Skocz do zawartości
IGNORED

Wyciszenie starych drzwi


z_freud

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was wszystkich!

 

 

 

Chciałbym wyciszyć drzwi w moim pokoju, ponieważ przez nie wycieka najwięcej dźwięków, zarówno z wewnątrz jak i na zewnątrz. Ściany są najmniejszym problemem, grube i murowane. Jednak drzwi są stare i po prostu diabelsko nieszczelne, przez szpary widać światło. Myślałem jako o pierwszym kroku, o użyciu jakiś uszczelek, ale będzie to trudne, dlatego, że drzwi są hmm wypaczone, tj szpary nie są równe na całej ich powierzchni, miejscami tak duże, że standardowa uszczelka nie pomaga. Wymiana drzwi nie wchodzi w grę. Same drzwi, środek mają sklejkowy, z pustą przestrzenią między dwoma płytami. Efekt jest taki, że słychać przez nie dosłownie wszystko. Lubię posłuchać głośniej muzyki, ale największy kłopot sprawia wieczór i noc (jestem nocnym markiem), a nie chcę sprawiać kłopotu innym domownikom. Jestem studentem, tak więc, nie chciałbym inwestować nie wiadomo jakich pieniędzy, poza tym, najzwyklej sporo czasu spędzam poza miejscem zamieszkania.

 

Wpadłem na pomysł grubej, zdejmowanej kotary nad drzwiami (znalazłem materiał 900g/m), tylko raczej, nie będzie ona przylegać dokładnie do krawędzi, więc nie wiem, czy coś to da. Myślałem też, aby pod kotarą, w newralgicznym, cienkim środku drzwi przykleić taką "stożkowa" gąbkę. Zostaje nadal problem tych szpar, nie wiem czy są tak grube uszczelki, a przy tym bardzo sprężyste i plastyczne, które mogłyby dopasować do krzywizny, i dociskałyby się do futryny.

 

 

Macie jakieś rady i pomysły? Co myślicie o tym zestawie? Może jakieś modyfikacje?

 

Wklejam poniżej wygląd pokoju i zdjęcie drzwi (ustawienie rzeczywiste, różni się tym z projektu, że regał na książki jest przesunięty w stronę drzwi o niecały metr, a w rogu stoi fotel i jeden z głośników) Poza stojącymi głośnikami, nad biurkiem mam dwa monitory:-)

 

 

img0067bs.jpg[/img]

 

img0065oa.jpg[/img]

 

dsc4680p.jpg[/img]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może dobrzy byłoby zastanowić się nad montażem nowych solidnych (pełnych) drzwi?

 

Wiem, wiem, że to byłoby najlepsze wyjście:-( Jednak jak pisałem, chciałbym za wszelką cenę tego uniknąć

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałbym za wszelką cenę tego uniknąć

 

Jest parę wątków w tym temacie, poszukaj, było parę konkretnych rad.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Kup piankę montażową.

2. Posmaruj boki drzwi olejem. Najlepiej silnikowym mineralnym lub do pił - im gęstszy tym lepszy.

3. Otwórz drzwi.

4. Nanieś piankę na ościeżnicę.

5. Zamknij drzwi.

6. Otwórz po 15 minutach jak pianka się utwardzi.

Uszczelnienie drzwi gotowe. Wytrzyj olej, nożem obetnij nadmiary pianki, możesz ją pomalować na kolor ościeżnicy i ciesz się z bardzo dobrej izolacji połączenia drzwi-ościeżnica, bo przez same drzwi dźwięk i tak będzie przechodził.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.AcousticLab.pl  Kompleksowe adaptacje akustyczne.
Projektowanie, pomiary, realizacja, doradztwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Kup piankę montażową.

2. Posmaruj boki drzwi olejem. Najlepiej silnikowym mineralnym lub do pił - im gęstszy tym lepszy.

3. Otwórz drzwi.

4. Nanieś piankę na ościeżnicę.

5. Zamknij drzwi.

6. Otwórz po 15 minutach jak pianka się utwardzi.

Uszczelnienie drzwi gotowe. Wytrzyj olej, nożem obetnij nadmiary pianki, możesz ją pomalować na kolor ościeżnicy i ciesz się z bardzo dobrej izolacji połączenia drzwi-ościeżnica, bo przez same drzwi dźwięk i tak będzie przechodził.

 

Świetny pomysł!! Przemyślę dokładnie i spróbuję zrobić po świętach:-) Z rezultatu zdam relację:-)

 

Jeżeli mielibyście jakieś pomysły co do samych drzwi byłbym wdzięczny:-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie izolacji drzwi nie dalej jak dziś rano widziałem omówienie tego problemu ze wskazówkami w książce 'Master Handbook of Acoustics' A. Falton Everest. Jeśli władasz angielskim można ją znaleźć online.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mielibyście jakieś pomysły co do samych drzwi byłbym wdzięczny:-)

 

To też zależy, czy jesteś wstanie zaakceptować zmiany wizualne takich drzwi. Można spróbować okleić je samoprzylepnymi grubymi matami bitumicznymi. Oczywiście na to zaaplikować jakąś mniej agresywną powierzchnię.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym spróbował jeszcze inaczej: pobawić sie w tapicera. Kupić pianomat taki jak pod wykładziny się stosuje, przymocować go na klej lub zszywki z tackera i na to tackerem jakiś grubszy welur albo inny materiał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie izolacji drzwi nie dalej jak dziś rano widziałem omówienie tego problemu ze wskazówkami w książce 'Master Handbook of Acoustics' A. Falton Everest. Jeśli władasz angielskim można ją znaleźć online.

 

Z pewnością do niej zajrzę, dzięki wielkie za tytuł:-)

 

To też zależy, czy jesteś wstanie zaakceptować zmiany wizualne takich drzwi. Można spróbować okleić je samoprzylepnymi grubymi matami bitumicznymi. Oczywiście na to zaaplikować jakąś mniej agresywną powierzchnię.

 

Mam kilka mat bitumicznych, takich "samochodowych". Na pewno problemem byłoby przyklejenie ich do lakieru, są dość ciężkie, myślę, że w grę wchodziłoby szlifowanie powierzchni jakimś gruboziarnistym papierem (syf w domu jak diabli;/), poza tym, nie ukrywając wyglądają po prostu paskudnie:-(

 

Myślałem natomiast o gąbkach takich jak np.:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) albo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

W przeciwieństwie do mat, myślę, że mają szansę wyglądać hmm ładnie. Sprawdzałem dziś jakich dźwięków jest najwięcej "za drzwiami" i o dziwo, nie jest to bas, a tony średnie.

 

Pomyślę przez święta nad waszymi radami, i kiedy na coś się zdecyduję, dam znać, jaki efekt osiągnąłem:-)

 

p.s. Wesołych Świąt!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Witam,

 

Piszę ponieważ, podobnie jak osoba która zainicjowała ten wątek, przytrafił mi się problem z przepuszczającymi hałas drzwiami. W moim przypadku problemem jest hałas (rozmowy, muzyka) przechodzący z zewnątrz do środka pokoju.

 

Drzwi są dosyć solidne, drewniane, pełne w środku. Nie przylegają idealnie do framugi (szpary mają wielkość od 2 do 5 mm), a w okolicy zamka są dziury, zakryte jedynie blachą.

Ich szczelność udało mi się nieco zwiększyć poprzez stworzenie wystającego z framugi drewnianego progu ( o szerokości 2 cm), który w miejscu stykania się z drzwiami pokryłem piankowymi uszczelkami.

Szpar które są między drzwiami a framugą nie potrafię niestety zlikwidować.

 

 

 

Obecnie zastanawiam się nad pokryciem drzwi, od strony pokoju, 3 nałożonymi na siebie matami wygłuszającymi wykonanymi z filcu poroso. Każda mata ma grubość 15 mm. Maty wychodziłyby kilka cm poza krawędź drzwi (drzwi otwierają się do wnętrza pokoju), co powinno ograniczać hałas przechodzący przez szczeliny. Maty planuję przymocować do drzwi przy wykorzystaniu drewnianych listewek, ktróre przyśrubowane do drzwi, przyciskały by maty do nich.

 

W ostateczności (gdyby maty z filcu nie wystarczyły) zastanawiam się też nad zamontowaniem na zewnątrz drzwi (czyli od strony źródła hałasu) pianki poliuretanowej tworzącej piramidki. Pianka miałaby max grubość 7 cm (2 cm podstawy i 5 cm wysokość piramidek).

 

Byłbym wdzięczny, gdyby ktoś kto zna się na rzeczy zechciał mi napisać czy moje pomysły mogłby być skuteczne.

W szczególności byłbym wdzięczny za ocenę co jest lepszym rozwiązaniem czy pianka na zewnątrz czy filc w środku.

Zależy mi na zastosowaniu którejś (lub obu) z tych metod bo są one stosunkowo tanie, a materiały które wybrałem są niepalne, lub trudno palne.

 

Pozdrawiam z góry dziękując za pomoc

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 16

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.