Skocz do zawartości
IGNORED

Połączenie dwóch wzmacniaczy


Łukasz1993

Rekomendowane odpowiedzi

Witam drogich użytkowników.

Jako że zbliża się sylwester mam do was dwa pytanie. Planuję zrobić z kuzynem taką małą imprezkę sylwestrową, ja mam wzmacniacz TEAC A-X75mkII i dwie kolumny, a kuzyn ma UNITRA DIORA WS 442 i też dwie kolumny no i tu pierwsze pytanie jak można połączyć dwa wzmacniacze ze sobą, źródłem będzie laptop z jednym wyjściem czytałem dużo na ten temat ale nie znalazłem konkretnej odpowiedzi coś o pre out, znalazłem też coś że z wyj REC można ale czy to bezpieczne?

I drugie pytanie: pierwszy raz biorę swój wzmacniacz na taki wycisk i nie wiem jak będzie z grzaniem się bo wiem że jak pracuje to normalne że jest ciepły ale jak np już ledwo mogę utrzymać rękę na obudowie to jest źle czy przy max volume to też jest normalne.

Wiem że to wszystko jest trochę chaotyczne ale słabo się na tym znam a chciałem jak najlepiej przekazać wam swój problem.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tam drótem...

Węrzykiem, panie majster, węrzykiem ;))))

 

A na serio to napisz do moderacji, by Ci poprawili ten błąd w tytule, bo razi po oczach.

W temacie: jeśli jeden ze wzmacniaczy ma wejście typu 'power in' albo 'main in' a drugi pre-out to możesz je połączyć. W przeciwnym razie zapomnij.

Pytanie zasadnicze: po co chcesz je łączyć?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak by wziąć sygnał z wyjścia magnetofonowego pierwszego wzmacniacza do drugiego wzmacniacza???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...And Justice For All . Pozdrawiam .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz zauważyłem przepraszam. A co do tematu to chce je połączyć żeby jeden grał z parą kolumn i drugi jednocześnie, to samo. Wydaje mi się że tak będą lepiej grały niż do jednego cztery kolumny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie: jeśli jeden ze wzmacniaczy ma wejście typu 'power in' albo 'main in' a drugi pre-out to możesz je połączyć. W przeciwnym razie zapomnij.

Można połączyć np. przez pętlę magnetofonową. Czyli:

- laptop -> wejście liniowe Teaca

- wyjście liniowe (TAPE 1/2 REC) Teaca -> wejście liniowe Unitry

 

źródłem będzie laptop z jednym wyjściem

Druga możliwość to zakup rozgałęźnika mini jack (np.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ). Dostaniesz go chyba w każdym sklepie elektrycznym. I wtedy laptop będzie miał dwa wyjścia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Once a CD or download is converted to FLAC, the only way you can achieve the superior sound of WAV files is to go back to the original CD or source for a new rip or WAV download. - "The Absolute Sound" - Charles Zeilig, Ph.D., and Jay Clawson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak podłączysz drugi wzmacniacz do wyjścia preout pierwszego to powinno działać. Oczywiście każdy wzmacniacz na oddzielnych kolumnach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie chodzi o to aby dwa wzmacniacze zasilały na imprezie jedną parę kolumn ze względu na spore głośności co sugeruje autor tematu i obawia się, że jeden wzmak nie wydoli? W tym przypadku miałby zastosowanie tzw. Bi-amping, wiele tematów do wyszukania poprzez forumową wyszukiwarkę i google.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Człowiek może być dobry, uczciwy ale i tak ilość ludzi na jego pogrzebie zależy od pogody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie, to napisał tak, że są dwa wzmacnicze i dwie pary kolumn (razem cztery). Biamping niech sobie wybije z głowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

, ale pytający chce chyba żeby z jednego źródła jednocześnie grały dwa wzmacniacze do których z każdego ich podłączona jest jedna para kolumn .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na to wygląda, jeśli podłączy oba wzmaki do jednej pary kolumn w najgorszym wypadku skopci oba wzmaki i kolumny (trafi końcówkę i pójdzie DC w kolumny). Na imprezę lepsza Diora, padnie to zawsze można za parę zł naprawić, problem w tym że oba wzmacniacze mają niską moc i szybko załatwią kolumny jeśli je przesterujesz.

Najlepszym rozwiązaniem byłoby pożyczyć od kogoś końcówkę estradową ze 150-200W na kanał, przynajmniej będzie rezerwa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I drugie pytanie: pierwszy raz biorę swój wzmacniacz na taki wycisk i nie wiem jak będzie z grzaniem się bo wiem że jak pracuje to normalne że jest ciepły ale jak np już ledwo mogę utrzymać rękę na obudowie to jest źle czy przy max volume to też jest normalne.

 

, tak grzeje się mocno , możę nie ma żadnej wentylacji w koło .

 

że jak pracuje to normalne że jest ciepły ale jak np już ledwo mogę utrzymać rękę na obudowie to jest źle czy przy max volume to też jest normalne

 

 

To nie jest normalne że max volume ktoś ustawia , nie ustawiaj tak .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 4 kolumny po dwie do wzmacniacza. Z grzaniem to chodzi mi o to od kiedy mam zacząć się martwić że jest za ciepły, a kiedy jeszcze jest normalnie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 4 kolumny po dwie do wzmacniacza. Z grzaniem to chodzi mi o to od kiedy mam zacząć się martwić że jest za ciepły, a kiedy jeszcze jest normalnie

 

Ciepły to normalne . Nigdy nie słuchaj głośno tak , że spada jakość dźwięku , bo popalisz kolumny .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując (łopatologicznie), jeśli chcesz podłączyć pod komputer dwa wzmacniacze i dwie pary kolumn (jedna para do jednego wzmaka):

 

Podłącz komputer do wzmaka TEAC kablem 1xJack-2xRCA.

Natomiast wzmacniacze połącz kablem 2xRCA-2xRCA następująco:

we wzmaku TEAC wyjście "PRE OUT", we wzmaku DIORA wejście CD (tam jest to chyba nazwane "ODTW.").

 

Przy tym podłączeniu, najpierw "podgłaśniaj" wzmacniacz TEAC, dopiero potem DIORA.

 

 

Czy już wszystko wiesz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Xavian XN evo 250, Arcam Alpha 7r, Samsung BD-C5900, QED Silver Anniversary-XT, Sennheiser HD 555.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Laptop ------------ Tape 1 Play Teac -- Teac Tape 1 Rec ---------- input wejście liniowe input Diora

 

Do Teaca jedna para kolumn , do Diory druga para kolumn . W Diorze pokrętło głośności na 12 - stą , głośnością całego systemu steruje Teac .

 

Nie wypinaj zwór w Teacu .

 

HSkGQuBTL0Pt131524537968P3587.jpg

 

Można połączyć np. przez pętlę magnetofonową. Czyli:

- laptop -> wejście liniowe Teaca

- wyjście liniowe (TAPE 1/2 REC) Teaca -> wejście liniowe Unitry

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być i tak natomiast jeśli chodzi o ten fragment:

 

W Diorze pokrętło głośności na 12 - stą , głośnością całego systemu steruje Teac .

 

Niby 12 jest w miarę bezpieczną godziną ale... To zależy myślę od kolumn jakie ma kolega Łukasz, a dokładnie jak się zgrywają moce wzmacniaczy i "moce" kolumn (a dokładnie ile mocy kolumny są w stanie przyjąć). Jeśli przy diorze będą małe kolumienki to może i 12-sta być za dużo, przypuszczam, że sprzęt będzie pracował ze swoimi maksymalnymi możliwościami. To już trza metodą "na słuch"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Xavian XN evo 250, Arcam Alpha 7r, Samsung BD-C5900, QED Silver Anniversary-XT, Sennheiser HD 555.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój wzmacniacz będzie pracował z Altonami 80 a kuzyna kolumn teraz nie pamiętam(chyba jakieś technics-y ale nie wiem na pewno) ale mogę się dowiedzieć jeśli to jest istotne

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zapominaj, ze te wzmacniacze to nie są konstrukcje do dyskotek. A więc nie przeznaczone do grania na okrągło z maksymalną głosnością. Dość mocne grzanie powinno być juz wystarczającym hamulcem by je zacząć chłodzić. Inaczej może się zdarzyć, ze zjarają się wzmacniacze a wcześniej głośniki.

Dużo zależy w jakim miejscu stoją wzmacnaicze, jaka jest im zapewniona wentylacja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli od tego że wzmacniacz jest ciepły mogę spalić kolumny? Kurcze zaczyna się coraz bardziej obawiać tego sylwestra:/

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli od tego że wzmacniacz jest ciepły mogę spalić kolumny? Kurcze zaczyna się coraz bardziej obawiać tego sylwestra:/

 

jesli wzmacniacz sie mocno grzeje, znaczy że gra prawie lub na maksie. Wtedy możliwe sa przesterowania sygnału. Skutkuje to wzrostem zniekształceń, a to może prowadzić do spalenia głosników wysokotonowych (najczęściej).

No i sam wzmacniacz może też spalić w trakcie, co nie wiadomo jak się odbije na kolumnach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu słuchajcie z głową i będzie dobrze. Jakby to wytłumaczyć... hmm

Jakość dźwięku musi być mniej więcej taka sama przy słuchaniu "średnim" i głośnym. Jeśli przy głośnym słuchaniu jest gorzej (wysokie tony walą po uszach, lub np. bas jakoś dziwnie "pierdzi") to znaczy, ze jest za głośno i na kolumny idą zniekształcenia. Wtedy kategorycznie należy przyciszyc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Xavian XN evo 250, Arcam Alpha 7r, Samsung BD-C5900, QED Silver Anniversary-XT, Sennheiser HD 555.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.