Skocz do zawartości
IGNORED

Trzaski z Fiio E10


Zares

Rekomendowane odpowiedzi

Witam na forum.

 

Podczas słuchania przez FiiO E10 na Win7 słyszę trzaski.

 

Poszukałem trochę na forum i w sumie nic nie znalazłem. Może ktoś się również spotkał z podobnym problemem i wie, jak go rozwiązać?

 

No, ale żeby nie było - co zrobiłem?

  • wyłączyłem oszczędzanie energii w menedżerze urządzeń dla wszystkich głównych koncentratorów USB
  • w opcjach zasilania w panelu sterowania ustawiłem na wysoka wydajność
  • w w/w opcjach jest również możliwość wyłączenia wstrzymania selektywnego USB - ale to chyba działa tylko podczas, gdy urządzenie zostanie odłączone?
  • zwiększyłem bufor length w Foobarze2000 z 1000ms na 1990ms
  • próbowałem odtwarzać w Foobarze2000 poprzez KernelStreaming - niestety trzasków było chyba nawet więcej
  • próbowałem z innym kablem USB (od iRiver T30)

Zauważyłem również, że po kliknięciu w suwak od głośności (ten obok zegara na pasku), często zdarza się, że dźwięk po kliknięciu (ten "pynk") nie wydobywa się w całości, tylko jakby od połowy, jak gdyby z opóźnieniem. To samo przy dźwiękach z komunikatorów, np. dźwięk przychodzenia nowej wiadomości na Facebooku.

 

Tak więc nie jest to wina samego odtwarzacza (foobar2000), bo w innych programach (komunikatory), jak i samej przeglądarce (Chrome) problem również występuje.

 

Zasilacz nie no-name (Corsair CX600 V2), więc to chyba nie jest przyczyną trzasków? Co to w ogóle może być? Przerwy w działaniu, jakieś zakłócenia?

 

Byłbym ogromnie wdzięczny za pomoc, bo słuchanie muzyki, szczególnie tej spokojniejszej, z trzaskami nie jest komfortowe..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ustaw fading w foobarze na conajmniej 100ms przy każdym suwaku na 100ms, zarówno fade in jak i fade out. Powinno pomóc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi.

 

Na początku, jak go pierwszy raz podłączyłem, było 16/44 i były trzaski. Zmieniłem na 24/96 i żadnej poprawy.

 

Fading 100ms ustawiony od zawsze, po za tym problem występuje ogólnie, nie tylko w foobarze. Martwią mnie też te opóźnienia przy odtwarzaniu krótkich dźwięków, np dźwięk nadejścia wiadomości na Facebooku - to normalka u FiiO czy nie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy masz coś podłączone pod inne porty. Najlepiej odłącz inne urządzenia. Mam Fiio e10 Olympus i przy podłączonym zewnętrznym dysku twardym słychać niemiłosierne trzaski. Również przy drugiej wersji e10 pojawiał się przester przy podłączonym line-out i słuchawkach jednocześnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam, formata robić nie będę, bo to ostateczność, po za tym pozbycie się trzasków poprzez reinstalkę nie zastąpi mi straconego czasu na instalowanie na nowo programów. Nawet nie ma się pewności, że to pomoże.

 

Mavigo, pod inne porty, na tylnej obudowie oczywiście, mam podpięte:

  • myszkę
  • klawiaturę
  • drukarkę (wyłączona)
  • kamerkę (wyłączona)

Więc w sumie pozostają urządzenia, które podpięte być muszą (mysz, klawiatura), a reszta jest przecież wyłączona, jeśli urządzenie jest wyłączone/odłączone.

Nie są to też niemiłosierne trzaski, ale np. przy spokojnej muzyce je można dostrzec. Czasami po kilka naraz, więc jednak przeszkadza.

 

A co do odtwarzania krótkich dźwięków, np. dźwięk z Facebooka, to też tak masz, że jest często jest odtwarzany od połowy - nie słychać początku?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zares, jestem przekonany, a wiem to z mojego doświadczenia, że te wszystkie rządzenia USB, podłączone jednocześnie, mają wpływ na trzaski. Miałem podobny problem z Arcam rDAC podłączonym do kompa z Win7. Trzaski a raczej głośne strzały pojawiały się przy przełączaniu utworów, włączaniu i wyłączaniu. Prawdziwy koszmar. Oczywiście zmieniałem systemowe i programowe ustawienia o których piszesz ale bez zmian.

 

W efekcie rożnych prób zmontowałem sobie komputer tylko pod audio na bazie tej płyty

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) z systemem linux -

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Komputer podpięty jest tylko do sieci Ethernet i zasilania - brak monitora, myszy i klawiatury. Do USB podpięty jest tylko DAC. Dostęp jest tylko zdalny.

 

Również zmieniłem w BIOSie przydzielone automatycznie przerwania (IRQ) ponieważ automatycznie na tym samym przerwaniu miałem kartę dźwiękowa i hub USB. Teraz USB jest na osobnym przerwaniu:

 

root@voyage:~# cat /proc/interrupts

CPU0

0: 18695598 XT-PIC-XT-PIC timer

1: 2 XT-PIC-XT-PIC i8042

2: 0 XT-PIC-XT-PIC cascade

9: 0 XT-PIC-XT-PIC acpi

10: 11883350 XT-PIC-XT-PIC eth0

11: 16337290 XT-PIC-XT-PIC ehci_hcd:usb1, ohci_hcd:usb2

12: 4 XT-PIC-XT-PIC i8042

14: 28849 XT-PIC-XT-PIC ide0

 

Efekt - żadnych trzasków.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy dźwiękach systemowych - TAK, słychać od połowy, chyba za każdym razem. Poza tym, żadnych innych komplikacji. Wzmaka używam na laptopie, więc nie mam tylu urządzeń podłączonych. Lecz nawet przy zajętych wszystkich portach trzasków nie ma (myszka, modem usb, wzmak). Którą wersję E10 posiadasz? Spróbuj odłączyć wszystkie urządzenia z USB, poza Fiio, oraz sprawdź czy trzaski pojawiają się, kiedy dysk nie pracuje. Puść coś z pendriva na przykład. Może wtedy znajdziesz winowajcę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarekmor, piszesz, że przy przełączaniu, włączaniu i wyłączaniu - ja mam trzaski podczas odtwarzania muzyki, ale jeśli byś mógł, to proszę o instrukcje, jak te IRQ przypisać, by USB było osobno.

 

Mavigo, ale przecież mysz i klawiatura musi być podłączona, a reszta urządzeń jest wyłączona, no ale mogę je spróbować odłączyć, choć wątpię by to pomogło.

Wersja E10 - Olympus. Sprawdzę odtwarzanie z pendrive, ale przecież foobar i system działa na dysku, więc co za różnica? :)

 

Czytałem, że można zwiększyć jakoś buffor na USB, ale nie wiem, jak to zrobić - google mi wyświetla tylko zwiększenie bufforu klawiatury. Zwiększenie bufforu w Foobarze nic a nic nie dało, nawet do 13 000 ms.

 

Ściągnąłem również WASABI do Foobara, ale również zero poprawy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zares,

W przypadku płyty Alix wyłączenie w BIOS wbudowanej karty dźwiękowej spowodowało, że USB nie dzieli tego samego przerwania.

Poza tym pod USB podpięte jest tylko jedno urządzenie - DAC USB. Brak myszy, klawiatury itp.

 

Spróbuj odłączyć wszystkie poza DACiem urządzania USB. Sprawdzimy czy będzie jakakolwiek zmiana.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

mam e10 olympusa i trzasków nie zauważyłem na sterownikach ze strony fiio, czy coś warto jeszcze w windowsie zoptymalizować pod niego?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobne objawy ale tylko z tym opóźnieniem dźwięku z Olympusem.

Trzasków brak a mam podpięte 8 urządzeń pod USB. Może coś z płytą główną? Najlepiej sprawdzić na innym komputerze.

 

Objawy opóźnienia dźwięku są takie jakby DAC coś tam sobie "ucinał" w muzyce i na początku.

Znalazłem fajny plik testowy, którym to sprawdzam ->

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

W pewnym stopniu pomogła zmiana w ustawieniach DACa z 24 na 16 bit. Już nie ma wielkiego opóźnienia.

Ten DAC tak ma.

 

Więcej informacji użytkowników:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam trzaski podczas odtwarzania muzyki

Kolego, co prawda moja konfiguracja sprzetowa ( laptop i DAC ) jest zupełnie różna od Twojej ( też mam współdzielone przerwania, wspólną pamięc operacyjną i karty graficznej i pogardzanego przez wielu DAC'a) jednak sprawę opanowałem dawno temu. Chodziło głównie o to aby procek był minimum dwurdzeniowy ale kropkę nad i do pozbycia się pyknięć i trzasków postawiło wyłączenie na czas odtwarzania obu interfejsów sieciowych ( szczególnie wi-fi ). Od tej pory żadnych pyknięć i to nawet przy obciążaniu procka innym softem niż do odtwarzania muzyki.

 

P.S. Przez wyłączenie interfejsów sieciowych rozumiem czynność jaką robi się np. w menadżerze urządzeń wybierając dane urządzenie i klikając "wyłącz urządzenie"

 

Pozdr.

JacekPlacek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem nie występuję tylko z Twoim DAC'iem jest to problem konfiguracji USB-DAC. Juz myślałem że jestem bardzo blisko rozwiązania problemu. Jednak jeszcze czasem występuję on u mnie. Ale badam to dalej.

 

Nic nie da zmaian bufora. Programu, czy tez Output w fobarze kernel Wasapi czy Asio.

Problem to konfikt przerwań (IRQ) sprawdz z jakim IRQ współdzieli Twoje USB. u mnie niestety wszystkie 3 podpięte są pod jedno. Dodatkowo mam tam mostek odpowiedzialny w pewnym sensie za kartę graficzną.

 

Możesz spróbować gasic urzadzenia które wspolniedzialą IRQ. pomału i delikatnie. Bo możesz wyłączyć za dużo.

Zwiększ także prorytet przerwania (danego numeru) w rejetrze windows. Każdo razowo jak uruchamiasz foobara zwiększaj jego priorytet na wysoki.

 

Daj znać czy coś pomogło. Jesli mam opisać dokładniej jak to zrobić daj znać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem podobne problemy przy Audiotraku Maya U5. Co chwilę trzaskało. U mnie, podobnie jak u Soulfut79 pomogła zmiana z 24 na 16 bitów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osobiście nie zauważyłem trzasków czy opóźnień na E10, dodatkowo coraz bardziej jestem z tego zakupu zadowolony gra przyjemnie może nie mega analitycznie ale nie męczy i nic nie próbuje na siłę udowadniać, bardzo muzykalnie i komfortowo z całkiem dobrą barwą i detalem,

 

co do trzasków to bardziej bym stawiał może na sam komputer i jego kontroler usb niż wskazywał od razu na E10.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak. Problemem nie sa przetworniki a komputery. Jednak na niektórych chodzi a na innych nie.

Ja sprawdzałem na 3 i wszędzie to samo.

 

Myślę żę różnicą może być tez laptop a komp stacjonarny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

kurcze u mnie też są trzaski na Win7 a na Linuxie nic nie ma. Dziwne, choć nie na wszystkich utworach. Mam Asusa Aspire 5733. Pożyczyłem taki sam laptop od kolegi i to samo. Ciekawe co za cholera tam siedzi. Nie bede taszczył drugiego kompa w delegacje, żeby posłuchać muzyki:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czad. Windows ma zwalone usb. I ludzie za to jeszcze płacą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.