Skocz do zawartości
wojciech iwaszczukiewicz

Dobre polskie kino.

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

"Wyklęty" scen/reż. Konrad Łęcki - rok prod.2017.

Oparty na faktach film o brutalnych czasach po 1945 r. w Polsce Ludowej, bohaterskiej, ale nierównej i tragicznej walce Żołnierzy Zbrojnego Podziemia Niepodległościowego z UB wspieranym przez radzieckie NKWD.

Historia głównego bohatera jest losem Józefa Franczaka ps. "Lalek" - ostatniego z Żołnierzy Wyklętych, którego władza ludowa dopadła w październiku 1963 r.

Film przemilczany i wyklęty na całym Łuku Kurskim czyli od GW po TVPis.

https://www.ceneo.pl/56380430

PS. Odciętą głowę "Lalka" odnaleziono po 54 latach na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie po 10 letnim śledztwie w latach 2007-2017.

Zwiastun filmu

Edytowane przez marian.ch

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
"Wyklęty" scen/reż. Konrad Łęcki - rok prod.2017.
Oparty na faktach film o brutalnych czasach po 1945 r. w Polsce Ludowej, bohaterskiej, ale nierównej i tragicznej walce Żołnierzy Zbrojnego Podziemia Niepodległościowego z UB wspieranym przez radzieckie NKWD.
Historia głównego bohatera jest losem Józefa Franczaka ps. "Lalek" - ostatniego z Żołnierzy Wyklętych, którego władza ludowa dopadła w październiku 1963 r.
Film przemilczany i wyklęty na całym Łuku Kurskim czyli od GW po TVPis.
https://www.ceneo.pl/56380430
PS. Odciętą głowę "Lalka" odnaleziono po 54 latach na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie po 10 letnim śledztwie w latach 2007-2017.
Zwiastun filmu
[/url]  
Ja wyszedłem po 40 minutach. Ten drugi film reżysera bodaj Zalewskiego wytrzymałem bo było w nim coś z kina Eda Wooda. Ten Wyklęty uchodzi za film lepszy ale dla mnie to było nurkowanie w mule w dodatku w mule sterylnym, pozbawionym tych zmutowanych żyjątek, które egzystowały w warstwie mułu z sadzawki reżysera Zalewskiego.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
19 godzin temu, dzarro napisał:

Film trwa 107 min.więc Twoja "opinia" nie jest rzeczowa.

17 godzin temu, wojciech iwaszczukiewicz napisał:

Tak podejrzewałem.

Dopóki nie podejrzysz filmu na własne oczy, pozostaje Ci jeno podejrzewanie. Życzę miłych podejrzeń ;-)

Co do pytania do mnie - nie, film "Wyklęty" nie jest dobry...jest bardzo dobry i nie jest to jedynie moja opinia. Taką samą ocenę otrzymał od członków mojej Rodziny i moich znajomych, którzy film obejrzeli.

Czy dla 8 osób (wliczając mnie) "Wyklęty" jest bardzo dobrym filmem.

Polecam obejrzeć :)

Edytowane przez marian.ch

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No i o to chodzi.Nie wystarczy aby film był słuszny,powinien jeszcze być dobry.Co prawda nie napisałeś dlaczego dla Ciebie jest dobry ale rozumiem,że się podobał.Ja nie wypowiadam się na temat filmów,których nie widziałem.Wyraziłem tylko swoje przypuszczenia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie pisałem jeszcze o Twarzy, którą przecież obejrzałem jeszcze w tamtym roku. Niestety tylko poprawnie z kierunku dobrze, ale bez większego zaskoczenia. Film opiera się na znanych stereotypach, choć parę scen jest ciekawych, niektóre wątki symboliczne w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Pomysły są ciekawe, ale mogło to być lepiej przedstawione. Szumowska po raz kolejny podsumowuje nasze przywary (z jednej strony małomiasteczkowość, z drugiej strony megalomanię)  i w sumie dzięki jej za to. Film mimo to warty obejrzenia. Szkoda, że reżyserka nie poszła mocniej w kierunku pytań egzystencjalnych: czy mając inny "ryj" (jak nazwali po przeszczepie głównego bohatera miejscowi chłopcy) jest się cały czas tym samym człowiekiem - dla siebie, i dla innych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zimna wojna zdobyła trzy nominacje do Oscara!

Za najlepszy film nieanglojęzyczny

dla najlepszego reżysera

za najlepsze zdjęcia ( Łukasz Żal)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z pozostałych nominowanych widziałem póki co tylko Romę (lepszy film).

Zimna wojna - trzymam oczywiście kciuki, mimo, że film dla mnie jest bardzo przeciętny. W przeciwieństwie do Idy, który pod względem artystycznym uważam za najlepszy polski film ostatnich 20-30 lat.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 17.01.2019 o 22:19, wojciech iwaszczukiewicz napisał:

Tak podejrzewałem.

Filmu nie oglądałem i nie zamierzam. Nie zamierzam też wypowiadać się na jego temat, bo "Film" to nie "Bocznica". Poradzę jednak każdemu, kto wybiera się na ten  film, aby wpierw obejrzał choćby program z cyklu "Spór o historię" o tzw. żołnierzach wyklętych z 2013 roku w TVP Historia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 23.01.2019 o 09:54, Zyzol napisał:

Filmu nie oglądałem i nie zamierzam. Nie zamierzam też wypowiadać się na jego temat, bo "Film" to nie "Bocznica". Poradzę jednak każdemu, kto wybiera się na ten  film, aby wpierw obejrzał choćby program z cyklu "Spór o historię" o tzw. żołnierzach wyklętych z 2013 roku w TVP Historia.

Są filmy o czerwonoarmistach i wermachcie, więc nie musisz ani oglądać ani się wypowiadać na temat filmu "Wyklęty" a tym bardziej udzielać takich porad innym.

Cześć i Chwała Polskim Bohaterom w Narodowym Dniu Pamięci Żołnierzy Wyklętych (1 marca) i na wieki wieków. Amen.

Dla zainteresowanych filmem "Wyklęty" - dziś premiera w TVPis pr.1 o godz. 20:35 :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi