Jump to content
IGNORED

Uszkodzony wzmacniacz Yamaha

mariuszitb

Recommended Posts

Witam, mam zepsuty wzmacniacz. Dźwięk który wydobywa się z głośników gra bardzo słabo, nie wyciągają ze wzmacniacza pełnej mocy. Cicho słychać basy, średnie tony i soprany. Gdy przechadzam się po pokoju to pod wpływem tych drgań dźwięk się zmienia. Próbowałem poruszać wzmacniacz i wtedy gra głośniej i dużo wyraźniej. Co może być przyczyną ?

Tzn ten wzmacniacz ma zabezpieczenia, które słyszę przy włączaniu i wyłączaniu. Ponoć nic się nie może dzięki temu zepsuć. Nie mogę tego pojąć, że zepsuł mi się jednocześnie wzmacniacz i kolumna jedna od zestawu - zamieniałem prawą na lewą i spowrotem i jedna i ta sama ma zniekształcony dźwięk.

Wydaje mi się że siła, moc nie zależy od jednego głośnika niskotonowego w kolumnie ? Wieża raz gra wyraźniej i głośniej (koncertowo), a raz słabo jak z komputerowych tanich stereo.

Ja tylko chciałem opinię czy kondensator czy coś poważniejszego mogło się zepsuć ?

na pczątek potelepaj nim troche może sie ułoży i zacznie grać a jak nie to oddasz do servisu

To działa ale raz jak potelepie to sie poprawi a raz spowrotem, ale i tak nie gra dosyć głośno..

-----

Doradźcie coś, nie wiem do jakiego elektronika się udać, boję się zostawić urządzenie u jakiejś niezaufanej osoby. A serwis Yamaha mieści się w Warszawie, ja mieszkam w Katowicach, nie mam zamiaru 3 raz wysyłać kurierem, bo 2 razy już wysyłałem na gwarancji i nie naprawili mi tego. Ile może urządzenie jeździć w te i spowrotem.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.