Jump to content
IGNORED

Studio domowe , wpadłem w błędne koło panowie

pitu55

Recommended Posts

Witam bardzo serdecznie , mam studio domowe ale z chęci zrobienia dwóch rzeczy aby mi służyły za jedną chyba wpadłem z zły tok myślenia a mianowicie.

Chciałem mieć i mam coś co służył niby mi za odsłuch w studio domowym i za słuchanie muzyki jednocześnie a mianowicie.

Do komputera posiadam podłączony interfejs audio pod usb, następnie kupiłem kolumny pasywne heco ps 120 na zwrotnicach cantona które jak zabiegał się sprzedawca śmiało mogą służyć za monitory odsłuchowe , do tego kupiłem wzmacniacz Sony F511 , wszystko ładnie spiąłem czyli tor następujący interfejs -- > wzmacniacz sony -- > kolumny.

A że nie posiadam tak sporej wiedzy i tu się zagubiłem . Jakość jest niezadowalająca , przy pracy nad miksem podczas odsłuchu wokalu budowania i pracy nad kimś czy sobą no chociaż bym chciał nie oszukam swojego słuchu to nie brzmi tak jak chciałem . Uparłem się aby zestaw audio wzmacniacz i te głośniki pasywne heco PS 120 służyły mi za zwykłe również słuchanie muzyki. Czyli i praca i przyjemność i teraz mam parę pytań

1.Czy niestety kupno dobrych monitorów odsłuchowych aktywnych nie było by lepszym rozwiązaniem niż osobno te pasywki i wzmacniacz ?

2.Czy po prostu nie da się podzielić sprzętu który posłuży za słuchanie muzyki i pracę zabawę nad dźwiękiem ?

3. Czy w ogle wzmacniacz SONY F511 jest dobrym wzmacniaczem ? jaki wpływ na słuchanie i odsłuch ma właśnie wzmacniacz ?

4.Czy puszczanie muzyki z dvd mija się z celem ? nie lepiej CD deka do tego zakupić ?

5. I właśnie . czy czasem po prostu nie sprzedać tego , kupić dobre do 1000 zł monitory aktywne podpiąć pod interfejs i wtedy problem z głowy no ale ? na czym będę słuchał tych ukochanych płyt , bo raczej monitory studyjne do tego się nie nadają , do słuchania ? Jak to zrobić tak by było dobrze ...

Na razie kochani tyle pytań . Zacznijmy temat .

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

2.Czy po prostu nie da się podzielić sprzętu który posłuży za słuchanie muzyki i pracę zabawę nad dźwiękiem ?

Ja słucham muzyki na monitorach studyjnych - to po prostu bardziej neutralny/dokładny sprzęt od statystycznego Hi-Fi i tyle. Hi-End Hi-Fi niejednokrotnie robi za sprzęt studyjny (Nautilus w studiu AbbeyRoad). Tak że jedno nie musi wykluczać drugiego.

1.Czy niestety kupno dobrych monitorów odsłuchowych aktywnych nie było by lepszym rozwiązaniem niż osobno te pasywki i wzmacniacz ?

Byłoby lepszym rozwiązaniem.

5. I właśnie . czy czasem po prostu nie sprzedać tego , kupić dobre do 1000 zł monitory aktywne

Nowe dobre monitory ciężko kupić za 1000 zł. W tych okolicach cenowych to są monitory umownie nazywane studyjnymi ("projektowymi" - z takim określeniem się spotkałem). Choć miałem kiedyś KRK RP5 i całkiem sporo już pokazywały (przy paśmie które grały) ... miałem też KRK RP6 i z tymi już było gorzej - zejście niby niższe, ale jakieś takie były nieprzejrzyste, zamulone.

Hidden Content

Juz coś wiem , ale teraz własnie czy te moje heco ps 120 uzywać jako nie tylko zestaw audio mogę podać opis ich z aukcji gdzie je kupiłem zorientujecie się co to za sprzęt ?

co na temat tego wzmacniacza ? czy wzmacniacz ma wpływ na jakośc brzmienia na bas na srodek na wysokie i budowanie sceny ? czy po prostu wzmacniacz ma wzmacniać i to nie od niego zależy co uzyskam na głośnikach ?czy jednak od niego ...?

Hidden Content

Ja słucham muzyki na monitorach studyjnych - to po prostu bardziej neutralny/dokładny sprzęt od statystycznego Hi-Fi i tyle.

Trochę, szwędając się po studiach nagrań, nasłuchałem się studyjnych monitorów. Są takie które grają bardzo dokładnie, wszystko do tego powycinane żyletkami ale jakoś muzyki z nich mało. Tak jakby słuchać pojedynczych śladów. Ale są i takie, które grają muzyką.

Hidden Content

"Odmienny obraz każde widzi oko a każde ucho inny słyszy śpiew. A każde serce gdy wejrzysz w nie ukaże własną słabość i grzech"

ja nieznam niestety tych kolumn, ale napisz dokładnie co Ci w nich nie pasuje(kolorują, mało szczegółowe, pasmo nierównomierne itp)

jaką muzykę robisz?

zgadzam się że za 1000 to nie będziesz miał niewiadomo czego, ale w tej cenie można znaleźć używki Fostexa pm0.5

Hidden Content

...mam studio domowe ale z chęci zrobienia dwóch rzeczy aby mi służyły za jedną chyba wpadłem z zły tok myślenia...

Nie te forum.

Pytaj tu:

Hidden Content

Hidden Content

Hidden Content

Sprzęt studyjny i oprogramowanie studyjne. Edytory, sekwencery, stacje robocze (DAW), authoring, stoły, maszyny i linie replikacyjne.

Jak to zrobić tak by było dobrze ...

Jest takie stare indiańskie przysłowie, które mówi o tym, że jak coś ma być do wszystkiego, to zwykle jest do niczego.

Przerabiałem ten temat wielokrotnie i sam już nie zliczę ile kasy mnie to w sumie kosztowało, a w końcu i tak stanęło na tym,

że do robienia muzyki używałem głównie słuchawek (AKG K-701) wstępnie przygotowany materiał wypalałem sobie na CDR

i tzw. "odsłuchy krytyczne" przeprowadzałem już na normalnym systemie stereo, który na co dzień służył do normalnego słuchania.

Jak mi coś nie pasowało, to z powrotem siadałem do kompa i tak do znudzenia, aż za którymś razem efekt finalny był w miarę OK,

bo pewnych rzeczy nie da się przeskoczyć dysponując marnymi środkami czy równie marnej klasy sprzętem "studyjnym".

To tylko z pozoru niektórym się wydaje, że do robienia muzyki wystarczą dwa programy na kompie podłączonym do byle czego

i już można świat zawojować, ale wystarczy taką produkcję porównać do czegokolwiek nagrywanego w prawdziwym studio,

żeby bardzo szybko się okazało, że profesjonalny sprzęt w profesjonalnych studiach nagrań nie stoi tylko dla ozdoby

i mało co tam kosztowało 1.000 złotych, może komplet wtyków na kable albo krzesło, ale cała reszta to są grube miliony.

Dlatego moja rada będzie krótka. Nie ma co sobie dupy rozrywać i wydawać nie wiadomo jakich pieniędzy na "domowe studio"

bo to jak się rzucać z motyką na słońce. Kup sobie przyzwoite słuchawki za 500zł, do tego jakiś używany wzmak za drugie 500zł,

a resztę pieniędzy zainwestuj w oddzielny system stereo do normalnego słuchania swoich płyt czy tych swoich produkcji.

Wtedy będziesz miał jako takie pojęcie o tym jak te Twoje wypociny ;) brzmią w rzeczywistości i co ewentualnie trzeba poprawić.

Hidden Content

Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.

ja nieznam niestety tych kolumn, ale napisz dokładnie co Ci w nich nie pasuje(kolorują, mało szczegółowe, pasmo nierównomierne itp)

jaką muzykę robisz?

zgadzam się że za 1000 to nie będziesz miał niewiadomo czego, ale w tej cenie można znaleźć używki Fostexa pm0.5

Te kolumny heco niby były robione jako monitory odsłuchowe są to pasywne kolumny 3 drozne na zwrotnicach cantona , bardzo ale to bardzo wyraźna góra , ładnie budują scene to fakt nie powiem , grają podobnie jak Cantony GLE 60, GLE 70

Jaką robię muzykę ? od rapu po pop do blusa .. wszystko . Ale teraz kwestia tego że po prostu myślę ze więcej bym zdziałał na monitorach aktywnych odsłuchowych nawet takich do 400 zł ? a może wydziwiam ? pracować na wzmacniaczu sony o ile jest to dobry wzmachol sony F511? i na tych heco ? się pogubiłem hm

Powiem tak po prostu nie wiem czy na prawdę nie lepiej będzie podzielić sprzęt do pracy osobno więc monitory a ten co mam na sluchanie tych swych plyt . Bo jak tu piszecie coś do wszystkiego to do niczego własnie ... wiec

Hidden Content

generalnie w tej cenie trudno o jakieś porządne aktywne monitory(do 1000), a do 400 to raczej zapomnij

najlepiej idź do sklepu, lub wypożycz i posłuchaj, czy tych KRK, czy Fostexów - jak Cie usatysfakcjonuje - bierz

ale do rapu, czy jakiejś elektroniki przydałby się sub, albo większy woofer niż 5 cali

więc może rzeczywiście lepiej postawić na dobre słuchawki studyjne z szerokim równym pasmem

a jeśli chodzi o samo słuchanie na monitorach - wszystko kwestia gustu, ja lubię, a nawet wolę tak słuchać

najważniejsze, by nie kierować się wyłącznie opiniami na forum, tylko samemu popróbować

Hidden Content

Mam TA-F490 (to samo co 470 i 511) i jestem z niego zadowolony, spisuje się bardzo dobrze w każdym gatunku muzycznym, jakoscia odbiega bardzo nieznacznie od znacznie drozszych braci 550 i 570ES.

Hidden Content

I bardzo dobra odpowiedź . Wiesz posiadam dwie pary słuchawek monitorowych które pięknie się sprawują i powiem ci że chociaż bezpośrednio podłączone do interfejsu pomagają mi poskładać i zrobić miks wokalu to jednak ciągnie mnie to odsłuchu na czymś byle nie na uszach.

Wiesz chociaż że mam dobre te pasywne kolumny to jednak podłączone do wzmacniacza sony F511 myślę że dźwięk w nich nie jest perfekt , po prostu musiałbym mieć pewnie wzmacniacz klasy za parę tysięcy ale i tak nie odda tego co aktywne monitory prawda ? czy może się mylę ...

Właśnie nie wiem jak taki wzmacniacz jest ważny

Co do monitorów studyjnych jak z mocą takich monitorów ? ile wat jak to słychać przy nawet słuchaniu muzyki ?

Może sprzedam wszystko kupie coś do 2 tys z monitorów hm

Mam TA-F490 (to samo co 470 i 511) i jestem z niego zadowolony, spisuje się bardzo dobrze w każdym gatunku muzycznym, jakoscia odbiega bardzo nieznacznie od znacznie drozszych braci 550 i 570ES.

O własnie sluchaj miałem okazje miec tego 550 czy 570 myślisz ze warto zmieniać z 511 ?

Hidden Content

Wiesz chociaż że mam dobre te pasywne kolumny to jednak podłączone do wzmacniacza sony F511 myślę że dźwięk w nich nie jest perfekt , po prostu musiałbym mieć pewnie wzmacniacz klasy za parę tysięcy ale i tak nie odda tego co aktywne monitory prawda ? czy może się mylę ...

tu to pewnie chodzi o dobre zgrania wzmaka z konkretnym modelem głośników sądzę

a w przypadku monitorów masz już bi-amping, Fostex ma chyba 35W na woofer i 35W na tweeter, głośność całkiem daje radę, ale nie wiem od kiedy wzrastają zniekształcenia

do 2tyś ja bym polecił jeszcze mackie mr5(tylko uwaga bas refleks z tyłu), albo malutkie adamy a3x, które zagrają nieco mniejszym basem niż Fostexy, KRK, czy Mackie, ale średnie i wysokie mają świetne

chyba, że udałoby Ci się wyhaczyć starsze Adamy A5, lub A7, lub coś z nowej serii F

Hidden Content

O własnie sluchaj miałem okazje miec tego 550 czy 570 myślisz ze warto zmieniać z 511 ?

Ja bym nie zmieniał mając na wuadze to że będziesz musiał dopłacić ok 200zł niby nie duże pieniądze ale znacznej poprawy nie uzyskasz, nie znam Twoich kolumn, ale te wzmacniacze dobrze pracują z neutralnymi lub jasnymi kolumnami.

Hidden Content

Wiesz chociaż że mam dobre te pasywne kolumny to jednak podłączone do wzmacniacza sony F511 myślę że dźwięk w nich nie jest perfekt , po prostu musiałbym mieć pewnie wzmacniacz klasy za parę tysięcy ale i tak nie odda tego co aktywne monitory prawda ?

Dobre kolumny za 1.000zł nie istnieją, ani pasywne, ani tym bardziej aktywne, ludzie weźcie ogarnijcie się trochę.

Hidden Content

Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.

W jednym ze studiów widziałem Rotela 971 do tego były jakieś studyjne Tannoye. Całość dawała dobre, wierne rezultaty. Oczywiście bardzo istotne było wytłumienie całości.

Choć, ja piszę głównie o mowie i jakiś tam efektach dźwiękowych. Moje doświadczenia za studiami to nagrywanie spotów radiowych, a nie muzyka.

Hidden Content

Czytając to wszystko teraz dopiero mam mętlik . Czyli szczerze co można zrobić? i jak? aby studio w warunkach domowych miało ręce i nogi , brzmiało i swobodnie można by na nim pracować. Wiadomo nie oczekuje Bóg wie czego , bo to raczej ciężko finansować w rzędach tysięcy , ale przecież można coś zrobić prawda ? Powiedzmy tor rejestracji wokalu mamy za sobą bo i interfejs audio i mikrofon jest na dobrym poziomie. Bardziej ten odsluch a raczej caly czas ten odsluch , o niego chodzi..

Ja bym nie zmieniał mając na wuadze to że będziesz musiał dopłacić ok 200zł niby nie duże pieniądze ale znacznej poprawy nie uzyskasz, nie znam Twoich kolumn, ale te wzmacniacze dobrze pracują z neutralnymi lub jasnymi kolumnami.

No grają pięknie te kolumny hm to szczerze nie wiem co zrobic aby ten odsluch mial ręce i nogi .

Hidden Content

Po pierwsze te kolumny to nie sa monitory bliskiego pola, i raczej nie sa to monitory w ogóle:) Jak to przystało na stare niemieckie wynalazki, były one projektowane do postawienia na półce, czy gdzieś blisko sciany, w rogach pokoju. Wtedy uzyskują "prawidłową" charakterystyke basu i reszty. Dlatego trzeba by je ustawić zapewne minimum z 2 metry od uszu.

Po drugie. Co znaczy ze zwrotnicami canton? WTF? Tzn sa to oryginalne, fabryczne zwrotnice dostarczane przez cantona dla heco (z jakiś tam powodów) czy wymienione przez magika "czarodziejskie dotknięcie kolbą", bo mu sie tak podobało?

Jeżeli ta druga opcja to nie ma szans żeby to poprawnie grało.

Po trzecie, wzmacniacz. Najsłabsze ogniwo. Jestem pewien, ze nie ma takiej wydajności żeby dostatecznie wysterować heco. Japońskie piece z niskiej półki boją się jak ognia 4 ohm. Poza tym niemieckie kolumny lubią wydajność prądową, tak miały projektowane woofery, zwrotnice, jeżeli chcesz je dobrze sterować trzeba dostarczyć im prądu.

Chciałbym Ci coś poradzić, ale niestety nie mam takiej wiedzy co dobrego można by zrobić z Twoim budżetem. Może pozbieraj z 3-4kzł i spróbuj upolować te monitory na ebay.de:

Hidden Content

Hidden Content

Hidden Content

Słuchaj co do tych moich kolumn heco dokładnie przedstawiam tobie opis :

Hidden Content

Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) te kupiłem

Co do wzmacniacza sony ? czyli jak najsłabsze ogniwo ? na prawdę taka nędza ?

co o tych heco sądzisz ?

Hidden Content

Hidden Content

Link nie działa....

Generalnie system masz złożony, powiedzmy niefortunnie, moim zdaniem.

Napisz coś o ustawieniu kolumn w pomieszczeniu i o samum pomieszczeniu.

Hidden Content

Działa link, kolumny jak kolumny, wydaje mi sie ze zbyt duzo od nich wymagasz, po prostu nie ta klasa sprzetu, sprzet sam w sobie jest dobry do sluchania muzyki w niewielkim pomieszczeniu, ale do obróbki audio jako monitory bliskiego pola to one sie nie nadaja.

Hidden Content

Pokój jak to pokój 3 metry wysoki , dlugi 4 m , szeroki 3,5 m , na pewno te kolumny nie są prawidłowo zaadaptowane do tego pokoju i zdaje sobie sprawę ze tu na pewno jest tez przyczyna , ale nie mam pojęcia na ten temat , ja mam tylko dobry głos i słuch i chciałem postawić na swoim a nie biegać po innych studiach " domowych" .... Kolumny rozłożone od miejsca siedzącego prawie po rogach .

A to nie wiem co zrobić ... czy jest sens np : wydać na jakieś monitory 500 zł aktywne , podpiąć pod interfejs i niby lepiej będzie to wyglądało niz pasywki co mam ? i sonka ?

Hidden Content

próbowałem na prawdę różne kąty rozłożenia ale to nie jest .

Wiesz potrzebuje konkretnie wiedzieć , kolumny czy w miarę ok ? sonka wzmachol czy ok bo to wazne , moze jeden z tych elementów jest nie taki jak powinnien i wszystko juz nie jest spójne

Hidden Content

• Pokaż nowe odpowiedzi
  • Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
    • Create New...

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
    The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.