Skocz do zawartości
IGNORED

Problem z podłączeniem kina by dźwięk z TV szedł przez głośniki kina domowego - PIONEER VSX-521


fimax

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich.

Jeżeli był już ten temat to najmocniej przepraszam.

Mam problem z podłączeniem kina domowego tak aby dźwięk z programów telewizyjnych szedł przez amplituner a następnie na głośniki kina.Wiem, przy dobrym telewizorze dźwięk automatycznie idzie przez kabel HDMI do amplitunera i na głośniki kina. Jednak w tym przypadku ten telewizor jest strasznie okrojony... Nie ma wejścia OPTICAL.

Będę wdzięczny za pomysły. Zamieszczam zdjęcia amplitunera i wejść TV.

 

Amplituner:

PIONEER VSX-521

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

TV:

Toshiba 37AV501P

 

 

Za pomoc z góry dziękuję

post-47624-0-16501500-1355945675_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw powiedz skąd bierze się sygnał AV do telewizora , tzn. czy masz jakiś dekoder satelitarny itd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw powiedz skąd bierze się sygnał AV do telewizora , tzn. czy masz jakiś dekoder satelitarny itd.

Nie mam żadnego dekodera. Po prostu zwykła antena

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dźwięk z TV do ampli wyciągniesz przewodem EURO-RCA

kabel-2-0m-euro-rca-audio.jpg

Mała uwaga z mojej strony: takie połączenie będzie działać wyłącznie z analogową głowicą wbudowaną w TV, jeśli przełączysz źródło na AV1, AV2 itd. to dźwięk wciąż będzie pochodził od głowicy TV!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc. Jak kupię kabel i podłącze dam znać czy zadziałało. Teściu kupił 4 lata temu ten telewizor na euro 2008 bo był na promocji. Ale jest tak okrojony ten TV że masakra.

Jeszcze raz dziękuję za pomoc :)

Pozdrawiam wszystkich :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mówisz , że nie działa przez HDMI ( jeżeli dobrze wszystko podłączyłeś i poustawiałeś w amplitunerze ) tzn ., że HDMI telewizora nie ma ARC ( kanału zwrotnego ) , ja bym jednak na twoim miejscu sprawdził te HDMI ( HDMI 1 , HDMI 2 ) odpowiednim kablem i przy odpowiednim wpięciu do amplitunera i przypisaniu w tymże amplitunerze do wejścia które wybrałeś .

 

 

Jeżeli hdmi nie ma zwrotnego kanału , to kup taki kabel proponowany wcześniej lub adapter bez kabla , tylko z przełącznikiem Out i Input , będzie prościej :

 

CAB065-01.jpg

 

adp_scart_adp_2.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za porady.

HDMI mam 2 kable i oby dwa sa sprawne. Odtwarzać Blu-ray normalnie działa na tych kablach. Sprawdzałem oby dwa wejścia HDMI w TV. Ten telewizor jest po prostu do bani. Jutro postaram się kupić albo kabel albo przejściówkę i dam odpowiedź czy zadziałało.

 

Dziękuję za zainteresowanie się moim problem i dziękuję wszystkim za porady :)

Pozdrawiam :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy analogowo 2x RCA nie można połączyć?

 

Chyba można bo tam jest wyjście Audio L R , tylko w mętny sposób opisane , lub w ogóle nieopisane .

 

, pytający próbował ? , jeśli próbował to powinien wybrać w ampli " wybieranie sygnału analogowego "

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem. Ustawiłem w amplitunerze na analog. Jedyny efekt jaki sie pojawił to taki gdy dotykałem wtyczek słychać w głośnikach charczenie. A dźwięku z TV dalej nie było. Próbowałem wszystkiego co było w instrukcji i niestety nie zadziałało. Dlatego też zwróciłem się do was koledzy o pomoc. Jednym ze sposobów było podłączenie na wejście OPTICAL ale telewizor nie posiada.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba można bo tam jest wyjście Audio L R , tylko w mętny sposób opisane , lub w ogóle nieopisane . "

 

 

Raczej niekoniecznie, z przytoczonego zdjęcia powyżej jedynie gniazda SCART/EURO realizują przesył sygnału w dwie strony. Pozostałe to tylko wejścia więc audio do amplitunera wyciągnie jedynie za pośrednictwem złącza EURO-RCA. Jak wspominałem wyżej dźwięk będzie pochodził wyłącznie z analogowej głowicy TV.

Nawet wejście AUDIO L R dla gniazda HDMI1 to jakaś hybryda.. pewnie dla przejściówki DVI-HDMI, który prześle wizję po HDMI a dźwięk tylko analogowo L R (lub coś w tym stylu) - połączenie z komputera bez wyjścia HDMI.

Zresztą strony 7-9 instrukcji wszystko wyjaśniają:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy.

Dziękuję za porady. Kupiłem przełączkę i działa dźwięk :) Tak że bardzo ale to bardzo dziękuję wszystkim!

Życzę wesołych i rodzinnych świąt oraz smacznego Karpika dla was i całej rodziny :)

Pozdrawiam :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 30

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.