Jump to content
IGNORED

Kolumny 5000-7000 zł (czyli jako nowe 14.000-18.000 zł)

smog

Recommended Posts

Z pewną nieśmiałością dodaję temat, bo prawdziwy hi-end to nie jest, co najwyżej zaawansowane hi-fi. Liczę jednak na Wasze doświadczenia.

Do rzeczy.

Mój system to:

- Musical Fidelity KW 250s, czyli all-in-one na bazie serii A5 plus lampowe pre.

- Minas Anor Premium z wersji z esotekiem D260

Do tego kable itp.

Szukam kolumn podłogowych do pokoju ok. 30 m2. Pokój jest prostokątny, kolumny stoją na dłuższym boku, dlatego z pewnością łatwiej ustawić takie z BR z przodu.

Muzyka wszelaka od jazzowych klimatów, poprzez rocka, łagodne rzeczy i cięższe brzmienie. Ważniejsze jest to co lubię w Minasach a czego mi brakuje.

Minasy dają mi bardzo ładną barwną, nasyconą średnicę. Otwarte, dobrze osadzone wokale. Dobrą przestrzeń. Górę dość miękką ale przejrzystą.

Uwielbiam emocje w brzmieniu i nie znoszę ostrej góry.

Chciałbym zachować przede wszystkim emocjonalność, średnicę, ale dodać potęgi brzmienia, głębszego basu, rodzielczości. MF to bardzo muzykalny sprzęt, który stawia bardziej na odbiór całości, Minasy też. Trochę tego za dużo na raz. Kable głośnikowe mam neutralne, raczej nie wnoszą swojego charakteru.

Tytuł tak sformułowałem, bo widzę po ogłoszeniach, że obecnie takie są realia cenowe.

Z kolumn, które na razie mnie teoretycznie zainteresowały (widziałem ich oferty) to:

- Cabasse Iroise 500

- Dali Grand

- Coś z Thiela

- Jamo Concert 11

Co jeszcze warto wziąć pod uwagę?

Wszystkiego nie odsłucham, bo rozsiane po Polsce. Muszę się jakoś zawęzić.

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

[chcę] Górę dość miękką ale przejrzystą.

(...)

nie znoszę ostrej góry.

Jamo Concert 11

To się może wzajemnie wykluczyć. Nie słuchałem MF, ale JC11 mają kopułkę Seasa, a nie Dynkę.

Może Dynka Xcite X36 + ewentualny sub, o ile MF da radę je wysterować?

Hidden Content

www.AcousticLab.pl  Kompleksowe adaptacje akustyczne.
Projektowanie, pomiary, realizacja, doradztwo.

Tak o tych Jamo czytałem, że góra potrafi być ostra. W zasadzie są na liście bo mógłbym je odsłuchać niedaleko.

Ciekawią mnie bardzo Cabassy i Thiele. A i jeszcze bym zapomniał o Audio Physic Virgo III.

Nie jestem zwolennikiem subów ani maniakiem basu. Chciałbym, że kolumny schodziły niżej niż Minasy. Bardziej chodzi o to, że kumulacja muzykalnego, ciepłego wzmaka i podobnych kolumn powoduje, że dźwięk jest czarujący i pięknie plastyczny, ale za mało ma rozdzielczości i wykopu.

Bolączką pokoju jest słabe wytłumienie. Szczególnie tylna goła ściana. Tutaj wiele nie zdziałam, bo to salon a wystój jest jaki ma być (if you know what i mean)

Hidden Content

Witaj!

Proponuję (jak zwykle:) i Tobie również, zainteresować się i posłuchać Renaissance 90...

Jest ich trochę rozsianych po kraju.

A prawdopodobnie będzie jeszcze więcej!

Powierzchnię masz marzenie. Wzmocnienie - hm... Wątpię czy za 50 tyś. dziś da się kupić takie "granie"?

Hidden Content

Pozdrawiam!

Hidden Content

Hidden Content

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

ZukZuk Zuk , to niewiarygodne aby 36 posiadaczy tych kolumn oceniło na 5 poziom jakości grania Renaissance 90.ALE TAK JEST

NAPRAWDĘ. Patrzyłem jakis czas temu na ten ranking i oczom nie wierzyłem.Bardziej renomowane kolumny często droższe i muzycznie lepsze 'dostały' niepełną 5- 4,75 lub 4,65 w porywach.Te kolumny to jakiś fenomen ale nigdy nie udało mi się ich posłuchać mimo zaplanowanej podróży do Krakowa na odsłuch.Bardzo żałuję.

Hidden Content

Jak polubiłeś brzmienie kopułek Dynaudio to jesteś lekko ugotowany...to znaczy mało jaka góra się będzie Tobie podobała. Mi przypadły do gustu Thiel 2.4. Świetna przestrzenność, doskonały bas jak na ta cenę i wielkość. To po prostu świetne kolumny. Nowe 2.7 sa lepsze ale juz strasznie drogie. Co do Dynaudio to podłogowe kolumny sa bardzo drogie, te które grają interesująco. Thiel 2.4 z drugiej reki będą kosztować nie mniej niż z 12-13 tyś PLN ale moim zdaniem czasami w życiu warto zaszaleć. Koniec świata już blisko!!! A tak na serio to abyś poczuł różnice klas lepiej przyoszczędzić więcej i kupić coś na wiele lat. Chyba że lubisz zmiany i zabawy w ciągły upgrade...

Hidden Content

Zanim zamienisz kolumny może zgłoś się do producenta - z tego co wiem niedawno wypuścił minasy 2,5 drogi (chyba, że już takie masz). Inna zwrotnica, inny bas. Będzie najtaniej, jak ci nie będzie pasować - poszukaj czegoś innego. Nic nie tracisz a możesz tylko zyskać.

Hidden Content

Słucham tylko muzyki.

Jeśli nie masz awersji do produktów niemieckich, z których można wybrać także przeczące mitowi tzw. niemieckiego brzmienia to może takie(nie wiem czy można trafić używane):

Hidden Content

Słuchałem ich, są w tej cenie świetne, porządne duże i cieżkie skrzynie z dwoma 20cm wooferami, tylko wygląd trochę kontrowersyjny - trumiasty. Gdyby trafiły się używane to zmieściłyby się w Twoim budżecie .Jest też nowsza wersja ale jej nie słuchałem.

Hidden Content

Hidden Content

Nie sądzę ,żeby to MF pociągnęło R90. Polecanie tych kolumn niemal wszystkim jak to robi zukzuk jest bez sensu. To Heco jest własnie przedstawicielem typowego niemieckiego brzmienia czyli dość twardego. Słuchałem Minasów i nie sądzę, aby ich właścicielowi spodobały sie te Heco. Moim zdaniem bardzo dobrze wpisują się w twój gust smog Dali Grand. Naprawdę fajne głośniki.

Hidden Content

Guest Gość

(Konto usunięte)

To polecanie R90 nie jest bez sensu. To chyba najrozsądniejsza propozycja jak do tej pory. Idealne stoją teraz na Allegro za 5900zł. Jak nowe. Faktem jest, że MF nie pokaże ich możliwosci na 100%, ale i tak będzie dobrze. Z czasem nie ma problemu żeby autor nie dokupił drugiego pieca do bi-ampingu, albo nie pozbył się MF i nie zakupił czegoś wydajniejszego. W zakładanym budżecie się spokojnie zmieści. 8-10 tzł na piec i będzie bardzo dobrze.

Nie sądzę ,żeby to MF pociągnęło R90. Polecanie tych kolumn niemal wszystkim jak to robi zukzuk jest bez sensu. To Heco jest własnie przedstawicielem typowego niemieckiego brzmienia czyli dość twardego. Słuchałem Minasów i nie sądzę, aby ich właścicielowi spodobały sie te Heco. Moim zdaniem bardzo dobrze wpisują się w twój gust smog Dali Grand. Naprawdę fajne głośniki.

Nie sądzisz?

R90 pociągnie (ba - pięknie zagra) Nakamichi TA 4E (amplituner:)!!!

Jeśli rzeczony MF jest gorszy i słabszy od tego, to faktycznie:)

Znam to urządzenie. Faktycznie - z połączenia go z R90 może wyjść "klucha". Może...

Nadto - wzmocnienie ZAWSZE można sprzedać. Smog nie napisał, że MUSI zostać...

Polecałem tylko i wyłącznie wziąć pod uwagę w założonym budżecie oraz POSŁUCHAĆ, jeśli się da i ma ochotę.

Może nie podpasują ? (ciężki rock). Wielu w tej muzyce kocha brzmienie np. Paradigma...

Nie polecam tych kolumn omalże wszystkim - tylko tam gdzie widzę SENS ich stosowania.

Kolega chciał dodać potęgi w 30 m, przy zachowaniu innych cech - więc sądzę, że się nadadzą...

Hidden Content

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Pewnie tych Statementów w ogóle nie słyszałeś bo byś tak nie pisał. Heco ogólnie - tak, prezentuje albo raczej prezentowało przed laty typowe niemieckie brzmienie ale ten konkretnie model zupełnie przeciwnie, żadnej twardości żadnego bum cyk bum cyk, za to liniowość i neutralność, basy głębokie i niskie ale zupełnie niepodkreślone, dominuje wybitna średnica. Zresztą w teście, który przytoczyłem jest o tym więcej ale najważniejsze to posłuchać samodzielnie, czego doświadczyłem i mogę polecić. Też jestem przeciwnikiem "typowego niemieckiego brzmienia" ale z przed 5 i więcej lat. To się dawno zmieniło i takie firmy jak Canton, Magnat robią dobry sprzęt w cenie za jaki go sprzedają (o Audio Physic nie wspominając bo to trochę wyższa półka cenowa), który zrywa z tym mitem.

Hidden Content

Miałem przyjemność słyszeć kolumny,które posiadasz-zamiana zwrotki na 2,5drożną wiele wniesie.Volumen basu nie wzrośnie natomiast przybędzie kontroli i szybkości.Studio 16Hz ma na stanie Ariesy z Esotarem-może przy okazji posłuchasz.Kolumny ``vitage`` radziłbym pozostawić fanom takiego grania-w gołych ścianach dżwięk będzie męczący.

Hidden Content

Miałem parę starszych wzmacniaczy MF, w tym A 5, którego poprzednikiem podobno jest KW 250 s . Skoro piszesz, że szukasz potęgi brzmienia, głębszego basu, rodzielczości i masz problemy z ustawieniem kolumn posłuchaj Danish Physic 02. Kiedyś słuchałem połączenia set-u A5 z tymi kolumnami i spełniał takie kryteria. Grało to precyzyjnie, namacalnie i przestrzennie. Przy tym chyba dzięki lampkom w CD dźwięk był soczysty i bez wysuszenia.

Hidden Content

Hidden Content

Hidden Content

Nadto - wzmocnienie ZAWSZE można sprzedać. Smog nie napisał, że MUSI zostać...

Tak to można zawsze napisać. Smog nie napisał również ,że zamierza sprzedać MF więc prosze cię nie pisz takich rzeczy. Znam R90 i wiem ,że żeby "zagrały" to trzeba mocnego pieca. Amplitunera Nakamichi nie znam wiec się nie będę wypowiadał. Rozumiem ,że cię zabolało to co napisałem o polecaniu przez ciebie R90 ,ale naprawdę zmień nutę bo już mdło się robi o czytania jakie to nie wspaniałe są te Infinity.

Pewnie tych Statementów w ogóle nie słyszałeś bo byś tak nie pisał. Heco ogólnie - tak, prezentuje albo raczej prezentowało przed laty typowe niemieckie brzmienie ale ten konkretnie model zupełnie przeciwnie, żadnej twardości żadnego bum cyk bum cyk, za to liniowość i neutralność, basy głębokie i niskie ale zupełnie niepodkreślone, dominuje wybitna średnica. Zresztą w teście, który przytoczyłem jest o tym więcej ale najważniejsze to posłuchać samodzielnie, czego doświadczyłem i mogę polecić. Też jestem przeciwnikiem "typowego niemieckiego brzmienia" ale z przed 5 i więcej lat. To się dawno zmieniło i takie firmy jak Canton, Magnat robią dobry sprzęt w cenie za jaki go sprzedają (o Audio Physic nie wspominając bo to trochę wyższa półka cenowa), który zrywa z tym mitem.

Zgadza się nie słuchałem Heco ,ale oparłem się na zdaniu mojego dobrego kolegi z którym się zawsze zgadzam w kwestii brzmienia i który słuchał tych głośników. Ale ok mogę się mylić.

Hidden Content

Focal Electra 1027S lub BE.

Doadza troche zycia i detali do całości, a gładkość Musicala wyrówna ich drapieżność.

Rozważyłbym też Usher Mini One czy takie większe RLSy (nazwy nie pamiętam), ale tu raczej jest po łagodnej stronie.

Z pewną nieśmiałością dodaję temat, bo prawdziwy hi-end to nie jest, co najwyżej zaawansowane hi-fi. Liczę jednak na Wasze doświadczenia.

Do rzeczy.

Mój system to:

- Musical Fidelity KW 250s, czyli all-in-one na bazie serii A5 plus lampowe pre.

- Minas Anor Premium z wersji z esotekiem D260

Do tego kable itp.

Szukam kolumn podłogowych do pokoju ok. 30 m2. Pokój jest prostokątny, kolumny stoją na dłuższym boku, dlatego z pewnością łatwiej ustawić takie z BR z przodu.

Muzyka wszelaka od jazzowych klimatów, poprzez rocka, łagodne rzeczy i cięższe brzmienie. Ważniejsze jest to co lubię w Minasach a czego mi brakuje.

Minasy dają mi bardzo ładną barwną, nasyconą średnicę. Otwarte, dobrze osadzone wokale. Dobrą przestrzeń. Górę dość miękką ale przejrzystą.

Uwielbiam emocje w brzmieniu i nie znoszę ostrej góry.

Chciałbym zachować przede wszystkim emocjonalność, średnicę, ale dodać potęgi brzmienia, głębszego basu, rodzielczości. MF to bardzo muzykalny sprzęt, który stawia bardziej na odbiór całości, Minasy też. Trochę tego za dużo na raz. Kable głośnikowe mam neutralne, raczej nie wnoszą swojego charakteru.

Tytuł tak sformułowałem, bo widzę po ogłoszeniach, że obecnie takie są realia cenowe.

Z kolumn, które na razie mnie teoretycznie zainteresowały (widziałem ich oferty) to:

- Cabasse Iroise 500

- Dali Grand

- Coś z Thiela

- Jamo Concert 11

Co jeszcze warto wziąć pod uwagę?

Wszystkiego nie odsłucham, bo rozsiane po Polsce. Muszę się jakoś zawęzić.

Hidden Content

--

Jeśli chcesz poznać cywilizację...posłuchaj jej muzyki - Konfucjusz

Można podjąć ekstremalne ryzyko za stosunkowo niewielkie pieniądze:

Hidden Content

Nie słuchałem, ale pamiętam na forum gdzieś dyskusję na temat tych "niemieckich" chińczyków, które wg jednych biją na głowę wszystko do 10 tys. zł , a wg innych są warte co najwyżej tyle ile ważą. Na pewno wyglądaja interesująco, coś w stylu sonus faber, także skrzynie duże i ciężkie oraz dwa solidne basy mogą dać ciekawy efekt. Jednak powatrzam: nie słuchałem więc nie wiem nic na temat brzmienia.

Hidden Content

Hidden Content

A czy duński Avance tez nie robi czego podobnego sonusowatego? I czy czasem nie na tych samych przetwornikach? Tak czy siak, to moze grac, ale jak kupisz, to raczej potem latwo nie odsprzedasz.

Hidden Content

--

Jeśli chcesz poznać cywilizację...posłuchaj jej muzyki - Konfucjusz

Swoją drogą ciekawa koncepcja:kupowanie kolumn na wygląd.

Wygląd uwzględnia potężna większość kupujących. Nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę i nie dla wszystkich jest on rzeczą najważniejszą.

Hidden Content

Less is more

Everything Should Be Made as Simple as Possible, But Not Simpler ...

Avance to duński był kiedyś,teraz to chińska firma.Swoją drogą ciekawa koncepcja:kupowanie kolumn na wygląd.

Dlatego napisałem, że to ekstremalne ryzyko, bo kosztują tylko albo aż bodajże 3800 zł używane, nowe nie wiem ile, a kilku forumowiczów, którzy ich słuchali pochwalili, byli też tacy co skrytykowali lecz nie ma pewności czy słuchali. Wygląd to tylko bonus jeśli grają dobrze, więc zawsze przed kupnem jeśli się da to przede wszystkim posłuchać, a najlepiej u siebie w domu, ale co ju gadam jakby to były jakieś prawdy objawione.

Hidden Content

MF na razie zostaje. Musiałbym sporo dołożyć, bo korzystam także z Daca, który ma na pokładzie.

Mocowo myślę, że może sporo pociągnąć 250/8 400/4.

Zacząłem też rozważać zmianę zwrotnicy na 2,5, bo dostałem fajną ofertę od Studio 16Hz. Nie zamykam w tej chwili żadnych z możliwości. Propozycji sporo. Doceniam (brat ma spendory SP100) tradycyjne konstrukcje, ale raczej skłaniam się ku nowszym.

Zainteresowaliście mnie kilkoma modelami. Z pewnością muszę posłuchać Audio Physic, bo nie miałem okazji, a od zawsze jakoś mnie ich droższe modele ciekawiły.

Ktoś miał doświadczenie z Audio Physic Virgo ileś tam albo Cabasse Iroise 500?

Hidden Content

Panowie, dzięki za rady. Najbliższy plan to jednak zmiana zwrotnicy w Minasach na 2,5 a potem zmiana lamp w KW250. Jest jednak jeszcze sporo potencjału w obecnym sprzęcie i można go wyzwolić za nieduże pieniądze.

A co dalej, zobaczymy...

Hidden Content

Miałem okazję bezpośrednio słuchać minasów i akustyka opartego na hds 180 i vifa xt25 i szczerze to wraz z kolega nie bylismy w stanie odpowiedzieć na pytanie, która para kolumn brzmi lepiej. Inny charakter grania był.

NIe wpsomnę, że przejście z akustyków na eposy czy gsy była bardzo duża więc może warto przejść jednak na wyższy poziom kolumn.

Hidden Content

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Może fakytycznie warto zostać przy Minasach i trochę je ulepszyć? (Ew. załadować na górę T330D jeśli się zmieści :-) ) Wydaje mi się że w tym pułapie cenowym nie bedzie łatwo znaleźć kolumny we wszystkim lepsze od MA Premium.

Hidden Content

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Jeżeli nie duża kasa to warto spróbować.

Hidden Content

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Zanim zamienisz kolumny może zgłoś się do producenta - z tego co wiem niedawno wypuścił minasy 2,5 drogi (chyba, że już takie masz). Inna zwrotnica, inny bas. Będzie najtaniej, jak ci nie będzie pasować - poszukaj czegoś innego. Nic nie tracisz a możesz tylko zyskać.

przylaczam sie do postu Krzysia, zglos sie do Grzegorza i zrob modyfikacje, najmniej bedzie to kosztowac, a moze okaze sie ze jest to czego dokladnie oczekujesz.

minasy to fajne kolumienki.

esotek gra rzeczywiscie bardzo gladko, ale moze morel elite na wymianke, ale to juz z producentem.

na ostatnim odsluchu slyszalem nowe monitorki i wolnostojace tegoz samego producenta.

chyba w tym przedziale canowym ciezko bedzie ci wiecej zdzialac.

basior to nie wszystko, ale tez zrodlo na tutaj wiele do powiedzenia.

moze jakis Dac?? tutaj bym sie pokusil o odsluch mcgyverowej produkcji z lampka.

pozdrawiam

Hidden Content

• Pokaż nowe odpowiedzi
  • Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
    • Create New...

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
    The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.