Skocz do zawartości
IGNORED

kino domowe/ yamaha rx-v67x


mener98

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

potrzebuję pomocy w wyborze kina domowego.

Jeżeli chodzi o amplituner wybór padł na Yamahe, pomiędzy rx-v671 a rx-v673.

Znalazłem dwie odpowiadające oferty. Jedna z rx-v671 + jamo s606 hcs3 (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ) oraz rx-v673 + taga 606 (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ).

Jeżeli chodzi o użyteczność do 80 muzyka (rock, jazz, klasyczna, w przyszłości gramofon) na 20 filmy. Pokój 16 m^2.

Nie upieram się przy tych zestawach jestem otwarty na propozycje, jednak zależy mi na funkcjach sieciowych oraz możliwości odtwarzania flac.

Przedział cenowy do 2900.

 

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli w 80% chcesz słuchać muzyki, a tylko 20% to filmy, to daj sobie na luz z tym kinem, i poszukaj w interesującym Cię przedziale cenowym stereo.

Wyjdziesz na tym lepiej, dlaczego???, poczytaj wątki na tym forum.Jest tego pełno.Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...And Justice For All . Pozdrawiam .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o użyteczność do 80 muzyka (rock, jazz, klasyczna, w przyszłości gramofon) na 20 filmy. Pokój 16 m^2.

Nie upieram się przy tych zestawach jestem otwarty na propozycje, jednak zależy mi na funkcjach sieciowych oraz możliwości odtwarzania flac.

To przemyśl, bo kolega wyżej dobrze mówi. Odtwarzanie muzyki FLAC będzie, tylko co z tego, skoro pod sprzętem do kina domowego zagra to gorzej niż przyzwoite mp3 na sprzęcie stereo :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z funkcjami sieciowymi ?

Na stereo jestem otwarty jednak przy budżecie 2900 raczej pole manewru będzie ograniczone przy nowym sprzęcie. Jakieś propozycje ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w 80% będziesz słuchał muzyki, to wybór amplitunera wielokanałowego oraz zestawu Jamo jest zdecydowanie błędny. Pomieszczenie nie jest duże, tak więc nie będzie potrzeby stosowania dużych kolumn.

Jeśli funkcje sieciowe są niezbędne, zwróć proszę uwagę na amplituner Onkyo TX-8050 połączony z kolumnami np. Kef C3, Wharfedale Diamond 10.2, Q Acoustics QA2020, Wharfedale Diamond 10.4.

Osobiście jednak proponowałbym zupełnie inne rozwiązanie - zakup dobrego wzmacniacza stereo NAD C316BEE oraz kolumn np. Kef C5, Monitor Audio MR4, Boston Acoustics CS226 lub monitorów (co w Twoim pomieszczeniu moim zdaniem będzie lepszym rozwiązaniem) Paradigm Mini Monitor v.7, Monitor Audio BX2 oraz na początku połączenie wzmacniacza z komputerem i wykorzystanie komputera jako źródło (oczywiście o ile masz taką możliwość). Kolejnym krokiem byłby zakup dobrego zewnętrznego przetwornika cyfrowo/analogowego którego klasa, jakość gwarantowała możliwie najwyższą jakość dźwięku, na końcu ewentualnie odtwarzacz strumieniowy (bez przesady wtedy z jakością i kosztami gdyż nadal korzystałbyś z zewnętrznego przetwornika cyfrowo/analogowego).

 

Przemyśl moją opcję, daje Ci ona możliwość skompletowania naprawdę dobrego, świetnie brzmiącego systemu, który na początku będzie miał pewne braki w funkcjonalności, natomiast docelowo zapewni Ci pełną satysfakcję.

 

Serdecznie zapraszam na odsłuchy, w przypadku pytań oczywiście służę pomocą.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.