Jump to content
IGNORED

Tajemniczy jazz ze Skandynawi, co to?

Krystian Polak

Recommended Posts

Witam,

Szukam informacji o pewnej jazzowej grupie ze Skandynawii, ktora mialem okazje pare lat temu slyszec na cd. Problem w tym, ze nie pamietam co to bylo i nie mam zbyt wielu danych. Co mam to:

1. Nie pamietam nazwy, ale na pewno nie jest to Grabarek

2. Okladka plytki byla z kolorach czarno-bialych z jakims mrocznym obrazkiem, chyba jakis widok, byc moze fjord

3. Grupa na 90% jest ze Szwecji lub Norwegii

4. Najwazniejsze. Styl muzyki, jaki zaprezentowali to na tej plycie: maly pub, 4 nad ranem, po 20 drinkach, muzyka pozornie kompletnie niezsynchronizowana, kazdy gra sobie, zdaje sie byla tam m.in. saksofon i fortepian. Licza instrumentow, o ile sobie przypominam 3 lub 4.

Ktos kojarzy co to za grupa mogla byc i jaka plyta?

Dzieki z odpowiedzi,

K.Polak

Krystianie, mam wrażenie, że nieświadomie wyszedł Ci humorystyczny i bezpretensjonalny opis nagrania z wytwórni ECM.

Wiele płyt z tej wytwórni ma charakterystyczne, dość ascetyczne w formie okładki. Proponuję wejść na ich stronę internetową - tam znajdziesz katalog i może coś uda Ci się zidentyfikować.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.