Jump to content
IGNORED

ONKYO DX-6520 problem z odtwarzaniem

Kasjel

Recommended Posts

Trafił mi się na Allegro taki staruszek w bdb stanie wizualnym za 35zł. Kupiłem go jako niesprawny i teraz nie mogę sobie do końca z nim poradzić. Problem polega na tym, że często zaczyna przeskakiwać głównie podczas odtwarzania oryginalnych CD. To dziwne, ale najlepiej radzi sobie z CD-R,ami nagranymi z prędkością x 4. Wszystkie rodzaje płyt odczytuje błyskawicznie. Nie ma również problemu z szukaniem wybranych utworów.

Wykonałem już wszystkie czynności dotyczące czyszczenia soczewki, prowadnic itp. Dosłownie przepłukałem cały laser izopropanolem.

Ale odtwarzacz wciąż ma swoje "humory" i odtwarza prawidłowo tylko te płyty, które chce :-) Jeśli chodzi o typ głowicy laserowej, to zamontowany jest w nim KSS 152A. Czy można by tam ewentualnie coś podkręcić, aby poprawić odczyt płyt ? Gdyby laser był uszkodzony, to odtwarzacz nie czytał by tak szybko płyty po jej włożeniu ? Może dało by się zrobić małą regulację elektryczną ?

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kasjelu- nie wiem czy warto naprawiać ten CD, bo to najniższy model, i moim zdaniem wymaga cholernie żmudnej regulacji. Wiem, że lubisz porządnie zbudowane zabawki z dawnych lat, więc na pewno spodobał by ci się np. DX-6660. Zapoluj a pewnie znajdziesz taki na chodzie. Lasery są oczywiście niedostępne, ale cholernie żywotne. Z nimi przeważnie jest tak, że jak nie czytają CD, albo kapryszą, to jest tylko optyka do czyszczenia.

Właśnie jestem już szczęśliwym posiadaczem Onkyo DX 6660 :-) Wiem że laser do tego modelu jest nie do zdobycia, ale mój egzemplarz jak na razie chodzi jak nowy. Posiadam jeszcze Yamahę CDX 590 i polską Fonicę CDF 001 z dawnych czasów. Tego Onkyo 6520 kupiłem tylko dlatego, że był tani i żal mi się go zrobiło :-) Wiedziałem też, że choć to niski model to musi być całkiem solidny, bo pochodzi z takich lat gdy robiono starannie nawet niższe modele.

Ale uwaga ! Wczoraj zwiększyłem trochę napięcie, czyli zwiększyłem moc promieniowania diody i pomogło !

Dziś odtwarzam już czwartą płytę i jest OK. Niestety byłem trochę nadgorliwy i zamówiłem w sklepie internetowym nowy KSS 152A zanim naprawiłem ten odtwarzacz. Laser kosztował 45zł + wysyłka, więc mogę mieć 100% pewności, że przyślą mi chińczyka :-(

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.