Jump to content
IGNORED

Yamaha rx-v4600 buczenie w głośnikach


Rakim

Recommended Posts

Witam

Jako że stałem się (nie)szczęśliwym posiadaczem tytułowego amplitunera i od razu wystąpił z nim pewien problem - nie ukrywam dość irytujący.

Otóż chodzi o to że w głośnikach słychać buczenie. Jest ono niezależne od poziomu głośności i słychać je we wszystkich kanałach.

Najciekawsze jest jednak to że po włączneniu trybu "pure direct" (który jak mniemam omija wszelkie DSP itd) buczenie niemalże ustaje - jest słyszalne tylko we frontach i to z odległości ok 50 cm. Dodatkowo w trybie pure direct wygaszany jest wyświetlacz - to chyba ma pomijalne znaczenie ale moze...

Poczytałem co nieco o podobnych przypadkach i nie znalazlem leku na tą przypadłość. Buczenie występuje niezależnie do rodzalu połączenia z amplitunerem (nawet po optyku) a nawet jak wszystkie urządzenia są odłączone od amplitunera. Może ma ktoś pomysł cóż może być przyczyną takiego stanu rzeczy bo wg. mnie problem tkwi w samym amplitunerze. Jeśli tak to cóż to może być i jak temu zaradzić ???

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Buczenie 50 Hz ? Poczytaj o pętli masy. Oczywiście że na pure direct buczą tylko fronty, bo wyłączane jest wszystko poboczne, a zostaje tylko czyste stereo.

 

Myśle , że kłania się serwis. To nie jest żadna przypadłość - to jest uszkodzenie.

Niekoniecznie, kłania się pętla masy moim zdaniem.....

Link to comment
Share on other sites

Witam

Problem został rozwiązany tudzież rozwiązał się sam....dziś po powrocie do domu odłączyłem wszystko co się da i podłączyłem od początku i o dziwo pomogło. Podłączone zostały te same urządzenia tymi samymi przewodami. Wczoraj podłączenia sprawdzałem kilkukrotnie przy okazji podmieniając przewody (też poczytałem/pomyślalem o pętli masy) ale nic to nie pomagało - dziś jak ręką odjął... W sumie mogłem przed rozpięcem zabawek sprawdzić czy buczy ale nic - grunt że działa tak jak powinno. Zastawnawia mnie tylko czy możliwe jest aby owo buczenie było spowodowane jakąś kondensacją wilgoci tudzież temperaturą ?? Ampli po wypakowaniu odstał tylko 3-4 godziny i zaczął przechodzić pierwsze testy. Trochę byłoby to dziwne ale może...

 

Mam jeszcze jeden problem - mniej upierdliwy ale jednak jest. Chodzi o to że nie mogę "namówić" amplitunera do wyświetlenia menu na ekranie. Wyświetla na ekranie zmianę źródła, regulację głośności, zmianę trybu pracy DSP czyli wszystkie inne rzeczy tylko nie menu. Podłączony jest do tv po kompzycie, model pilota (bo może ma to znaczenie) RAV361. Może ma ktoś jakiś pomysł. Ściągnąłem sobie instrukcje ale jej przestudiowanie nic nie wniosło do sprawy - po pierwsze mam nieco inaczej opisane przyciski na pilocie (co trochę dziwi) a po drugie kierując się instrukcją nadal menu się nie ujawnia...

Wesołych Świąt życzę i pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Więc tak - problem już się rozwiązał - okazuje się że pilot który posaidam to RAV361 i jest on do ampli rx-v1700.

Do rx-v 4600 powinien być RAV 355 - oba układ klawiszy mają taki sam ale już inne opisy (szczególnie te tyczące się menu).

To chyba tyle w temacie ampli. Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.