Skocz do zawartości
IGNORED

Dobre polskie kino.


wojciech iwaszczukiewicz

Rekomendowane odpowiedzi

No to zachęcam do częstszego kontaktu z polskim kinem.Naprawdę przeżywa ono bardzo ciekawy okres.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o to chodzi, że np. w takiej Drogówce nie ma dawki emocji, a od takiej pozycji wręcz tego należy wymagać. Poza tym wszystko jest przerysowane i podane łopatologicznie (ksiądz w burdelu, wszyscy biorą, politycy to ch*je). Nie wiem czy to efekt zamierzony, ale wychodzi komicznie. Szczytem irytacji jest scena w pościgu w którym Tołpa (który notabene kompletnie nie pasuje do facet spoza układu) wbiega przypadkowo do mieszkania emerytki i co słyszymy w tle? Ja ten film odbieram po prostu, jako nieudaną karykaturę. Jak dla mnie szybki montaż tylko irytował, jeżeli film nie potrafi utrzymać napięcia. To takie kino dla licealistów.

Obok Róży przechodzi się obojętnie. Nawet wydawałoby się najmocniejsza scena w filmie nie robi takiego wrażenia, jak mogłaby robić.

Patrząc na gości z Układu zamkniętego, pomimo, że zepsutych do szpiku kości i po prostu sk...ów - masz do nich również obojętny stosunek. Nie czujesz tej bezradności bohaterów, która była w Długu. Nie ma tej atmosfery, bo postaci są raczej płaskie. Niby Gajos pokazany jest, jako ten zły w rodzinie, ale bez przekonania to wszystko...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Meloman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgadzam z powyższą teorią i niech każdy pozostanie przy własnej opinii. Mamy zupełnie inną wrażliwość, tym bardziej, że koło Róży przechodzisz obojętnie. Toralnie inna skala odczuć... sorry!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Oczywiście, masz prawo nie zgadzać się z moją opinią. Po prostu inaczej odbieramy niektóre filmy. Ale to nie powód, aby od razu kogoś obrażać... sorry!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, masz prawo nie zgadzać się z moją opinią. Po prostu inaczej odbieramy niektóre filmy. Ale to nie powód, aby od razu kogoś obrażać... sorry!

 

Jak poczułeś się obrażony z niewiadomych mi przyczyn, to najmocniej przepraszam. Jeżeli w przyszłości nie będziemy mieli zbieżnych poglądów na temat jakiegoś filmu i również będziesz się czuł obrażony, to również automatycznie przepraszam... przepraszam automatycznie również, jak nasze poglądy będą zbieżne. Przepraszam również za to, że przepraszam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Dlaczego w Polsce nie robi sie juz naprawde smiesznych komedii typu Kiler, albo chciazby Nic Smiesznego czy tez Dzien Świra? Rodacy poczucie humory stracili? Ile mam sie karmic amerykanskim badziewiem?

A po co robić komedie? Przecież wystarczy pstryknąć pilotem od telewizorka i - już jest wesoło!:) Taki Dzień Świra non stop. Jeśli chodzi zaś o odbiór i wrażenia po filmie - myślę, że to podobnie, jak z muzyką. Są dni, kiedy mojego ulubionego Jarretta - słuchać nie mogę. To chyba kwestia dnia, nastroju, poziomu wqwienia na szefa etc:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu poza jednym głosem nikt nie pisze o "Idzie"?Nikt nie widział?Przecież to najlepszy polski film b.r.Ja jeszcze nie widziałem bo u mnie będzie premiera za 2 tyg.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny fajny film Dziewczyna z szafy w reżyserii Bodo Koxa potraktujmy go na luzie a będzie OK.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

>>Czemu poza jednym głosem nikt nie pisze o "Idzie"?

Bo nie ma go jeszcze na torrentach?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomnę jeszcze Konopielkę.

Ciekawa scena mi utkwiła w pamięci.

Kaziuk z bratem rozmawiają o całkowicie niemozliwożliwej

krągłości kuli ziemskiej a w tle dialogu odgłos samolotu odrzutowego .

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem wreszcie na Idzie.Rzeczywiście film poruszający i dający do myślenia.Efekt osiągnięty maksymalnie prostymi środkami.

Zdjęcia czarno-białe,statyczna kamera,dużo zbliżeń,niespieszny tok narracji.Wybitne aktorstwo Agaty Kuleszy i debiutantki Agaty Trzebuchowskiej.Film porusza podobny problem co Pokłosie czyli trudne sprawy polsko-żydowskie ale robi to subtelniej i bez takiej egzaltacji.Świetnie oddane realia wczesnych lat 60(wygląd ulic,ludzi,muzyka,samochody).

Jury na tegorocznym festiwalu w Gdyni musiało mieć piekielnie trudne zadanie bo to i Chce się żyć,Papusza,Ida,W imię.

Oby tak dalej!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Pierwsze wrażenia z "Pod mocnym Aniołem" Smarzowskiego wg. prozy Pilcha.Film błyskotliwie zrobiony,świetny,dynamiczny montaż.Zdjęcia często jakby z kamer monitoringu co jeszcze bardziej uwiarygadnia opowieść.Niesamowite typy ludzkie,świetne aktorstwo a Więckiewicz jest klasą dla siebie.Wydźwięk filmu w stosunku do powieści trochę zmieniony,bardziej pesymistyczny.Ale pomimo tych wszystkich zachwytów obraz nie wstrząsnął mną.Może to skrzywienie zawodowe?Może dla laika to będzie bardziej wstrząsające?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o to chodzi, że np. w takiej Drogówce nie ma dawki emocji, a od takiej pozycji wręcz tego należy wymagać. Poza tym wszystko jest przerysowane i podane łopatologicznie (ksiądz w burdelu, wszyscy biorą, politycy to ch*je). Nie wiem czy to efekt zamierzony, ale wychodzi komicznie. Szczytem irytacji jest scena w pościgu w którym Tołpa (który notabene kompletnie nie pasuje do facet spoza układu) wbiega przypadkowo do mieszkania emerytki i co słyszymy w tle? Ja ten film odbieram po prostu, jako nieudaną karykaturę. Jak dla mnie szybki montaż tylko irytował, jeżeli film nie potrafi utrzymać napięcia. To takie kino dla licealistów.

Obok Róży przechodzi się obojętnie. Nawet wydawałoby się najmocniejsza scena w filmie nie robi takiego wrażenia, jak mogłaby robić.

...

 

W którym momencie widziałeś księdza w burdelu? Ja pamiętam scenę, gdzie czarnoskóry brat, nap...a piękną kombinacją glinę rasistę.

Widziałeś kiedyś w polskim kinie wątek blaxploitation?

Smażowski momentami przesadza, "karząc bohatera" kolorowym dzieckiem, wystarczy, że - w kontekście wątków karmicznych, jebaka stracił "mózg" po stłuczce.. .

To jest mocniejsze od Tarantino.

Co babcia miała oglądać? TVP Kulturę? Smarzowski przerysowuje pewne rzeczy, ale jest

to zamierzone, by uzyskać wyrazistość. Te typy kierowców, dialogi, klimat Warszawy, no przecież to jest mistrzowsko trafione.

Mnie irytuje w tym filmie dźwięk, dominacja dźwięków tła w szczególności, np. gwizdek czajnika przykrywa dźwięk TV w scenie z babcią.

Bohater grany przez Topę (Tołpa to gość od torfu) ewoluuje i początkowo siedzi w układziku na komendzie.

Nie rozumiem Twojego zarzutu, dla mnie wręcz w sposób przesadny Smarzowski rysuje "dorabiających" gliniarzy. Komendant przebijający numery to już lekka przesada.

Za co sobie główny bohater kupił tę furę? W decydującym "meczu" nie odpuszcza i niestety ginie.

Ten film ma pesymistyczne przesłanie i dlatego jest bardzo wiarygodny. Z układem przegrasz.

 

Piszesz, że nie ma emocji w Drogówce. Nie wierzę, że Sztuczki mogą trzymać Cię w napięciu. Przecież to jest w porównaniu z Różą pretensjonalny gniot.

Scena z Elką szlifującą włoski na zmywaku po prostu mną wstrząsnęła. Poziom śmieszności sięga absurdu gdy pojawia się wątek kina drogi w postaci Turka i amerykańskiego krążownika.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez blacksaint
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W którym momencie widziałeś księdza w burdelu?

Jak główny bohater wrócił do burdelu po spodnie i klucze .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak główny bohater wrócił do burdelu po spodnie i klucze .

Wychodził jakiś gruby facet... Miał koloratkę? Zapamiętałbym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogówka zahacza o populizm. Jest do bólu łopatologiczny. A przerysowania prawie zamienia film w pastisz.

Już Kafka wiedział, że jednostka nie ma szans, ale w formie, jaki zrobił to Smarzowski jest nie do przyjęcia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogówka zahacza o populizm. Jest do bólu łopatologiczny. A przerysowania prawie zamienia film w pastisz.

Już Kafka wiedział, że jednostka nie ma szans, ale w formie, jaki zrobił to Smarzowski jest nie do przyjęcia.

 

Melomanie, nie wiem co wg Ciebie jest w tym filmie łopatologiczne, postaci nie są jednowymiarowe, wszystko balansuje na granicy dobra i zła.

Smarzowski w teledyskowej formie pokazał cały wachlarz typów i zachowań i złożoność sytuacji.

Owszem są przerysowania, ale to jest sztuka a nie dokument. Nie bardzo rozumiem zarzutu, przecież "jednostka" miała szansę odpuścić.

Może nawet ten film miałby ciekawszą wymowę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

AFONIA I PSZCZOŁY

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

- film Jana Jakuba Kolskiego, w rolach głównych Grażyna Błęcka-Kolska i Rafał Santernik.

Fantastyczna opowieść o ludziach i ich uczuciach,

Świetna muzyka.

Zdjęcia rewelacja - z trójwymiarowością niektórych ujęć można porównać jedynie Avatara.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodził jakiś gruby facet... Miał koloratkę? Zapamiętałbym.

A jak na początku filmu oferował łapówkę policjantom ( w stroju służbowym) - pamiętasz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż duma rozpiera,fajnie się słucha takich zdań.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Martin Scorsese kocha polskie filmy. Reżyser pokaże Amerykanom klasykę nadwiślańskiego kina

Martin Scorsese znany jest przede wszystkim jako reżyser "Taksówkarza", "Wściekłego byka", "Chłopców z ferajny", "Kasyna" czy "Wilka z Wall Street". Nie wszyscy wiedzą natomiast, że Scorsese ma słabość do polskich filmów. W Nowym Jorku zainaugurowany zostanie niebawem przegląd klasyki polskiego kina, który firmuje nazwisko słynnego reżysera. Filmy, jakie będą pokazywane w jego ramach, wybrał osobiście sam Scorsese.

 

 

Martin Scorsese firmuje swoim nazwiskiem przegląd polskich filmów •

Przegląd polskich filmów, organizowany pod tytułem "Martin Scorsese Presents: Masterpieces of Polish Cinema", rozpocznie się 5 lutego w nowojorskim Lincoln Center. Zainaugurują go "Barwy ochronne" Krzysztofa Zanussiego oraz "Człowiek z żelaza" Andrzeja Wajdy, a w pokazie weźmie udział sam kurator przedsięwzięcia, czyli Martin Scorsese.

 

W ramach przeglądu widzowie będą mogli zobaczyć 21 zrekonstruowanych cyfrowo klasyków nadwiślańskiej kinematografii. Na liście pokazywanych obrazów, ułożonej przez samego Scorsese, znalazły się m.in. filmy Krzysztofa Kieślowskiego i Tadeusza Konwickiego.

 

Przegląd będzie trwać przez dwa lata i obejmie wiele amerykańskich oraz kanadyjskich kin. Wiosną dołączy do niego sieć kin Helios, wyświetlając wybrane przez Scorsese filmy w Polsce. Inicjatorem zorganizowania przeglądu jest Jędrzej Sabliński, współwłaściciel firmy DI Factory, który rozmawiał z reżyserem, gdy ten odwiedził Polskę w 2011 roku. Scorsese obejrzał wówczas kilka zrekonstruowanych cyfrowo polskich filmów i doszedł do wniosku, że prezentują się one tak dobrze, że warto pokazać je także amerykańskim miłośnikom kina.

 

W programie filmy Wajdy, Kieślowskiego i Kownackiego

Podczas przeglądu wyświetlane będą odnowione wersje 21 filmów. Cyfrowej rekonstrukcji dokonano w ramach projektu KinoRP i Programu Wieloletniego Kultura+, priorytet Digitalizacja i Programu Zasoby Cyfrowe, przy udziale Narodowego Instytutu Audiowizualnego.

 

W trakcie przeglądu prezentowane będą: "Austeria", "Faraon", "Pociąg", "Matka Joanna od aniołów" Jerzego Kawalerowicza, "Eroica" Andrzeja Munka, "Constans", "Barwy ochronne", "Iluminacja" Krzysztofa Zanussiego, "Człowiek z żelaza", "Popiół i diament", "Niewinni czarodzieje", "Wesele", "Ziemia obiecana" Andrzeja Wajdy, "Krótki film o zabijaniu", "Przypadek" Krzysztofa Kieślowskiego, "Krzyżacy" Aleksandra Forda, "Ostatni dzień lata", "Salto" Tadeusza Konwickiego, "Rękopis znaleziony w Saragossie", "Sanatorium pod klepsydrą" Wojciecha Hasa oraz "Trzeba zabić tę miłość" Janusza Morgensterna.

 

Dokładny plan projekcji będzie dostępny na oficjalnej stronie przeglądu oraz na jego facebookowym profilu. Przegląd powstaje we współpracy między Fundacją Propaganda, DI Factory, Cyfrowym Repozytorium Filmowym, Film Foundation oraz Milestone Film Distribution, z udziałem studiów filmowych Kadr, Tor i Zebra, przy wsparciu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem, że jestem fanem Smarzowskiego. "Wesele" zrobiło na mnie ogromne wrażenie i widziałem wiele razy. Ale już "Drogówka"... Film świetnie zrobiony, dobry, ale myślę, że jeden seans wystarczy (co do tego karania czarnym dzieckiem, to blacksploitation to chyba za wiele powiedziane. W końcu film pokazuje pewne stereotypy, jakąś mentalność ludzi w Polsce, a ta niechęć do czarnych nadal gdzieś istnieje).

"Dom Zły" - niszczy, narracja, mega pomysł. Jestem straszcnie ciekaw "Pod mocnym Aniołem" ale chyba jeszcze nie mam nastroju na ten film.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Trwa świetna passa polskiego filmu!Jestem pod wrażeniem obrazu Maciej Pieprzycy "Chce się żyć" z b.r.To poruszająca historia uznanego za roślinę Mateusza( chorego na porażenie czterokończynowe) i jego walki o człowieczeństwo i zrozumienie przez otoczenie.Wbrew tematyce film nie jest ponurą historią walki z kalectwem.To opowieść pełna humoru i afirmacji życia.To obraz pełen pozytywnej energii.Rewelacyjna rola główna Dawida Ogrodnika,piękne zdjęcia i muzyka.

Polecam!

 

Znakomitość! Podpisuję się pod powyższą opinią w każdym punkcie. Pomimo trudnej i dramatycznej historii, film ten ma bardzo pozytywny oddżwięk. Odsłania też w pewnym stopniu głupotę i nieprofesjonalizm specjalistycznych placówek, w których tacy ludzie jak główny bohater filmu, po prostu żyją. Bardzo duże brawa i kto nie widział tego filmu, to jak najbardziej też namawiam do jego obejrzenia. Dodam tylko, że obraz ten powstał na kanwie prawdziwych wydarzeń.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Obejrzałem w końcu Pokłosie. Obraz technicznie poprawnie zrobiony. Płynie na modnej od kilku lat fali, która ma pokazać jacy to Polacy byli i są źli, ale jacy Żydzi byli i są dobrzy. Może być traktowany jako skrajnie tendencyjny (takie opnie mnie nie dziwą).

 

Osobom które ten temat intryguje polecam na początek książkę Ewy Kurek "Poza granicą solidarności". Autorka przez 20 lat zgłębiała historię stosunków polsko-żydowskich i w końcu napisała o tym książkę. Książka jest niepoprawna politycznie i wielu osobom zdecydowanie nie przypadnie do gustu. Poza prawdą o Polakach pokazuje też prawdę o stronie żydowskiej, która jest skrzętnie ukrywaną przez szerszą publicznością. Większość cytowanych tekstów źródłowych to niestety teksty żydowskie (pamiętniki z okresu 1939-1945 etc.), a więc fakty z którymi polemizować niestety się nie da.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Mrok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest dokładnie odwrotnie.Ten film próbuje walczyć ze stereotypem funkcjonującym w społeczeństwie.Nie chodzi o to aby wybielać jednych albo drugich ale aby w ogóle mówić,rozmawiać.Bo na te tematy od czasów wojny tak naprawdę nigdy nie rozmawiano(z różnych powodów).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Pokłosie" to kiepski film w dorobku reżyserskim Pasikowskiego. Bardzo zaangażowany ideowo w pokazywanie jedynie prawdziwej prawdy o stosunkach polsko-żydowskich. Do tego powiela słuszny stereotyp o złych Polakach i dobrych Żydach. Przez tą ideowość i prawdę objawiona zgłupiał nawet odtwórca głównej roli - Maciej Stuhr. Jest to typowy gniot, a nie wielkie kino. Film kiepski - może Pasikowski chciał nawiązać do równie kiepskiego tzw. kina moralnego niepokoju. Wówczas, tak samo jak dziś, filmom kiepskim dorabiano łatkę dzieła ambitnego, pobudzającego do refleksji.

Pasikowski, który uczył się reżyserki filmowej w najlepszym chyba polskim serialu sensacyjnym "Pogranicze w ogniu", zrobił parę dobrych obrazów dobrego tzw. męskiego kina: "Kroll", "Psy", "Psy 2". Może jeszcze "Operacja Samum" czy "Reich". Resztę można sobie darować - po 2001 roku typowa twórczość na zamówienie. Ostatnie podejścia Pasikowskiego, jako scenarzysty - szczególnie "Katyń" i "Hans Kloss. Stawka większa niż śmierć." również oceniam jako nieudane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Pokłosie" to kiepski film w dorobku reżyserskim Pasikowskiego. Bardzo zaangażowany ideowo w pokazywanie jedynie prawdziwej prawdy o stosunkach polsko-żydowskich. Do tego powiela słuszny stereotyp o złych Polakach i dobrych Żydach. Przez tą ideowość i prawdę objawiona zgłupiał nawet odtwórca głównej roli - Maciej Stuhr. Jest to typowy gniot, a nie wielkie kino. Film kiepski - może Pasikowski chciał nawiązać do równie kiepskiego tzw. kina moralnego niepokoju. Wówczas, tak samo jak dziś, filmom kiepskim dorabiano łatkę dzieła ambitnego, pobudzającego do refleksji.

Pasikowski, który uczył się reżyserki filmowej w najlepszym chyba polskim serialu sensacyjnym "Pogranicze w ogniu", zrobił parę dobrych obrazów dobrego tzw. męskiego kina: "Kroll", "Psy", "Psy 2". Może jeszcze "Operacja Samum" czy "Reich". Resztę można sobie darować - po 2001 roku typowa twórczość na zamówienie. Ostatnie podejścia Pasikowskiego, jako scenarzysty - szczególnie "Katyń" i "Hans Kloss. Stawka większa niż śmierć." również oceniam jako nieudane.

na mnie film zrobił wrażenie , kilka scen zapadło mi w pamięci . Dobra scenografia , fajnie nakreślone postacie , dobre aktorstwo. Ja nie szukam w tym obrazie prawdy historycznej , wolałem jej słuchać z przekazów dziadków , rodziców . Ale nie będę się sprzeczał że opisane w filmie wydarzenia to tylko fikcja . Gdzie leży prawda ,każdy musi ocenić sam . To nie jest dokument od którego mamy prawo wymagać wiarogodnych i potwierdzonych faktów ale nawet w dzisiejszych czasach wydarzeń na Ukrainie jak czytam komentarze internetowe to widzę opinie 50/50 % opowiadające sie za każdą ze stron konfliku. Zastanawiam sie wówczas czy prawda jako taka naprawdę istnieje . Pokłosie w mojej filmografii ułożyło się na półeczce z legendarnym Karate po polsku .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na mnie film zrobił wrażenie , kilka scen zapadło mi w pamięci . Dobra scenografia , fajnie nakreślone postacie , dobre aktorstwo. Ja nie szukam w tym obrazie prawdy historycznej , wolałem jej słuchać z przekazów dziadków , rodziców . Ale nie będę się sprzeczał że opisane w filmie wydarzenia to tylko fikcja . Gdzie leży prawda ,każdy musi ocenić sam . To nie jest dokument od którego mamy prawo wymagać wiarogodnych i potwierdzonych faktów ale nawet w dzisiejszych czasach wydarzeń na Ukrainie jak czytam komentarze internetowe to widzę opinie 50/50 % opowiadające sie za każdą ze stron konfliku. Zastanawiam sie wówczas czy prawda jako taka naprawdę istnieje . Pokłosie w mojej filmografii ułożyło się na półeczce z legendarnym Karate po polsku .

 

Na pewno nie jest to dokument. Do tego jest tak prawdziwy jak "Malowany ptak" Jerzego Kosińskiego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

U mnie obsypany nagrodami na festiwalu w Gdyni film "Bogowie"( byłem na projekcji przedpremierowej).Film oparty na faktach opowiadający fragment życia i pracy prof.Z.Religi.Akcja toczy się we wczesnych latach 80 gdy wtedy jeszcze docent Religa,po stypendium w USA,pragnie otworzyć własną klinikę i rozpocząć program transplantacji serca.Oczywiście musi podjąć walkę z ówczesną biurokracją,partyjnym betonem ale i środowiskową zawiścią.Obraz pokazuje bardzo prawdziwie środowisko ale i PRL z całą jego siermiężnością.Postać Religi to nie jest pomnik,to człowiek z krwi i kości.Ze wszystkimi ułomnościami( alkohol).Nie ma tu również nachalnej polityki jest za to sporo dobrego humoru.Główna rola to popis T.Kota,który jest po prostu rewelacyjny.Jednym słowem świetny film,który ogląda się znakomicie a czasami ze wzruszeniem.

A na koniec cytat z filmu."Polak Polakowi to nawet porażki zazdrości".Czy trzeba czegoś więcej?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Do tego jest tak prawdziwy jak "Malowany ptak" Jerzego Kosińskiego."

 

Dobre,nie wiedziałem ,że Kosińskiego ktoś czyta metodą 1:1.

:-))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu poza jednym głosem nikt nie pisze o "Idzie"?Nikt nie widział?Przecież to najlepszy polski film b.r.Ja jeszcze nie widziałem bo u mnie będzie premiera za 2 tyg.

 

Nie moge znalezc tego filmu na dvd lub bluray, tez sie nie moge juz go doczekac. Ktos pomoze ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 34

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.