Jump to content
IGNORED

słuchawki ... do wszystkiego :) ... i muzycznie i sprzętowo ...

jerry.s

Recommended Posts

Od kilku dni szperam po sieci i szukam info nt słuchawek ... z czym mają grać?

iPhone

iPad

Pianocraft E-810

MCR-040

Yamaha A-1020 + CD Denon

bardzo tania mikro wieża Panasonic

Zależy mi na jakości dźwięku, dobrym ale nie zagłuszającym góry i środka basie, zamkniętej konstrukcji (samolot, biuro).

Słucham muzyki od jazzu, przez pop, rock, gotyk aż do cięższego grania.

Ostatnio posłuchałem jak z iPhonem grają SRH940, K167 i Custom One Pro. Z tych 3 najbardziej dźwięk pasował mi z K167, a najmniej z COP. Fajnie byłoby znaleźć coś dźwiękowo pomiędzy tymi modelami.

Podpowiedzcie, co jeszcze warto przesłuchać, bo obecnie skłaniam się do K267 i nie wiem czy w tym przedziale cenowy (max. 1.4 kPLN) znajdę coś o ciekawszym i pełniejszym brzmieniu. W piątek chcę zakończyć zakup, więc ma jeszcze 3 pełne dni kombinowania.

pzdr,

jerry

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Z tych co podałeś niestety nic nie słuchałem, z typowo portable chwilę słuchałem akg k550, philips fidello l1 i sony mdr-1b, każde z nich trochę inaczej grają, ale te ostatnio mnie zachwyciły, doskonale wykonane i dźwiękowo bardzo zrównoważone (góra troszeczkę za mało szczegółowa, dla mnie mogłoby być jej więcej, ale na codzień słucham superlux hd681, które mają dużo wysokich), bardzo szczegółowe i dość szeroka scena jak na zamknięte.

K550 słuchałem dużo wcześniej, to co pamiętam to ogromnna szczegółowość i doskonała separacja instrumentów, ale trochę sterylne grały, no i mają ogromne pady

L1 dobrze wspominam, podobały mi się, chyba najwięcej basu z opisywanej 3jki, tylko że one są półotwarte, więc dźwięk może trochę "wyciekać"

niestety wszystkie były prosto z pudełka, niewygrzane, L1 i mdr-1b mają osobne kabelki z pilotem pod jabco

odsłuch na playerze mp4 sony nwz-e474

z tańszych możesz zainteresuj się akg k618 (k619 pod apple), świetnie izolują, dobre zejście basowe, które nie przykrywa reszty pasma, świetnie wykonane

ostatnio modne marshalle też według mnie grają dość ciekawie, ale bez odsłuchów się nie obejdzie

ogólnie na podstawie źródeł, które podałeś wymieniłem tylko słuchawki portable, może jakiś przenośny wzmak typu fiio e7 znacznie poprawiłby brzmienie tych słuchawek

Hidden Content

Biorąc pod uwagę fakt, iż będziesz również używał urządzeń przenośnych to powinieneś brać pod uwagę słuchawki o niskiej impedancji. Osobiście poleciłbym odświeżony model AKG K550, a mianowicie AKG K551. Również rewelacyjnie spełniają się w muzyce uwzględnionej przez Ciebie powyżej.

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Biorąc pod uwagę fakt, iż będziesz również używał urządzeń przenośnych to powinieneś brać pod uwagę słuchawki o niskiej impedancji. Osobiście poleciłbym odświeżony model AKG K550, a mianowicie

Hidden Content

Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) . Również rewelacyjnie spełniają się w muzyce uwzględnionej przez Ciebie powyżej.

słuchałeś obu wersji? czy rzeczywiście grają dokładnie tak samo, a tylko design zmieniono?

Hidden Content

Hidden Content

Nie grają identycznie, aboslutnienie można tak powiedzieć. Moim zdaniem w K551 nastąpił progres, w szczególności dotyczący sceny. Jest znacznie dokładniejsza - był to fakt irytujący w K550. Również, ale to musiałbym porównać oba modele jednocześnie, wydawało mi się, iż K551 schodzą niżej i mają bardziej kontrolowany bas.

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

dzięki wszystkim za opinie ... nie będzie problemu z odsłuchem K550 i K551 ... tylko że wszystkie których będę słuchał będą prosto z pudełka ... niewygrzane ...

czy ma to aż tak duże znaczenie?

Hidden Content

przy niektórych słuchawkach bardzo duże, przy innych mniejsze, musiałbyś popytać albo zgłębić temat w wątkach poświęconych każdemu z modeli

od siebie polecić mogę forum mp3store (mam nadzieje nie dostane bana za polecanie innych for), kopalnia wiedzy na tematy związane ze słuchawkami

Hidden Content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.