Skocz do zawartości
IGNORED

Kolumny Podłogowe Pomoc


Michalzz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem nowym użytkownikiem i jestem trochę zielony jeśli chodzi o DiY.

Ale do rzeczy.

 

Otrzymałem propozycję wykonania paczek do kolumn z drewna. Na forum nie znalazłem żadnych projektów, które by mnie zainteresowały. Myślałem o takich kolumnach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Moje pytanie brzmi czy wiecie gdzie można znaleźć jakieś informacje o tych kolumnach, typu:

-wymiary wewnętrzne,

-czy konieczna zwrotnica,

-jakie głośniki zamiast oryginalnych (najlepiej tańsze)

 

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-wymiary wewnętrzne

Skoro chcesz wstawić jakie bądż głośniki wymiary oryginałów nie mają znaczenia, bo pojemność musisz dostosować do głośników.

-Czy konieczna zwrotnica

Tak

- Jakie głośniki zamiast oryginalnych

Na tym i innych forach jest cała masa projektów. Znajdź coś na swoją kieszeń, a design obudowy zawsze możesz sobie podpasować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum nie znalazłem żadnych projektów, które by mnie zainteresowały. Myślałem o takich kolumnach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jak to mówią "dobra ściema - pół sukcesu" ;] Jest zarówno tutaj na forum jak i na innych stronach masa niemalże identycznych projektów.

-czy konieczna zwrotnica,

Skoro zadajesz takie pytania to moim zdaniem powinieneś darować sobie DIY albo przynajmniej poczytać troszkę o tym. Nie mając pojęcia o projektowaniu kolumn nie zabierałbym się na twoim miejscu za całkowicie nowy projekt a raczej zrobił coś sprawdzonego, dobrze pomierzonego i dokładnie opisanego. Unikniesz tym sposobem wielu nerwów i dodatkowych kosztów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

antrofilus przeczytałem już całą masę tematów. Pytanie o zwrotnice - w obecnych kolumnach mam połączenie:

 

głośnik niskotonowy - kondensator - średniotonowy - kodensator - wysokotonowy

 

Co do projektów nie znalazłem nic ciekawego. Na głośniki mogę wydać max 500zł obudowy drewniane będę miał za darmo.

Tylko jest problem z odpowiednim projektem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Davis znany jest z drogich kitów dla DIY. A to ze zdjęcia wygląda jak jakaś popierdołka na chińskich głośnikach, którym racze żadne połączenie nie przeszkadza ;-)

 

Proponuję dwa GDN20/100/3 w szereg i GDWT12-19/150

 

Tylko zanim zestroisz zwrotnicę to Ci broda urośnie i dzieci będą wołać na Ciebie Mikołaj ;-)

 

Ale chciałeś porady no to masz :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak znajdę chwilkę to wrzucę jakieś pomiary tego 20/100/3 4ohm, leży w domu więc zmierzę jego charkę, może komuś pomoże, jak ktoś ma na zbyciu GDWT 12-19/150 może mi podrzucić to zaprojektuję zwrotnice i zobaczymy jak to się ma, a gdyby miał ktoś drugiego GDN'a to była by gotowa zworka do właśnie tego projektu ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Uprzejmie proszę użytkownika ---- bum1234 ---- o nie komentowanie powyższego postu, a z głuchymi o wpływie i budowie kabli nie ma sensu dyskutować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GDN20/100/3 są pomiary z komory bezechowej pro-tonsil. Sa bardzo wiarygodne do tego co można zmierzyć w domu. - chodzi o wykonanie 04 czyli z wentylacją w nabiegunniku.

 

GDWT 12/19/150 niestety nie mam bo chętnie bym podesłał. W jego przypadku tez należy uważać bo pod tym symbolem były różne driwery. Podstawowy ma pojedynczy magnes o średnicy 83mm To całkiem spory kawałek głośnika. Jego wykresy z komory bezechowej również były dostępne.

 

GDWT 12-19-150

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-2130-0-73944000-1356006426_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam wersje 20/100/3 4ohm i nie ma wentylacji....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Uprzejmie proszę użytkownika ---- bum1234 ---- o nie komentowanie powyższego postu, a z głuchymi o wpływie i budowie kabli nie ma sensu dyskutować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez wentylacji to jest starsza wersja - ma niższe fs i wy zsze Qts i jest do większych obudów, do subwooferów.

wykonanie 01

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Nowsza ma końcówkę nr kat. 04. Ma wyższe Fs i otwór w nabiegunniku. Dostępne pomiary są w sieci dla wersji nowszej. Oczywiście wykres w karcie katalogowej to taka radosna twórczość. jakaś tam średnia i do każdego wykonania dołączali taką samą

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wyglądały pomiary GDN 20/100/3-4om wykonanie 04 z wentylacją przez nabiegunnik

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-2130-0-62706600-1356013573_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to w takim razie mam wersje o1 także nie pomogę bo i tak ich się niedostanie ...

 

Pozdrawiam

 

P.S ale pomiary i zwrotkę mogę zaprojektować jak ktoś wyśle kolumnę :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Uprzejmie proszę użytkownika ---- bum1234 ---- o nie komentowanie powyższego postu, a z głuchymi o wpływie i budowie kabli nie ma sensu dyskutować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie posiadam 4 sztuki głośników Tonsil GDN 13/50/1. Czy można było by na nich zrobić jakąż prostą konstrukcję a'la Totem Mite-T? Oczywiście dołożyć jeszcze Z góry przepraszam, ale nie mogę znaleźć gotowych projektów więc proszę o linki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.