Jump to content
IGNORED

Jak podłączyć głośniki 5.1 i 2.0?


Elfisher

Recommended Posts

Witam. Mój problem polega na tym, że planuję w najbliższym czasie rozbudowę pokoju i powiększenie sprzętu o telewizor. Telewizor i dwa monitory będę miał podłączone pod komputer. TV podłączony będzie jako trzeci monitor, ale chciałbym (oglądając na nim filmy) uzyskać dźwięk przestrzenny. Problem polega na tym, że rozkładając satelity wokół fotela, nie będę miał możliwości słuchania muzyki siedząc przy komputerze. Szukam rozwiązania które pozwoliłoby mi podłączyć oba zestawy (2.0 i 5.1) pod komputer zachowując dźwięk przestrzenny. Poniżej zamieszczam zdjęcie na którym pokażę jak mniej więcej będzie to rozłożone. Dodam że głośniki które posiadam nie są profesjonalnym sprzętem więc zależy mi na możliwie tanim rozwiązaniu. Głośniki 5.1 które posiadam to Logitech x-530, a głośników 2.0 jeszcze nie kupiłem ale prawdopodobnie będą to Microlaby Solo 6c. Nie wykluczam, że w przyszłości planuję wymianę logitechów na coś lepszego.

beztytuucls.png

Link to comment
Share on other sites

no jezeli zrodlem dzwieku ma byc wylacznie PC, to ja nie widze innej opcji jak dwie karty muzyczne.

zakladam, ze jakas tam integre w plycie glownej masz, wiec kabelek optyczny z MOBO do amplitunera i jest 5.1 ;] (do filmow)

kupujesz kolejna karte muzyczna (obojetnie jaka w sumie) i ta wysyla sygnal stereo do wzmacniacza, a dalej do glosnikow - czyli ta kolejna karta na sztywno ustawiona jako zrodlo dzwieku w foobar, amip czy co tam uzywasz do sluchania muzy.

moje propozycje sa nijakie, bo nijakie kryteria podales ;]

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Link to comment
Share on other sites

jeśli masz stacjonarke to możesz wpiąć te 5.1 pod nią, a do głośników dokupić DAC stereo i będziesz miał 2 karty, albo możesz przepinać głośniki w zależności od potrzeb i przestawiać w sterownikach 5.1/2.0, w ten sposób zaoszczędzis trochę :) solo6c mam i mogę spokojnie polecić

 

jak zdecydujesz się na 2 karty to możesz mieć w foobarze wybraną jedną karte do muzyki, a w odtwarzaczu filmów integre z 5.1

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.