Skocz do zawartości
IGNORED

Jak podłączyć głośniki 5.1 i 2.0?


Elfisher

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mój problem polega na tym, że planuję w najbliższym czasie rozbudowę pokoju i powiększenie sprzętu o telewizor. Telewizor i dwa monitory będę miał podłączone pod komputer. TV podłączony będzie jako trzeci monitor, ale chciałbym (oglądając na nim filmy) uzyskać dźwięk przestrzenny. Problem polega na tym, że rozkładając satelity wokół fotela, nie będę miał możliwości słuchania muzyki siedząc przy komputerze. Szukam rozwiązania które pozwoliłoby mi podłączyć oba zestawy (2.0 i 5.1) pod komputer zachowując dźwięk przestrzenny. Poniżej zamieszczam zdjęcie na którym pokażę jak mniej więcej będzie to rozłożone. Dodam że głośniki które posiadam nie są profesjonalnym sprzętem więc zależy mi na możliwie tanim rozwiązaniu. Głośniki 5.1 które posiadam to Logitech x-530, a głośników 2.0 jeszcze nie kupiłem ale prawdopodobnie będą to Microlaby Solo 6c. Nie wykluczam, że w przyszłości planuję wymianę logitechów na coś lepszego.

beztytuucls.png

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jezeli zrodlem dzwieku ma byc wylacznie PC, to ja nie widze innej opcji jak dwie karty muzyczne.

zakladam, ze jakas tam integre w plycie glownej masz, wiec kabelek optyczny z MOBO do amplitunera i jest 5.1 ;] (do filmow)

kupujesz kolejna karte muzyczna (obojetnie jaka w sumie) i ta wysyla sygnal stereo do wzmacniacza, a dalej do glosnikow - czyli ta kolejna karta na sztywno ustawiona jako zrodlo dzwieku w foobar, amip czy co tam uzywasz do sluchania muzy.

moje propozycje sa nijakie, bo nijakie kryteria podales ;]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli masz stacjonarke to możesz wpiąć te 5.1 pod nią, a do głośników dokupić DAC stereo i będziesz miał 2 karty, albo możesz przepinać głośniki w zależności od potrzeb i przestawiać w sterownikach 5.1/2.0, w ten sposób zaoszczędzis trochę :) solo6c mam i mogę spokojnie polecić

 

jak zdecydujesz się na 2 karty to możesz mieć w foobarze wybraną jedną karte do muzyki, a w odtwarzaczu filmów integre z 5.1

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.