Skocz do zawartości
IGNORED

nowy sprzęt do amatorskiego studia vs stary sprzęt


Internetowy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Miło mi powitać wszystkich. Szukałem jakiegoś forum żeby się poradzić no i trafiłem do Was. Obecnie jestem w posiadaniu zestawu Audigy 2ZS (PCI) + Denon dra-335r + Tonsil Zg30. Całość gra znośnie. Jednak mam mały pokój, tonsilie stoją za moimi plecami bo nie mam aż tyle miejsca na biurku , taki odsłuch jest bez sensu. Sprzęt służy do odsłuchu muzyki stereo, gatunki to głównie rap, rock po ostry metal oraz do amatorskiej produkcji bitu pod rap. Głośniki mimo regeneracji są już wysłużone. Podam kilka wariantów jakie biorę pod uwagę i proszę żebyście dodali coś od siebie czy w ogóle będzie lepiej i czy warto :)

- karta dźwiękowa pokroju Audiotrak Maya u5 (mile widziana zew. ponieważ kumpel może przychodzić z lapkiem) - czy coś godnie zastąpi 2ZS?

- Zostawić Denona i dokupić do tego monitorki w cenie do 600zł

- pozbyć się wszystkiego i postawić na zestaw w stylu Microlab solo 6c, pro3, edifier r2600.

Na temat Solo opinie są różne głównie dlatego że jak były kupowane x lat temu za 300zł to stosunek jakość/cena był w porządku a teraz?

Czy taka zamiana na zestaw kompaktowy nie okaże się gorsza? Dziękuje z góry za aktywność w tym temacie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest najlepsze forum, jeśli chodzi o sprzęt studyjny :) Ale ja bym ci poradził z własnego doświadczenia. Sprzedaj wszystko i kup np. kolumny aktywne Fostex PM-0.5 i AD/DAC np. M-audio fastrack pro lub ultra. Taki zestaw przede wszystkim nie bedzie kłamał. Wiem ze to jest już jakiś wydatek (ok 4 Kzł) ale może poszukaj czegoś na rynku wtórnym. Dobre głośniki i stosunkowo tanie to ADAM a5x. Poszukaj na forach opinii o tych głośnikach to znajdziesz zapewne więcej interesujących cię informacji

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może trochę przesadziłem z tym studyjnym sprzętem, chodziło raczej o dobry odsłuch z bliskiej odległości gdy siedzę przy kompie. Adam to bardzo fajny sprzęt ale nie mam tyle kasy do przeznaczenia, jeżeli miałby być to pasywne to do około 600zł aktywne do 750. Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.