Jump to content
IGNORED

Dżwięk analogowy a jakość odtwarzacza

heilongijang

Recommended Posts

Witam, jak w temacie.

Chciałbym odsluchiwac muzyke w jakośći analogowej sprzet który mam to : b. dobrej klasy audiofilskie sluchawki (nie w nich tkwi problem). Dotychczas sluchalem dzwięku cyfrowego podpinajac je do zwyklego odtwarzacza mp3, czuje jednak ze trace na tym, planuje wiec zakup DAC-a od hifi mana.

Teraz pojawia sie moje pytanie czy po podlaczeniu DAC-a do mojego slabego odtwarzacza mp3 jakosc jego samego oraz jakosc muzyki którą na nim mam w dalszym ciągu bedzie miala znaczenie? Czy DAC pozatym ze zmieni muzyke w analogową zmieni równiez jej jakość? jest to model hm101. Podsumowujac czy musze zmienic mp3.

Uprzejmie prosze o prosta odpowiedz najlepiej jakiegos audiofila który siedzi w temacie i jest to dla niego chleb powszedni z góry serdeczne dzieki

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Audiofile raczej nie siedzą w temacie formatu mp3 :)

Hidden Content

<iframe src='http://gunclub.ea.com/pl/profile/12192e93-377a-4251-95e2-3177f9f381d4/embed' height='410' width='468' scrolling='no' ></iframe>

Nie jestem audiofilem (pfuj, jakich brzydkich słów Kolega używa), ale jako meloman powiem iż mp3 to format stratny, czyli po ludzku jeśli coś jest przerobione na mp3 to jest wykastrowane z części dźwięku - im niższe bitrate tym większa kastracja. I jeżeli czegoś już nie ma to tego nie usłyszysz. Jeśli już to pliki flac, albo pokrewne. Z mp3 szkoda czasu na zabawy.

Ale to tylko zdanie melomana, a nie (pfuj) audiofila.

Hidden Content

Guest tomasz dudzinski

(Konto usunięte)

Audiofile raczej nie siedzą w temacie formatu mp3 :)

Chyba ,że psełdo :)

Tylko trzeba sobie zadać pytanie , czy słuchamy dzwięków czy muzyki .Bo słuchając w formacie mp3 o muzyce mozna zapomnieć :(

Nie wiem w sumie czy to jakaś prowokacja, ale dziwi mnie fakt, że jeszcze nikt zadał pytania w jaki sposób kolega chce połączyć swój odtwarzacz mp3 z tym przetwornikiem :)

Hidden Content

Dotychczas sluchalem dzwięku cyfrowego podpinajac je do zwyklego odtwarzacza mp3, czuje jednak ze trace na tym, planuje wiec zakup DAC-a od hifi mana.

To tez jest dobre.

Jak to sie podlacza cyfrowo sluchawki do playera?

Hidden Content

?👈

Wyszło jasno z waszych odpowiedzi ze to pOLSKA, prawie każdy zamiast slużyc poradą bo do tego jak mniemam służy to forum wylewa na mnie swoje frustracje, no moze poza pierwsza wmiare merytoryczną odpowiedzia. Dla mnie audiofil to ktos kto lubi dzwiek to chyba najprostsze skojazenie zreszta nvm. Wiec prosze kulturalnie i grzecznie bez hejtu, powiedzcie mi jak odsluchiwac muzyki która jest wydawana w formacie mp3 przez jej autorów (odbiegając juz od tego co to za artysci skoro wydaja na mp3), tak aby wydowbyc jej najwieksza glebie i potencjal, znam temat muzyki bardzo głęboko jednak nie od strony jakosci lecz tresci, tresc w brzydkiej jakosci dla mnie i tak jest piekna jednak chcialbym poznac maksymalnie dobre oblicze tej tresci. Z góry dziekuje za odpowiedzi. Serdecznie polecam wychillowac sie troche spokojnie pomyslec zrelaksowac sie... PEACE

Hidden Content

mp3 to kompresja stratna. Zakup lepszego DAC nie rozwiąże problemu kiepskiego pliku mp3. Inna sprawa że do wysterowania nie jednych słuchawek potrzeba wydajnego napędu (np. DAC z wzmacniaczem słuchawkowym). Nie wiem co u Ciebie generuje problemy z dźwiękiem - kiepskie pliki czy "napęd" nieradzący sobie z obciążeniem którym są słuchawki. To już trzeba sprawdzić doświadczalnie (weź oryginalną płytę, zripuj przy pomocy programu EAC do wav i zobacz czy dźwięk się zmienił (inna sprawa że płyta może być kiepsko zrealizowana i koło się zamyka)

Hidden Content

Dla mnie audiofil to ktos kto lubi dzwiek.

I tu należałoby dodać, w najlepszej jakości,np:(Flac,CD,Vinyl,SACD,WAV,DVD-Audio),ale nie mp3.

Hidden Content

<iframe src='http://gunclub.ea.com/pl/profile/12192e93-377a-4251-95e2-3177f9f381d4/embed' height='410' width='468' scrolling='no' ></iframe>

Hmm Dzieki wielkie za sumienna odpowiedz. Sprawa wygląda tak, nic nie generuje u mnie problemu z dzwiekiem jest dla mnie "ok". Poprostu zdobylem opienie niejako mojego autorytetu w dziedzinie muzyki której slucham, o tym ze dzwiek cyfrowy czyli jak mniemam mp3 - jest stratny w stosunku do analogu. Sprawa jest prosta - Chce odsluchiwac pliki mp3 (bo nie moge swojej muzyki pozyskac w innym formacie). Sluchawki mam (graja swietnie to sennheiser hd 565 avation - chyba z przed 30 lat w kazdym razie napewno ich nie zmienie). Pytanie brzmi co mam zrobic zeby odsluchiwac tej muzyki w najlepszy z mozliwych sposobow (jesli chodzi o jej jakosc).

Dodam jeszcze ze mój "naped" to zwykla mp3, tak sobie po chlopsku kombinuje, ale nie wiem czy to osiagalne wiec zanim stado internetowych frustratów zrowna mnie z blotem... Gdybym wypalil muzyke która mam na plycie cd to to bedzie dzwiec analogowy? Nie wiem sam to zupelnie nie moj temat, ale wiem ze gdyby ktos spytal mnie o tematy w ktorych siedze to odpowiedzial bym mu szybko i jasno co i jak ma zrobic badz czego nie osiagnie:) Serdecznie pozdrawiam tych co lubią dzwieki no i kolejny raz wielkie Dzieki...

Hidden Content

Gdybym wypalil muzyke która mam na plycie cd to to bedzie dzwiec analogowy?

Wypalanie płyt z plików mp3 nic tu nie zmieni.Mp3 to kompresja stratna bezpowrotnie.

Pytanie brzmi co mam zrobic zeby odsluchiwac tej muzyki w najlepszy z mozliwych sposobow (jesli chodzi o jej jakosc).

Postarać się o nagrania w lepszej jakości,to przede wszystkim,i pomyśl o lepszym źródle dźwięku "napędzie"

(bo nie moge swojej muzyki pozyskac w innym formacie)

To co to za muzyka jak tylko wydawana w takim formacie?

Jak to się mówi "z gówna bata nie ukręci"

zanim stado internetowych frustratów zrowna mnie z blotem...

Nikt cię tu z blotem nie miesza ,takie są poprostu fakty.Obrałeś sobie zły kierunek do osiągnięcia dobrej jakości dźwieku.

Hidden Content

Powiedz w końcu jaki to player!

Niech będzie że te słuchawki są dobre. Od playera teraz zależy wszystko. Nie ma takiego playera, który ma wyjście cyfrowe na zewnętrzny DAC, którego ty rozważasz kupić. Są Grajki wysokiej klasy które pracują też jako DAC. One same w sobie są takie dobre że nie trzeba do nich nic podłączać tylko słuchawki. Napędzą każde. To np. Colorfly C4, czy Iriver AK100.

Ale są drogie.

Dalsze porady mają sens gdy wiemy co to za źródło z którego słuchasz.

Hidden Content

DAPHILE, Arcam irDac, Musical Fidelity A3, Paradigm studio 40.4 + REL T5,ibasso DX120,DX100, Iriver H140 eph100 HD650. 

Gdybym wypalil muzyke która mam na plycie cd to to bedzie dzwiec analogowy?

Nie. Dźwięk będzie miał dalej wyciętą część pasma. Swego czasu czasu Creative w kartach X-FI zrobił funkcję uzupełniającą brakujące pasmo. Taki dźwięk nie bardzo jest zgodny z oryginałem ale niektórym odpowiada. Czy Tobie będzie - musisz sam posłuchać. Karty kosztują grosze, więc możesz próbować. Generalnie mp3 jest kiepskim formatem. I ciężko tu coś doradzić.

Hidden Content

To jakieś nieporozumienie. Chcesz mieć dźwięk analogowy z pliku mp3!?

Mało jest ludzi którzy odróżnią dźwięk z CD od winyla, a Ty chcesz mieć dźwięk winyla na przenośnym pleyerku w formacie mp3!? Nie mogę ogarnąć......

Hidden Content

DAPHILE, Arcam irDac, Musical Fidelity A3, Paradigm studio 40.4 + REL T5,ibasso DX120,DX100, Iriver H140 eph100 HD650. 

mp3 jest stratne wobec CD i wobec FLACa(takie coś jak mp3 tylko właśnie bezstratne) ale to wszystko to CYFRA - sygnał składający się z zer i jedynek, który dopiero potem za sprawa konwertera cyfrowo analogowego(DAC) zmienia się w analogowy(co idzie do słuchawek)

analog to masz z winyla

jeśli chcesz słuchać w jak najlepszej jakości, musi to być koniecznie mp3, to nic poniżej 320kbps - bo są też różne rodzaje mp3

nie ma takiego sprzętu, który by Ci zrobił z mp3 format bezstratny, i skoro słuchasz tego na mp3 playerze, to możesz kupić lepszy(który lepiej konwertuje sygnał cyfrowy na analogowy) i zmienić słuchawki na lepsze, bo niby jesteś z nich zadowolony, ale szukasz lepszego dźwięku, a tak naprawdę największą zmianę na lepsze będziesz miał po zmianie słuchawek

jeśli słuchawki zostają to dużo nie wykombinujesz

Hidden Content

Jak się chce mieć tanio analog to gramofon trzeba kupić. Bez tych wszystkich bitów sritów, przetworników analogowo-cyfrowych.

to już nie tak tanio.?Sam wiesz jak to jest,ale warto.:)

A mp3 to ....

Hidden Content

Poczytaj tu

Hidden Content

i tu

Hidden Content

""Czy DAC poza tym ze zmieni muzyke w analogową zmieni równiez jej jakość?""

Każdy odtwarzacz CD, każdy player mp3 zmienia ścieżkę audio na dźwięk (analogowy). Inaczej nic byś nie usłyszał.

Chyba musisz się doedukować.

Hidden Content

Hidden Content

Hidden Content

Oj, ale się chłopie władowałeś.

Masz spore wymagania ale nie te środki tzn nie ten format.

Sam jestem audiofilem ale do samochodu czasem mam na CDR pliki mp3-320kb.

To jedyne mp3 strawne ale tylko jeśli sam robisz je bezpośrednio z CD.

Te dostępne w sieci to najczęściej 128kb albo 160kb przerobione na 320kb a to nic nie pomaga

bo mp3 jest formatem stratnym i coś zripowane raz np dp 160kb traci tak dużo informacji że brzmienie

jest suche, blade i kiepskie.Można potem przekonwertować taki mp3-160kb do WAVe ale utracone informacje

nie powrócą i jakość nie będzie lepsza.

Są już na rynku dobre przenośne odtwarzacze mp3 które odtwarzają też lepsze formaty jak FLAC czy WAVE i nawet mogą mieć wyjście

na zewnętrzny DAC ale wpierw trzeba mieć zasoby muzyczne w tych formatach a ty jak napisałeś masz zasoby tylko w mp3.

Żaden DAC nie poprawi jakości muzyki z mp3!!

A do brzmienia analogowego to jeszcze dalsza droga.

Musiałbyś celować w DAC-i na powiomie 10tys w górę a tak na prawdę nawet droższe.

Daj sobie spokój, szukaj płyt w mp3-320kb albo sam ripuj na komputerze z płyt CD ale zawsze w jak najlepszej jakości

mp3-320kb.

Hidden Content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.