Jump to content
IGNORED

Sto lat za...

smog

Recommended Posts

Czegoś właśnie szukałem w sieci i natknąłem się na ten wątek forum:

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rzecz dzieje się w UK. W skrócie gość kupił CA SR10, nie spodobało mu się brzmienie. Sklep pozwolił na zmianę ZA DARMO na Nada 326. Co się jednak stało w dniu planowanej zmiany:

Well, I went in on Saturday and Richersounds sold the NAD C326BEE I was going to exchange for. They'd double reserved it!!! So, to my joy they offered an upgrade for free and they gave me NAD C355BEE. Its ace, I couldn't love it anymore.

Robi wrażenie. Klient nasz Pan.

Z innej beczki. 12 lat temu byłem w Stanach jako student. Z zarobionej kasy, zakupiłem kamerę na wyprzedaży (chyba Best Buy). Wyprzedaż polegała na tym, że kamera była z ekspozycji i kosztowała 50%. Ekranik odchylany chodził trochę luźniej. Sprzedawca widząć, że się zastanawiam, stwierdził:

- Nie martw się mam jeszcze nowiutkie w kartonach. Sprzedam ci też za połowę ceny.

Kupiłem. Filmowałem 2 tygodnie, ale doszedłem do wniosku, że to nie dla mnie i chyba wolałbym aparat fotograficzny. Idę naiwnie zapytać do sklepu. A facet na to:

- jasne nie ma sprawy.

i oddał mi całą kasę do ręki.

A u nas... lepiej nie mówić.

To w dodatku są przykłady z sieciówek a nie malutkich sklepików z miłym właścicielem.

Hidden Content

Hidden Content

A już zupełny brak wyrozumiałości w tej materii mają sklepy odzieżowe po Sylwestrze kiedy damy odnoszą ledwo dwudniowe kreacje; ech, daleko nam do takiego Juesej :)

Hidden Content

Czego się spodziewać w państwie postkolonialnym.

Sowieckim , to znów wszystko przez ruskich .

, a nawiasem mówiąc znam gościa który ma już dawno obywatelstwo USA i mówił mi jak spadł mu na ziemię aparat fotograficzny na gwarancji , zaniósł go do serwisu , oni mu na to on nie zepsuł się w sam sobie , został uderzony , a on powtórzył tylko jeszcze jeden jedyny raz , popsuł się proszę naprawić , no i naprawili bezpłatnie .

Hidden Content

Jak potwierdzają niektóre wpisy w tym wątku u nas takie standardy obsługi klienta nie przejdą, bo na 1 uczciwego jest 9 kombinatorów, którzy tak właśnie kombinują, jak tu kieckę po sylwku zwrócić, kupić płytę i zgrać i zwrócić, pograć w grę 5 dni a szóstego zwrócić, etc. Taką mamy moralność, niestety po obu stronach lady sklepowej.

Hidden Content

Powrót po dłuższej przerwie...

ak potwierdzają niektóre wpisy w tym wątku u nas takie standardy obsługi klienta nie przejdą, bo na 1 uczciwego jest 9 kombinatorów, którzy tak właśnie kombinują, jak tu kieckę po sylwku zwrócić, kupić płytę i zgrać i zwrócić, pograć w grę 5 dni a szóstego zwrócić, etc. Taką mamy moralność, niestety po obu stronach lady sklepowej.

Dobra , a jak wytłumaczysz , że na nasz rynek trafiają samochody nowe do salonów z takim biednym wyposażeniem ( gołe blachy ) nie występującym w zachodnich państwach ( przynajmniej do niedawna ) ?

Hidden Content

troche glupoty opowiadacie. bo nie trza du juesej jechac zeby byc porzadnbie obsluzonym jesli chodzi o uslugi gwarancyjne. wystarczy zrobic krok za zachodnia granice.

moglbym podac chyba kilkanascie przykladow gdzie obsluzono mnie "premium" ze tak powiem, a najbardziej zdziwil mnie jeden przypadek:

TomTom moj by juz nieco ponad 18 miesieczny jak zaczal wariowac. zaczalem szukac kwitka zeby go oddac na gwarancji - mormalny okres gwarancyjny bez dodatkowych doplat to 24 miesiace. ze bylem zabiegany, a kwitek nie lezal "wlasnie pod reka" trwalo to szukanie ponad 3 miesiace. juz pogrzebalem nadzieje i pogodzilem sie z ibejem i sprzedaza uszkodzonego urzadzenia za grosze. az tu pewnego pochmurnego dnia, przez przypadek wpadl mi w rece witek ze sklepu. polecialem do sieci "dla idiotow" i przedstawilem sprawe co i jak. mily pan zwrocil mi uwage ze gwarancja minela 5 dni temu, ale nic nie szkodzi wyslac do producenta - najwyzej nie naprawi. 12 dni pozniej otrzyamalem esemesa ze towar naprawiony jest do odbioru. no, pomyslalem bede musial cos zaplacic, ale przynajmniej tomtom dziala.

jakiez moje bylo wielkie zdziwienie, gdy okazalo sie, ze nie tylko nie musze nic placic, a rowniez otrzymalem identyczne NOWE urzadzenie jakie oddalem do naprawy.

P:S: w wiekszosci przypadkow i sklepow w DE, w przapadku ubran ale i innych utensyliow mozna dokonac zwrotu w oryginalnym opakowaniu do 14 dni. naturalnie polak potrafi i, przede wszystkim kobiety, korzystaja z tego jak moga, lacznie z wypraniem sztuki odziezy i przypieciem na powrot metki.

wiekszosc tubylcow tego nie robi, choc slyszy sie rownierz tu i owdzie ze zwlaszcza Ci co nie maja kwot dostepnych na koncie rowniez z takich trickow korzystaja.

takze nie jest to przypadlosc "polska" ale ogolnie znana choroba. w polce niestety zaliczana do "chronicznych"

Hidden Content

Ut conclave sine libris, ita corpus sine anima. Cicero

Dobra , a jak wytłumaczysz , że na nasz rynek trafiają samochody nowe do salonów z takim biednym wyposażeniem ( gołe blachy ) nie występującym w zachodnich państwach ( przynajmniej do niedawna ) ?

Za to są tańsze i też komuś wystarczą do zwykłego przemieszczania się od punktu A do punktu B :)

Hidden Content

Za to są tańsze i też komuś wystarczą do zwykłego przemieszczania się od punktu A do punktu B :)

Tańsze ? Zdaje się ceny były takie same lub droższe .

Hidden Content

Tańsze ? Zdaje się ceny były takie same lub droższe .

Czester nie znam sytuacji. Podaj jakiś konkretny przykład, bo inaczej trudno zająć stanowisko (marka, etc. żeby można było pogooglać).

Mnie raz też mile zaskoczono: padł mi sterownik pompy co (przełącznik, po prostu wyrobiły się styki). Pompa działała, tylko po roku prowizorycznych napraw badziewnego przełącznika biegów nie dało się go już naprawić. No to go wykręciłem i jadę do sklepu szukać takiegoż. Pan mówi, że trzeba zamówić, bo to specyficzna część, ale że będzie za 2 dni. Wracam za dwa dni, jest, pytam ile - nic: producent wysłał jako część zamienną do swojego wyrobu! Super zaskoczenie. Firma uznana, niemiecka.

Hidden Content

Jak potwierdzają niektóre wpisy w tym wątku u nas takie standardy obsługi klienta nie przejdą, bo na 1 uczciwego jest 9 kombinatorów,

Gównoprawda panie jagódka.

U nas takie standardy obsługi nie przejda bo u nas nie ma standardów. Nikt w Polsce nie dba o klienta dla nikogo nie jest istotna renoma, marka i tym podobne wartości. W Polsce to jest bzdura wykładana na zajęciach z marketingu w szkołach czegoś i czegoś.

W Polsce zarabia się na szybkich biznesach i zwija kramik do walnięcia w rogi następnego frajera w innym biznesiku. Albo szuka sie takiego biznesu który się utrzyma waląc w rogi innych. A powód jest czysto ekonomiczny - w kraju biedaków prowadzi się sprzedaż wg standardów dla biedaków. Żeby sprzedać tanio to trzeba oszukiwać, oszwabiać, nie płacić pracownikom, unikać podatków i dawać łapówki - wszystko żeby było dostępne i żeby biedak chciał wyłożyć ciężkie dla niego pieniądze.

Ale nie łudźmy się że w krajach bogatych nie ma też i takich praktyk.

Pensje też oddajecie pracodawcy...?

Dopiero wtedy jak ją dostaną.

czyli - nie.

Hidden Content

P:S: w wiekszosci przypadkow i sklepow w DE, w przapadku ubran ale i innych utensyliow mozna dokonać zwrotu w oryginalnym opakowaniu do 14 dni.

W sieciowych u nas też możesz oddać nienoszone łachy. przynajmniej w sieciowych takich tesco Leclerc (tan ma nawiasem całkiem porządne ubrania na tle marketowej oferty) i podobnych sieciowych sklepach z ubraniami.

Problem natomiast jest w sklepach które pozują na luksusowe butiki. Im droższy sklep z łachami tym większe problemy z oddawaniem towarów mogą być.

W ogóle ta Polska to...

W jakim to kraju wielkiej szczęśliwości mieszkasz?

Na Zielonej Wyspie w Drugiej Japonii

Czester nie znam sytuacji. Podaj jakiś konkretny przykład, bo inaczej trudno zająć stanowisko (marka, etc. żeby można było pogooglać).

Dopiero kilka lat temu UE zdelegalizowało klauzule na wyłączność dla dealerów samochodów. Właśnie po to żeby selerzy producentów ni e mogli narzucać cen i dzielić się rynkiem.

Wcześniej to Polska była dla nich bantustanem do którego szły najtańsze samochody po to żeby sprzedawcy mogli na nich jak najwięcej zarobić. Taka sama sprawa jest z ubezpieczeniami samochodów w porównaniu z zachodnimi.

Im biedniejszy kraj im mniej ludzie zarabiają tym wyższe ceny sprzedaży są. Bo handel musi zarobić na utrzymanie swoich kosztów stałych i zysk właścicieli przy skromnej chłonności rynku na towary.

Hidden Content

W sieciowych u nas też możesz oddać nienoszone łachy. przynajmniej w sieciowych takich tesco Leclerc (tan ma nawiasem całkiem porządne ubrania na tle marketowej oferty) i podobnych sieciowych sklepach z ubraniami.

Problem natomiast jest w sklepach które pozują na luksusowe butiki. Im droższy sklep z łachami tym większe problemy z oddawaniem towarów mogą być.

no i wlasnie tu gdzie sie obecnie znajduje nie ma znaczenia gdzie kupujesz podkoszulek. w CiA czy u ISL. masz 14 dni w czasie ktorach mozesz sie rozmyslic.

zeby bylo lepiej nie musisz miec kwitka zkasy. jesli byl to zakup jednostkowy wystarcza wyciag z karty kredytowej lub z konta potwierdzenie platnosci. jesli zakupilo sie kika rzczy to juz trudniej, ale tez nie wykluczone ze taki zwrot zostanie przyjety.

Hidden Content

Ut conclave sine libris, ita corpus sine anima. Cicero

Taka sama sprawa jest z ubezpieczeniami samochodów w porównaniu z zachodnimi.

Arku, tego nie rozumiem już zupełnie. W PL i ubezpieczenie auta i opłaty/podatki są znacznie niższe niż w krajach UE-15. Chciałbym móc swoje auta zarejestrować w PL i używać na stałe za granicą.

Hidden Content

Chciałbym móc swoje auta zarejestrować w PL i używać na stałe za granicą.

To zarejestruj na kogoś w PL :)

Hidden Content

Człowiek może być dobry, uczciwy ale i tak ilość ludzi na jego pogrzebie zależy od pogody...

To zarejestruj na kogoś w PL :)

Fox, nie takie numery ludzie robili. Rejestrowali na rodzinę, brali umowę użyczenia, poświadczoną notarialnie i przetłumaczoną. A gdy policja ich zatrzymywała i konfiskowała auto, to nie było gadania. To nie Polska, że z policjanta zrobisz idiotę. Jest tutaj nawet specjalna policja celna, która tropi tego typu przestępstwa. Przynajmniej u mnie w BE takie numery nie przechodzą - jeśli masz tu zameldowanie płacisz tu. I są jaja, bo jak przyjadą do mnie rodzice swoim autem, ja od nich pozyczę samochód i zatrzyma mnie policja to mogę mieć problemy (mam auto na siebie tutaj, więc się wymigam). Ogólnie to są jaja, ale każde państwo chroni swoją kasę z podatków.

Hidden Content

zeby bylo lepiej nie musisz miec kwitka z kasy. jeśli był to zakup jednostkowy wystarcza wyciąg z karty kredytowej

Prawdziwa ameryka po prostu, taka nowoczesność. W zeszłym roku też oddawałem jakieś łachy bez kwitka z kasy i nawet po terminie deklarowanym przez sklep i się udało właśnie dzięki temu ze płatność była kartą.

W PL i ubezpieczenie auta i opłaty/podatki są znacznie niższe niż w krajach UE-15.

To bardzo ciekawe co mówisz bo w Polsce pełne ubezpieczenie fiata seicento kosztowało więcej niż mercedesa w Niemczech. Trochę im ryje przycięli na autocasco po wejściu do UE. Dlatego w PL nikt nie wykupuje pełnego ubezpieczenia na strucle, najwyżej na nowe jeśli musi bo za kredyt lub te w leasingu.

Hidden Content

To bardzo ciekawe co mówisz bo w Polsce pełne ubezpieczenie fiata seicento kosztowało więcej niż mercedesa w Niemczech. Trochę im ryje przycięli na autocasco po wejściu do UE. Dlatego w PL nikt nie wykupuje pełnego ubezpieczenia na strucle, najwyżej na nowe jeśli musi bo za kredyt lub te w leasingu.

Arku, Seicento na AC i Merc na AC? I drożej Seicento?! Mieszkałem w DE ale o takich numerach nie słyszałem i truno mi uwierzyć, bo koszt wypłąty odszkodowania za merca jest znacznie wyższy dla ubezpieczyciela, więc logicznie i składki powinny być wyższe, ale nie mówię nie - skoro tak miałeś. Czy kierowca miał te same zniżki?

Co do podatków, możemy porównać. Ile w PL wynosi podatek drogowy? Ile opłata rejestracyjna? Czy podatek jest progresywny dla aut o większej pojemności/mocy? Ile wynosi akcyza przy rejestrowaniu? ETC. W przypadku czegoś większego niż 1,5l na zachodzie robi się drogo.

Hidden Content

ps. a tak generalnie proszę państwa to się pierdołami zajmujecie w takich porównaniach. Niedługo będziecie się dziwić tak jak w USA 25 lat temu że w Polsce ludzie maja lodówki i pralki w domach.

Sto lat "za murzynami", to my jesteśmy ale w innych istotnych dziedzinach, jak poziom zarobków, bezrobocie i sposób angażowania władzy w te problemy, poziom uprzemysłowienia i wielkości kapitałów narodowych w finansowaniu gospodarki, poziom zabezpieczenia socjalnego i ogólnie nędzy społecznej.

Akurat sklepy i ceny w tych sklepach są już takie same jak w Europie. Tylko poziom dochodów tak 10-20 razy mniejszy. W dwa tygodnie Niemcy kupili więcej nowych samochodów niż Polacy przez cały 2011 rok.

to jest objaw prawdziwych problemów, a nie jakieś metki w sklepach i oddawanie towarów.

Hidden Content

...Akurat sklepy i ceny w tych sklepach są już takie same jak w Europie. Tylko poziom dochodów tak 10-20 razy mniejszy. W dwa tygodnie Niemcy kupili więcej nowych samochodów niż Polacy przez cały 2011 rok...

Momentami (nie wiem czy nadal) ceny na niektóre artykuły był wyższe w PL niż w DE lub UK.

Co do samochodów to tylko częściowa racja, jak państwo przestało Niemcom fundować zakup nowego i złomowanie starego to sprzedaż znacznie siadła. Inne branże przemysłu nie były takie zadowolone z dotacji do motoryzacji, bo kasy jest ograniczona ilość i jak się wyłoży na nowe auto to na inne rzeczy już nie styka.

Hidden Content

"...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."

Don Kichote to zły człowiek był...

przestały fundować a sprzedaż wzrosła. W dwa tygodnie wrzesnia 2012 kupili więcej samochodów niż Polscy przez cały 2011.

Poza tym to "fundowanie" nazywa się polityka gospodarcza, w której Polska jest właśnie sto lat za murzynami i przez to mamy to co mamy.

Włącznie z najdroższymi lekami na świecie. Zanim się SLD nie zabrało za rewizję listy leków refundowanych wprowadzonej przez AWS na wylocie Buzka, to mieliśmy niektóre lekarstwa trzy razy droższe niż w Szwajcarii - taki kurwancki dobrobyt u nas był - a co stać nas!

Druga odsłona tego samego spektaklu była dwa lata temu podczas negocjowania przepisów refundacyjnych.

I teraz tez tak jak wtedy podpłacona prasa przez łapówkarzy zwanych lobbystami chciała zagryźć ministra zdrowia.

To są istotne problemy wynikające z zacofania cywilizacyjnego. W handełe mamy już świat a nawet wszechświat głównie dlatego że handełe robią u nas innostrańcy a my tylko dla nich zapieprzamy po marketach jako tani robole albo klienci na najtańsze g...

Hidden Content

Talony z na samochody, znaczy polityka gospodarcza już były w PRL…

Potem były jej przejawy za RP w innych dziedzinach…

Jakoś zawsze nie łapałem się na tę politykę, tylko musiałem zapieprzać.

Może czas skończyć z politykami i pozostawić sprawy samym sobie.

Mniej podatków, większa siła nabywcza społeczeństwa, niższe ceny,…

Polityki, koncesje, … rozpieprzają to całe państwo…

Hidden Content

• Pokaż nowe odpowiedzi
  • Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
    • Create New...

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
    The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.