Skocz do zawartości
IGNORED

Zmiana źródła w Harman Kardon HD970 bez pilota.


muuhau

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Kupiłem niedawno odtwarzacz CD Harman Kardon HD 970 z pilotem od HD 950.

Przed zakupem sprzedający nie poinformował mnie jednak, że bez oryginalnego pilota od HD 970 nie będę mógł zmieniać źródła w odtwarzaczu. Wręcz zapewnił mnie, że pilot są jednakowe i wszystko działa. :(

 

Odtwarzacza chciałem używać jako źródła dla zestawu słuchawkowego, ale także jako przetwornik DAC - posiada wejście spdif i coax - dla wyjścia spdif z laptopa. W obecnej sytuacji mogę tylko odtwarzać płyty.

 

Proszę o pomoc.

Czy ktoś posiada takowy pilot, lub zamiennik na sprzedaż?

Może da się przełączać źródło bez pilota?

 

Jestem również gotowy sprzedać odtwarzacz w obecnym komplecie komuś kto nie będzie potrzebował tej funkcji. Jest w bardzo dobrym stanie, miał wymieniany napęd CD na nowy, wszystko działa i gra bez problemu.

Jeżeli ktoś byłby zainteresowany proszę o pw.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem. Pilot mam od HD 950 - też CD - który nie ma funkcji DACa. HK950 to amplituner od wcześniejszej serii 950. Podobno pilot od amplitunera HK 970 mógłby zmieniać źródło w HD 970.

 

Wszystkie funkcje działają. DAC na AD1955 również, ponieważ jest przetwornikiem sygnału z CD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem. Pilot mam od HD 950 - też CD - który nie ma funkcji DACa. HK950 to amplituner od wcześniejszej serii 950. Podobno pilot od amplitunera HK 970 mógłby zmieniać źródło w HD 970.

 

Wszystkie funkcje działają. DAC na AD1955 również, ponieważ jest przetwornikiem sygnału z CD.

 

 

To ja tobie nie pomogę , w pierwszym poście nie napisałeś o HK amplituner .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 miesięcy temu...
  • 2 lata później...

Temat stary jak świat, ale pozwolę sobie go odświeżyć. Po pierwsze dlatego że nadal często odtwarzacz Harman Kardon HD 970 jest wystawiany na allegro bez oryginalnego pilota ( a tym samym bez funkcjonalnego DACa), a po drugie znalazłem rozwiązanie problemu.

 

Z pomocą przyszedł system Android i smartfon z wbudowabym nadajnikiem podczerwieni iR. (Tu uwaga, nie każdy smartfon ma ten nadajnik - w moim przypadku to Samsung galaxy S4 który owy czujnik posiada).

Niestety na początku nie jest to tak łatwe jakby mogło się wydawać.. Przetestowałem kilkanaście aplikacji uniwersalnych pilotów - i o ile ze wzmacniaczem Nad czy telewizorem współpracowały dobrze, o tyle z odtwarzaczem CD Harman działały tylko nieliczne, i to nie wszystkie przyciski (między innymi nie działał właśnie przycisk wyboru źródla programu.

 

Jedzny program który u mnie działa w pełni i pozwala korzystać ze wszystkich funkcji odtwarzacza to AnyMote Smart Remote. Program pozwala dowolnie konfigurować uklad przycisków, wielkość kształt i kolor. U mnie po skonfigurowaniu wygląda to tak:

1zqssir.jpg

 

 

Za pomoca darmowej wersji programu możemy niestety konfigurować tylko jeden pilot :/. Ale najważniejsze że działa. Myślę że posiadaczom wspomnianego odtwarzacza bez oryginalnego pilota to pomoże.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.