Jump to content
IGNORED

Fascynujące wyczyny, ludzie, fakty, odkrycia

romekjagoda

Recommended Posts

Od pewnego czasu nosi mnie, by założyć taki wątek. Jest dookoła nas tyle doniesień o wyczynach, faktach, ludziach, które po prostu zapierają dech w piersiach. Oglądam Discovery i praktycznie o kilka dni coś takiego się pojawia.

Proponuję dzielić się tutaj takimi po prostu fascynującymi wiadomościami o tym co niesamowite.

Na początek:

Człowiek który głosem rozwala szkło

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Gościu skaczący saltem ponad nadjeżdżającym samochodem

Wyczyny magika Dynamo.

Powrót po dłuższej przerwie...

to "rozwalanie szkła" głosem to chyba dość prosta sprawa. Trzeba trafić w częstotliwość rezonansową kieliszka (bo tu raczej mówimy o kieliszkach do wina). Trafić, to znaczy powtórzyć wysokość dźwięku, który wydaje z siebie kieliszek po uderzeniu.

Jest dookoła nas tyle doniesień o wyczynach, faktach, ludziach, które po prostu zapierają dech w piersiach.

Proponuję dzielić się tutaj takimi po prostu fascynującymi wiadomościami o tym co niesamowite.

Hidden Content

Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.

to "rozwalanie szkła" głosem to chyba dość prosta sprawa. Trzeba trafić w częstotliwość rezonansową kieliszka (bo tu raczej mówimy o kieliszkach do wina). Trafić, to znaczy powtórzyć wysokość dźwięku, który wydaje z siebie kieliszek po uderzeniu.

To jeden z dwóch warunków. Drugi, to dysponować odpowiednio silnym aparatem/strunami, by wytworzyć odpowiednie natężęnie dźwięku. Tylko oba warunki łącznie dają efekt. Na Discovery widziałem o tym program - b. ciekawe, gościu śpiewał na poziomie chyba 125db.

Hidden Content

Parantulla, czekałem na taki wpis, bo wiedziałęm, że padnie. ;) Wyjaśniam więc: bardzo proszę o podawanie autentycznie fascynujących faktów i nie robienie z tego wątku parodii ;) Z góry dzięki.

Powrót po dłuższej przerwie...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.