Skocz do zawartości
IGNORED

Jakie przewody wybrać ?


CNCmistrz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam zamiar kupić lepsze przewody od prolinków i teraz czy będzie różnica między prolinkiem a np cordialem? Posiadam Yamahę A700 do tego cdx 490 i monitory z 1970roku summit softline hs708. Myślałem nad cordialami z allegro za 50zł lub o zrobieniu interkonektów samemu z przewodu mikrofonowego cordial i wtyki np nakamichi albo inne. Jaka jest wasza opinia? Oczywiście nie przesadzajmy tutaj z cenami typu 200zł za 0,5m ;D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak :D i śmieszy mnie niekiedy jak ktoś piszę, że na tym a na tym przewodzie do kolumn bas niżej schodzi ;D Wiesz wolę zapytać niż w ciemno brać.. wpływ na dźwięk ma opór, czystość materiałów, pojemność, grubość przewodu...Ale mi się zdaje, że różnica jest tak mała, że nie warto pakować klilka tysi w to. Druga sprawa to miałem sznurówki to nie ma porównania do prolinków dlatego wolę zapytać czy będę czuł różnicę ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Między sznurówkami a prolinkami jest duża różnica, zastanawiam się czy będzie między prolinkiem a innymi firmami.

 

No to może ultralink ?

 

Najpierw napisz czego Ci brakuje , co Ci przeszkadza .

 

Ten ma bardzo dobre średnie tony

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

, wokal wyśmienity , ale basu trochę mniej od Ultralink , TaraLabs , Monster Cable to wielka dynamika tylko średnie trochę złe ( mówię o kablach nowych od 100 do 150 PLN )

 

Słyszę kable interkonety ( Tara Labs i Ultralink to samo )

 

 

Edytuję : ,a w ogóle to Monster Cable stosowałem po to żeby zamulić skrzeczące , krzyczące JBL E 90

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak :D i śmieszy mnie niekiedy jak ktoś piszę, że na tym a na tym przewodzie do kolumn bas niżej schodzi ;D Wiesz wolę zapytać niż w ciemno brać.. wpływ na dźwięk ma opór, czystość materiałów, pojemność, grubość przewodu...Ale mi się zdaje, że różnica jest tak mała, że nie warto pakować klilka tysi w to. Druga sprawa to miałem sznurówki to nie ma porównania do prolinków dlatego wolę zapytać czy będę czuł różnicę ;)

Śmieszy Cie coś z czym nie miałeś do czynienia .

A później sam sobie zaprzeczasz.

Do sprzętu który masz i w pieniądzach w jakich szukasz kabli to potwierdzisz tylko swoje " wydaje mi się " i " śmieszy mnie "

Jak już masz zmieniać kable to dozbieraj chociaż do Kimbera 4PR ale cudów nie oczekuj .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Średnica jest troszkę wypchnięta i góra przytłumiona. Kolumny mówię z góry są super ;) Summit to inaczej Heco na dzień dzisiejszy. Miałem zamiar kupować infinity albo dali..., ale monitory jednak zaspokajają wszystkie moje potrzeby. Myślę jeszcze nad zmianą cd na wyższy model yamahy i kupnem tunera lepszego niż mam teraz.

 

Śmieszy Cie coś z czym nie miałeś do czynienia .

A później sam sobie zaprzeczasz.

Do sprzętu który masz i w pieniądzach w jakich szukasz kabli to potwierdzisz tylko swoje " wydaje mi się " i " śmieszy mnie "

Jak już masz zmieniać kable to dozbieraj chociaż do Kimbera 4PR ale cudów nie oczekuj .

 

Miałem styczność z tym akurat, pod kolumnami infinity sm122 różne przewody klotz itd i minimalna różnica była w górze.. bas jaki był taki był. Jeszce co do kosztów fundusze mam odpowiednie... ale nie wiem czy był by sens pakować 200zł w interkonekty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu bawiłem się tanimi kabelkami żeby znależć to swoje brzmienie, ale zawsze było coś nie tak.Kasa w błoto.

Posłuchałem kolegów z forum, wymieniłem wszystkie kable, włącznie z zasilającymi, na trochę lepsze, po sugestiach, i propozycjach kolegów,(poprzedzone odsłuchami), i zapomniałem o sprzęcie.Nie mam nic specjalnego, ale gra to wiele lepiej jak kiedyś, przed wymianą okablowania.

Gra muzyka, oczywiście zawsze by mogło być lepiej(gonić króliczka),kryzys!

Posłuchaj Nudy44, dobrze nudzi.Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...And Justice For All . Pozdrawiam .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre kable głośnikowe to cena w okolicach 1500zł

Przykładowo Equilibrium Aurora to kabel który poprawia - dyscyplinuje bas .

IC od 600zł .

Oczywiście nikt do takiego sprzętu nie kupi kabli w tej cenie. Ale jest to cena przy której słychać wpływ kabli na brzmienie. A raczej mniejszy ich wpływ.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I o to mi chodziło ;) Czyli zostaje przy prolinkach ważne, że mają ekran i są dość grube. A takie pytanie jeszcze mam zamiar kupić tuner i cd, tuner myślałem nad firmą yamaha, pioneer, kenwood.. a cd sony, pioneer. Coś polecicie? cd do 400 i tunerek do 300 myślę, że w tym przedziale cenowym są idealne dla mnie.Zastanawiałem się nad kupnem kolumn, ale do mojego pokoju wystarczają mi monitorki i przebijają wiele dzisiejszych monitorów w cenach nawet 800zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki przewodnik ... ? - okrągły Pani Profesor

za ten tekst, 3 m-ce prze maturą, zdawałem fizykę od 5-tej klasy podstawówki do 4-tej ogólniaka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

czniać to . . . jak mawia prawdziwy noblista - jadem na ryby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem klotz la grande ;) i muszę powiedzieć, że różnica jest zaje..sta między prolinkiem. W ślepym teście za każdym razem odpowiedziałem dobrze pod którym przewodem grał wzmacniacz. Dowiedziałem się też, że kolega posiada przewody ze srebra więc pożyczę i sprawdzę czy będzie między klotzem a tymi srebrnymi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.