Skocz do zawartości
IGNORED

Karta muzyczna do 500 zł


sajmon1973

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się nad kupnem karty do komputera, najlepiej zewnętrznej. Mam zwykłą, a jestem audiofilem, i jak słucham muzyki z komputera np. na Winampie, to mimo, że posiadam słuchawki wysokiej klasy ( akg 702), to jakość dżwięku nie jest zachwycająca. AKG nabyłem jako referencyjne i się świetnie sprawdzają przy tworzeniu muzyki, u mnie na syntezatorze. Niestety, ale jak je podłączam pod wzmacniacz i zapuszczam muzę z kompa, to słyszę szumik, a i jakość brzmień nie najlepsza. Zastanawiam się nad kartami Creativa np.Sound Blaster X-Fi HD USB, i ma dobrą opinię:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jaką byście polecili?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie że ten post to prowokacja ale odpowiem tak czy inaczej;] Te słuchawki zdecydowanie zasługują na dobre źródło(takie z prawdziwego zdarzenia a nie jakieś dziadowskie x-fi). Ważne też jest żeby słuchawki dostały trochę prądu, a do tego będzie potrzebny wzmacniacz słuchawkowy będący w stanie napędzić te słuchawki. Mocno ekonomicznym rozwiązaniem jest Fiio e9, po nim matrix m-stage - jednak w dalszym ciągu najważniejsze jest porządne źródło i na początku Audiotrak prodigy HD2 na PCI powinien wystarczyć a jeżeli chodzi o urządzenie na usb to w tej kwocie raczej niemożliwe jest kupienie dźwiękówki z wbudowanym wzmacniaczem która zadowoliłaby te słuchawki. Najtańszym znośnym rozwiązaniem na usb jest Calyx Coffee i dodatkowo ma wbudowany całkiem fajny wzmacniacz i powinien kosztować około 900zł. I nawet nie próbuj kupować x-fi bo to tak jakby wziąć ferrari i próbować jeździć po kartoflisku - po prostu się nie da;]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedż. Nie jest to z mojej strony prowokacja, ale dylematy laika. Zastanawia mnie, czy byłbym w stanie odróżnić w czasie odsłuchu, Sound Blaster X-Fi HD od polecanej przez Ciebie np. Audiotrak prodigy HD2? Muzyki słucham nie tylko przez AKG 702, ale głównie przez kolumny. Mam mission mx 4 i wzmacniacz marantz pm 5004. Może już przy Sound Blaster X-Fi nastąpi na tyle duża poprawa jakości dżwięku, że nie ma potrzeby wydawać na dużo drozsze karty? Jakość nie musi być super, ale ma być znacząco, słyszalnie lepsza. Teraz muzyka jest dość płaska, mało przestrzeni i dynamiki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy byłbym w stanie odróżnić w czasie odsłuchu, Sound Blaster X-Fi HD od polecanej przez Ciebie np. Audiotrak prodigy HD2?

HD2 jest co najmniej o klasę wyżej niż te x-fi i posiada również lepszy wzmacniacz słuchawkowy. Dodatkowo Audiotrak posiada wzmacniacze operacyjne na podstawkach i można dźwięk dopasować do własnych potrzeb. Bardzo długo posiadałem audiotraka i byłem z niego zadowolony. Można też oddać kartę do tuningu(poprawa sekcji zasilania, wymiana kondensatorów i takie tam podobne), kilka osób tutaj na forum chyba zajmowało się tym. Co prawda K702 w dalszym ciągu zasługiwałyby na lepszy wzmacniacz słuchawkowy. Polecam na początek fiio e9, jest tani i naprawdę całkiem nieźle radzi sobie z tymi słuchawkami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewiele ponad 500zł można kupić M-audio 192. Zagra najlepiej z w/w wymienionych. Bez podbarwień, pełnopasmowo

Zgadzam się, ale do tej karty obowiązkowo trzeba byłoby dokupić osobny wzmacniacz słuchawkowy a w przypadku audiotraka nie jest to konieczne odrazu gdyż ma całkiem niezły wbudowany. A jeżeli chodzi o podbarwianie to na pewno HD2 nic od siebie nie dodaje a przedstawia utwory tak jak zostały nagrane. x-fi natomiast lubi podbijać niskie i wysokie tony przez te ich wszystkie fidelizery, crystalizery i inne badziewia psujące dźwięk.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli cenisz dobry dźwięk - tak jak koledzy radzą, produkty Sound Blaster omijaj z daleka.

 

Ostatnio z ciekawości kupiłem na ebay niedrogą kartę (a właściwie sam DAC) na USB (Sabre ES9023 + Tenor TE7022) - też jak na swoją cenę gra bardzo ciekawie, sporo o niej piszą na zagranicznych forach:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Oczywiście nie wytrzymałem i swój egzemplarz od razu nieco zmodyfikowałem (nowy kabel USB, dodatkowe kondki w zasilaniu), ale i bez tych modyfikacji grało fajnie.

 

Warto nadmienić że ten DAC nie ma na wyjściu żadnych kondensatorów, można też nim bezpośrednio napędzać słuchawki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Before you criticize someone, you should walk a mile in their shoes. That way, when you criticize them, you're a mile way and you have their shoes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.