Skocz do zawartości
IGNORED

Audirvana kontra Amarra


Marek Lacki

Rekomendowane odpowiedzi

Który lepszy? Kto porównywał i jakie ma wnioski? Oba są programami na MAC do odtwarzania muzyki przez USB.

Piszcie wyłącznie na ten temat, bez wodolejstwa, bez dygresji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Amarry ktoś jeszcze używa ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pure Music,a najlepiej na Macu zainstalować windows i JPLAY + Foobar lub JRiver Media Center

Jplay w Polsce nie jest traktowany jak program klasy High-End. :D Byla ozywiona i tworcza dyskusja ale wg moderatora MLB temat zostal wyczerpany i zaprasza sie dyskutujacych do wypowiadania sie w innym watku nie tak szlachetnym jak High-End, w dziale PC audio. Wiec ja bym bardzo uwazal z ta instalacja takiego malo High-endowego programu na terenie Polski. Co innego za granicami kraju tam juz ten program ma inny status. Wiec moim zdaniem Jplay tak, ale nie na terenie Polski :D

Malo tego ja bym tez uwazal z pisaniem o Jplay-u tutaj bo temat moze byc przeniesiony do dzialu PC-audio :D

 

Pozdrawiam StasioP

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak na powaznie w obecnej chwili Mac niestety wymiekl przy konkurencji Windowsa i Jplaya 5 beta.

Moim zdaniem nie ma alternatywy.

 

p.s. pewnie znowu bede posadzony przez MLB o komercyjna reklame JPLAY-a :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry za offtop, ale mam pytanie -

czy w Windows 8 jest kompatybilny z Windowsem 8 Mobile? Tzn. chodzi mi o to czy za pomocą np. Nokii Lumii możemy sterować jakimś programem (np. właśnie JPlayem) na Windowsie 8 na laptopie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co jest złego w normalnej instalacji i sterowaniu przez JRemote ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale najlepiej to grac przez mini-Jplaya duza roznica brzmieniowa no ale ze sterowaniem nici.. ale warto warto :)

 

I znowu ten JPLAY ojejku ludzie poszaleli :D :D :D :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jest JRemote na Windows? Nie wiem, dlatego pytam.

Wszyscy tak chwalą PC Audio i tak sobie myślę, czy nie by sprzedać CD i kupić dobrego DACa, np. Scarlattiego.

 

 

 

 

Już nie offtopuje...

chociaż w sumie to trochę na temat :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle ze warto ... ja tak zrobiłem.

 

JRiver instaluje sie na kompie z Windowsem, a całością steruje się przy pomocy aplikacji JRemote na iPada lub iPhona. Rewelacja. Komputer może być nawet bez monitora.

 

JPlay w opcji tylko dla orlow :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To programem zainstalowanym na Windowsie można sterować aplikacją z iOSa? No to elegancko!

Kurde, chyba trochę do tyłu jestem z nowninkami... ;]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Braaaaacie .... to się nazywa postęp :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I pomyśleć, że spędzam przy komputerze 12h dziennie :)

 

A propos Amarry... skoro już jej nikt nie używa, to czemu na (chyba poprzednim?) AS audiofast z niej grał? No chyba, że przez rok już wyszło tyle hajendowych programów, że na tą chwilę Amarra jest bee :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak na powaznie w obecnej chwili Mac niestety wymiekl przy konkurencji Windowsa i Jplaya 5 beta.

Moim zdaniem nie ma alternatywy.

 

p.s. pewnie znowu bede posadzony przez MLB o komercyjna reklame JPLAY-a :D

 

popatrz - a taki Srajan Ebaen używa Maca i Pure Music / Audirvany. To trochę większy autorytet w audio niż niejaki StasioP.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I pomyśleć, że spędzam przy komputerze 12h dziennie :)

 

A propos Amarry... skoro już jej nikt nie używa

...chyba nie bierzesz tego na poważnie ;) (?)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autor wątku pyta o Amarre i Audirvanę.

Dla ludzi którzy się pożegnali z PC instalowanie Windowsa na mac to chyba nie najlepsze wyjście.

 

Próbowałem wszystkich trzech jeszcze (Pure Music)i zostałem przy zwykłym Itunes.

Wszystkie te aplikacje robią coś z dźwiękiem, nie wiem co, nie znam się na tym.

Grają niby ładniej, dźwięk jest gładszy ale mam wrażenie że siada energia w średnicy atak i drive.

Przynajmniej na moim systemie i przy moich oczekiwaniach.

Jest też program "Bit Perfect" w apple store za 9 euro, nie próbowałem jeszcze.

 

Chłopaki chyba sprawdzali kiedyś i Itunes i jest Bit Perfect.

Chyba jestem uczulony na wszelkiego rodzaju upsampling w tych programach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

Myśle ze warto ... ja tak zrobiłem.

 

JRiver instaluje sie na kompie z Windowsem, a całością steruje się przy pomocy aplikacji JRemote na iPada lub iPhona. Rewelacja. Komputer może być nawet bez monitora.

 

JPlay w opcji tylko dla orlow :)

Smartfonem na Androidzie też się da - wystarczy zainstalować Gizmo. Pomijam fakt, że "koszerni" MACowcy niedługo nie będą musieli kombinować - trwają prace nad JRiverem na MACa -

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, na moim Macu mini Mountain Lion, instalowałem Audirvane Amarre i Pure music, (podłączone usb WW Starlight do Calyx'a 24/192, rca do wzmaka, biblioteka na zewn. NAS,) i po wszelkich testach wykupiłem licencje na Pure music'a. Resztę odinstalowałem,

 

Audirvana - ciut inaczej, może lekko lepiej niż czysty itunes.

Amarra - ładnie, żywo, mocno i szczegółowo

Pure music - przepaść miedzy Audirvana, prawie jak Amarra :) tylko dużo taniej, po dłuższym słuchaniu Amarra jakby na plus, ale cena i prostota puremusica zwyciężyły.

 

Po aktualizacji do Itunes 11 jest mały problem z gapeless w puremusicu, łatają to,

 

Remote App też dostało aktualizacje i działa teraz duuuużo szybciej, po za tym jest ładniejsze i uproszczone.

 

Instalowanie windy na MAC'u uważam za przegięcie, miałem windowsa z Jriverem, i grało fajnie, ale krząkniecia i pierdnięcia przycięcia były. Co chwile coś albo trzeba resetować albo zmieniać.

 

A tak mac mini sobie stoi, budzisz go włączając Remote na ipadzie iphonie, usypia sie Rowremote, powylaczane aktualizacje, Spotlighty, i bez dotykania cudowania działa sobie samo, nawet nie kumata osoba nie wie że komputer tam jest w tej srebrnej skrzyneczce :) a i XMBC czasem odpalę obejrzę film.

 

Także dla autora wątku - jak masz klocki jak Elb z zewnętrznym zegarem atomowym i itd itp - AMARRA, dla przyzwoitych klocków typu Calyx itd Pure music, zresztą jakieś testy czytałem porównywali wszytskie i Puremusic jest Best Buy. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość SlawekR

(Konto usunięte)

Autor wątku pyta o Amarre i Audirvanę.

Dla ludzi którzy się pożegnali z PC instalowanie Windowsa na mac to chyba nie najlepsze wyjście.

 

No, to by było dość dziwne, pakować się specjalnie w MACa, żeby nie korzystać z jego benefitów systemowych w kwestiach audio. Choćby natywnej obsługi USB Audio Class 2, a której próżno szukać w Windows.

 

Próbowałem wszystkich trzech jeszcze (Pure Music)i zostałem przy zwykłym Itunes.

Wszystkie te aplikacje robią coś z dźwiękiem, nie wiem co, nie znam się na tym.

Grają niby ładniej, dźwięk jest gładszy ale mam wrażenie że siada energia w średnicy atak i drive.

Przynajmniej na moim systemie i przy moich oczekiwaniach.

Jest też program "Bit Perfect" w apple store za 9 euro, nie próbowałem jeszcze.

 

Chłopaki chyba sprawdzali kiedyś i Itunes i jest Bit Perfect.

Chyba jestem uczulony na wszelkiego rodzaju upsampling w tych programach.

 

Osobiście również używam Pure Music. Autor wątku powinien go uwzględnić w rozważaniach. Oczywiście nikt nie każe używać żadnych upsamplingów. Przeciwnie, jedną z jego istotniejszych dla mnie funkcji jest autoresolution, dopasowujący "automatem" konfigurację do odtwarzanego pliku. W gołym Itunes, trzeba wachlować konfiguracją z poziomu okna midi - audio. A i tak warto zdawać sobie sprawę, że większość tych aplikacji opiera się o "core" Itunes. wi To są w sumie nakładki, które dodają różne rzeczy ułatwiające życie.

 

A tak w kwestii formalnej z postu pierwotnego, żeby trzymać się ścisłej terminologii, to nie są programy, cytat: "do odtwarzania muzyki przez USB". Równie dobrze radzą sobie z każdą inną formą przeniesienia dźwięku na zewnątrz z MACa. Pierwotnie większość porządnych interfejsów audio współpracujących z tym środowiskiem była na FireWire, które jest dość powszechnym i naturalnym interfejsem dla tego środowiska i zaryzykuję twierdzenie, że w niektórych aspektach wręcz lepszym. Równie dobrze spisują się też, asynchroniczne źródła sygnału cyfrowego, korzystające z AirPlay.

Więc nie szufladkowałbym tych programów ściśle pod interfejsy USB.

 

 

A tak na marginesie, tak zawsze nas Koledzy z działu Hi-End napieprzają, że nie w temacie, a ja tu widzę konkretnego offtopa. Nawet Stasiop nie wytrzymał i wcisnął się z windowsowym Jplayem.

 

....

Jest też program "Bit Perfect" w apple store za 9 euro, nie próbowałem jeszcze.

.....

 

 

A to jest tak naprawdę narzędzie do auto sample rate. Reszta "fiuczerwsów" to dithering, upsampling i tym podobne rzeczy. Poza tym to stosunkowo "czysta" nakładka na Itunes. Jego się kupuje w zasadzie wyłącznie dla tej jednej funkcji, jeśli ktoś jej potrzebuje, czyli autoprzełączania częstotliwości próbkowania, w zależności od typu odtwarzanego sygnału. Jeśli komuś to zbędne, to odradzam, bo nic w nim poza tym ciekawego nie ma tak naprawdę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtrącę dwa słowa. Osobiście używam itunes prawie do każdego formatu oprócz flac, bo ten nie jest obsługiwany. Do tego zakupiłem PureMusic. W itunes wyłączamy wszystkie ulepszacze dźwięku i mamy bit perfect. Amarra jakoś mi nie leży tak samo jak Audirvana.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zgrywam do bezstrantych AIFF programem XLD który jest zgodny z Accurate Rip

Można nim też przekonwertować flaca do AIFF.

 

Flacami nie zaprzątam sobie głowy, kilka albumów kupiłem na HD Tracks celem porównania do posiadanych wydań na CD ale nie jestem pewien czy brzmią lepiej niż ripy moich płyt.

Takie zawracanie dupy z tą wysoką rozdzielczością.

Jak jest kiepsko nagrany album to mu nic nie pomoże.

Jak jest dobrze, co ostatnio nawet się często zdarza to wystarczy mi jakość CD i tak gra zajebiście.

Poza tym płytę można odłożyć do kolekcji na półce.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

A tak na powaznie w obecnej chwili Mac niestety wymiekl przy konkurencji Windowsa i Jplaya 5 beta.

Moim zdaniem nie ma alternatywy.

 

p.s. pewnie znowu bede posadzony przez MLB o komercyjna reklame JPLAY-a :D

Niestety, nie mam bezpośredniego porównia, na macu nie mam już windowsa. Słuchałem Jplaya na laptopie Samsunga. W moim systemie brzmiał gorzej (dla mnie) niż Audirvana. Z tym, że Audirvana z Maca Pro. Nie wiem skąd Twoje przekonanie o bezwzględnej wyższości windowsa.

 

Na codzień używam Audirvany. Dźwięk z lepiej kontrolowanym basem, lepszą informacją przestrzenną niż Amarra. Amarry używam do ostrzej zrealizowanych nagrań, gdy chcę je uspokoić. Ma skłonność do zaokrąglania dźwięku. Mimo że bas jest słabszy niż w Audirvanie, to znacznie gorzej kontrolowany i mniej detaliczny. Ogólnie cierpi mikro i makrodynamika.

Pure Music ma dobry interfejs, ale brzmienie podobne do Amarry. Za to lepiej współpracuje z iTunesem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 12

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.