Skocz do zawartości
IGNORED

Naim Nait 5i-2


Bumbrum

Rekomendowane odpowiedzi

Czy podoba się wam zestaw Naim Nait 5i (cd+ wzmacniacz)? I jak połaczyć je ze sobą i z głośnikami by grały najlepiej, a nie przepłacić?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dobry system nie boi się żadnej muzyki. Jeżeli słuchasz muzyki organowej, opery, symfonii lub muzyki chóralnej i ci się podoba, jesteś blisko... Jeżeli słuchasz płyt, których nigdy nie mogłeś wysłuchać w całości a teraz muzyka cię zachwyca, jesteś blisko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z podanej konfiguracji odtwarzacz jest rewelacyjny, natomiast warto pomyśleć o innym wzmacniaczu. Co do konkretów to podaj proszę więcej informacji - jak duże masz pomieszczenie, czy masz już kolumny, czy także będziesz kupował, jakie gatunki muzyczne zazwyczaj słuchasz, jakie brzmienie preferujesz oraz jaki chcesz przeznaczyć budżet na zakup nowego systemu.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cd 5i - ok

wzmak 5i - porażka

połaczyc kablami naima i tyle bo jak zaczniesz kombinować to sie zapuscisz w maliny

Dlaczego porażka??? ???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dobry system nie boi się żadnej muzyki. Jeżeli słuchasz muzyki organowej, opery, symfonii lub muzyki chóralnej i ci się podoba, jesteś blisko... Jeżeli słuchasz płyt, których nigdy nie mogłeś wysłuchać w całości a teraz muzyka cię zachwyca, jesteś blisko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez tak napisze,cd 5i-ok,ale wzamcniacz nie wyrabia juz na godzinie 10-11,jest słaby mocowo i słaba kontrola basu,a okablowanie jak juz to naim,prawdziwy naim zaczyna sie od koncowki nap 250 i to jest prawda,a 5i,xs mozna sobie odpuscic

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do słuchania umiarkowanie głośnego i cichego jest znakomity?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dobry system nie boi się żadnej muzyki. Jeżeli słuchasz muzyki organowej, opery, symfonii lub muzyki chóralnej i ci się podoba, jesteś blisko... Jeżeli słuchasz płyt, których nigdy nie mogłeś wysłuchać w całości a teraz muzyka cię zachwyca, jesteś blisko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bumbrum-ie ja Ci odpowiem na tą chwilę obecną krótko, owy zestaw posiadam, wcześniej grałem na Audiolabach, Rotelach, Arcamach i co odkryłem? ten dźwięk spośród wszystkich z jakimi do tej pory bytowałem okazał się najprawdziwszy, niemęczący, "oderwany" od kolumn, z piękną sceną dźwiękową i co ważne z werwą! Pomiędzy kolumnami słychać wyraźne "iskrzenie i mienienie się barw" ...

 

Za te pieniądze ja polecam a Ty dalej słuchaj pozostałych "mlaskaczy" :-)

Swój zestaw wyrwałem z Allegro za około 6000 PLN wraz ze znakomitymi sieciówkami

 

..teraz myślę jeszcze nad zakupem pod koniec stycznia jakiś kolumn podstawkowych Minas Anor za 3300 PLN ( będzie możliwość tak atrakcyjnego zakupu bo dostałem cynk od kumpli z branży )

 

 

i.. to będzie mój High End :-)

 

 

aha.. modele Naima mają właśnie to rewelacyjnego do siebie, że można słuchać na niskich poziomach głośności nie tracąc na szczegółowości oddawanego dźwięku.

 

Słyszysz wyraźnie, nic się nie zlewa a kanały nie przechodzą w tryb "mono" podczas słuchania chociażby na "godzinie 7" i to jest dla mnie piękne :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bumbrum-ie ja Ci odpowiem na tą chwilę obecną krótko, owy zestaw posiadam, wcześniej grałem na Audiolabach, Rotelach, Arcamach i co odkryłem? ten dźwięk spośród wszystkich z jakimi do tej pory bytowałem okazał się najprawdziwszy, niemęczący, "oderwany" od kolumn, z piękną sceną dźwiękową i co ważne z werwą! Pomiędzy kolumnami słychać wyraźne "iskrzenie i mienienie się barw" ...

 

Za te pieniądze ja polecam a Ty dalej słuchaj pozostałych "mlaskaczy" :-)

Swój zestaw wyrwałem z Allegro za około 6000 PLN wraz ze znakomitymi sieciówkami

 

..teraz myślę jeszcze nad zakupem pod koniec stycznia jakiś kolumn podstawkowych Minas Anor za 3300 PLN ( będzie możliwość tak atrakcyjnego zakupu bo dostałem cynk od kumpli z branży )

 

 

i.. to będzie mój High End :-)

 

 

aha.. modele Naima mają właśnie to rewelacyjnego do siebie, że można słuchać na niskich poziomach głośności nie tracąc na szczegółowości oddawanego dźwięku.

 

Słyszysz wyraźnie, nic się nie zlewa a kanały nie przechodzą w tryb "mono" podczas słuchania chociażby na "godzinie 7" i to jest dla mnie piękne :-)

Dziękuję; Też tak słyszę jak Ty. I chyba już się zdecydowałem:)) Napisz jeszcze jakich sieciówek używasz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dobry system nie boi się żadnej muzyki. Jeżeli słuchasz muzyki organowej, opery, symfonii lub muzyki chóralnej i ci się podoba, jesteś blisko... Jeżeli słuchasz płyt, których nigdy nie mogłeś wysłuchać w całości a teraz muzyka cię zachwyca, jesteś blisko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega posiada naim 5i2 z pmc i gra to swietnie .Ale trzeba uwazac bo kolumny ten wzmacniacz preferuje latwe do wysterowania bo z atc gralo kiepsko i nie wyrabial.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

JVC x5500 | Screen 120' Duronic | AVR Marantz 7012 | Media Players - Apple TV 4K - Zidoo Box z10 + HP 24TB server RAID 10 | Monitor Audio RX 7.1.2 | Sub REL 328 - Stereo - Naim XS + Arcam rPlay +Usher Dancer Mini.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rochu chodziło mi o to, że przy cichym odtwarzaniu często wzmacniacze grają tylko na jeden kanał ( czyt. kolumnę ) To domena większości "budżetówek" w tym wypadku jest inaczej...

 

 

Kopaczumopa.. nie przesadzajmy ok? ;-) Mówimy o sprzęcie za tysiące złotych a nie dziesiątki tysięcy także wiadomo, że idziemy po jakichś tam pewnych kompromisach jednakże wydaje mi się, że w tych kwotach na które nas jest/było stać wyłożyć to naprawdę zadowalające sprzęty...

 

Nie wszyscy dorobili się mellionów pracując za granicą :-)

( ja nigdy nie zamierzam wyjeżdżać z kraju, dobrze mi tu :-) ) Wiwat l'a patriota!

 

 

Bumbrumie otwierając przed Tobą rąbka muzycznej tajemnicy napiszę tak..

 

Używam sieciówek Acoustic Research Pro Series II ( "CEDEK" ) oraz QED Qonduit na wtykach OYAIDE C-004/P-004E ( "WZMAK" ) i jest pięknie.. gra muzyka a nie bezduszne bo techniczne brzmienie :-)

 

Znaczna, nieopisana różnica między kablem "seria" a "gejofilskim"

 

Jeżeli "liznąłeś" już dźwięku Naima i spodobał Ci się to nie zastanawiaj się i kupuj bo w tej kasie mało godnych rywali pozostało! aha.. i za słuszną podpowiedź widzę piffo :-) ewentualnie dwa :-P

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thomassek ja nie przesadzam, nawet w tej kategorii cenowej myślę ze Naim szalu nie ma w aspektach które wymieniłeś

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thomassek ja nie przesadzam, nawet w tej kategorii cenowej myślę ze Naim szalu nie ma w aspektach które wymieniłeś

Na przykład???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dobry system nie boi się żadnej muzyki. Jeżeli słuchasz muzyki organowej, opery, symfonii lub muzyki chóralnej i ci się podoba, jesteś blisko... Jeżeli słuchasz płyt, których nigdy nie mogłeś wysłuchać w całości a teraz muzyka cię zachwyca, jesteś blisko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy podoba się wam zestaw Naim Nait 5i (cd+ wzmacniacz)? I jak połaczyć je ze sobą i z głośnikami by grały najlepiej, a nie przepłacić?

 

szczerze to lepiej kupić w tej cenie xindak xa-6950 (09),jest wtedy duzo lepiej w kazdym aspekcie niz naim 5i-2,a okablowanie xlo dobrze sie zgrywa z xindakiem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xindak- czy to nie chińczyk?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dobry system nie boi się żadnej muzyki. Jeżeli słuchasz muzyki organowej, opery, symfonii lub muzyki chóralnej i ci się podoba, jesteś blisko... Jeżeli słuchasz płyt, których nigdy nie mogłeś wysłuchać w całości a teraz muzyka cię zachwyca, jesteś blisko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narzekacze na 5i chyba nie słyszeli, co ten wzmak potrafi. Np. głośniki słabo dobierali. W życiu jeszcze nie grałem powyżej 11 więc może faktycznie niewyrabia. Tylko dlaczego mam sobie słuch niszczyć?

A na poważnie: co tam jeszcze się Wam nie podobało w tym piecyku?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narzekacze na 5i chyba nie słyszeli, co ten wzmak potrafi. Np. głośniki słabo dobierali. W życiu jeszcze nie grałem powyżej 11 więc może faktycznie niewyrabia. Tylko dlaczego mam sobie słuch niszczyć?

A na poważnie: co tam jeszcze się Wam nie podobało w tym piecyku?

Mnie po pierwszych odsłuchach w domu bardzo się podoba czystość, precyzja i melodyjność.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dobry system nie boi się żadnej muzyki. Jeżeli słuchasz muzyki organowej, opery, symfonii lub muzyki chóralnej i ci się podoba, jesteś blisko... Jeżeli słuchasz płyt, których nigdy nie mogłeś wysłuchać w całości a teraz muzyka cię zachwyca, jesteś blisko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie po pierwszych odsłuchach w domu bardzo się podoba czystość, precyzja i melodyjność.

 

a z jakimi kolumnami sluchasz??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a z jakimi kolumnami sluchasz??

Z elacami 243. REWELACJA. Na poziomach głośności bez bólu uszu- wyrabia się:)).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dobry system nie boi się żadnej muzyki. Jeżeli słuchasz muzyki organowej, opery, symfonii lub muzyki chóralnej i ci się podoba, jesteś blisko... Jeżeli słuchasz płyt, których nigdy nie mogłeś wysłuchać w całości a teraz muzyka cię zachwyca, jesteś blisko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawowe modele Naima CD5i i Nait 5i w tej cenie uważam za chybiony pomysł. Niestety ale to bardzo słabe klocki. Piszecie że CD5i jest OK, ale ilu z was go tak naprawdę słuchało? Jest to źródło moim zdaniem nie warte swojej ceny, nie ma możliwości upgrade'u w dodakowy zasilacz który jest pozycją obowiązkową przy Naimie. To samo z Naitem 5i. To jest tylko bardzo mała namiastka Naima. Zamiast CD5i proponuję poszukać na przykład CD5X. Można go kupić nawet taniej od nowego CD5i, tyle ze z drugiej ręki. Wyposażyć go w zasilacz albo Flatcapa albo TeddyCapa i dostaniemy źródło które ciężko będzie przebić w kwocie do 20tys.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Naim CD5XS + NAT05XS + Supernait + Hicap 2 + FlatCap x2 + HiLine + Naca5 + Spendor A5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CD5i to jeśli nie to samo to prawie to samo co CD5i-2. Tak samo XS zmienili na XS-2. Słuchałem obu, dźwiękowo dla mnie to samo. To cały czas ta sama klasa sprzętu. Zabawa z Naimem zaczyna się od CD5x / CD5XS

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Naim CD5XS + NAT05XS + Supernait + Hicap 2 + FlatCap x2 + HiLine + Naca5 + Spendor A5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że droższe lepsze. Przecież to podstawa naszej ekonomii.

Ale np. mój sprzedawca naima twierdzi, że xs jest najmniej udanym wzmacniaczem naima i namówił mnie na 5i-2 zamiast niego. Twierdzi, że nie gra, jak naim.

Na forum naima uk też nie brak zwolenników 5 ;) od razu jednak sam przyznam, że nie słuchałem xs'a i kupiłem swój po posłuchaniu uniti, który jest zbliżony do 5

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam inne zdanie. XS ma możliwość zasilenia Fltcapem i wtedy jest to sprzęt który zbliża się do SuperNaita. Nait 5i nie ma takiej możliwości i sam w sobie zawiera tylko małą namiastkę Naima. Piszesz o "5" czy o "5i" bo to zdecydowana różnica. 5i to bardzo słaba konstrukcja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Naim CD5XS + NAT05XS + Supernait + Hicap 2 + FlatCap x2 + HiLine + Naca5 + Spendor A5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Z elacami 243. REWELACJA. Na poziomach głośności bez bólu uszu- wyrabia się:)).

To ze mozesz słuchać głośno bez bólu to zasługa kolumn , elaci tak graja aksamitnie kryształowo ale bez natarczywosci.

Sam po długiej drodze szukania kolumn podstawkowych i przesłuchaniu te ich dużej liczby wybrałem elac 244 jak dla mnie bomba , dynaudio x16 nie miało polotu proac tez i kilka w tej klasie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 14

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.