Skocz do zawartości
IGNORED

SIEMENS RW555 + Audio-Technica AT95E + AIWA + cisza....


agaj666

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem niedawno to co w temacie, z nową wkładką, a AIWA MX-Z 3000ME sobie stała i czekała na lepszą przyszłośc.

Dziś podłączyłem to kablami i zamiast usłyszeć "Master of Reality" , usłyszałem... niewiele :(

Dźwięk cichy, zero basu, sama góra.

Potencjometr muszę na max. rozkręcić żeby cokolwiek usłyszeć.

Gramofon podłączony pod wejście "phono" ale podłącznie pod inne nie przyniosło zmiany.

Przedwzmacniacz załatwi sprawę czy to jakiś inny problem?

Jak preamp to jaki, gdzie, za ile? Nie jest to sprzęt audiofilski więc nie wymagam najwyższej półki.

Aha. Przy kablach chinch jest również luźny kabelek koloru czarnego z odizolowanym końcem.

Co to jest, do czego służy i gdzie go wetknąć o ile trzeba go gdzieś wtykać :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarny zwisający - masa, daj pod zacisk GND lub innej masy wzmacniacza.

Pre pewnie niezbedne sadząc z dżwięku jaki opisujesz. Wybór b.duży -podobnie jak rozpiętość cen.Tu sam decyduj.MOŻE BYĆ ZA 100PLN I ZA 1000 też.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że najpierw musi zagrać jakoś normalnie to co masz. Dopiero później kombinuj z zakupem przedwzmacniacza gramofonowego. Ja też mam Siemensa RW 555 i kiedyś nawet miałem podłączoną MF 100 :-) Potem zakupiłem zamiennik igły do oryginalnej AT13Ea. Ale nawet na MF100 grał w miarę prawidłowo. Coś musisz mieć uszkodzone lub źle podłączone.

Gdybyś miał problemy z "automatem", to chętnie ci pomogę. Ja sam spędziłem na tym wiele godzin, zanim zorientowałem się o co chodzi.

 

Jeśli wkładka długo czekała na swoją kolej i była nie używana, to wyjmij igłę i spryskaj wkładkę izopropanolem. Ja w ten sposób uratowałem starą wkładkę Duala DN 237.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasjel - zagrało.

O jakich problemach mówisz? Jakich wybryków spodziewać się po 555?

Z innym zestawem ale zagrało :)

Muszę po prostu przerobić Aiwę i będzie dobrze. Pewnie ma wejścia pod piezo i dlatego jest jak jest.

Jak nie zagra po tuningu to będę Was męczył dalej :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam, temat zapewne nieświeży ale mam pytanko odnosnie Siemensa RW-555. Jaka wkładke polecacie do niego i igłę? jaka powinna byc oryginalna wkladka i igła...zakupiłem ten sprzęt bez wkładki wiec nie wiem jakiej szukac

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość G.Mark

(Konto usunięte)

Witam, temat zapewne nieświeży ale mam pytanko odnosnie Siemensa RW-555. Jaka wkładke polecacie do niego i igłę? jaka powinna byc oryginalna wkladka i igła...zakupiłem ten sprzęt bez wkładki wiec nie wiem jakiej szukac

AT-95E?

 

GM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginalnie montowana była AT 13Ea. Ja mam ten gramofon wraz z resztą zestawu stąd wiem jaka powinna być. Myślę że AT 95E spokojnie podejdzie jeśli nie masz zamiaru wydawać dużych pieniędzy na wkładkę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<br />Myślę że AT 95E spokojnie podejdzie <br />
at95e to marnizna nad marniznami - jak nie chcesz mf100, to przynajmniej 2mred...na wkładkę nie żałuj....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

excelvinyl winylmania blog szukaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginalnie montowana była AT 13Ea. Ja mam ten gramofon wraz z resztą zestawu stąd wiem jaka powinna być. Myślę że AT 95E spokojnie podejdzie jeśli nie masz zamiaru wydawać dużych pieniędzy na wkładkę.

 

a jaką wobec tego plecacie? nie chce eksperymentowac bo to kosztuje...poeksperymentuje jak dojde do wyrobienia ucha..poki co to moj pierwszy drapak , zas apropos MF 100 to jak dobrze pamietam to kiepsciutenka wkaldka unitry była..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.