Skocz do zawartości
IGNORED

Co mam zrobić by posłuchać mojej muzyki ?


Dziadek 61

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem pierwszy raz na forum, więc proszę o wybaczenie błędów. Mam 52 lata. Z muzyką jestem związany od podstawówki. Zawsze uwilbiałem Rocka. Obecnie mam prawie całą muzykę którą słuchałem kiedyś i tę którą słucham teraz. Muza jest na CD, DTS jest też w MP3, FLACK itp na dysku. Teraz o sprzęcie Amplituner Technics SA-DX930 i kolumny AVANCE Omega 530. Chciałbym coś zmienić. Czytam o Coctail Audio X10 o Dune o popcornie A300 czytam o wzmacniaczach z USB do podłączenia zewn dysku. Czytałem że jesteście najlepszym forum odnośnie AUDIO. Zaznaczam że nie mam słuchu Dyrygenta. Ale słyszę dość dobrze. Cena o której myślę to do 2000 zł. Mam taką nadzieję że coś mi poradzicie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sam myślę o coctail Audio x10, jako źrodle dla neta i odtwarzaczu(sporadycznie) oraz wzmacniaczu. Podstawowy system tzn. mocna spawarka i kolumny na przełączniku, a to dla tego iż radio idzie cały dzień:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Człowiek może być dobry, uczciwy ale i tak ilość ludzi na jego pogrzebie zależy od pogody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ! polecam Rotela, Nad, Exposure np.1010-tylko inny budżet. Kolumny są dobre i mogą jeszcze pograć.

pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za te siano polecam porzadny piec kupic na poczatek i sluchac z komputera. Potem dokupic jakies zrodlo. Moze byc jakis Blu-Ray plus jakis DAC. Za 2tys nie kupisz nic nowego co jakos gra.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Zostawić kolumny

2. Zmienić Technicsa na solidny wzmak

3. Ze źródłami plików jest zazwyczaj tak, że potrzebny jest zewnętrzny dac, żeby to jakoś zagrało. No chyba, że jest firmowe dobre źródło.

 

Krótko mówiąc te 2kzł to dużo i mało.

 

Za te siano polecam porzadny piec kupic na poczatek i sluchac z komputera. Potem dokupic jakies zrodlo

Też bym tak zrobił. Ew. nagrywać na płyty i z nich słuchać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nad 370, ew. Cyrus One do tych kolumn. Nie musi być dac do komputera, wystarczy dobra karta.Na Allegro są dwa Creeki 4330 w niezłej cenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym poszukal czegos takiego, tylko musi byc w oryginalnym stanie, nie grzebany:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

lub jeszcze lepiej cos z NVA, dopasowac mocowo do kolumn.

To sa wzmacniacze zapewniajace przyzwoita baze do dalszych staran ku lepszemu dzwiekowi.

Creek 4330 taniej, a tez niezle.

To bedzie dopiero poczatek zabawy w audio, ale postep powinien byc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega wyżej dobrze radzi.Zmieniłem ostatnio amplituner Denon 1911 na wzmacniacz Exposure 2010S i powiem tylko jedno- Przepaść Dałem 1800zł więc zmieścisz się w budżecie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w szoku. Dziękuję za wszelkie informacje. Jesteście super. Od wczoraj nic innego nie robię tylko sprawdzam nazwy sprzętu który tu podajecie. Są dla mnie jak z kosmosu. Za moich czasów jak ktoś miał Technicsa to był kimś. Ale to historia. Odrzuciłem płyty bo zabierają za dużo miejsca. Oczywiście najważniejsze płyty mam w orginale. Ale sporo jest w formacie Flac i MP3 - i co z nimi zrobić? Może wrócić do płyt? Szczególne pozdrowienia dla Grzegorz7.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w szoku. Dziękuję za wszelkie informacje. Jesteście super. Od wczoraj nic innego nie robię tylko sprawdzam nazwy sprzętu który tu podajecie. Są dla mnie jak z kosmosu. Za moich czasów jak ktoś miał Technicsa to był kimś. Ale to historia. Odrzuciłem płyty bo zabierają za dużo miejsca. Oczywiście najważniejsze płyty mam w orginale. Ale sporo jest w formacie Flac i MP3 - i co z nimi zrobić? Może wrócić do płyt? Szczególne pozdrowienia dla Grzegorz7.

Mp3 -szkoda uszu. Resztę na komputer. Karta do kompa np. emu 0404 lub na usb lub inna , Xonar. Tańsze wzmaki, i jeszcze na płyty zostanie albo inną muzykę.Dac do kompa też może być. Ale nie będę się powtarzał. Powodzenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej i ja proponuję Ci zostawić kolumny i zacząć od porządnego pieca. Co do płyt to ja osobiście wolę przekładać płyty w odtwarzaczu niż słuchać mp3. Mimo tego na początku wykorzystaj komputer a z czasem i odsłuchem dokupisz CD. u mnie gra 13letni NAD i mimo, że dla żony to złom to dla mnie dzwięk jest taki jakiego nie uzyskasz z techniksa czy innych znanach marketowcow.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Słucham muzyki - nie sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w szoku. Dziękuję za wszelkie informacje. Jesteście super. Od wczoraj nic innego nie robię tylko sprawdzam nazwy sprzętu który tu podajecie. Są dla mnie jak z kosmosu. Za moich czasów jak ktoś miał Technicsa to był kimś. Ale to historia. Odrzuciłem płyty bo zabierają za dużo miejsca. Oczywiście najważniejsze płyty mam w orginale. Ale sporo jest w formacie Flac i MP3 - i co z nimi zrobić? Może wrócić do płyt? Szczególne pozdrowienia dla Grzegorz7.

 

Dziadku!

 

Jeśli tylko masz możliwość, kup ten amplituner... Usłyszysz MUZYKĘ!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Jak już się osłuchasz, to proponuję podjechać do jakiegoś znajomego, który ma wzmacniacz uznanej firmy, powiedzmy za 3, a może i 5 razy tyle. Włączyć mu ten "wynalazek" i go zawstydzić...

 

 

Nie napiszę "słuchaj starszych", bo jestem o kilka lat młodszy... Ale zapewniam - WARTO!!!

 

Przyjemności!

 

 

P.S.

Czasami jest tak, że utwory dobrze zrealizowane i nawet w mp3 da się wysłuchać, a bywa że flace s po prostu d d...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muszie sie z zukzukierm zgodzic

ten ampli zmienil moje zdanie o amplitunerach

to jest fajne kombo i jak lubisz sluchac radia to sekcja tunera jest tez wyjatkowo ok

wysteruje wiekszosc kolumn

spokojnie mozna go sprzedac gdybys mial ochote zmieniac za jakis czas - zwlaszcza ze jest z pilotem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 400-500 złotych przecież można dokupić bardzo przyzwoite CD z lat 90-ych, zazwyczaj w stanie po renowacji lasera więc pograją jeszcze spoko.

Żadnej maszyny nie poradzę bo na eBayu czy allegro jest tego pełno.

Wtedy nowy wzmak, taki CD i jazda.

 

Na temat tego amplitunera Nakamichi sie nie wypowiem bo go nie znam ale coś w tym jest, że sprzęt z tamtych lat potrafi zagrać wspaniale i zaczarować dźwiekiem. A ten ma oprócz tunera jeszcze wejście phono dla gramofonu i MC i MM. Jak cię kiedyś najdzie, tak jak mnie ostatnio a latek mam niedużo mniej niż Ty, czar winylowej płyty to będzie jak znalazł.

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.