Jump to content
IGNORED

Kilogram sensu poproszę.


DeeS

Recommended Posts

Śmiejemy się z prasowej informacji, gdzie podano, że w pewnym brytyjskim hrabstwie lokalnego sędziego nadal obliguje kodeks z zapisami stworzonymi jeszcze w szesnastym wieku. Dokładnie instruuje on go jak należy postępować z człowiekiem rzucającym czary na drób i bydło sąsiada. Tyle za to, że kury przestały nieść, a tyle za to, że krowy mleka nie dają w ilości co zwykle.

 

Każdy by się zdziwił, gdyby jadąc samochodem został zatrzymany przez policję i ukarany mandatem. Na znaku 70, jechało się 50 czyli ..., o co tu chodzi ? Zdziwienie byłoby większe na słowa wytłumaczenia, że poprzedni kierowca jechał 100, nie zatrzymał się na wyraźne polecenia patrolu, rejestracja była zabrudzona, generalnie to wykroczenie zaistniało i ktoś za to zapłacić musi, no a my akurat jesteśmy następni.

Czysta abstrakcja ? Nie tak do końca. Nie dla firmy Vattenfall.

Pewien człowiek wynajął lokal na sklep w kamienicy, a po trzech miesiącach wyżej wspomniana firma przysłała montera aby odłączył licznik. Powód ? Poprzednia osoba wynajmująca ten lokal nie płaciła za prąd. I nie ma co gadać, że swoje rachunki płaci się systematycznie jeszcze przed terminem. Kasy brak, jest dług i ktoś go musi spłacić ! Nie jest ważne, że umowa dotyczy Vattenfall i inną firmę,reprezentowaną przez inną konkretną osobę znaną z imienia i nazwiska, legitymującą się dowodem takim a takim, oraz zobowiązująca się do tego i owego własnoręcznym podpisem. Płacisz, albo siedzisz przy świeczce. XXI wiek.

 

Świeci mi rezerwa, jutro muszę zatankować, mam stracha...

Hidden Content

    Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.