Skocz do zawartości
IGNORED

Amplituner stereo i moje wymagania...


tomekb3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od jakiegoś czasu staram się skompletować (po raz pierwszy raz w życiu) zestaw amplituner + kolumny. Założyłem już nawet swój wątek w innym dziale gdyż byłem nastawiony na zakup yamahy RX-V673, ale tam stanowczo mi odradzano zakup kina, a to ze względu na to iż cały zestaw będzie składać się tylko z dwóch kolumn podłogowych a w przyszłości subwoofera (czyli zestaw 2.1).

Przejrzałem już wiele specyfikacji różnych amplitunerów i nigdzie nie mogłem znaleźć takiego który by mi najlepiej odpowiadał.

Bardzo zależy mi na tym aby mieć:

- radio internetowe

- podłączyć dekoder telewizji N

- podłączyć HD WD player

- podłączyć konsole

- przeznaczenie w 70% do filmów, w 30% muzyka z czego większość przez radio internetowe i z ipod-a.

Są to moje najważniejsze priorytety którymi kieruje się podczas wyboru urządzenia (nie licząc jakości dźwięku)

Dodam że na wszystko (łącznie z kolumnami) mam nie wile, bo tylko 4500zl,

Jeśli chodzi o głośniki to myślałem o Deli Zensor 5, czyli zostałoby mi jeszcze około 2000zl na amplituner. Czy jest na rynku taki który pokryłby się z moimi preferencjami czy muszę zostać przy RX-V673?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Onkyo TX-8050 ale to taki sam badziewiak jak ta Yamaha.

 

Jak odpuścusz radio internetowe to ciekawy jest Harman HK 3490

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pieniądze nie grają !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

biorąc pod uwagę Twoje wymagania, pozostałbym przy bardzo dobrym amplitunerze sieciowym ONKYO TX-8050 oraz wybranych przez Ciebie kolumnach Dali Zensor 5 (pod warunkiem, że pomieszczenie nie jest większe niż 25m2). Alternatywnie posłuchałbym jeszcze przed zakupem Tannoy Mercury V4 i Mission Mx4.

 

Serdecznie zapraszam na odsłuchy

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Onkyo TX-8050 ale to taki sam badziewiak jak ta Yamaha.

 

Witaj,

pozostałbym przy bardzo dobrym amplitunerze sieciowym ONKYO TX-8050

 

Czyli co mam myslec o tym amplitunerze? Jest gorszy czy lepszy?

 

Harman HK 3490- fajna jednostka, dolozylbym do tego. Odtwarzacz sieciowy Denona DNP-720AE i mialbym swoj wymysliony zestaw.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gniot ten Onkyo straszny, robiłem porównanie z Xindak A-06, przepaść. Funkcjami jest napakowany ładnie ale nic poza tym.

 

Proponuje

 

Dali Zensor 5 zostawiamy – dobre kolumny

Harman Kardon HK 3490

i do sieci Sonos ZP90 schowany gdzieś aby nie raził białym kolorem.

 

Wszystko ładnie połączysz a Sonosem możesz sterować telefonem lub kompem i do tego masz możliwość rozbudowy na przyszłość.

 

Moim zdaniem najlepsze rozwiązanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pieniądze nie grają !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz moze jaka przewage ma sonos ZP90 nad Denonem DNP-720AE?

Pytam się gdyz denon jest tanszy od sonosa o jakies 300zlotych i dodatkowo denon jest dostepny w kolorze czarnym, tak więc pasowalby do Harman Kardon HK 3490 idealnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz moze jaka przewage ma sonos ZP90 nad Denonem DNP-720AE?

Pytam się gdyz denon jest tanszy od sonosa o jakies 300zlotych i dodatkowo denon jest dostepny w kolorze czarnym, tak więc pasowalby do Harman Kardon HK 3490 idealnie.

Ten sieciowy Denon drogi. Może pomyliłeś np z jakimś wzmacniaczem albo CD Denona 720 :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W koncu udalo mi sie pojechac na odsluch, moge tylko powiedziec ze dobrze ze byla taka mozliwosc. Gdybym kupil Dalli zensor 5, to pewnie bylbym zawiedziony.

 

Odsluchu dokanalem na trzech zestawach:

Marantz PM6004+ Wharfedale Diamond 121, totalna porazka i nieporozumienie, zero detali wszystko wycofane (to byla propozycja sprzedawcy)

 

Kolejny zestaw to

Marantz 6004 + Deli Zensor 5. Dzwiek mial nie co wiecej detali, niestety bardzo metaliczny w gornych pasmach,wokal bardzo przyjemnie zaspiewal.

 

Zestaw trzeci

Marantz PM6004 + KEF Q700, no i tu przygniotlo mnie do fotela, bardzo bogate brzmienie, poterzne uderzenie dolu, nieco wysokie gorne pasma i ku mojemu zaskoczeniu wokal nie co wycofany w porownaniu do zensor 5. Ale reasumujac, wlasnie czegos takiego oczekiwalem.

 

Moj wybor zdecydowanie padl na Q700

Wiem ze to polka wyzej od zensor ale sprzedawca zachecil mnie cena gdyz z 1000 funtow cene sposcil do 700.

Teraz moje zapytanie, czy Marantz. PM6004 jest wystarczajaca jednostka do napedzenia Q700?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.