Skocz do zawartości
IGNORED

SONY BDP-S790 kontra PANASONIC DMP-BDT500


cubus85

Rekomendowane odpowiedzi

Witam co wybrac, ktory lepszy Panas czy Soniak. Sony odtwarza SACD, Panasonic niby bardzo dobre analogowe wyjscie stereo, dac, "cyfrowe brzmienie lampowe" i obraz podobnie jak w Sonym swietne(tak pisza). Mieliscie kontakt z tymi urzadzeniami, moze je posiadacie podzielcie sie opiniami, moze doswiadczeniami.

 

a moze Marantz UD5007???

 

Wesolych Swiat:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobre:)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobre:)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Taka prawda. Ale nie ze wszystkim tak jest.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku pewnych marek poprawiana jest jakosć zastosowanych elementów, jednakże nie zawsze przekłada sie to na wrażenia słuchowe. Dlatego najlepiej jest kupować BD pod markę TV jaki posiadamy. Zawsze to o jednego pilota mniej i można zastosować firmowe ułatwienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie za 3000 zł różnicy ;P

Zresztą od kiedy ludki z firmy Ma... robią tv ? ;P

 

A z Soniaków ampli to ES i QS od 930 w górkę. Reszta - błeeeeeeeeeeeeee

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku pewnych marek poprawiana jest jakosć zastosowanych elementów, jednakże nie zawsze przekłada sie to na wrażenia słuchowe. Dlatego najlepiej jest kupować BD pod markę TV jaki posiadamy. Zawsze to o jednego pilota mniej i można zastosować firmowe ułatwienia.

 

Przepraszam Sittek ale nie rozumie bo ja BD lacze z kinem a nie z tv. Wiec jakosc dzwieku co ma do tego, chyba ze chodzi sterowanie przez tv bd i odwrotnie ale mam juz 4 piloty, a piec roznicy nie robi. Wiec jak z roznica miedzy tymi trzema bd. sony i marantz- sacd, panas- prawdopodobnie dzwiek dobry ale bez sacd. Kupowac osobno sacd kobita- niezadowola(bardzo).

 

Shrek777 no firma na Ma... robila

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) , ale chyba nie poszlo...

 

no i co robic myslalem tez o Marantz ud7006 tylko nie wiem czy bedzie pasowal nie wspomne o ud 7007.

 

co myslicie??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozwolę sobie się podpiąć, coby nie zakładać nowego tematu..Proszę o poradę, czy jest sens zmieniać odtwarzacz Marantz BD 5004 na 7006 ? bo z takim zamiarem się noszę..Czy zobaczę różnicę w obrazie na 42 calowej plazmie? czy różnica w dźwięku (szczeg. stereo będzie dostrzegalna)? Pytam dlatego, że w sumie z 5004 jestem zadowolony, ale ten wyższy model kusi...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

youtube.com/watch?v=azHdFUdMtqc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cubus85 wybrałeś już coś z tych BD, stoję przed tym samym dylematem. Na dzień dzisiejszy skłaniam się ku Panasonicowi ze względu na możliwość odczytu FLAC.

Co ciekawe Panas na dzień dzisiejszy jest najtańszy w Panasonic Online Shop

 

hmmmm, był najtańszy bo własnie zmienili cenę ;(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu ciekawy artykuł poparty pomiarami, na ten temat.

I wnioski są jednak inne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

w sensie że zobaczy różnicę pomiędzy Marantzem 7006 i 5004? Na czym miałaby ona polegać?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zauważysz żadnej różnicy. Nie warto.

 

OK. ale przy takim Oppo BDP105 EU zobaczę różnicę?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

youtube.com/watch?v=azHdFUdMtqc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,pozwole sobie podpiac sie pod temat.W ziazku z tym ze moj BR to Panasinic DMP BD 35 coraz czesciej mysle o jego wymianie.Moje pytanie brzmy: czy warto kupic Denona 3313? Czy roznice audio/video beda wyraznie dostrzegalne?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cubus85 wybrałeś już coś z tych BD, stoję przed tym samym dylematem. Na dzień dzisiejszy skłaniam się ku Panasonicowi ze względu na możliwość odczytu FLAC.

Co ciekawe Panas na dzień dzisiejszy jest najtańszy w Panasonic Online Shop

 

hmmmm, był najtańszy bo własnie zmienili cenę ;(

 

Chyba wezme Panasonica, szkoda mi SACD ale jak juz sluchac SACD to moze kupie jakies CD/SACD uzywane z prawdziwego zdarzenia a BD to filmy. I jak zauwazyles FLAC.

 

A jesli chodzi o OPPO to sluchalem OPPO BDP103EU i go zwrocilem poniewaz nie zachwycil mnie torem audio w stereo jak i w kinie. Wiec wole kupic tanszy BD Panasa(nie powiedziane ze bedzie mi odpowiadal, i go nie zwroce, ale gdyby byl fajny to go zostawie) i za roznice(a to ok 250-270 funtow) miedzy OPPO i Panasonic-iem wybiore jakies CD/SACD.

 

hahaha teraz zauwazylem ze jak kupie Panasa to dostane Titanic i Avatar, no to wiecie co biore...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego jak bedzies zmial juz ten bd panasa 500 wez napisz czy on ma klawisz dedykowany zeby wlaczyc napisy bezposrednio z pilota nie wchodzac w menu filmu? Znajomy ma chec, a z instrukcji wychodzi ze nie ma takiego przycisku jak subtitle, a przynajmmniej on nie mogl go wyszukac w tej instrukcji. Pozdrawiam

lolek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko dam znac, racja na pilocie nie ma przycisku, ale pewnie z tym dotykowym panelem ma to cos wspolnego, zobaczymy...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dziekuje z gory, ale pwoiem ci ze jak patrzylismy w instrukcje i tam troszke jest o tym panelu dotykowym i nawet doczytalismy sie ze sa tak jakby 3 rodzaje roznych ekranow w zaleznosci co tam sie przycisnie ale i tam nie bylo widac dedekowanego przycisku do napisow, chyba ze gdzies tam trzeba jeszcze glebiej wejsc...A jakby nie bylo tego przycisku to oznacza to, ze nie masz mozliwosci wybrania napisow na filmach nagrywanych ( jak ktos sobie nagrywa i bez menu ) bo wtedy wlasnie jest potrzebny ten przycisk zeby uruchomic napisy. Pozdrawiam i czekam na wiadomosc.

lolek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze nie ma tego przycisku, kiedys tez yamaha miala taki fiks i rok pozniej juz mieli ten przyscisk na pilocie:-) ale to niezly numer bylby jakby tego przycisku nie bylo. Bo tak jak mwoie jesli ktos sobei zgrywa film i bez menu to w zyciu nie otworzy sobie napisow... zobacz jeszcze w tym panelu dotykowym moze tam gdzies jest ukryty?

lolek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam potwierdzono mi na infolinii ten model nie ma przycisku do napisow . Niezle co zdobyl nagrode eisy a brak jest takiego glupiego przycisku :-)

lolek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że jednak panowie co przyznawali te nadrody nie odtwarzają filmików nagrywanych na kompie. Panas zamówiony, w piątek ma być, mam nadzieję że będzie ładnie odtwarzał FLAC z dysku zewnętrznego, bo oprócz filmów blue-ray na tym mi głównie zależy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zgadza sie ale sam przyznasz ze to nie jest normalne zeby tego przycisku nie bylo.... to nie ma znaczenia co kto oglada, ale chodzi o fakt.... ja kupuje tylko oryginalne filmy lub wypozyczam, plyty cd tez kupuje oryginalne..... ale to nie zmienia faktu ze np znam ludzi ktorzy ogladaja film w jez. polskim a tylko przelaczaja sobie na angielski jak jest jakas akcja i wtedy nie majac tego przycisku trzeba wchodzic w menu filmu i z niego wybierac napisy, a to jest deczko upierdliwe . Dlatego taki przycisk jest uzywany we wszytskich mi znanych odtwarzaczach..... Teraz popatrz ze jak ktos sobie sciaga film z netu np divix hd to jego jakosc jest niemalze identyczna jak oryginal, a mam kilka przykladow gdzie kumpel sobie zgral taki czy inny film ja mam oryginal tego filmu i gwarantuje ci na 100% ze nie zauwazylbys roznicy ktory jest ktory.... Co nie oznacza ze odtwarzacz jest zly poprostu deko to smieszne jest..... jak dla mnie oczywiscie . Pozdrawiam.

lolek

ps jak bedziesz mial to wez dobrze popatrz bo moze faktycznie byc bo oni na infolinii to do konca to tak moim zdaniem nie wiedza jak jest z tym na 100% moze byc ta opcja w przycisku option ktory to jest na pilocie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lolek126! dzisiaj jade po BD bo nie mieli ostatnio, jutro prawdopodobnie bedzie, mam nadzie! ogarne sprawe i pisze co i jak. Wracajac do poprzedniej rozmowy to ja tez odtwarzam oryginalne plyty, szkoda czasu na sciaganie jak wiadomo oryginal zagra jak ta lala, napewno dvix hd sie nie rozni??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz divix hd dobrze zgrany naprawde jesgo jakosc jest niezla...... Ale dla przykladu powiem ci cos takiego moj kumpel sobie nagrywa na plyte bd wlasnie filmy bluray czyli robi sobie kopie czy cos takiego ( nie wiem jak to sie wachowo nazywa ) ma tam jakas nagrywarke z USA i czasem cos dla siebie oczywiscie nagra. I tak ostani batman nagrany wlasnie przez niego praktycznie jak dla mnei na 55 calowym tv niczym sie nie roznil od oryginalu ( moze w niktorych scenach ciutenke ) oczywiscie na plycie jest goly film bez zadnych dodatkow.... malo tego kupilem oryginal filmu gniew tytanow i powiem ci ze oryginal tego filmu jest gorszy jak nagrany przez niego batman :-) a film wiadomo kosztuje 130 zl bo to 2d i 3d w jednym :-) Ale ja sie nie bawie sciaganiem szkoda czasu i szanuje innych prace...Ale niktore filmy oryginalne bd naprawde powinny duzo mniej kosztowac patrzac na ich jakosc nagrania. Wiec jak bedziesz juz mial to daj znac poszukaj dobrze moze faktycznie jest ta opcja napisow w przycisku option... Pozdro.

lolek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj przyszedł do mnie ten panasonic, nie miałem czasu się pobawić ale pierwsze wrażenie negatywne. Jak wziąłem do ręki karton to myślałem że mnie oszukali i puste pudełko wysłali - taki lekki. pilot za duży i nieporęczny, też za lekki. To powinno kosztować max 800 zł. Kupiłem ostatnio aparat panasonic dmc-tz30 i wyciagam kartę sd z niego, wsadzam do blueray i nie odtwarza filmów. Jak mogli tak spier... Mam nadzieję że się sprawdzi jako odtwarzacz flac z dysku sieciowego, ale to dopiero sprawdze w tygodniu bo mi ruter padł. Pozdrawiam

jeszcze załączam zdjęcie żebyście zobaczyli jaki płytki jest, na reklamach wydaje się większy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ile byś chciał żeby ważył? Odtwarzacze za 3tys. Ważą niecałe 5 kg.... A przycisk dedykowany dla napisów jest w pilocie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj przyszedł do mnie ten panasonic, nie miałem czasu się pobawić ale pierwsze wrażenie negatywne. Jak wziąłem do ręki karton to myślałem że mnie oszukali i puste pudełko wysłali - taki lekki. pilot za duży i nieporęczny, też za lekki. To powinno kosztować max 800 zł. Kupiłem ostatnio aparat panasonic dmc-tz30 i wyciagam kartę sd z niego, wsadzam do blueray i nie odtwarza filmów. Jak mogli tak spier... Mam nadzieję że się sprawdzi jako odtwarzacz flac z dysku sieciowego, ale to dopiero sprawdze w tygodniu bo mi ruter padł. Pozdrawiam

jeszcze załączam zdjęcie żebyście zobaczyli jaki płytki jest, na reklamach wydaje się większy

 

Hej ja bylem i nadal nie maja tego BD, nie wiem czy nie kupie przez internet.

 

A jesli o wage chodzi to to raczej nie moze duzo wazyc. Nie ma duzego trafo, chyba nawet obudowa plastik, oprocz wstawki aluminiowej. Glebokosc tez standard. Mogliby wiecej miejsca w srodku zostawic bez zagospodarowania tak jak w niektorych klockach, ktore musza pasowac do siebie pod wzgledem szerokosci to i glebokosc daja pod inne np. Marantze i inne. Napisz prosze jak gra nooo i obraz swieci:))

 

<br />malo tego kupilem oryginal filmu gniew tytanow i powiem ci ze oryginal tego filmu jest gorszy jak nagrany przez niego batman :-)<br />

 

gdzies czytalem teraz nie pamietam chyba na audiostereo, masz taka plyte bd25, bd50 przewaznie polskie wydawnia sa na bd25 gdzie pojemnosc mniejsza to i jakosc tez zmniejszona. Za oceanem bardziej sie staraja i nawet te same wydania sa roznej jakosci w porownaniu usa-Polska. Mam nadzieje ze dobrze napisalem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 20

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.