlogowe&produkt=11515,definitive-technology-bp-10-bp10-kolumny-podlogowe-2szt-

Zapraszamy na profil Triangle Audio Polska

www.facebook.com/TrianglePolska/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie są najlepsze ale każde są inne, napisz z czym ma to grać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Z audio jest jak z chlebem, jeden lubi słodki a drugi kwaśny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ciemno można walić wszystkim, ja właśnie dziś kupiłem kolumny sobie prywatnie i wybrałem REGA RS5, z bardzo dobrych kolumn są jeszcze Studio 16 Hertz Minas Anor i Dali Ikon 6 ale wszystko zależy z czym ma co grać i co kto lubi.

 

Idź na odsłuch posłuchaj i kup to co Ci się najbardziej podoba i nie ważne co o tym piszą, to Ty będziesz tego słuchał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Z audio jest jak z chlebem, jeden lubi słodki a drugi kwaśny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wybieram sie na odsluch ale chcialbym miec wskazowki na ktorych skupic sie najbardziej a beda grac amplitunerem ktory dopiero kupie jak sie juz zdecyduje na kolumny

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak już pisałem wszystkie z tych kolumn są bardzo dobre, każde zagrają inaczej, wszystko zależy jaki lubisz dźwięk i z jakim amplitunerem to zestawisz. Posłuchaj wszystkiego co mają w sklepie i bierz te co Ci się najlepiej podobają.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Z audio jest jak z chlebem, jeden lubi słodki a drugi kwaśny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napewno dobry bas przy filmach akcji a muzyka glownie disco czasem tez hard rock dlatego nie wiem czy przy zakupie kolumn bez suba oprocz klipschy inne dadza rade,z drugiej strony wyczytalem ze klipsche podkolorywuja nie maja neutralnego dzwieku jak u pozostalych w/w?a te definitive tech.pierwsze o nich slysze?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokój ma tylko 16 metrów, odsłuch w salonie też nie jest do końca ok, kolumny są zazwyczaj nie wygrzane. Ja miałem Monitor Audio RX6 na 32 metrach i sprzedałem bo miały za dużo basu, ale jak pisałem zależy kto co lubi, ja osobiście wole dźwięk równy lub rozjaśniony, obszerny bas jest dobry na chwilę.

 

Po tym co piszesz to polecam Monitor Audio RX6 z amplitunerem Marantz SR5007. Warto też posłuchać czegoś z Paradigma ale te muszą być dobrze wygrzane, wtedy słychać co potrafią.

 

Definitive słuchałem na audioshow, poprosiłem Rafko aby nam podłączyli polecany tu model. Było ciekawie, mamy obiecane je na testy w styczniu wtedy będę mógł się dopiero wypowiedź coś więcej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Z audio jest jak z chlebem, jeden lubi słodki a drugi kwaśny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za podpowiedzi a z kupnem poczekam do stycznia ciekawy jestem jak wyjdzie test definitive a przy okazji zaczerpne wiecej informacji bo np.klipsche ktore byly moim faworytem juz nie sa wiekszosc ich uzytkownikow pisze ze na poczatku robia duze wrazenie a pozniej staja sie meczace skupie sie podczas odsluchu na dali ikon6 ma rx6 no i paradigmach jak sugerujesz moze jeszcze na kefach i jeszcze na tych definitive jesli po testach bedziecie je chwalic.czy amplituner marantz5007 bedzie dobrze wspolgral w/w kolumnami?nie ukrywam ze pod wzgledem wygladu najbardziej mi sie podobaja choc oczywiscie najwazniejsze jest brzmienie a nie wyglad

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klipsch to taki dźwięk na dyskotekę, góra przykuje, bas ładnie zajedzie. Pierwsze wrażenie dla nieosłuchanych jest bardzo dobre.

 

Posłuchaj:

Dali Ikon z Marantz/Denon

MA RX6 z wszystkim co się da

Paradigm Studio 60 z wszystkim co się da

Definitive jak posłucham to coś skrobne

Kef tragedia w porównaniu z powyższymi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Z audio jest jak z chlebem, jeden lubi słodki a drugi kwaśny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klipsch to taki dźwięk na dyskotekę, góra przykuje, bas ładnie zajedzie. Pierwsze wrażenie dla nieosłuchanych jest bardzo dobre.

 

Posłuchaj:

Dali Ikon z Marantz/Denon

MA RX6 z wszystkim co się da

Paradigm Studio 60 z wszystkim co się da

Definitive jak posłucham to coś skrobne

Kef tragedia w porównaniu z powyższymi

 

marny opis jak na kogoś kto pracuje na co dzień w branży

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Recenzentem nie jestem :) a opisywać dźwięk nie ma większego sensu bo:

1 każdy słyszy inaczej

2 w każdym pomieszczeniu zagra inaczej

3 z innymi kablami zagra inaczej

itd.

Pracuje w branży już 12 lat i z doświadczenia wiem że co dla jednego będzie ciepłe to dla drugiego może być zimne. Dlatego zawsze zalecam odsłuch.

Mogę jedynie nakierować kogoś na coś co uważam za dobre a ostateczną decyzję podejmuje nabywca bo on będzie tego słuchał a nie ja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Z audio jest jak z chlebem, jeden lubi słodki a drugi kwaśny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Paradigm Studio 60 z wszystkim co się da"

"Dali Ikon z Denon"

 

ekhm. może za kolejne 12 lat coś się zmieni w tej branży.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się posłucha ze wszystkim co się da to się najlepiej wybierze pod swój gust. Taki doświadczony forumowicz powinien to wiedzieć.

Dali Ikon tylko z Denonem bo chyba nie z suchotnikami Onkyo czy Yamahy bo to może skończyć się krwawieniem z uszu.

 

Może Pan wstąpi do branży i wszystkich oświeci, można też komuś siłą narzucić swoje racje które nie wszystkim muszą się podobać.

 

Proszę jeszcze przeczytać to poniżej i przemyśleć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Z audio jest jak z chlebem, jeden lubi słodki a drugi kwaśny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Top Hi-Fi ma w promocji B&W CM8 za 5100

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Only Dali Ikon 6 ( w tej cenie bezkonkurencyjne), MA RX toż to chiński paździerz nie ma co porównywać do Ikon (kiedyś niestety miałem jeszcze RX1 z kina się gdzieś w zestawie w sypialni się plątają).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawie sie robi jak widac kazdy inaczej uwaza choc to nic dziwnego kazdy ma inny gust,po opiniach moim faworytem jest dali ikon6 piszecie ze swietne do muzyki a do filmow jesli bedzie trzeba dokupie suba nie skreslam calkowicie klipschy aczkolwiek planuje sie skupic podczas odsluchu na dali paradigm studio60 monitor rx6 i moze definitive chyba ze macie jeszcze jakies propozycje np.w jednym sklepie wychwalano mi swans diva42 ale jakas dziwna ta firma

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem dla Rafko ale za chwilę będziesz pisał że nic poza tym co masz w dystrybucji się nie nadaje. W każdym poście linki do definitive? Sory ale są też inne głośniki? W każdym poście wklejasz jedna markę bo je sprzedajesz i zaczyna się to robić nudne. Pisanie że Dali ikon nie nadają się do kina to chyba lekka przesada. Jak ktoś chce łomot w efektach i muzykę disco to Klipsch jest ok, ale jak ktoś chce wsłuchać się w ścieżkę na filmie to Dali Ikon jest super. Słuchałem raz kino zrealizowane na Ikon 7 i dla mnie to był szok że to kino grało za taką kasę.

ciekawie sie robi jak widac kazdy inaczej uwaza choc to nic dziwnego kazdy ma inny gust,po opiniach moim faworytem jest dali ikon6 piszecie ze swietne do muzyki a do filmow jesli bedzie trzeba dokupie suba nie skreslam calkowicie klipschy aczkolwiek planuje sie skupic podczas odsluchu na dali paradigm studio60 monitor rx6 i moze definitive chyba ze macie jeszcze jakies propozycje np.w jednym sklepie wychwalano mi swans diva42 ale jakas dziwna ta firma

 

z tych co wymieniłeś ja tez bym klipsche postawił na końcu z wyłączeniem definitive bo nie słuchałem. Do kina pewnie podpasują ci Paradigmy , jeżeli mowa o serii studio to już super głośniki . MA porównując do studio to trzeba byłoby raczej zestawić z serią gold a nie rx, a Swans to nie dziwna firma tylko mniej popularne, ale kolumny całkiem fajne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wybieram sie na odsluch ale chcialbym miec wskazowki na ktorych skupic sie najbardziej a beda grac amplitunerem ktory dopiero kupie jak sie juz zdecyduje na kolumny

 

najlepsze są ślepe testy,często sugerujemy się jakimiś nazwami,a to gówno warte.Posłuchaj nawet nie wiedząc jaka firma gra i kup najlepsze dla ciebie,często zostaje sporo kast.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zależy jaki masz wzmacniacz i źródło. drogie kolumny zazwyczaj mają potężne wymagania względem wzmacniacza i nie jest niczym nadzwyczajnym zakup kilkukrotnie droższego wzmaka, żeby wycisnął z kolumn absolutnie wszystko

Zapraszamy na profil Triangle Audio Polska

www.facebook.com/TrianglePolska/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.