Jump to content
IGNORED

Stary wzmacniacz, nowe DVD Blue Ray......

amator51

Recommended Posts

Dzien dobry i jednoczesnie wszystkiego najlepszego z okazji Swiat.....

Mam pytanie, a mianowicie :

W jaki sposob podlaczyc dosyc leciwy? wzmacniacz kina domowego, ktory, niestety, nie posiada gniazd HDMI z BR.

TV praktycznie powinien przekazac na swiatlowod sygnal audio ale jakos nie chce. Karty SDHC, M.Stick i inne bez problemu ale z BD nie chce,

mimo, ze podlaczylem go do wejscia ARC. Programy TV typu DD tez przekazuje na wzmacniacz. Ja wiem, ze plyty BD sa inaczej kodowane

ale te " normalne " wg. instrukcjii powinien kodowac do formatow typu DD, DTS czy tez THX, a wiec standard. Wyjscie w TV jest kompatybilne z nowymi formatami, a wiec DD Plus i DTS HD.

I na koniec... jesli wlacze trojnik do BD i z jednego wyjscia HDMI do TV, a z drugiego wtyka Cinch z sygnalem audio bedzie to to dzialac ????

Za tresciwe odpowiedzi bede wdzieczny......Z pozdrowieniami. amator51

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Najpierw daj linki wzmacniacza , odtwarzacza i innych pozostałych sprzętów tzn. Dekoderów satelitarnych itd .

mimo, ze podlaczylem go do wejscia ARC. Programy TV typu DD tez przekazuje na wzmacniacz. Ja wiem, ze plyty BD sa inaczej kodowane

ale te " normalne " wg. instrukcjii powinien kodowac do formatow typu DD, DTS czy tez THX, a wiec standard. Wyjscie w TV jest kompatybilne z nowymi formatami, a wiec DD Plus i DTS HD.

I na koniec... jesli wlacze trojnik do BD i z jednego wyjscia HDMI do TV, a z drugiego wtyka Cinch z sygnalem audio bedzie to to dzialac ????

??????????????????? , ale mieszasz , a ogólnie telewizory na wyjściu optycznym potrafią co najwyżej , tylko wysłać DD i ewentualnie DTS , ( ale tylko DTS 2.0 ) , a gdy podłączysz odtwarzacz do input TV RCA to na pewno na wyjściu TV optycznym nie otrzymasz DD .

Jeżeli z " samego telewizora leci " DD lub z dekodera odpowiednio podpiętego do tego telewizora , to na wyjściu optycznym TV pójdzie DD 5.1

, Te ARC to co masz na myśli ? ARC to nazwa , skrót kanału zwrotnego w " HDMI "

Hidden Content

Czester,

...moze to co myslalem zle przelalem na klawiature, moze..., a wiec jeszcze raz....Jakiekolwiek zrodlo wlaczone lub podlaczone do TV podaje mi poprzez swiatlowod formaty j/w czyli DD, DTS, programy telewizyjne DD rowniez i wzmacniacz je odczytuje poprawnie.....

Blue Ray niestety nie i wzmacniacz nie chce z nim nic wiecej zrobic jak odczytac to jako P.Logic. BR mam wlaczony do HDMI ARC bo tak zaleca instrukcja, a ja nie wnikam czy jest to kanal sygnalu zwrotnego czy tez nie. Z pozostalych wejsc HDMI w TV rowniez splywa ten sam sygnal czyli....nic. Moje pytanie brzmialo: w jaki sposob wyciagnac z BR pelny sygnal audio ...tylko audio !!!!

Hidden Content

Najpierw daj linki wzmacniacza , odtwarzacza i innych pozostałych sprzętów tzn. Dekoderów satelitarnych itd .

To podłącz odtwarzacz BR cyfrowo optycznie lub koacjonalnie ( zalecam koakcjonalnie ) do twego starego amplitunera .

Jeżeli będziesz odtwarzał płytę BR z nową ścieżką dźwiękową Audio Hd np. DTS HD , to otrzymasz tylko zwykły DTS , trochę ulepszony , gdyż nowe formaty Audio HD są kompatybilne wstecznie , a z puszczaniem zwykłego DTS i DD też nie będzie problemu .

Daj linka z tym amplitunerem i odtwarzaczem , może można puszczać analogami rozkodowany DTS HD .

Jakiekolwiek zrodlo wlaczone lub podlaczone do TV podaje mi poprzez swiatlowod formaty j/w czyli DD, DTS, programy telewizyjne DD rowniez i wzmacniacz je odczytuje poprawnie.....

Jakiekolwiek źródła Audio 2.0 , 5.1 lepiej podawać bezpośrednio do wzmacniacza , no chyba , że chce się przynajmniej z jednego źródła mieć dźwięk w głośnikach TV .

Hidden Content

Gra niewarta świeczki z szukaniem rozgałęźników itd. , to drogie , nie wiadomo czy zadziała , ta degradacja sygnału następuje ze względu na zabezpieczenie antypirackie . Jedynie co zrób to wyłącz ten kanał zwrotny w odtwarzaczu i dla pewności remonte Control dla HDMI ( sterowanie dla HDMI , żeby nie włączał się automatycznie telewizor ) , a nuż widelec .

Edytuję : , jeszcze włącz w odtwarzacz Dla HDMI Bistream , może gdy puścisz zwykły DTS , DD to pójdzie przez TV .

Hidden Content

.....aaaaa to dla mnie nieistotne czy drogie czy tez tanie......R. Control jest wolne gdyz mnie to nie interesuje, sygnal w BR jest ustawione wlasnie na ten sygnal i tak jak napisalem na normalnych DVD rowniez nie mam sygnalu, a wzmacniacza nie mam zamiaru wymieniac dla jakiegos popieprzonego HDMI jest stary ale jary i lubie go......

Hidden Content

Był wątek na ten temat , lub podobny , ja nie podejmę doradztwa na ten konkretny temat , bo nie zagwarantuję , że będzie działać .

Jeżeli masz ten stary dobry wzmacniacz , czy tam amplituner , to przynajmniej zdradź tajemnicę czy posiada wejście wielokanałowe analogowe 5.1 . Jeżeli ma to taniej byłoby kupić odtwarzacz BR z wyjściem wielokanałowym dekoderami HD , z tym , że taki odtwarzacz musi na pewno zdekodować do analogu Audio HD , a nie " core " , ( tzn. gdy dekoduje DTS HD to tak naprawdę dekoduje zwykły DTS te core ) .

Możesz pomyśleć o jakimś procku AV który dekoduje Audio HD do analogu .

Tylko powiedz czy ma twój wzmacniacz wejścia wielokanałowe 5.1

R. Control jest wolne gdyz mnie to nie interesuje,

To chodzi nie o gniazdo ,lecz o ustawienie w setupie -- HDMI -- sterowanie , control ---- off po to żeby telewizor nie włączał się przy włączeniu odtwarzacza , to tak dla pewności , pisałem o tym , ale to bez znaczenia .

Hidden Content

wzmacniacz --Denon AVC A1SE , DVD Denon A1 i BR troche gorszy Marantz UD 7007...TV Panasonic P55VT 50 jeszcze do tego jakies DVD Pionneer ale teraz Ci nie powiem jakie oznaczenie bo nie ma mnie w domu raczej porzadne okablowanie i zestaw monitorow z JET fmy Elac...czy cos jeszcze?

Hidden Content

AVC-A1SE_BackTG.jpg

To trzeba było od razu . Sądzisz , że takiego wzmacniacza musisz wstydzić się ?

Ma on wejścia wielokanałowe i można podłączyć do jego nie jeden zewnętrzny dekoder po analogach .

Do takiego sprzętu warto podłączyć procesor dźwięku , czy sam procesor dźwięku Audio HD jest jakiś na rynku tego nie wiem , wiem że są AV .

Jaki procesor zdekoduje na pewno do analogu HD Audio , to proponuję zapytać się Kolegi Bodex , czytam posty o prockach i wiem że jest on zorientowany w rzeczy i w rynku . Preferuje on procesory z USA i ma rację , bo tam są firmy które specjalizują się w tym .

Hidden Content

O odtwarzaczu BD z dekoderami i wyjściem wielokanałowym nie będę drążył tematu , na razie .

, a dlaczego nie masz podłączony DVD do tego wzmacniacza , bo kupiłeś BR ?

, to podłącz DVD na tą krótką chwilę puki nie kupisz procka .

Hidden Content

Hidden Content

...no patrz jak przyjemnie popatrzec na mojego grzmota od tylu...juz dawno go takiego nie widzialem.....Drogi Kolego...obydwa DVD mampodlaczone jak Bog przykazal ...sygnaly video do TV a audio do wzmacniacza bezposrednio.

Jedynym utrapieniem jest BR ktory podlaczony jest telewizora i z niego tez swiatlowodem sciagam sygnal bo nijak inaczej,

a ja chce jakos wyciagnac jakos sygnal audio i na krotko wpiac do wzmaka....kumasz ? a czy ja strace pare niuansow na dzwieku to mi jest to naprawde obojetne....staruszek, staruszek ten wzmak ale go lubie i jeszcze mi troche posluzy....lubie szkole Denona, a i Panasonica tez.....

Hidden Content

Edytuję : Dobrze że ten twój BR ma dwa gniazda HDMI , jedno do Wideo , Drugie do Audio ( Jedno może być łączone )

marantz_UD7007_rear_large.jpg

, a podłączając BR do TV próbowałeś z dwóch gniazd ???

, ale jaja ten Marantz dobrze robi , że rozdziela sygnał Audio od Wideo , ( może chodzi o " zegar taktowy " )

, ale powinien dać Komponent wideo .

Hidden Content

Hej Amator51 , Dariusz zauważył w twoim BR wyjście cyfrowe koaksjonalne, DTS i DD będziesz miał po bezpośrednim połączeniu , tak mnie zbiłeś stropu tymi zapewnieniami , że BR nie ma .

Jednak nie rozwiązuje to problemu z Audio HD , dopiero zewnętrzny dekoder po analogach załatwi sprawę ,

no patrz jak przyjemnie popatrzec na mojego grzmota od tylu...juz dawno go takiego nie widzialem.....Drogi Kolego...obydwa DVD mampodlaczone jak Bog przykazal ...sygnaly video do TV a audio do wzmacniacza bezposrednio.

Jedynym utrapieniem jest BR ktory podlaczony jest telewizora i z niego tez swiatlowodem sciagam sygnal bo nijak inaczej,

a ja chce jakos wyciagnac jakos sygnal audio i na krotko wpiac do wzmaka....kumasz ? a czy ja strace pare niuansow na dzwieku to mi jest to naprawde obojetne....staruszek, staruszek ten wzmak ale go lubie i jeszcze mi troche posluzy....lubie szkole Denona, a i Panasonica tez.....

Ja wysiadam ,nie kumam i nie chcę , nie rozumiem czy ty chcesz mieć Audio HD , czy tylko stare formaty , a następnym razem przyjrzyj się na wyjścia w twoim BRi podłącz bezpośrednio jak zrobiłeś to z DVD .

Edytuję : , a ten telewizor to tylko wyprowadza DTS 2.0

Dźwięk

Realistyczny dźwięk 3D tak Głośniki Głośniki przednie (8 cm podłużne głośniki ) x 2, Głośnik niskotonowy (ø80 mm) x 1 Tryb dźwięku Muzyka/Mowa/Ustawienie własne Virtual Surround V-Audio ProSurround 2.1 Dolby Digital/DTS Wyjście Dolby Digital Plus/DolbyPulse/DTS 2.0+Digital

Hidden Content

Hidden Content

Hidden Content

nie mam tego wyjscia niestety...trudno mi powiedziec dlaczego ale jego tam nie ma !!!!! mimo, ze to ud 7007 !!!

tak powoli sklaniam sie do oddania go ..... nieee mnie jest obojetne czy to bedzie format HD czy tez nie wazne zeby byl to normalny standard czyli DD& Co, a nie P.Logic

Hidden Content

Hidden Content

Hidden Content

Hidden Content

...no dobra ...dajmy sobie spokoj z tym....ja nie mam tego wyjscia coax i nic na to nie poradze...oddaje po swietach i bede patrzyl, zeby jednak byla to wersja z tym wyjsciem.......albo kupie inny chociaz ladny to klocek.....Dobrego na reszte Swiat zycze ...amator

Hidden Content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.