Jump to content
IGNORED

Konwerter USB/SPDIF - widziany w XP a w Win 7 niestety nie


rutekm

Recommended Posts

Witam serdecznie.

 

Posiadam konwerter USB/SPDIF (taki standardowy z Ebay’a). Kiedyś pod Win XP oraz różnymi dystrybucjami linuxa był normalnie wykrywany jako urządzenie plug&play, w XP w menadżerze urządzeń jako urządzenie Audio USB (dokładna nazwa to MD-PORT DG2).

 

Niestety w Windows 7 już tak nie jest. W menadżerze urządzeń pojawia się jako MD-Port DG2, z trójkątem z wykrzyknikiem. Właściwości pokazują komunikat „nie można uruchomić tego urządzenia. (Kod 10)”. Szczegóły sterownika pokazują, że korzysta on m.in. z plików typu: C:\Widows\system32\drivers\USBAUDIO.sys itd. Aktualizacja sterownika i „pozwól mi wybrać z listy sterowników urządzeń na moim komputerze” ukazuje „urządzenie audio USB”, ale pojawia się „system Windows odnalazł oprogr. Sterownika dla tego urządzenia, ale napotkał błąd podczas próby zainstalowania go. Nie można uruchomić tego urządzenia/ (Kod 10).”

 

 

Jedna na sto prób na zasadzie wciągam i wyciągam kabel USB powoduje, że urządzenia pojawi się w systemie, przekazuje sygnał, ale ponowne uruchomienie komputera skutkuje powrotem do Kodu 10.

 

Czy można coś zrobić, w czym może tkwić problem, skoro urządzenie potrafi się pojawić b. rzadko w Win 7, jak też w XP nigdy nie było z nim problemów?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.