Skocz do zawartości
IGNORED

Cocktail Audio a Olive 3


Gość StaryM

Rekomendowane odpowiedzi

Gość StaryM

(Konto usunięte)

Cocktail Audio jest sprzętem dość znanym, jest sporo opisów w sieci, wiadomo, co on potrafi. Nie jest to może hi-end, bo kosztuje tylko nieco ponad 1000 zł, ale chyba właściciele są zadowoleni.

Moje pytanie dotyczy tego, na ile lepszy jest Olive 3, który w sensie funkcjonalności jest uboższy (nie ma wzmacniacza, nie ma wifi, nie ma wyjść cyfrowych). Olive 3 (nowy) mam możliwość kupić za sumę mniejszą niż 3000, ale to nadal jest dużo więcej niż Cocktail Audio. Czy warto? Jak wygląda funkcjonalność w zakresie odtwarzania cd i ripowania, tworzenia playlist i czy analogowe wyjście audio zapewnia faktycznie najlepszą jakość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylna ściana Olive jest lekko mówiąc uboga. Brak wyjść cyfrowych.

Ale jeśli masz gdzieś za 3 tys. to można się zastanowić. (Ja widzę cenę 4,5 k.)

Nie wiem czy przetwornik CA w tym Olive jest tak dobry, że nie zrobili wyscia optycznego albo coax.

Do CocktailAudio zawsze możesz podłączyć wyższej klasy dac. Np. z Arcam rDAC wychodzi taniej niż sam Olive.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

DAPHILE, Arcam irDac, Musical Fidelity A3, Paradigm studio 40.4 + REL T5,ibasso DX120,DX100, Iriver H140 eph100 HD650. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość StaryM

(Konto usunięte)

No fakt, Olive ma tylko analogowe wyjście, tutaj, gdzie jestem w poświątecznej wyprzedaży w zasadzie kosztuje jakieś 2900. Dlatego zacząłem się w ogóle zastanawiać. I też właśnie nie wiem, czy ma to/ta/ten Olive taki dobry dac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam chciaøem ostatnio kupic Olive 03HD, stoi za 650 euro ale jak zobaczylem wnetrze do mi sie od razu odechcialo, zostane przy SBT. Smiech na sali zeby do Olive pakowali najtanszy kodek C-Media z najnizej klasy kart dziekowych do PC!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Olive 03HD można wyprowadzić sygnał cyfrowy do zewnętrznego DACa z wyjścia USB.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość StaryM

(Konto usunięte)

Jak wielu innych jestem wzrokowcem, Olive 3 podoba mi się. Jest starannie wykonany, design mi pasuje, lecz rozsądek każe zastanowić się nad sensem takiego zakupu.

Z tym wyjściem do DACa po USB to takie trochę drapanie się prawą ręką za lewym uchem. Skoro np Cocktail ma wyjścia cyfrowe, to daje więcej swobody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za ten tysiąc zł lepiej złożyć jakiś mały htpc na płytce mini-ITX, rozwiązanie mniej audiofilskie ale za to znacznie bardziej funkcjonalne :) na przykład w takiej budzie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Płyta z dobrym procesorem to mniej niż 300 zł (np. Asrock E350M1, ma wyjście optyczne), RAM 40 zł, zasilacz 150 zł (Pico PSU) i zostanie na dotykowy ekran LCD który idealnie wkomponuje się w puste miejsce na obudowie. Foobar z fajną skórką i mamy urządzenie doskonałe, które dodatkowo poradzi sobie z filmami fullHD i wszystkim innym, a do tego wygląda znacznie lepiej niż cocktail. Napęd DVD też można dokupić... Poza tym, taka oliwka czy cocktail to właśnie mały komputer, tylko z odpowiednim oprogramowaniem którego funkcjonalność de facto nie jest nadzwyczajna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja z PC jest też niezła, z tym że po "audiofilsku" trzebaby dorzucić konwerter USB-COAX.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z konwerterem już trochę ponad budżet (jeśli brać pod uwagę cenę cocktaila) ale to i tak bardzo rozsądne cenowo rozwiązanie

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) kupując taką budę mamy już w zasadzie pełnoprawny odtwarzacz, jest wyświetlacz, jest pilot. Obudowa posiada aluminiowy front zatem wygląda niebanalnie. Można się zmieścić w 800 zł ze wszystkim, chyba że ktoś nie ma wolnego HDD to trzeba wliczyć w koszta - zielony WD caviar 250GB około 120 zł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość StaryM

(Konto usunięte)

Za ten tysiąc zł lepiej złożyć jakiś mały htpc na płytce mini-ITX

To prawda, ale każdy pecet wymaga ekranu, który nie jest już częścią urządzenia jak w przypadku Olive lub Cocktail Audio. Cały numer polega na tym, że ja wcale nie chcę łączyć telewizorni z audio, choć opcję z pecetem rozważam, ba nawet mam już odpowiednią maszynkę i tylko muszę wiatrak z niej wywalić. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabawki typu CA czy Olive nie mają IMO sensu. Każdy ma w domu komputer i każdy ma telefon. A to już wystarczy (plus konwerter) by mieć odtwarzacz plików z wyświetlaczem i nawet pilotem. Po cholerę pakować kasę w te urządzenia?

Nie łapię.

Przecież DAC i tak powinien być zewnętrzny - łatwiej wymienić, sprzedać, zmodyfikować...

Przecież nie zapewnią one jako transport ani o grosz lepszej jakości dźwięku niż ostatni śmieciowy netbook.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu a coraz wiecej osob tego uzywa. Nie rozumiem tylko czemu jak ktos ma wydac 5-10 tys na urzadzenie to mu szkoda bo lepiej za 1000 zl zrobic sobie jakiegos skladaaka z komputera, ale jak kabel za 1-2 tys ma kupic to jest pierwszy bo to dopiero ma duzy wplyw na dzwiek a nikt wtedy nie pisze ze budowa kabla uboga jest. Nie wazne co jest w srodku ale wazne jak to jest polaczone z innymi podzespolami bo gra calosc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proste: bo jeśli założymy, że sprzęt za 1000 zeta gra tak samo jak ten za 5-10 tysi, to jest OCZYWISTE ŻE W KIESZENI ZOSTAJE MI 4-9 TYSIAKÓW. Mogę je przepić a mogę sobie kupić za nie lepszy kabel. Bo o ile kable coax czy USB "grają" tak samo, o tyle głośnikowe czy analogowe IC bardzo różnią się brzmieniem.

I w efekcie mam (za mniejszą kasę) tak samo dobre źródło plus lepsze kable. Co zagra lepiej?

Trzeba myśleć...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proste: bo jeśli założymy, że sprzęt za 1000 zeta gra tak samo jak ten za 5-10 tysi, to jest OCZYWISTE ŻE W KIESZENI ZOSTAJE MI 4-9 TYSIAKÓW.

 

Niestety bardzo rzadko albo i wcale sprzęt za 1000 PLN nie gra tak jak ten za 4-5 tysi. Chyba że masz na uwadze urządzenia z drugiej ręki ale te trzeba umieć kupować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety bardzo rzadko albo i wcale sprzęt za 1000 PLN nie gra tak jak ten za 4-5 tysi. Chyba że masz na uwadze urządzenia z drugiej ręki ale te trzeba umieć kupować.

 

Ty oczywiście umiesz kupować z drugiej ręki - serdeczne gratulacje.

Do swoich rozlicznych umiejętności dodaj jeszcze, proszę, czytanie ze zrozumieniem.

Rozmawiamy tutaj o serwerze muzycznym vs. ten sam serwer postawiony na PC.

Teraz łapiesz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, ale każdy pecet wymaga ekranu, który nie jest już częścią urządzenia jak w przypadku Olive lub Cocktail Audio. Cały numer polega na tym, że ja wcale nie chcę łączyć telewizorni z audio, choć opcję z pecetem rozważam, ba nawet mam już odpowiednią maszynkę i tylko muszę wiatrak z niej wywalić. ;)

 

A po co tam ekran? ;) mając komputer w sieci wystarczy że uruchomisz tam serwer VNC albo po prostu pulpit zdalny, i ze swojego telefonu z Androidem, tabletu albo innego PC masz dostęp do tamtego, a to wystarczy zrobić raz. Taki komputerek może chodzić sobie bezgłośnie nonstop - nie wiem jak ten Asrock który podlinkowałem, ale wiele procesorów z takim przeznaczeniem zmniejsza wydajność do minimum gdy nie są używane więc pobór prądu spada do kilkunastu watów.

 

Poza tym tak jak mówiłem, są dwie możliwości, kupujesz budę bez ekranu i montujesz tam na przykład dotykowy lcd

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) koszt około 350 zł z przesyłką, to normalny ekran i paluchem obsłużysz wszystko. Albo obudowę z ekranem LCD na którym będą wyświetlone informacje o odtwarzanych utworach i dodatkowy pilot, który jak mniemam można dowolnie skonfigurować do uruchamiania programów a nawet do odpalania samego APC (audio pc!)

 

Sam mam teraz HTPC uruchomiony na kilkuletnim celeronie zrobionym na pasywny, w zasilaczu wentylator też poszedł w cholerę ale się strasznie grzeje i niedługo przerzucam się na ITX

 

Blady9 jakby jakimś cudem producenci tego typu odtwarzaczy sieciowych zdradzili co tam wewnątrz siedzi, to pewnie wniosek byłby taki, że to właśnie składak PC :) Ale choćby BRYSTON BDP-1:

 

- płyta główna Alix (350 zł)

- ESI Juli@ (400 zł)

- Linux

 

Czyli de facto komputer, kosztujący prawie 7.000 zł, a jedyne co w nim nadzwyczajnego to zasilanie - co najmniej porządne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
Gość StaryM

(Konto usunięte)

Podsumowując, nie skusiłem się, ale skusił się kolega. Faktycznie można stwierdzić, ze jest to komputerek z malutkim ekranem i pilotem zamiast klawiatury. Do wad urządzenia należy zaliczyć konieczność zgrywania posiadanej muzyki na innym dysku tylko przez sieć (smb) za pomocą mało wygodnego interfejsu. Kilkanaście giga zgrać to już wyzwanie, tym bardziej że sieciówka to raczej zwykła 10/100. Pomimo gniazda usb funkcji zgrywania nie ma. W instrukcji straszą., że w przypadku konieczności zastosowania funkcji

recovery, cała muzyka pójdzie się... czyli format dysku. Windowsa tam mają czy jaki grzyb? Dysku 500 GB się nie wymieni na większy, boć przecie tam system operacyjny jest.

Gra toto całkiem zwyczajnie, ani trochę lepiej niż tani odtwarzacz NAD CD-522. Szkoda kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując, nie skusiłem się, ale skusił się kolega. Faktycznie można stwierdzić, ze jest to komputerek z malutkim ekranem i pilotem zamiast klawiatury. Do wad urządzenia należy zaliczyć konieczność zgrywania posiadanej muzyki na innym dysku tylko przez sieć (smb) za pomocą mało wygodnego interfejsu. Kilkanaście giga zgrać to już wyzwanie, tym bardziej że sieciówka to raczej zwykła 10/100. Pomimo gniazda usb funkcji zgrywania nie ma. W instrukcji straszą., że w przypadku konieczności zastosowania funkcji

recovery, cała muzyka pójdzie się... czyli format dysku. Windowsa tam mają czy jaki grzyb? Dysku 500 GB się nie wymieni na większy, boć przecie tam system operacyjny jest.

Gra toto całkiem zwyczajnie, ani trochę lepiej niż tani odtwarzacz NAD CD-522. Szkoda kasy.

 

Ale o którym urządzeniu prawisz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

DAPHILE, Arcam irDac, Musical Fidelity A3, Paradigm studio 40.4 + REL T5,ibasso DX120,DX100, Iriver H140 eph100 HD650. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość StaryM

(Konto usunięte)

Moje pytanie dotyczy tego, na ile lepszy jest Olive 3, który w sensie funkcjonalności jest uboższy (nie ma wzmacniacza, nie ma wifi, nie ma wyjść cyfrowych). Olive 3 (nowy) mam możliwość kupić za sumę mniejszą niż 3000, ale to nadal jest dużo więcej niż Cocktail Audio. Czy warto? Jak wygląda funkcjonalność w zakresie odtwarzania cd i ripowania, tworzenia playlist i czy analogowe wyjście audio zapewnia faktycznie najlepszą jakość?

Takie zadałem pytanie i sam sobie na nie odpowiedziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

StaryM, naprawdę trudno cię zrozumieć: sam siebie pytasz, sam sobie odpowiadasz i do tego zupełnie niepotrzebnie, ponieważ na swoje wszystkie pytania dotyczące sprzętu audio znasz odpowiedzi - wystarczy zerknąć na twój niesławny wątek, w którym piszesz: "Porównywałem wzmacniacz za 3000 z takim za ponad 5000 i z takim za 10 tysięcy i nic, żadnej różnicy. A taki za 80 tysięcy to zagrał nawet gorzej niż wszystkie poprzednie". Wszystko gra tak samo, zatem wszystko jedno co kupisz. Po co zaśmiecasz forum pytaniami, na które znasz odpowiedź?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość StaryM

(Konto usunięte)

Zadałem pytanie, bo przyznam się, że miałem ochotę kupić i miałem też nadzieję, że ktoś mi rzuci argumenty, aby mi się było łatwiej rozstać z tymi niespełna 3 tysiącami. Jednak jak się okazuje to nadal za duża cena za ten pokraczny i okrojony z funkcji amerykański komputerek.

 

Wszystko gra tak samo

Wzmacniacze to nie "wszystko".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, a zamiast kolumn wąziutkie słupki. Idź się onanizować gdzie indziej.

 

Wąskie to już nie kolumny, wspaniale 5+ dla ciebie :P A nie ma to jak zbić coś z dużej szafy co_jest.gif

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.