Jump to content
IGNORED

nowy sprzęt do amatorskiego studia vs stary sprzęt


Internetowy

Recommended Posts

Witam, Miło mi powitać wszystkich. Szukałem jakiegoś forum żeby się poradzić no i trafiłem do Was. Obecnie jestem w posiadaniu zestawu Audigy 2ZS (PCI) + Denon dra-335r + Tonsil Zg30. Całość gra znośnie. Jednak mam mały pokój, tonsilie stoją za moimi plecami bo nie mam aż tyle miejsca na biurku , taki odsłuch jest bez sensu. Sprzęt służy do odsłuchu muzyki stereo, gatunki to głównie rap, rock po ostry metal oraz do amatorskiej produkcji bitu pod rap. Głośniki mimo regeneracji są już wysłużone. Podam kilka wariantów jakie biorę pod uwagę i proszę żebyście dodali coś od siebie czy w ogóle będzie lepiej i czy warto :)

- karta dźwiękowa pokroju Audiotrak Maya u5 (mile widziana zew. ponieważ kumpel może przychodzić z lapkiem) - czy coś godnie zastąpi 2ZS?

- Zostawić Denona i dokupić do tego monitorki w cenie do 600zł

- pozbyć się wszystkiego i postawić na zestaw w stylu Microlab solo 6c, pro3, edifier r2600.

Na temat Solo opinie są różne głównie dlatego że jak były kupowane x lat temu za 300zł to stosunek jakość/cena był w porządku a teraz?

Czy taka zamiana na zestaw kompaktowy nie okaże się gorsza? Dziękuje z góry za aktywność w tym temacie :)

Link to comment
Share on other sites

To nie jest najlepsze forum, jeśli chodzi o sprzęt studyjny :) Ale ja bym ci poradził z własnego doświadczenia. Sprzedaj wszystko i kup np. kolumny aktywne Fostex PM-0.5 i AD/DAC np. M-audio fastrack pro lub ultra. Taki zestaw przede wszystkim nie bedzie kłamał. Wiem ze to jest już jakiś wydatek (ok 4 Kzł) ale może poszukaj czegoś na rynku wtórnym. Dobre głośniki i stosunkowo tanie to ADAM a5x. Poszukaj na forach opinii o tych głośnikach to znajdziesz zapewne więcej interesujących cię informacji

Link to comment
Share on other sites

Może trochę przesadziłem z tym studyjnym sprzętem, chodziło raczej o dobry odsłuch z bliskiej odległości gdy siedzę przy kompie. Adam to bardzo fajny sprzęt ale nie mam tyle kasy do przeznaczenia, jeżeli miałby być to pasywne to do około 600zł aktywne do 750. Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.