Jump to content
IGNORED

remont instalacji el. w budynku

ricon

Recommended Posts

Czy dopuszczalnym jest pozostawianie po skończonym dniu pracy ,takiego zabezpieczenia instalacji jak na zalączonych foto.

Administracja w porozumieniu z jednym z członków wspólnoty wybrała wykonawcę (partacza).W sam raz na święta robota.

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-30841-0-31851900-1355076909_thumb.jpg

Hidden Content

Hidden Content

Hidden Content

Nie powinien. Acz zdjęcie drugie to jest rozbebeszona skrzynka nad drzwiami, pierwsze też może być wysoko.

(wyrównujesz prywatne porachunki ??? Wybacz bezpośredniość)

Ale czego oczekujesz z drugiej strony, uzbrojonego komandosa US Army pilnującego tej ściany ?

Do świąt powinien zrobić. Czy papracz - nie mnie to oceniać. To ocenią lokatorzy po zakończeniu prac.

A co do wspólnot, część administratorów po prostu kantuje wspólnoty - żądając 10% od firmy za zlecenie.

Firma gdzieś te 10% musi odkuć... Wspólnota patrzy byle taniej. Bo zazwyczaj są małe, bo liczą każdy grosz.

Wspólnoty mieszkaniowe to piękny przykład jak państwo "wydymało" swoich obywateli.

Np. 40 lat nic nie było robione, powstała wspólnota - wszystko za kasę lokatorów. państwo ma problem z głowy bierze tylko czyste podatki. Piękny patent jak pozbyć się setek tysięcy starych zaniedbanych przez lata budynków.... Jakoś nie żal mi tego co spotkało pomysłodawczynię tej ustawy.

Pytanie: za co brali czynsz lat 40-60 ???

Oczywiście wspólnota z w/w zdjęć jest mi obca i może być zarządzana wzorcowo, nie wiem, nie znam. Po prostu byłem w zarządzie wspólnoty młodej i chcąc nie chcąc szybko się nauczyłem nie dać się...... (autocenzura) Wspólnota jest pięknym pomysłem jak budynek jest nowy i lokatorzy się potrafią dogadać.

Ale to ideał, by nie rzec bajka.......

Hidden Content

Problem w tym że właściele to ludzie mało techniczni, i nie ekonomiczni. Placa co każe administracja. Dyma ich ze zużciem wody.tzw ogólnej .Teraz po dokładali punktów w instalacji pewnie zuzycie energii elektrycznej tez pojdzie w górę. A najgorsze że robi to jeden człowiek mający się za posiadacza kamienicy. Jak przewiercił rure gazową przy remoncie bozazerii(Brr) to podjał decyzje o zdjeciu piecykow gazowych( to popieram -z/wzg bezpiecześntwa). ale już kombinował aby zdjac kuchnie gazowe i przejsc na elektykę zmuszając ludzi do takiego kroku.. Tera też praktycznie samogłośnie podja decyzję o terminie rozpoczęcia prac. Firma krzak z Marek . Na stronie bajki o odsysaniu pyłu a chłopaki z łapanki z zaawansowaną pylicą ..Bez masek ,w pyle jak smog,.Nie chodzi o "porachunki" a o świadomosć społeczną .. Żal patrzeć jak lokatorzy są bierni i nawet nie walczą o "urwanie " swoich pieniedzy.

Projektu nawet nikt nie konsultował.Idą jedną fazą na lokal dając 6 mmkw. Czy nie powinni dać 3 faz np 4 mmkw,na obwód.

Pod tynkiem jest chaos, jak poldzie na to zaprawa to nawet nie wiadomo w który peszel co idzie.Watpie by był projekt. Czy zaklad energetyczny musi dac zgodę na modernizację ..

Hidden Content

Polecam ustawę o wspólnotach.

Ja byłem w zarządzie, dlatego, że córce kupiłem mieszkanie przy uczelni - a to równało się stare budownictwo.

W tym czasie wyprowadziłem wspólnotę z administracji gminnej (fundusz brali, inwestycji zero, inwestowali... w administrację). Później w miarę możliwości i czasu pilnowałem spraw remontów. Lokatorzy mnie nie lubili (sprowadzałem ich na ziemię), ale podpisywali każdy kwit w ciemno - wiedzieli że ich nie zrobię w konia - stąd olbrzymi mandat zaufania.

Ustawa o wspólnocie pozwala w ciągu jednego dnia takiego cwaniaczka wsiąść za twarz.

Od czego jest zarząd ? Od czego są uchwały ? Uwierz można....

Ale nikt tego za Ciebie nie zrobi, sorry brutalnie Ci powiem:Twoich pieniędzy i cnoty Twojej żony musisz sam pilnować.

Wybacz brutalną szczerość.

P.S.

Zakład energetyczny nie obchodzi co robisz za licznikiem, o ile nie kradniesz ;P

Nie muszą dawać 3 faz na lokal, chociaż jak myślą o kuchniach indukcyjnych to dziwne jest.

P.S. 2

Jeśli właściciel ma mieszkanie opomiarowane (w tym wypadku: wodomierze) to mogą mu.... skoczyć z kosztami ogólnymi. Płaci za realne zużycie. Ci co nie mają wodomierzy płacą ze zbiorczego.

P.S. 3

katolicy jako jedyna religia nie zna swojej świętej księgi (biblii), a polacy jako jedyna nacja nie zna ABC swoich praw. jednymi i drugimi łatwo manipulować.

Hidden Content

Niezupełnie z tym opomiarowaniem.

Jeśli wszyscy mają liczniki i ich suma wskazań jest mniejsza od zużycia na zbiorczym to ktoś różnice musi pokryć...

Jak jedno mieszkanie nie będzie opomiarowane, analogicznie również nie powinno pokrywać kosztów całości...

Dawniej jako czynny programista napisałem kilka aplikacji, m.in. do rozliczania mediów.

Zagadnienie nie jest proste.

A rekord świata to zasady rozliczania CO i ciepłej wody użytkowej przez dostawców. Powprowadzali nowe składniki tak aby wyjść na swoje mimo modernizacji budynków. I co?

Ricon:

Okablowanie rzeczywiście wygląda źle. Nie dopytywałem wcześniej bom nie wścibski. Jest jak mówisz, jak coś się stanie to nikt nie dojdzie gdzie szukać kabli.

Radzę zrobić dokumentację foto "Twoich kabli". Jak coś pierdyknie aby elektryk wiedział gdzie kuć...

Pogadaj z obecnym wykonawcą niech Ci w tym pomoże.

Hidden Content

Grzegorz Ty słyszałeś............ ja przerabiałem w praktyce. Mała różnica. Na tym forum wręcz niezauważalna ;P

W jednym masz rację: C.O.

Miłego tygodnia wszystkim.....

Hidden Content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.