Jump to content
IGNORED

ROTHWELL Attenuators

mateuszek

Recommended Posts

To ma sens jedynie w przypadku DACa z cyfrową regulacją głośności i końcówki mocy z wysokim gainem lub gdy na używanych poziomach głośności w PRE/Integrze zachodzi podejrzenie, że kanały nie grają równo.

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Although the attenuators can be used on the inputs of the pre-amp in exactly the same way as they would be used on an integrated amp (with the same benefits), alternatively they can be used between the pre-amp and the power amp to even greater effect. When used this way, not only is system gain reduced by 10dB, but the signal to noise ratio is improved by 10dB. This pushes the noise floor down enough to create an inky black silent background from which the music can emerge with better resolved fine detail and transparency. This applies to even very high-end and very expensive pre/power amps

a co na ten temat? mnie interesuje ten efekt miedzy pre a koncowka

zainteresowalem sie tym ustrojstwem bo mam pre z czulym wejsciem i potek w najnizszych rejstrach nie wyrabia...

Hidden Content

To ma sens jedynie w przypadku DACa z cyfrową regulacją głośności i końcówki mocy z wysokim gainem lub gdy na używanych poziomach głośności w PRE/Integrze zachodzi podejrzenie, że kanały nie grają równo.

Przy cyfrowej regulacji głośności nie ma problemów z balansem, ani innymi zniekształceniami dźwięku, które słyszałem przy analogach, więc po co to stosować? ... bez toeretyzowania

Hidden Content

a co na ten temat? mnie interesuje ten efekt miedzy pre a koncowka

Mi to wygląda na marketingową ściemę. Jak może wzrosnąć S/N skoro pre ma swój gain, końcówka też a zadaniem rezystorów (zresztą szumiących) jest zbicie gainu PRE?

zainteresowalem sie tym ustrojstwem bo mam pre z czulym wejsciem i potek w najnizszych rejstrach nie wyrabia...

U Ciebie to będzie dobre rozwiązanie, ale tylko dlatego że potek jest nierówny w niskich poziomach, nie myśl sobie, że to Ci brzmienie poprawi:).

Najlepiej gdybyś sam dobrał wartości rezystorów tak, aby nie zmienić impedancji za tłumikiem.

Przy cyfrowej regulacji głośności nie ma problemów z balansem, ani innymi zniekształceniami dźwięku, które słyszałem przy analogach, więc po co to stosować? ... bez toeretyzowania

Jak zastosujesz 18dB tłumik to nie utniesz 3 bitów z sygnału, przy końcówkach mocy nawet z normalnym gainem ma to znaczenie w mniejszych pomieszczeniach odsłuchowych.

Hidden Content

nie myśl sobie, że to Ci brzmienie poprawi:).

w bajki z zakladki hajendowej to ja nie wierze :)

chodzi mi raczej o to zeby nie popsulo

kupilem tlumiki 10dB jestem ciekawy jak to wyjdzie. chce to wpiac miedy pre a koncowke

moj EC4.7 ma z tylu przelacznik gain 6dB ale zastanawiam sie kto uzywa tego w pozycji "0" - bo dedykowane koncowki bankowo nastreczaja wlascicielowi niezlych emocji z regulacja glosnosci w najnizszych rejestrach

rozmawialem z producentem mojego pre i stwierdzil ze oni wykonuja taki zabieg obnizenia gainu ale nie chce ingerowac bo jak zmienie pre to nie wiadomo jak zareaguje nabywca przy ewentualnej odsprzedazy. godzina warsztatowa tez tania nie jest a te ustrojstwa drogie nie sa .

ciekaw jestem czy te tlumiki beda dzialaly tak samo skutecznie jak ingerencja serwisowa.

Hidden Content

Gain "0" oznacza, że PRE tylko buforuje a nie wzmacnia sygnału i jeżeli masz problem z regulacją głośności to właśnie od tego ustawienia bym zaczął.

Tłumiki to czasem niegłupie rozwiązanie, ale tak jak napisałem Ci wyżej, trzeba je dobrać pod impedancję wyjściową źródła/PRE, takie gotowe zmienią Ci impedancję jaką widzi końcówka.

Hidden Content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.