Skocz do zawartości
IGNORED

Wybór karty/daca do monitorów Alesis M1 mkII


Bysior88

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

kupiłem monitory Alesis M1 Active mkII tylko i wyłącznie do słuchania w małym pokoju, nic nie nagrywam itp

 

Nie jestem zadowolony z odsłuchu dotychczasowych kart i chciałbym taką, która łączy ich zalety.

 

Testowałem je w swoim PC z M-Audio Audiophile 2496 i Audiotrak Prodigy HD2, wnioski są następujące:

- Audiophile ma dobry bas ale brakuje góry i szczegółowości

- Audiotrak ma dobrą scenę i szczegółowość, przebarwione wysokie tony, ale niskie to dla mnie porażka, lubię masowanie basem a tam tego nie ma

 

Mam jeszcze Audiophile 192, ale bez breakout cable i na razie nie mam jak podłączyć...poza tym cudów się nie spodziewam

 

W sklepie to było podłaczone przez Line 6 UX1 i grało mi tam to bardzo fajnie, ale nie potrzebuję takich bajerów jak efekty itp.

 

Kabel to taniutki Bespeco RCA - duży jack.

 

Proszę o doradzenie w wybraniu karty/daca do 500zł i do 1000zł. Heh i tak będę polował na używane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

kupiłem monitory Alesis M1 Active mkII tylko i wyłącznie do słuchania w małym pokoju, nic nie nagrywam itp

 

Nie jestem zadowolony z odsłuchu dotychczasowych kart i chciałbym taką, która łączy ich zalety.

 

Testowałem je w swoim PC z M-Audio Audiophile 2496 i Audiotrak Prodigy HD2, wnioski są następujące:

- Audiophile ma dobry bas ale brakuje góry i szczegółowości

- Audiotrak ma dobrą scenę i szczegółowość, przebarwione wysokie tony, ale niskie to dla mnie porażka, lubię masowanie basem a tam tego nie ma

 

Mam jeszcze Audiophile 192, ale bez breakout cable i na razie nie mam jak podłączyć...poza tym cudów się nie spodziewam

 

W sklepie to było podłaczone przez Line 6 UX1 i grało mi tam to bardzo fajnie, ale nie potrzebuję takich bajerów jak efekty itp.

 

Kabel to taniutki Bespeco RCA - duży jack.

 

Proszę o doradzenie w wybraniu karty/daca do 500zł i do 1000zł. Heh i tak będę polował na używane.

Te karty to masz chyba uszkodzone skoro jest taka różnica (albo na jednej włączony EQ lub inny efekt). Swoją drogą zakup karty/dac kosztującej tyle co monitory to średni pomysł ... by nie powiedzieć kiepski.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skołuj breakout do M-audio AP 192 i powinno Ci się spodobać. Górę ma zdecydowanie lepszą od AP 24/96

 

No właśnie jest to bardzo ciężkie, bo nie mogę zamówić ze strony producenta, a na ich forum kazą się zwracać do lokalnych dystrybutorów... Napisałem do paru sklepów internetowych mających monitory M-audio u siebie w tej sprawie i zero odzewu :/

 

Jak na razie jedzie z czajna do mnie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) coś takiego i kupiłem uzywany coaxial z oehlbaha. Czy taki zestaw może mieć negatywny wpływ na dźwięk? Wiadomo, że wolałbym miec breakout.

 

 

Te karty to masz chyba uszkodzone skoro jest taka różnica (albo na jednej włączony EQ lub inny efekt). Swoją drogą zakup karty/dac kosztującej tyle co monitory to średni pomysł ... by nie powiedzieć kiepski.

 

Tak, na pewno :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, na pewno :)

no jednak raczej tak

 

chociaż może odłuż trochę kasy na lavry czy benchmarka jakiegoś, będą basy i soprany jak w adamach s3x ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chociaż może odłuż trochę kasy na lavry czy benchmarka jakiegoś, będą basy i soprany jak w adamach s3x ;)

... ostrożnie z tym sarkazmem, bo jak czytają to forum amatorzy, to ławo o nieporozumienie. ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz rozumiem jak można tu nabić sobie licznik i stać się profesjonalistą oraz porzucić amatorskie wdzianko.

Kyle oraz stanik. Jak chcecie nie wnosić nic do dyskusji liżąc sobie nawzajem pupale to jest mnóstwo innych tematów gdzie ludzie dadzą się sprowokować.

Ja po prostu milczę, bo ileż razy można pisać "bez komentarza". Była tu jedna sensowna odpowiedź, za co dziękuję.

 

Pewnie tego pożałuję, ale zżera mnie ciekawość, przesłuchiwaliście Panowie karty które wymieniłem na odpowiednim sprzęcie i stąd bierzecie swoje opinie? Pragnę zauważyć, ze nie wskazuję, żadnego konkretnego, bo testy robiłem tylko na swoich alesisach, a wcześniej microlabach więc może na innym sprzęcie nie ma różnicy,

 

No i skoro macie taką znajomość sprzętu to wskażcie mi proszę kartę/daca z właściwościami, o które pytałem w pierwszym poście.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na sarkazm, tym bardziej źle użyty odpowiadam też sarkazmem;)

głównie za te cechy, których szukasz odpowiedzialne są głośniki, tudzież adaptacja akustyczna

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz rozumiem jak można tu nabić sobie licznik i stać się profesjonalistą oraz porzucić amatorskie wdzianko.

Kyle oraz stanik. Jak chcecie nie wnosić nic do dyskusji liżąc sobie nawzajem pupale to jest mnóstwo innych tematów gdzie ludzie dadzą się sprowokować.

Ja po prostu milczę, bo ileż razy można pisać "bez komentarza". Była tu jedna sensowna odpowiedź, za co dziękuję.

 

Pewnie tego pożałuję, ale zżera mnie ciekawość, przesłuchiwaliście Panowie karty które wymieniłem na odpowiednim sprzęcie i stąd bierzecie swoje opinie? Pragnę zauważyć, ze nie wskazuję, żadnego konkretnego, bo testy robiłem tylko na swoich alesisach, a wcześniej microlabach więc może na innym sprzęcie nie ma różnicy,

 

No i skoro macie taką znajomość sprzętu to wskażcie mi proszę kartę/daca z właściwościami, o które pytałem w pierwszym poście.

 

Ale przecież dostałeś konkretną odpowiedź:

Te karty to masz chyba uszkodzone skoro jest taka różnica (albo na jednej włączony EQ lub inny efekt). Swoją drogą zakup karty/dac kosztującej tyle co monitory to średni pomysł ... by nie powiedzieć kiepski.

 

 

 

Rozumiem że założyłeś wątek po to żeby znaleźć kumpli do "lizania pupali"?

Może w hi-end'dzie zapytaj?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

“Kejseren er i garderoben!”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na sarkazm, tym bardziej źle użyty odpowiadam też sarkazmem;)

głównie za te cechy, których szukasz odpowiedzialne są głośniki, tudzież adaptacja akustyczna

 

 

Dobra, skoro wkładam różne karty i nie tylko ja słyszę zdecydowaną różnicę to chyba nie tylko adaptacja i głośniki?

To jest dla mnie odpowiedź w stylu kiepskiego mechanika, nie da się nic z tym zrobić, pomieszczenia nie zmienię i nie zaadaptuje akustycznie bardziej niż jest.Po prostu myślałem, że znajdę tutaj wielu ludzi, którzy przerobili dużo kart muzycznych i potrafią określić ich brzmienie, dzieki czemu mi doradzą.

 

Rozumiem że założyłeś wątek po to żeby znaleźć kumpli do "lizania pupali"?

Może w hi-end'dzie zapytaj?

 

A znalazłem kupę hejtu i znawców internetowego, właściwie użytego sarkazmu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem po co to całe bicie piany,

prosiłeś o opinie różnych ludzi to je masz, skoro niektóre nie są po Twojej myśli to się zaczynasz(sory za określenie) rzucać,

wg mnie i sporej ilości ludzi, owszem są małe różnice w brzmieniach daców, ale nie tak zdecydowane jak to ująłeś,

w dacach chodzi głównie o jak najlepsze przekonwertowanie sygnału cyfrowego na analogowy, funkcja pre-ampa w przypadku monitorów (bardzo przydatna), możliwość odsłuchania gęstych formatów,o ile głośniki pozwalają(co na ile jest słyszalne też jest tematem częstych dyskusji)

jak dac wyraźnie podbarwia dźwięk to, albo coś jest nie tak, albo gdzieś są inne ustawienia np. EQ, lub słuchasz na innych poziomach głośności i zbyt się sugerujesz

 

tyle ode mnie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba jeszcze dodać, że te Alesis nie należą do zbyt precyzyjnego sprzętu ... więc różnice między DAC są dodatkowo zatarte.

 

tyle ode mnie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.