Skocz do zawartości
IGNORED

Co myślicie o Roksan Kandy K2?


Bumbrum

Rekomendowane odpowiedzi

Zaznaczam, że były to elaci 243 o cd Roksan Kandy K2+ wzmacniacz Roksan Kandy K2. Być może na innych głośnikach brzmi inaczej.

- zamulone (okrojone) wysokie tony- co było słychać na operowym sopranie

- słaby bas

- sztucznie i za bardzo ocieplone moim zdaniem (chyba w celu efektu lampowego) dżwięk

- brak szczegółowości

- reasumując: dźwięk daaaleki od pierwowzoru koncertowego

Kilka tańszych wzmacniaczy brzmiało znacznie lepiej. A tak byłem napalony:((

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dobry system nie boi się żadnej muzyki. Jeżeli słuchasz muzyki organowej, opery, symfonii lub muzyki chóralnej i ci się podoba, jesteś blisko... Jeżeli słuchasz płyt, których nigdy nie mogłeś wysłuchać w całości a teraz muzyka cię zachwyca, jesteś blisko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z półki, nie z kartonu.

 

A to wygrzewanie to nie przesądy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dobry system nie boi się żadnej muzyki. Jeżeli słuchasz muzyki organowej, opery, symfonii lub muzyki chóralnej i ci się podoba, jesteś blisko... Jeżeli słuchasz płyt, których nigdy nie mogłeś wysłuchać w całości a teraz muzyka cię zachwyca, jesteś blisko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dźwięk daaaleki od pierwowzoru koncertowego

 

Ale nie mow ze elaci sa bliskie pierwowzoru.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

JVC x5500 | Screen 120' Duronic | AVR Marantz 7012 | Media Players - Apple TV 4K - Zidoo Box z10 + HP 24TB server RAID 10 | Monitor Audio RX 7.1.2 | Sub REL 328 - Stereo - Naim XS + Arcam rPlay +Usher Dancer Mini.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, mnie ich brzmienie bardzo odpowiada; a z innymi, tańszymi wzmacniaczami brzmiały znacznie lepiej niż z Kandy np. z Music Hallem A 35.2- dźwięk bardzo bliski oryginałowi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dobry system nie boi się żadnej muzyki. Jeżeli słuchasz muzyki organowej, opery, symfonii lub muzyki chóralnej i ci się podoba, jesteś blisko... Jeżeli słuchasz płyt, których nigdy nie mogłeś wysłuchać w całości a teraz muzyka cię zachwyca, jesteś blisko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaznaczam, że były to elaci 243 o cd Roksan Kandy K2+ wzmacniacz Roksan Kandy K2. Być może na innych głośnikach brzmi inaczej.

- zamulone (okrojone) wysokie tony- co było słychać na operowym sopranie

- słaby bas

- sztucznie i za bardzo ocieplone moim zdaniem (chyba w celu efektu lampowego) dżwięk

- brak szczegółowości

- reasumując: dźwięk daaaleki od pierwowzoru koncertowego

Kilka tańszych wzmacniaczy brzmiało znacznie lepiej. A tak byłem napalony:((

 

Bardzo dziwne , bo ja sluchalem kandy k2 z kilkoma kolumnami monirot audio dali ,b&w cm8 , Kef ls 50 i jescze kilka i powiem na zadnych nie slyszalem zamulone wysokei tonu i slabego basu , wrecz pzreciwnie bylo bardzo muzykalnie , szczegolowo i sprezyscie , w tym dobrych kolumnach slyszlem duza szczegolowosc, pozniej podpiol cyrusa 6 z budownaych dackiem i powiem ze nie slyszlem duzej roznicy , dla mnie kandy gra swietnie , nawet teraz kiedy sprzedalem moje kolumny bw cm 8 , podlaczylem roth oli i jestem zadowlony co robi z nimi chocia zkolmny warte 800 zlotych ,(czekam na kupno atc)

Bylem tez u kolegi akurat on tez udziela sie na forum, ma elaci z kandy i powiem ze mu to swietnie gra , scena piekna koncerty sluchac to bajka , jak zamkniesz oczy to nie powiesz gdzie sa kolumny dzwiek sie rozchodzi , chyba ma elaci model 180 czy 160 coz takiego zeby ci nie sklamac to dobrze nie pamietam modelu , Takze nie wiem co i jak moze poprostu ci nie podszedl ten dzwiek , teraz wiesz jak bardzo wazny jest odsluch , kazdy lubi co innego ale nigdy nie spotkalem sie zeby ktos tak napisal o kandy k2.Oczywiscie jesli bys porownywal a ampli z klasy wyzej lub klasy a to wtedy mogbys powiedziec jak bys sie pzresiadl z hegla czy sugdena ze to slyszesz .Mysle ze twoim gustom yamaha bedzie dobra sprawdz model a 500 lub coz z roteli

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.Mysle ze twoim gustom yamaha bedzie dobra sprawdz model a 500 lub coz z roteli

Zdecydowanie polecam cos z Japonskiej manufaktury , oni maja na punkcie jasnego grania hopla.

 

Pamietam jak kupowalem kandy sluchalem go z cm9 i jak dla mnie gralo w cholere jasno i za duzo gory, puscilem muzyke kameralna to krew z uszu leciala.

 

Jakis czas temu na AS w dublinie sluchalem tych elackow ,ciekawe granie, troche po stronie efekciarstwa ale przyjemnie sie sluchalo ich i jak dobrze pamietam byly podpiete do lampowca i sub. z elac ktory wygladal super.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

JVC x5500 | Screen 120' Duronic | AVR Marantz 7012 | Media Players - Apple TV 4K - Zidoo Box z10 + HP 24TB server RAID 10 | Monitor Audio RX 7.1.2 | Sub REL 328 - Stereo - Naim XS + Arcam rPlay +Usher Dancer Mini.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Pamietam jak kupowalem kandy sluchalem go z cm9 i jak dla mnie gralo w cholere jasno i za duzo gory, puscilem muzyke kameralna to krew z uszu leciala.

 

Co do kolumn bw seri cm to mi sie wydaje ze one tak graja, mialem cm8 graly z marantzem 6004 ktory nie jest mocnym klockiem a przy dluzszym sluchaniu mialem dosc ostry dzwiek, metaliczny bym powiedzial , z kandy tym bardzej jescze ostrzej no ale to juz takie kolmny efekciarskie ,niechce nawet mysle jak brzmia cm9 . ale cm8 wyglad pierwsz klasa i wykonanie chociaz juz w chinach robione nie w uk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.Mysle ze twoim gustom yamaha bedzie dobra sprawdz model a 500 lub coz z roteli

Z Yamahą, Rotelem, Marantzem sprawdzałem wcześniej- nie te klimaty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dobry system nie boi się żadnej muzyki. Jeżeli słuchasz muzyki organowej, opery, symfonii lub muzyki chóralnej i ci się podoba, jesteś blisko... Jeżeli słuchasz płyt, których nigdy nie mogłeś wysłuchać w całości a teraz muzyka cię zachwyca, jesteś blisko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 lata później...

panowie audiolaba 8200a na roksan kandy k2 gdybym wymienil bo z takim sie nosze zamiarem to zrobie krok do tylu czy w przód? mialoby to zagrac z pylon audio sapphire 25 4om 89 skutecznosc pok 15 m2 muzyka to glownie spokojniejszy rok, czasem cos ostrzejszego. oczekuje brzmienia przestrzennego detalicznego muzykalnego z dobrym wypelnieniem. prosze o porade. dzieki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehehehe tez sie zastanawiam ale na odrot - roksana na audiolaba ;)

 

"Na odwrot" mialo byc a nie "na odrot" ;)

 

Raker84 PGN - jestem z Poznania, jak myslisz o ewentualnej wymianie to mozemy sie jakos zlapac i pomyslec razem co i jak

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehehehe tez sie zastanawiam ale na odrot - roksana na audiolaba ;)

 

"Na odwrot" mialo byc a nie "na odrot" ;)

 

Raker84 PGN - jestem z Poznania, jak myslisz o ewentualnej wymianie to mozemy sie jakos zlapac i pomyslec razem co i jak

 

 

hehehe :D jasne moznaby zaaranzowac spotkanko u mnie lub u Ciebie, zalezy kto ma lepszy (ciekawszy) system. napisz prosze co Ci nie pasuje w kandy k2. mi w audiolabie nie pasuje to ze jest wybredny na kiepsko zrealizowany material. wczesniej mialem rotel ra 11 i ulubione plyty graly fajnie, a na audiolabie kilka z nich gra tak ze nie chce mi sie ich sluchac. druga sprawa jest taka ze do ciezszego rocka czy metalu sie po prostu nie nadaje.

 

P.S. w tym momencie nie posiadam zadnego cd bo wymieniam na dacka ktorego jeszcze nie mama.

Wazne, audiolaba zakupilem w zeszlym tygodniu, w poniedzialek tj. 18 stycznia 2016 trafil do mnie. jest to nowka ze sklepu elektropunkt Bydgoszcz, nosze sie z zamiarem oddania go w poniedzialek (14dni na odstapienie od umowy) wiec jesli chcesz cos pokombinowac to trzeba sie spieszyc.

 

Jesli uda mi sie go oddac to bede szukal kandy k2 pozdrawiam. w razie co dzwon 720-804-114

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kandy w sumie fajny jest ale po głowie chodzą mi zmiany (już się uzależniłem od zmian co x miesięcy). Na plus to z tego mojego niewielkiego doświadczenia mogę powiedzieć jest wielkość dźwięku i jego moc (Kandy ciągle daje wrażenie że jest gotów przywalić jeszcze mocniej - taki niewychowany piesek na smyczy co na spacerze raczej wyprowadza pana a nie na odwrót), bas jest silny no i w trybie pracy jako końcówka mocy również bardzo ładnie pracuje.

Na minus to szczegółowość/detaliczność - brak mi trochę tego ale to może być wina kolumn do niego podłączonych (Zensor 7) bądź po prostu kiepskiego źródła (nawet nie będę pisał co by mnie nie zadźgali tutaj :). Sterowanie głośnością z pilota też może czasami doprowadzić do pasji - na forach swojego czasu czytałem, że jest to przypadłość Kandy K2. Może też być że silniczek od głośności wymięka ale wolałbym żeby serwis na to zerknął i się wypowiedział/naprawił.

 

A jak masz nówkę wzmacniacz to może lepiej daj mu się wygrzać / osłuchaj się z nim najpierw. Z jakiegoś powodu go przecież wybrałeś (no chyba że za darmoszkę rozdawali ;).

 

Jestem też przed wymianą kolumn i nie wiem czy wymiana wzmacniacza to dobre posunięcie w moim przypadku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Yaroo. Ja posiadam kolumny pylon audio sapphire 25 z kandy k2 i qdackiem audiolaba. Jesli myslisz o zmianie kolum to zapraszam na odsluchy z 8200stka do Gniezna a na pewno pylony spodobaja sie Tobie w takim torze czy to z k2czy 8200 i qdackiem. Dzwiek otwarty. ,pelny detaliczny z dobra dynamika i niesamowita przestrzennoscia i wypelnieniem pokoju. Pozdro

 

Dodam tylko tyle ze kandy k2 podoba mi sie duzo bardziej niz 8200a fakt k2 jest sporo drozszy od audiolaba ale dzwiek jest tez s lepszy pod wieloma wzgledami... 8200 wygrzewalem ponad tydzien. Na noc nawet go nie wylaczalem jak szedlem do pracy to tez sie wygrzewal w ciagu dnia plus wieczorne odluchy ale przyznam szczerze ze od samego poczatku srednio mi sie podobal. Na plus byla przestrzen i wypelnienie i chyba to wszystko z kadny bylo inaczej. Jak tylko go odpalilem pierwszy raz to od razu pojawil sie banan na moich ustach ktory wraca za kazdym razem podczas odsluchow z ciekawych materialem na poziomie glosnosci 9-10.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche sie u mnie zmienilo. Glosniki ikon 6 mk2 i kandy wymiata na nich. Zmienilem tez zrodlo na CXN i kablami troche podzialalem glosnikowymi. Jak dla mnie wypas na chwile obecna i tak zostanie na dluzsza chwile bo dawno takiej frajdy nie mialem

 

Raker - jak masz mozliwosc to odpal sobie kandy jako koncowke mocy i zobacz czy Twoim zdaniem gra lepiej. U mnie CXN gra na koncowce integry.

Tylko wiadomo, u zrodla ustaw minimum glosnosci zeby Ci okna nie polecialy jak max volume bedziesz mial ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yooro.

Napisz kilka slow jak kandy Gra z ikonami.

Czy dzwiek nie jest meczacy? Czy wstegi nie wyostrzaja za bardzo gory?

 

Mam kendy BT i planuje zmienic Zensor 7 na cos lepszego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwiek jest super. Gra to u mnie bardzo czesto i chce sie wracac do muzy non stop. Zdziwilem sie bo bas jest lepszy niz w zensorach. Wysokie nie wala po uszach ale kiedy trzeba to przytkaja dech w piersi (a jest to w tych przypadkach cos czego sie oczekuje).

Zmienilem tez zrodlo i kable - zdziwilem sie ale CXN/Kandy/Ikon daje gesty bardzo basowy dzwiek. Z salonu wzialem jeszcze na testy rel t5 bo myslalem ze Ikony z basem sobie nie dadza rady. Rela finalnie nawet nie podlaczalem bo na sama mysl o wiekszej ilosci basu robilo mi sie niedobrze.

 

Zmienilem kable i polaczylem biwire i odczuwam satysfakcje z grania. A gram po spotify poki co z wielu wzgledow.

Calosciowa zmiana duzo na plus.

Jak bedziesz polowal na nowe glosniki to koniecznie posluchaj ikonow jak je jeszcze gdzies znajdziesz. Moje upolowalem nowe w bardzo ladnej cenie ;)

 

 

Z tymi kablami to dzwiek sie wyostrzyl i stal sie bardziej szeroki na gorze. Dol dowalilem grubaskiem miedziakiem. Tak to lubie gdy grubasek jest na dole a na gorze wala ostro ;) zabrac temu czlowiekowi whisky! ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie ze cieszysz Sie nowym systemem i muzyka.

Jak bedzie okazja postaram Sie posluchac ikon z roksanem chociaz piszesz ze lubisz jak "na gorze wala ostro" .preferuje delikatna gore , plastyczny relaksujacy dzwiek wiec ikon moze nie jest dla mnie.

Dzisiaj sluchalem nowych Tannoy presicion 6.2 z jakims mocnym wzmakiem i totalnie nie moj dzwiek .Scena duzo lepsza niz w Zensorach , dobry bas ale niestety lekko twardy metaliczny dzwiek . Zupelnie nie dla mnie.

 

Potem sluchalem uzywanych Sonus F liuto i bylo juz duzo lepiej , ladna srednica , delikatna gora .Graly z koncowka primare , ciekawe jak SF zagraloby z roksanem kandy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym grubaskiem i waleniem to juz whisky za mnie pisalo i chodzilo o cos innego niz muzyke ;) jezeli chodzi o muzyke to ostro nie jest. Jest po prostu ladniejsza gora (pelniejsza)

 

Po Ikonach planuje przeskoczyc na focal aria 926 ale to dopiero za roczek/dwa jak sie naciesze obecna konfiguracja. Sluchales focali?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie postaram sie posluchac na pewno ikon .

Nie sluchalem focali bo maja opinie ze troche graja gora.

Szukam dzwieku zrelaksowanego cieplego , troche przypominajacego analog , cos w tym rodzaju.

Jesli warto poslucham tez focali.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mnie aria 926 chwycila za serducho i na pewno u mnie w przyszlosci zagosci. Powiem szczerze ze z tymi opiniami to tak jest ze osoby ktore nie slyszaly danego sprzetu pisza do niego komentarze. A takie cos wiadomo jaka ma wartosc ;) sluchac samemu i tyle

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja trzeba sluchac samemu . W gazetkach pisza ze to chorusy as jasne a aria jest lekko ocieplona czyli cos czego szukam . Na pewno poslucham .

 

Zgadzam sie ze czasami opinie na forum sa sprzeczne ze soba a i tak duzo zalezy od preferencji .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.