Skocz do zawartości
IGNORED

Hi End w kinie domowym 5.1/7.1 (fonia bez TV)


Azorsky

Rekomendowane odpowiedzi

Nadają full hd tylko, że w niższym bitrate i raczej 1080i(z przeplotem)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Człowiek może być dobry, uczciwy ale i tak ilość ludzi na jego pogrzebie zależy od pogody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obraz full HD czyli 1080p otrzymamy jedynie z BluRay. Nazywanie 1080i obrazem full HD jest nadużyciem, a właściwie błędem :)

 

Telewizje nadają różnie, np. TVN HD nadaje w rozdzielczości 720p60, czyli progresywne 1280x720 z szybkością 60 klatek na sekundę.

 

I teraz - brew pozorom 720p jest lepsze niż 1080i. W 720p co sekundę mamy klatkę o rozdzielczości 1280x720 pikseli, zaś w 1080i jest z przeplotem i tak naprawdę powinien się nazywać 540p.

 

Wszystko to jednak wyłapie wprawne oko i dla szarego konsumenta nie będzie różnicy.

 

A poza tym odbiegliście od tematu Panowie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Dżizus....nie sądziłem, że takie rzeczy tu wyczytam...nie sądziłem.... :)))

 

ło rany, coraz ciekawiej się robi, tak hajendowo-audiofilsko

odpadam na tym etapie, powyższy wpis mówi sam za siebie. Oczywiście bzdurami tego nazwać nie można, bo zaraz bedzie, że agresja. Tylko co poradzić na to, że to obiektywnie jest ignorancja i bzdury takie, że aż zęby bolą?

Mnie plomby wypadły :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarek - mam w domu DVD Denona A1X (to chyba poprzednik Twojego). Pięknie gra i odbiera. Cóż z tego. Nie czyta Bluray i 3D. Sam w domu nie jestem i córki Kota w butach w 3 D obejrzeć muszą :)

No więc w pudle siedzi, a używany jest obecny model BDP Denona, cyferek nie pomnę (2 z przodu chyba). Wygląda tanio, gra tanio, odbiera tanio, co gorsza co którejś płyty nie czyta dla zasady. Np. 3D Opowieści Wigilinej. Ostatnio kupiłem DVD Halloween Tom i Jerry - wyrzucił komunikat że płyta piracka. Żal wielki.

Spodobała mi się propozycja serii 15/12 Krella, brzmi obiecująco dźwiękowo, ale posłuchanie za Odrą. Polecano mi u dystrybutora Electrocompanieta Bluray 3D jako źródło do tego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

ale po co miałbym kupować ten odtwarzacz DVD? może jeszcze z jakimś kaseciakiem w komplecie? I z komputerem z Intel Pentium?Czasem się pokazują na aukcjach, jak ktoś lubi vintage to czemu nie. Każdy rozsądny i racjonalnie myślący człowiek natomiast kupi sobie np. odtwarzacz BR Denona, który przy odtwarzaniu DVD będzie co najmniej tak samo dobry (pewnie odrobinę lepszy, gdyż ma znacznie mocniejszy procesor obrazu i lepsze układy skalujące), zaś odtwarzając płyty Blu-ray pokaże staruszkowi, że akurat w dziedzinie obrazu to postęp jest zasadniczy, a nie iluzoryczny.

 

Szanowny kolego.

 

Zanim zaczniesz wypowiadać się na temat jakiegokolwiek sprzętu , którego nie znasz , nie widziałeś na oczy a nawet nie potrafisz wyszukać w necie zastanów się i weż głęboki oddech.

Nie bij piany i nie podniecaj się tak jak to czynią członkowie "Klubu onanistów Audio Voodoo".

To już na tym forum jest tradycją , że kilku pajaców komentuje sprzęt , którego nigdy na oczy nie widzieli i nie słyszeli.

 

Dla twojej informacji odtwarzacz DENON DVDA1UD jest najlepszym odtwarzaczem na rynku a nie żadnym vintage za 100 Eur.

To ,że w nazwie tego odtwarzacza jest napisane DVD nie oznacza , że odtwarza tylko płyty DVD bo odtwarza również ,a może przede wszystkim płyty Bluray i wiele innych formatów.

Pisząc takie brednie o jakości odtwarzanie filmów DVD i Bluray widać ,że zatrzymałeś się kolego (jak na członka klubu Audio VooDoo przystało ) na poziomie urządzeń i wyposażenia zakupionego przez dziadka po wojnie więc nie dziwię się tobie , że na twoim odtwarzaczu DVD filmy wyglądają jak transmisja obrad sejmu z czasów stanu wojennego.

 

Co do jakości obrazu przekazywanego w formacie HD (czy jak wolisz prawie HD bo nie będę spierał się o ilość pikseli) to skoro dla ciebie i większości koniobijców ze wspomnianego klubu szczytem możliwości obrazu jest np. Polsat Cyfrowy to również nie dziwię się , że nie wiesz o czym piszę.

SKY HD nie widziałeś i pewnie nawet nie wiesz co to jest więc kolejna prośba abyś nie wypowiadał się na ten temat.

Jeżeli twierdzisz, że rozróżnisz obraz na ekranie pomiędzy programem nadawanym (1080i) przez SKY HD a twoim odtwarzaczem Bluray to oczywiście pleciesz kolejne bzdury.

Ale każde brednie powtarzane bez końca stają się dla niektórych prawdą.

 

 

 

Tak więc serdeczna prośba do ciebie pisz o tym co widziałeś albo słuchałeś a nie o tym co usłyszałeś albo wyczytałeś w kolorowych czasopismach.

 

Pozdrowienia dla wszystkich gawędziarzy - erotomanów z klubu.

 

P.S.

Przepraszam kolegę AZORSKY za moje komentarze ale po prostu nie mogę już dłużej czytać takich bredni.

 

Jarek - mam w domu DVD Denona A1X (to chyba poprzednik Twojego). Pięknie gra i odbiera. Cóż z tego. Nie czyta Bluray i 3D. Sam w domu nie jestem i córki Kota w butach w 3 D obejrzeć muszą :)

No więc w pudle siedzi, a używany jest obecny model BDP Denona, cyferek nie pomnę (2 z przodu chyba). Wygląda tanio, gra tanio, odbiera tanio, co gorsza co którejś płyty nie czyta dla zasady. Np. 3D Opowieści Wigilinej. Ostatnio kupiłem DVD Halloween Tom i Jerry - wyrzucił komunikat że płyta piracka. Żal wielki.

Spodobała mi się propozycja serii 15/12 Krella, brzmi obiecująco dźwiękowo, ale posłuchanie za Odrą. Polecano mi u dystrybutora Electrocompanieta Bluray 3D jako źródło do tego.

 

Miałem też tego kloca - niezłe pudło ;)

Ale sprzęt zacny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny kolego.

 

Zanim zaczniesz wypowiadać się na temat jakiegokolwiek sprzętu , którego nie znasz , nie widziałeś na oczy a nawet nie potrafisz wyszukać w necie zastanów się i weż głęboki oddech.

Nie bij piany i nie podniecaj się tak jak to czynią członkowie "Klubu onanistów Audio Voodoo".

To już na tym forum jest tradycją , że kilku pajaców komentuje sprzęt , którego nigdy na oczy nie widzieli i nie słyszeli.

 

Dla twojej informacji odtwarzacz DENON DVDA1UD jest najlepszym odtwarzaczem na rynku a nie żadnym vintage za 100 Eur.

To ,że w nazwie tego odtwarzacza jest napisane DVD nie oznacza , że odtwarza tylko płyty DVD bo odtwarza również ,a może przede wszystkim płyty Bluray i wiele innych formatów.

Pisząc takie brednie o jakości odtwarzanie filmów DVD i Bluray widać ,że zatrzymałeś się kolego (jak na członka klubu Audio VooDoo przystało ) na poziomie urządzeń i wyposażenia zakupionego przez dziadka po wojnie więc nie dziwię się tobie , że na twoim odtwarzaczu DVD filmy wyglądają jak transmisja obrad sejmu z czasów stanu wojennego.

 

Co do jakości obrazu przekazywanego w formacie HD (czy jak wolisz prawie HD bo nie będę spierał się o ilość pikseli) to skoro dla ciebie i większości koniobijców ze wspomnianego klubu szczytem możliwości obrazu jest np. Polsat Cyfrowy to również nie dziwię się , że nie wiesz o czym piszę.

SKY HD nie widziałeś i pewnie nawet nie wiesz co to jest więc kolejna prośba abyś nie wypowiadał się na ten temat.

Jeżeli twierdzisz, że rozróżnisz obraz na ekranie pomiędzy programem nadawanym (1080i) przez SKY HD a twoim odtwarzaczem Bluray to oczywiście pleciesz kolejne bzdury.

Ale każde brednie powtarzane bez końca stają się dla niektórych prawdą.

 

 

 

Tak więc serdeczna prośba do ciebie pisz o tym co widziałeś albo słuchałeś a nie o tym co usłyszałeś albo wyczytałeś w kolorowych czasopismach.

 

Pozdrowienia dla wszystkich gawędziarzy - erotomanów z klubu.

 

P.S.

Przepraszam kolegę AZORSKY za moje komentarze ale po prostu nie mogę już dłużej czytać takich bredni.

 

 

 

Miałem też tego kloca - niezłe pudło ;)

Ale sprzęt zacny.

Słuchaj, jeszcze większych bzdur tu nie czytałem, a bufoniada z ciebie tryska niczym gejzer...to wręcz nieprawdopodobne, ale myślałem, że w tej zakładce to już nic mnie chyba nie zdziwi, a się pomyliłem :) Gratuluję dobrego samopoczucia !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

I wszystko w temacie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

http://youtu.be/j29b7B6CSNM

 

I wszystko w temacie :)

 

I ty oczywiście to widzisz na swoim telewizorze.

Czy to jednak kolejna teoria na zasadzie , że "nigdy płyta Cd nie zagra lepiej niż plik" bo tak tobie wyszło z teoretycznych wyliczeń i mnożenia bitów, bajtów itp.itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę ,że pomyliłeś dwie rzeczy a mianowicie obraz generowany przez przekaz HD z odtwarzanym z płyty Bluray.

Obraz telewizyjny HD (jeszcze nadawany na żywo) jest lepszy od Bluray.

 

HDTV jest 1080i, BD (z reguły) 1080p. Jak więc TV może być lepszy?

 

Eee Jarek, chyba nie.

Bluray daje full HD a większość stacji TV HD to tak na prawdę HD Ready.

 

Niektóre niemieckie tak, gdyż są 720p. Reszta (znakomita większość) jest 1080i, a tego HD Ready nazwać nie sposób.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla twojej informacji odtwarzacz DENON DVDA1UD jest najlepszym odtwarzaczem na rynku

 

Jarku i Aniu.

Strasznie się stałeś (stałaś?) agresywny, gdy wytknięto ci jak potworne farmazony sadzisz. Pół forum się z ciebie śmieje, a ty brniesz dalej.

Typowa reakcja obronna kogoś, kogo jakiś sprzedawca, mówiąc kolokwialnie, wydymał, wciskając mu nieodsprzedawany, totalnie przewartościowany towar.

Łatwo sobie to wyobrazić : „Panie Jarku, DENON DVDA1UD jest najlepszym odtwarzaczem na świecie, nikt panu nie podskoczy”. I Jarek posikany ze szczęścia, do tego stopnia, że nie widzi różnicy pomiędzy płytą DVD i BR. No bo przecież to jest najlepszy odtwarzacz na świecie.

To nic, że zanim wysunie szufladę, to można zrobić sobie herbatę, poczekać aż lekko wystygnie i spokojnie wrócić do odtwarzacza i już za 20 sekund będzie można wsadzić płytę. Potem czekać długie minuty na pokazanie się menu. Pod względem procesora obrazu praktycznie każdy nowy odtwarzacz jest już mocno do przodu. Ale pan Jarek żyje mżonkami, że ma „najlepszy odtwarzacz na świecie”.

Komedia.

 

O, oczywiście pan Jarek „nie widzi” na fotkach różnicy.

To ja się pytam, po co ci „najlepszy odtwarzacz na świecie” jak ty nie widzisz dobrze?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obraz full hd to 1920x1080 i żadna telewizja tak nie nadaje,

 

Może dokładniej: obraz Full HD to 1920x1080p. Faktycznie: żadna TV tak nie nadaje. Natomiast jest wiele takich, które nadają 1920x1080i.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Dżizus....nie sądziłem, że takie rzeczy tu wyczytam...nie sądziłem.... :)))

Mnie plomby wypadły :(

Tacy nie potrafią odróżnić mp2 od CD, to co się dziwisz...

Dyskusja opiera się na podstawie obrazków z Internetu a tam napisane jest, że DVD za odpowiednią kasę gra jak BD.

Wiecie upskalowanie.

Przecież wszyscy słuchamy mp3 z jakością hi-res…

 

Taki to hi-end…

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

720p jest lepsze niż 1080i.

 

Jestem diametralnie odmiennego zdania. Wystarczy porównać jakość obrazu ARD HD lub ZDF HD(720p) z National Geographic HD lub Animal Planet HD (1080i).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem diametralnie odmiennego zdania. Wystarczy porównać jakość obrazu ARD HD lub ZDF HD(720p) z National Geographic HD lub Animal Planet HD (1080i).

 

Teoretycznie w statycznych scenach tak, więcej dynamicznych scen i już nie jest tak kolorowo, tam 720p będzie lepsze niż 1080i co pokazuje film, który wkleiłem wyżej.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretyczne dywagacje i naukowe wykresy to jedno, a życie i zwykłe codzienne oglądanie - drugie. Zazwyczaj jedno pasuje do drugiego jak wół do karety.

 

Proponuję pooglądać wymienione przeze mnie programy HD, potem podyskutujemy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

„Panie Jarku, DENON DVDA1UD jest najlepszym odtwarzaczem na świecie, nikt panu nie podskoczy”

No cóż ty na pewno nie zdołasz pisząc takie ciekawostki ze świata przyrody, że DVDA1UD to tylko DVD odtwarza.

Co ciekawe znalazło się nawet dwóch kolegów z klubu i postawiło tobie kolejkę.

Rozumiem ,że nawet największe brednie zasługują na uznanie członków klubu bo jak mogłoby być inaczej.

Ale tego nie skomentujesz bo dalej chyba nie wiesz o jakim urządzeniu tobie napisałem.

 

Poza tym napisałem tobie kolego już powyżej abyś nie wypowiadał się TEORETYCZNIE o sprzęcie , którego nie widziałeś na oczy.

Ale rozumiem , że twój odtwarzacz jest dla ciebie wyznacznikiem jakości obrazu i dżwieku i cieszę się , że jesteś z tego powodu szczęśliwy.

Nie musisz zawracać sobie głowy wydawaniem pieniędzy na niepotrzebne gadżety i możesz przeznaczyć je na inny cel np. dobrego okulistę.

 

Ponadto napisałem tobie na temat obrazu dostarczanego przez SKY HD i "szalonej różnicy " pomiędzy twoim odtwarzaczem a obrazem z sieci SKY.

Ja takowej PRAKTYCZNIE nie widzę ale może mam za drogi odtwarzacz i w tym jest problem.

Tylko jak ty możesz to stwierdzić skoro nawet nie masz pojęcia o czym napisałem a "sky" to widziałeś leżąc latem w Kołobrzegu na plaży.

 

TEORETYCZNIE rzecz ujmując , PRAKTYCZNIE pleciesz farmazony.

 

Słuchaj, jeszcze większych bzdur tu nie czytałem, a bufoniada z ciebie tryska niczym gejzer...to wręcz nieprawdopodobne, ale myślałem, że w tej zakładce to już nic mnie chyba nie zdziwi, a się pomyliłem :) Gratuluję dobrego samopoczucia !

 

Myślę,że pomyliłeś zakładki .

Klub teoretycznych rozważań i fanatyzmu grupowego to inny adres.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretyczne dywagacje i naukowe wykresy to jedno, a życie i zwykłe codzienne oglądanie - drugie. Zazwyczaj jedno pasuje do drugiego jak wół do karety.

 

Proponuję pooglądać wymienione przeze mnie programy HD, potem podyskutujemy.

 

Nie możesz porównywać 2 różnych kanałów i 2 różne materiały, żeby to wnioskować, bo bitrate i sam materiał to też jest ważna kwestia, ale ja nie o tym. Obejrzyj film, który wkleiłem, zrozumiesz co to jest obraz progresywny i taki z przeplotem, artefakty 1080i w dynamicznych scenach będziesz miał jak na dłoni i tu będzie przewaga 720p płynny i wyraźny obiekt w ruchu.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To by trzeba się jeszcze zastanowić co współczesne telewizory potrafią zrobić z sygnałem.

Ano czy potrafią z 1080i zrobić 1080p poprzez wspominaną tu w nieco innym kontekście, obróbkę cyfrową?

 

Średnio rzecz biorąc, rzeczywiście warto popstrykać po 300 kanałach i wyrobić sobie opinię. A nade wszystko obejrzeć coś z BD i nie chrzanić już o tym DVD.

 

 

Jest taki algorytm, który skaluje (zwiększa wymiary) obrazka bez utraty jakości, jak go reklamowano. Oblicza sąsiednie próbki i jakąś tam wartość wstawia do nowych próbek.

Rzeczywiście jest to lepsze od powiększenia obrazka bez wymyślnego interpolowania wartości nowych pikseli. Wystarczy jednak porównać ten efekt z wzorcowym obrazkiem w wyższej rozdzielczości.

 

Współczesne sprzęta potrafią interpolować, aproksymować i robią to jednocześnie zwiększając ilość „klatek”. Dostajemy nie tylko lepszy obraz ale i lepszą dynamikę ruchu.

 

Tu rozmawiamy jednak o jakimś natywnym sygnale. I w tym wypadku trzeba trochę pooglądać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzyj film, który wkleiłem, zrozumiesz co to jest obraz progresywny i taki z przeplotem, artefakty 1080i w dynamicznych scenach będziesz miał jak na dłoni i tu będzie przewaga 720p płynny i wyraźny obiekt w ruchu.

 

Będę szczery: oceniam (subiektywnie, zgodnie z własnym gustem) na podstawie tego co widzę i co mi sprawia większą przyjemość oglądania.

 

Filmiki oglądałem, ale co mnie może obchodzi zawarty tam materiał? Jakieś ekstremalne przypadki, akademickie przykłady, niezauważalne gołym okiem w codziennym oglądaniu. To są filmiki takiego samego autoramentu jak inne pokazujące że proszek X lepiej sobie poradzi z plamami niż proszek Y. A już plamy z soku z buraków usunie napewno. To jest ulubiony przykład dla demonstrowania skuteczności proszków. Dla Twojej informacji: plamy z soku z buraków zejdą również pod samą tylko czystą wodą, bez żadnego proszku. Wypróbuj na jakieś szmatce.

 

Pozatym jak słusznie napisał Grzegorz7: telewizor zawsze wyświetla "p". Sygnał "i" sam sobie upskaluje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś czuję, że ten temat będzie szybko usunięty :)

 

P.S. Dzięki malikali, już myślałem, ze jestem głupi... albo ślepy. Albo jedno i drugie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To by trzeba się jeszcze zastanowić co współczesne telewizory potrafią zrobić z sygnałem.

Ano czy potrafią z 1080i zrobić 1080p poprzez wspominaną tu w nieco innym kontekście, obróbkę cyfrową?

Ale usuwanie przeplotu to próba zrobienia czegoś, czego nie ma:)

1080i nigdy nie będzie takie jak 1080p, nie wiem jaki by algorytm nie był i jak tego nie łatał :)

 

ps.

Niedawno kupiłem tv sharpa LC60LE840E tam jest opcja poprawy płynności 24p i ok robi to, ale skutki uboczne budzą uśmiech na twarzy, to tylko tak na marginesie:)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1080i nigdy nie będzie takie jak 1080p, nie wiem jaki by algorytm nie był i jak tego nie łatał :)

 

Ty to naprawdę widzisz? Nie na jakichś testowych demach tylko w normalnym oglądaniu? Czy tylko tak snujesz teoretyczne i wielce uczone dywagacje w celach polemicznych?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LOL, to ci dopiero audiofilskie historie :D Smutna prawda jest niestety taka, że bluray panasonica za 300 zł odtworzy płytę bluray z taką samą jakością jak audiofilski sprzęt za pierdyliard.

Strumień danych z płyty BD nie podlega żadnej obróbce, bodajrze nie jest nawet skompresowany.

Schody zaczynają się dopiero kiedy potrzebujemy dobrego upscalera materiałów niższej jakości i procesora który pociągnie różne dziwne kodeki jak np. mkv. To jest jedyna rzecz za którą się płaci. Dodatkowo, nie podejrzewałbym audiofilskich odtwarzaczy, żeby miały te podzespoły i soft do nich lepszy niż jakiś panasonic czy sony, nikt dla nich nie będzie wymyślał nowych procesorów ani na pewno nie ma potrzeby pisać własnego softu w momencie kiedy wszystko inne leci z chińskiej teśmy, dokładnie z tej samej co cała reszta.

Jedyne co się ma prawo różnić, to DAC i jakość reprodukcji dźwięku, ale jak komuś nie zależy na 5.1 czy 7.1 to wystarczy panasonica za 300 zł podłączyć pod DAC do którego już mamy podłączone stereo i sprawa załatwiona :) 999700 zł zaoszczędzone jak w mordę strzelił :)

 

Jak komuś upsacler robi z płytki dvd lepszy obraz niż płyta BD, to już chyba za późno na leczenie na głowę :) Obstawiam, że jarek&ania będzie chciał zaraz sprzedać tego parcha za jakąś wyjątkowo okazyjną cenę, jak na tak cudowny sprzęt oczywiście :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

Jak komuś upsacler robi z płytki dvd lepszy obraz niż płyta BD, to już chyba za późno na leczenie na głowę :) Obstawiam, że jarek&ania będzie chciał zaraz sprzedać tego parcha za jakąś wyjątkowo okazyjną cenę, jak na tak cudowny sprzęt oczywiście :)

 

Nie wiem czy przed świętami w Tworkach wypuszczono kilku pacjentów z oddziału zamkniętego i stąd taki wysyp na AS ale rozumiem ,że nawet osoby będące pod troskliwą opieką personelu muszą zobaczyć choinkę a może i jak będą miały szczęście to i św.Mikołaja zobaczyć mogą.

 

Nie dość ,że jeden z prześwietnych znawców nie rozróżnia sprzętu , który krytykuje to na dodatek i czytanie ze zrozumieniem jest poważnym deficytem.

Bo przecież skoro napisane jest DVD to jest to odtwarzacz DVD i jakim cudem może jeszcze potrafić odtwarzać inne formaty np. Bluray.

 

Teraz kolejny teoretyk i "znafca" sprzętu z fotek w necie twierdzi ,że Denon odtwarza płyty Bluray lepiej niż DVD i ma z tego powodu ubaw.

Tylko ,że to ty tak twierdzisz a nie ja i to wyjaśnia sprawę "pomroczności jasnej" , z która się zmagasz.

 

Ja kolego twierdzę (napisałem) ,że konkretny odtwarzacz wyświetla filmy DVD PRAWIE na poziomie filmów Bluray innych odtwarzaczy a na pewno LEPIEJ filmy DVD niż inne tanie odtwarzacze.

Ale ty zapewne tak jak twój przedmówca nawet nie wiesz o jaki odtwarzacz chodzi.

 

Najpierw przeczytaj , zrozum co jest napisane a potem bij pianę "expercie".

 

Ale to przecież nie o to chodzi w tym całym pieniactwie na AS uskutecznianym przez kliku inteligentnych inaczej.

Założyliście sobie klub frustratów i nieudaczników życiowych bo co wam jeszcze zostało?

 

I proponuje abyście zamiast choinki w tym roku przystroili sobie lametą i bombkami w domach szczotę do kibla bo przecież tak jak choinka ma igły a niektórym przypomni zapachem jego trudne dzieciństwo.

Więc po co przepłacać ?

 

Wesołych świąt....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

I proponuje abyście zamiast choinki w tym roku przystroili sobie lametą i bombkami w domach szczotę do kibla bo przecież tak jak choinka ma igły a niektórym przypomni zapachem jego trudne dzieciństwo

 

Wybacz ale pisanie że w TV nadają prawie jak BD, to właśnie przysłowiowe strojenie szczotki toaletowej i udawanie że nie widać różnicy. Przykład trafny ale wobec twojej postawy.

Myślę że kolega powinien ochłonąć, bo obecnie każda próba wybronienia tej gafy nie pomaga. Wręcz przysparza szyderczych komentarzy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

Wybacz ale pisanie że w TV nadają prawie jak BD, to właśnie przysłowiowe strojenie szczotki toaletowej i udawanie że nie widać różnicy. Przykład trafny ale wobec twojej postawy.

Myślę że kolega powinien ochłonąć, bo obecnie każda próba wybronienia tej gafy nie pomaga. Wręcz przysparza szyderczych komentarzy.

 

Polsat cyfrowy to nie SKY HD.

Jak będziesz miał okazję porównać obiektywnie obraz tych dwóch rzeczy to zrób to a potem pogadamy.

Ja nie widzę wielkiej różnicy a bynajmniej nie takiej o jakiej piszą tutaj niektórzy "klubowicze".

Powiem tyle - różnica jest jak podejdziesz z lupą do ekranu.

Tylko ja z lupą nie oglądam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.