Skocz do zawartości
IGNORED

DAC BIIISE jak poprowadzić masę


Andy777

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy,

do zasilenia Sabre i zegarka w oryginale wpina się regulatory Trident które ciągną z 5V dostarczone do PCB, do złącz IN/G/OUT jak poniżej:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-11398-0-92886000-1355043017_thumb.jpg

Mam do zainstalowania inne niż Trident regulatory (STR do VA i forumowe do VD), ktore wymagają na wejściu ca. 12V, więc muszę je zasilić z zewnątrz a nie z PCB gdzie jest tylko 5V.

Jak w tej sytuacji poprowadzić masę z prostowników i preregulatorów, prosto do regulatorów a potem do PCB, czy może tylko do jednego punktu PCB -tam gdzie jest pierwotne 5V?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do PCB Buffalo lutujesz wyjście i masę każdego z regulatorów. masę wyprowadzasz ze wspólnego punktu na oryginalnym złączu 5V.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muzg,

jeszcze żeby się upewnić:

Mam 5 regulatorów - 2 analog, 3 cyfra.

2 analog mają swój pre+prostownik+trafko, 3 cyfra tak samo.

Wychodzę masami z dwóch pre i łączę je w punkcie GND głównym dla PCB tam gdzie w originale powinno się wejść 5V. Od tego punktu rozprowadzam masę do wszystkich pięciu regulatorow. Dodatkowo masę każdego regulatora do lokalnych punktów G na PCB. Zgadza się?

Plusy zasilania z dwóch pre rozprowadzam na wejścia pięciu regulatorów. Czy te plusy mają iść blisko (np być skręcone) z masami idącymi do GND głównego, a dopiero potem rozejść się do regulatorów, czy też luzem bezpośrednio?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na PCB już są jakoś połączone masy analogu i cyfry, więc nie dasz rady prawdopodobnie ich rozdzielić. Regulatory potraktuj 3 przewodowo, gdzie masa zaczepiona jest koło wyjścia regulatora (w okolicach ścieżki sprzężenia zwrotnego) i wlutuj masę i wyjście do PCB w miejsce przygotowane pod regulator trident. Zasilanie do regulatorów doprowadź z zewnątrz, z pre-regulatorów, osobno dla analogu i cyfry. Masy pre-regulatorów połącz ze sobą i PCB Buffalo w gnieździe zasilającym PCB. Prościej byłoby mi analizować układ wiedząc, jak wyglądają regulatory jakie chcesz zastosować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muzg, dzięki, myślę, że rozumiem :)

Regulatory to superteddy i nasz forumowy.

A propos regulatory parametry vs granie. Liner Audio vol 4. publikuje test porównawczy regulatorów - pomiary i odsłuchy. Obiektem badań był preamp. Odsłuchy wygrał Jung, dalej Burson, Sjostrom, LT1963 (!), NewClassD, Sulzer, a superteddy i Salas w ogonie. Czyli niska impedancja górą przed szumami.

A jak w DAC? Co ważniejsze dla zegara, procesora, a co dla analoga, impedancja, szumy, czy tłumienie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zapominajmy, że zasilacz Walta Junga, który opisał w "Regulators for High-Performance Audio" jest zasilaczem nisko-szumnym. Nie tylko shuntom przypada to miano!

Dalej ciężko mi się wypowiadać, bo wciąż ostro eksperymentuje w tym zakresie, ale co do tłumienia zakłóceń to myślę, że trudno je przecenić w każdym układzie. Niska impedancja wyjściowa przydaje się wszędzie tam, gdzie występują szybkie zmiany poboru prądu, w przeciwnym razie wystarczy wręcz źródło prądowe (bardzo wysoka rezystancja). Zegary lubią mieć czyste zasilanie (niski poziom szumów) wtedy same mogą charakteryzować się niskim szumem fazowym.Cyfra jak różnego rodzaju zasilania cyfrowe odbiorników S/PDIF czy procesorów to bardziej istotne jest tłumienie zakłóceń przez nie generowanych, niż same chcą dobrego zasilania. Oczywiście takie tłumienie zwykle działa w obie strony. Sądzę, że LT1963 + filtr pasywny w zupełności im wystarczy.

 

B.T.W. Ja na razie gonię Buffalo III z Tridentów, ale nie omieszkam spróbować czegoś innego. ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak podzielam opinie Muzga do zasilania DAC-a najwazniejsze jest zasilanie zdobrym tlumieniem zaklocen.

A z masami sprawa nie jest taka prosta w Buffalo dacIII. Moim zdaniem ta plytka jest skopana wlasnie pod wzgledem mas, ale sam obecnie zastanawiam sie jak to zrobic lepiej.

 

Pozdrawiam StasioP

 

2 analog mają swój pre+prostownik+trafko, 3 cyfra tak samo.

Trafka jak najdalej DAC-a, najlepiej ekranowane

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Trochę popracowałem, i wygląda to tak:

Z prostowników (po prawej, poza zbrazkiem) wchodzę na PRE1, PRE2, R4 i R5.

Z PRE1 zasilam R1 i R3 (analog Sabre), w z PRE2 zasilam R2 (oscylator).

R4 i R6 (zcalony na PCB) zasilają cyfrę Sabre. R5 zasila PCB w pkt. A.

Każdy tor:

PRE1+R1/R3

PRE2+R2

R4

R5

ma swoje osobne trafko i prostownik.

Jak na razie wszystkie masy zchodzą się na PCB tam gdzie trafia zasilanie

z regulatorów, czyli w punktach A, B, C, Z i 3.3V. Nigdzie indziej nie są

wcześniej połączone - za wyjątkiem wspólnego PRE1 dla R1 i R3.

 

Czy tak ma być?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wszystkiego się mogę wypatrzeć, ale widzę jedną pętlę masy, która da się zlikwidować. Tak, jak jest musiałbyś jakoś rozłączyć połączenie masy R3 i R1 na PCB. Rozepnij masę lecącą z PRE1 do R1/R3 i same regulatory od siebie. Regulatory powinny być podłączone masą z płytką Buffalo (możesz zmierzyć przejście). Teraz podłącz preregulator PRE1 do masy (najlepiej analogowej płytki).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muzg, dzięki,

czyli masę PRE ciagnę aż do analogu na PCB, nie łącząc jej uprzednio z masami R1/R3, tak?

to może podobnie zrobić z pozostałymi PRE czyli pociągnąć ich masy do samego PCB, jak chyba sugerowałeś poprzednio?

a co z masami "pierwotnymi", czyli na prostownikach - pól metra w prawo - nie łączyć ich tam oczywiście?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Masz może porównanie Tridentów do innych regulatorów w buffalo? Ja w końcu odpaliłem swoje Buffalo w obudowie i po perypetiach z wadliwym BIII i problemami z zasilaniem SPDIF_4 zastanawiam się, czy te Tridenty też nie są skopane. Pomiary oscyloskopem skazują na oscylacje na wyjściu regulatora do AVCC i XO.

Myślę, bo przygotowałem sobie moduły kilku topologi zasilaczy szeregowych (shunty w drodze) kompatybilne z Trident i nie wiem czy wymienia od razu, czy dać mu pograć. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatecznie mam tak:

XO na zewnętrznym STR (plus trafko i pre)

AVCC na trident z TP (ten podwójny miniaturowy), ale zasilany nie z płyty, lecz z ALWSR 5V (plus trafko i pre) - tu próbowałem już chyba wszystkiego, i największy uzysk po dodaniu ALWSR

1.2V z trident TP

3.3V z forumowego

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem oryginałów. Nawet jak są lepsze niz TP to mam duże wątpliwości co do zasilania z 5V z PCB oraz problematycznego doboru prądu, chyba, że zamówiłeś wersję dla BIII.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Buffalo III wraz z dedykowanymi stabilizatorami. Prądu Tridentów nie zmieniałem na razie. Zasilanie na moduł przychodzi 5,25V z Placid HD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem za świeży na takie oceny na razie, ale w planach mam próby z szeregowymi. Parę dni temu dopiero nadałem kształt urządzeniu na oryginalnych modułach i na razie pogrzeje go tak jak jest. Jak już będę dobrze obeznany z dźwiękiem to się pobawię. Jakie masz pojemności na wyjściu stabów lokalnych?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.